meb sınavlarında puanlar ne zaman sıfırlanıyor

Kodla Büyü

ozahit

Aktif Üye
meb sınavlarında(gözetmen/salon başkanı) almış olduğumuz puanlar ne zaman sıfırlanıyor. 1 ocak itibari ile mi sıfırlanıyor. yoksa sürekli bu puanlama devam edecek mi.

habibocak' Alıntı:
tenten' Alıntı:
Sınav puanları emekli olunca sıfırlanır.
Aynen Hocam. Sıfırlanma gibi bir durum yok.

Sıfırlama yok doğru. Ama anlamadığım nokta şu. Diyelim ki bundan 5 yil sonra benim puanım yüksek olduğu için bana hiç sınav görevi çıkmayacak. Yeni atanan öğretmenler sürekli sınav görevi alacaklar. Tabi bu durum bir tepki oluşturmaz mı???

Yeni öğretmenlerin ortalama bir puanla başlayacağı konuşulmuştu

Ortalama ile baslasalar bile hcam :

Sizin ornegin puaniniz ortalamanin ustunde ise surekli yeni atanan yada aday ogretmenlere gorev cikar, ornegin sizin 500 puaniniz var il ortalamasi 300 yeni atananlar 300 ile sisteme dahil olacak onlar 500 puan olabnna kadar 1 sene gecip yeni adaylar gelecek boylelikle senede 1 sinav zor cikar bence

Çok basit bir algoritmayla bu çözülebilir. Arkadaşların da dediği gibi bir süre sonra kimse görev alamaz yeni başlayan öğretmenler alabilir sürekli.
Bunun çözümü için ise;
1-Ocak ayında puanlar sıfırlanır,
2- Görevlendirme yapılırken puan eşitliği durumunda bir önceki yıla ait puan sırasına bakılır.
3- Bir önceki yılda puanı az olana görev verilir.
4- O da eşit ise tekrar bir önceki yıla bakılır
....

Bu şekilde olduğunda tam bir adalet sağlanmış olur.

Sıfırlanmaması gerekir, gayet adaletli bir sistem (bu arada benim puanım yüksek). Bu ülkede her alanda bunun gibi adil sistemlere ihtiyaç var.

Göreve yeni başlayan öğretmenlerde 5 yıl sonra eski öğretmen olacak onların da puanı artacak Sonuç olarak sıfırlanmaması en adaletli olan illaki sıfırlanacak ise her yıl değil 3-5 yıla 1 daha önceden duyurularak sıfırlanması gerekir.

Niye sıfırlansin diyenleri birde 3-4 yıl üst üste sınav görevi çıkmadığında görmek isterdim :)

Mantıklı olan bu sisteme bu yıl geçildi. bundan 5 sene sonraki öğretmen bu sistemde 5 yıl çalıştı ise puanı 5 e bölünür. eğer öğretmen bu sistemde 3 yıl çalışmış ise puanı 3 e bölünür böylece 10 yıl sonra göreve başlayan öğretmenle şimdiki öğretmen arasındaki fark giderilmiş olur diye düşünüyorum...

aliantep27' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
tenten' Alıntı:
Sınav puanları emekli olunca sıfırlanır.
Aynen Hocam. Sıfırlanma gibi bir durum yok.
Saçma değil mi habib hocam
Bence saçma değil. Sıfırlanırsa her sene herkesin puanı 0 olacağı için yeni bir kriter getirmek lazım. (Herkesin puanı oluşana kadar T.C. kimlik numarasının küçükten başlaması gibi.)

tomreader2010' Alıntı:
Ortalama ile baslasalar bile hcam :

Sizin ornegin puaniniz ortalamanin ustunde ise surekli yeni atanan yada aday ogretmenlere gorev cikar, ornegin sizin 500 puaniniz var il ortalamasi 300 yeni atananlar 300 ile sisteme dahil olacak onlar 500 puan olabnna kadar 1 sene gecip yeni adaylar gelecek boylelikle senede 1 sinav zor cikar bence
Hocam,

En yüksek puanı 500 olan bir ilçede ortalama puanın 300 olması çok zor. Minimum 450 civarında olur.

Teachnologist' Alıntı:
Çok basit bir algoritmayla bu çözülebilir. Arkadaşların da dediği gibi bir süre sonra kimse görev alamaz yeni başlayan öğretmenler alabilir sürekli.
Bunun çözümü için ise;
1-Ocak ayında puanlar sıfırlanır,
2- Görevlendirme yapılırken puan eşitliği durumunda bir önceki yıla ait puan sırasına bakılır.
3- Bir önceki yılda puanı az olana görev verilir.
4- O da eşit ise tekrar bir önceki yıla bakılır
....

Bu şekilde olduğunda tam bir adalet sağlanmış olur.
Geçmişe bakılacaksa niye sıfırlansın ki?

Bence şu anki algoritma da gayet basit ve mantıklı.

mevzuat' Alıntı:
Göreve yeni başlayan öğretmenlerde 5 yıl sonra eski öğretmen olacak onların da puanı artacak Sonuç olarak sıfırlanmaması en adaletli olan illaki sıfırlanacak ise her yıl değil 3-5 yıla 1 daha önceden duyurularak sıfırlanması gerekir.
Hocam,

Şu anda puan sıfırlanması diye bir durum söz konusu değil.

Geri