MAKS Kilit Programı QR kod okutup otomatik açma problemi

Kodla Büyü

BlackFrost

Site Gezgini
Merhaba hocalarım.
Aynı ağda olmamıza rağmen QR kod okutunca bazı sınıflarda kilit kod girmeye gerek kalmadan otomatik açılıyor bazı sınıflarda açılmıyor. Baktım IP adresine Tahtalar aynı ağdalar zaten. Telefon da Fatih kablosuz ağa bağlı. Hatta aynı tahtada bile bazen açıyor bazen açmıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Qr kodla açmak için aynı ağda olmanıza gerek yok, başka bir sorun var sanki

Eğer mobil veri ve wifi ikiside açıksa karekodla direk açmıyor. Telefona gelen kodu girerek açarsın. Sadece wifi açıksa direk karekodla açılır. 3 yıldır kullanıyorum.

Hocam iki farklı tahta konfigürasyonunun fotoğrafını çektim. Telefonun ip yapılandırma resmi de var. Anlaşılmaz bir durum var ortada.
Tahtaların ikisi de 255.255.248.0 ağ maskesi kullanıyor. Telefon bunlardan birini otomatik açıyor birini açmıyor.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2024-03-17 saat 01.15.32_f6bccc0c.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-17 saat 01.15.32_f6bccc0c.jpg
    218 KB · Görüntüleme: 44
  • WhatsApp Görsel 2024-03-17 saat 01.15.33_6f28306f.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-17 saat 01.15.33_6f28306f.jpg
    234.7 KB · Görüntüleme: 44
  • WhatsApp Görsel 2024-03-17 saat 01.15.33_29227e6b.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-17 saat 01.15.33_29227e6b.jpg
    40.3 KB · Görüntüleme: 44
Eğer mobil veri ve wifi ikiside açıksa karekodla direk açmıyor. Telefona gelen kodu girerek açarsın. Sadece wifi açıksa direk karekodla açılır. 3 yıldır kullanıyorum.
Bunu deneyeceğim hocam. Wifi devredeyken mobilin bir anlamı kalmıyor, teknik olarak böyle bir şey olmaması lazım ama siz denemişsiniz ben de deneyeceğim. Teşekkürler

Hocam bugün denedim dediğinizi de otomatik açmıyor maalesef. Yine elle giriyorum. İkisi de Fatih ağında birisi Wifi diğeri kablolu.

mehcan e kilit'e geçtim ben. Hem usb bellek hem de qr kod ile giriş gayet başarılı.2 aydır herhangi bir sorun yaşamadım.

mehcan e kilit'e geçtim ben. Hem usb bellek hem de qr kod ile giriş gayet başarılı.2 aydır herhangi bir sorun yaşamadım.
Hocam QR kod okutunca otomatik açıyor mu? Ben onda da elle kod girdiğimizi hatırlıyorum. Bir de Android uygulaması reklam içeriyor galiba. O reklamlar beni soğutmuştu.

3 yıldır maks kullanıyoruz tahtalarda. Karekofu okuyunca direk açılıyor tahtalar.kilitleye basınca klitliyor.tahtayı kapata basınca kapanıyor. Şifrelerinizi öğrenci görmeden tahtaya gönderebiliyorsunuz (MEBBİS,eba vs) APK ugulamasında reklam vs yok. Ücretsiz sorunsuz kullanıyoruz 10 numara 5 yıldız

Hocam QR kod okutunca otomatik açıyor mu? Ben onda da elle kod girdiğimizi hatırlıyorum. Bir de Android uygulaması reklam içeriyor galiba. O reklamlar beni soğutmuştu.
evet qr okuttuktan sonra uygulamanın verdiği tek kullanımlık kodu tahtaya girmek gerekiyor. Çok da zor değil. BT sınıfında ET yok çok fazla kullanmadım. Ama arkadaşlardan şuana kadar bir şikayet gelmedi. Memnunuz dediler. Bir tek iphone için uygulama yok. Onlara da chrome web sayfasında giriş ayarlarını kaydederek sorun çözüldü.

3 yıldır maks kullanıyoruz tahtalarda. Karekofu okuyunca direk açılıyor tahtalar.kilitleye basınca klitliyor.tahtayı kapata basınca kapanıyor. Şifrelerinizi öğrenci görmeden tahtaya gönderebiliyorsunuz (MEBBİS,eba vs) APK ugulamasında reklam vs yok. Ücretsiz sorunsuz kullanıyoruz 10 numara 5 yıldız
Kesinlikle çok pratik, reklamsız olması ayrı avantaj. Şu otomatik açılmanın neden farklı tahtaarda farklı davrandığını çözebilsem süper olacak. Anladığım kadarıyla tahta ip alana kadar beklemek lazım. tahta ip alınca qr kod değişiyor zaten. mobil uygulamayı ondan sonra açmak gerekiyor galiba. tahta ip almadan önce açtığım mobil uygulama, tahta ip alsa bile açmıyor. onu da yeniden başlatınca açıyor. Deneysel denemeler yapmaya devam ediyorum tam mantığını çözeceğim inşallah :) Bunu kullanmamdaki en büyük sebep qr okutunca direkt açması zaten. Elle kod girdikten sonra aynı işi yapan programlar mevcut zaten.

Hocam tahta ethernete bağlı olacak. Tahta wifisi açıkda devre dışı bırak. Tahta wifiye bağlı olmayacak.birde tahta açılınca hemen karekodu okutma. Biraz bekle karekod gelse bile 10 15 sn bekle öyle okut.

Geri