Mazda Hayranları Buraya

Kodla Büyü

izmitlii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Forumda mazda kullanan, seven, veya bilgi almak isteyen arkadaşlar var mı?

Mazda almak isteyen arkadaşlara yardımcı olalım.

benim mazda 3 üm var ve arabamı çok sewiyorum...

61TS1967' Alıntı:
hocam senin mazda 3 ü bende çok seviyorum
fakat $ :(

ilk öğretmenliğe başladığımda 323 hb kırmızı alacam demiştim. 1 sene sonra aldım.

ama gözüm hep mazda 3 teydi. Allaha şükür sahibi oldum darısı başına inşallah hocam.

ilk başlarda zorluk çektim ama şimdi canavar gibi.. arabaya 3 ay öce sıralı sistem brc tüp koyuldu.. motor 2.0 zaten :)... araba yere iyi oturuyor..savrulma yok..
mazdaları bilen bilir. motorda mercedesten sonra mazda :).. 99 model ama 2005 model diğer arabalrda olmayan özellikeler var.
digital klima, sürücü yolcu airbag.. 4 cam otomatik. ayarlanabilir direksiyon ve dikiz ayna.. iç hacmi ve bagaj hacmi çok geniş. geçen köye gittik bütün sülale sığdı arabaya :). ağır bir araba.. dış görünüş "ben arabayım" diyor.ben memnunum valla. arıza falan yapmadı şu ana kadar. tıkır tıkır maşallahh..

aman aman Allah nazardan saklasın..

mazda 323 lerin bile 90 modellerinde otomatik cam dkiz aynaları var hocam.

aynı model reno ve tofaşları düşünüyorum da :)

626 lar zaten makam arabası gibidir sewerim keretaları :)

bende 99 model mazda 323 sedan var hastasıyım valla onda bulduğum rahatlığı hiç bir arabada bulamadım geniş oturaklı rahat bir araba benim de niyetim mazda 3 ama bakalım nasip............

ben de mazda seviyorum ama toyota var bende mazda3 yeni modelleri güzel tasarım olarak... toyotadan da memnunum ama toyota tasarım olarak güzel araba yapamıyor...

sezginozturk' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/175_00_km_de_1998_model_323_mazda_familia-41WQQaXQQ18811182WQQpXQQdisplayitem
http://www.sahibinden.com/mazda_1_6_glx ... isplayitem
Bu araçlar nasıl hocam.
Bu fiyat aralığında varmı otamatik mazda önerin.

hocam elimden geldiğince yardımcı olayım.

öncelikle 2. araç hakkında bilgi vereyim. geçen gün aynı aracı ihtiyaçtan sattık.
94 maodeli 160 bin de ve tertemiz bir araçtı. 8300 e verdik. ona göre bu araç pahalı.

sanırım otomatik şanzımanlara bakıyorsun, bu araçlarda otomatik viteslilerle hiç ilgilenmedim ama daha ucuza gittiğini biliyorum.
ilk araç da güzel ama fiyat bana pahalı geldi.

illa mazda alacam diyorsan, 99-2000 model araçların daha temizlerini bulman mümkün. tavsiye ederim.
626 bakrasan onlar da güzel araçlardır.

sel5555' Alıntı:
bende 99 model mazda 323 sedan var hastasıyım valla onda bulduğum rahatlığı hiç bir arabada bulamadım geniş oturaklı rahat bir araba benim de niyetim mazda 3 ama bakalım nasip............
mazdaya binen nedense bir sonraki araçta da mazda almak isityor.

bende de 323 hb vardı. sattım ve hiç beklemeden mazda 3 aldım. darısı başına diyelim hocam. inşallah gönlüne göre alırsın.

asam2263' Alıntı:
ben de mazda seviyorum ama toyota var bende mazda3 yeni modelleri güzel tasarım olarak... toyotadan da memnunum ama toyota tasarım olarak güzel araba yapamıyor...

ben de ewski kasa mazda 3 var benim fikrim tabi ama ben eski kasaları yenilerinden daha çok beğeniyorum.

yeni kasalarda HB modeller eskiye nazaran daha hoş göüküor.

toyotalar gerçekten güçlü araba üretiyorlar. bildiğim kadarıyla 125 beygir bizim m3 ler 105 beygir. hiç binmedim ama daha yüksek performanslıdırlar.

ama tasarımda mazdanın eline su dökemezler...

izmitlii' Alıntı:
sezginozturk' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/175_00_km_de_1998_model_323_mazda_familia-41WQQaXQQ18811182WQQpXQQdisplayitem
Bu araçlar nasıl hocam.

öncelikle 2. araç hakkında bilgi vereyim. geçen gün aynı aracı ihtiyaçtan sattık.
94 maodeli 160 bin de ve tertemiz bir araçtı. 8300 e verdik. ona göre bu araç pahalı.

sanırım otomatik şanzımanlara bakıyorsun, bu araçlarda otomatik viteslilerle hiç ilgilenmedim ama daha ucuza gittiğini biliyorum.

illa mazda alacam diyorsan, 99-2000 model araçların daha temizlerini bulman mümkün. tavsiye ederim.

Teşekkürler hocam.
bende bulsam temiz bir mazda alacağım.

Hocam araban çok güzel Allah nazarlardan saklasın. bende mazda hayranıyım çok güzel araban yapıyorlar peki senin araba ne kadar yakıyor 2.0 motor var demişsin.
ah bide mazda rx8 im olsa kıpkırmızı. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

infoeraser' Alıntı:
Hocam araban çok güzel Allah nazarlardan saklasın. bende mazda hayranıyım çok güzel araban yapıyorlar peki senin araba ne kadar yakıyor 2.0 motor var demişsin.
ah bide mazda rx8 im olsa kıpkırmızı. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sanırım benim arabaya atıfta bulunmuşsun. ama mazda 3 ler 1.6 motor. only61 hocamın 626 sı 2.0 motor.

resimdeki araba benim. benim arabada şu anda sıralı sistem brc var. şehir içi 145-155 arası yakıyor. yani gayet makul.

yakında buji filtreleri falan değiştirecceğim o zaman bu 135-145 arası olacaktır diye düşünüyorum..

rx8 deme kötü oluyorum :) hemi de kırmızı :)

o araba değil apayrı bişi

vbs' Alıntı:
mazda 6 ve rx hariç geri kalanlar hikaye :+1:

hiç mazdaya bindinmi diye sorarlar adama :)

açıkçası ben mazda 6 ların çok oturaklı olduğu kanaatindeyim. spor arabaları sewdiğim için pek anlaşamıyoz kendisiyle.
ama geri kalan modellerin tamamı emsalleine fark atar.

sezginozturk' Alıntı:
izmitlii' Alıntı:
sezginozturk' Alıntı:
Bu araçlar nasıl hocam.

Teşekkürler hocam.
bende bulsam temiz bir mazda alacağım.

çok temiz bir araba var ama km si fazla 217 binde.

craxx' Alıntı:
izmitlii' Alıntı:
vbs' Alıntı:
mazda 6 ve rx hariç geri kalanlar hikaye :+1:

hiç mazdaya bindinmi diye sorarlar adama :)

açıkçası ben mazda 6 ların çok oturaklı olduğu kanaatindeyim. spor arabaları sewdiğim için pek anlaşamıyoz kendisiyle.
ama geri kalan modellerin tamamı emsalleine fark atar.

Hocam http://hyundai.turkuazotomotiv.net/ikinciel.php bu araba nasıl fiyat ve mazda sever birisi olarak?

hmmm ben beğendim açıkçası. ender bulunan mazdalardan. 1.8 olması senin için sıkıntı çıkarmıyorsa bence güzel araba. fiyatta biraz daha düşünce tadından yenmez. km si de iyi ayrıca. çift airbag, klima var abs var mı onu bilmiyom

Hocam 1,8 için 99 modeline taşıt vergisi 510 ama 1600 ve altı için 274 3-4 sene binileceği düşünüldüğünde 1,8 tercih etmememk gerektiği düşüncesinde oluyorum..

Tabii bakıma gidilme sıklığı gidildiğinde çıkacak masraf nedir oda önemli.

En son olarakta satılabilir olması da akla gelen diğer sorular.

Yanlış mı düşünüyorum?

Geri