Maaş karşılığı dolmayanlar

Kodla Büyü

gasper

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar benim 6 saat dersim var köy okulundayım bölgemizde tek okuluz 2. Dönem btr olmasam sadece kendi bilişim dersine girmek istesem bu durumda 15 saati tamamlamak için idari görev mi verirler yoksa sadece 6 saat dersemi girerim teşekkürler...

15 Saat maaş karşılığı için başka dersler verilebilir veya ders tamamlama için başka okullara görevlendirme yapılabilir. Öncelik başka okullarda boş olan BT dersi ile ders tamamlama yapma olur.

Merhaba arkadaşlar benim 6 saat dersim var köy okulundayım bölgemizde tek okuluz 2. Dönem btr olmasam sadece kendi bilişim dersine girmek istesem bu durumda 15 saati tamamlamak için idari görev mi verirler yoksa sadece 6 saat dersemi girerim teşekkürler...
branş öğretmeninin idari görev diye bir yükümlülüğü yok. branş dışı dersler isteğe bağlıdır talim terbiyenin çizelgesinde branşınızın verebileceği dersler arasında sayılmamışsa. ders tamamlama için eğitim bölgesi esas alınır. eğitim bölgesinde branşınızın dersi varsa girmek zorundasınız yoksa girmezsiniz

branş öğretmeninin idari görev diye bir yükümlülüğü yok. branş dışı dersler isteğe bağlıdır talim terbiyenin çizelgesinde branşınızın verebileceği dersler arasında sayılmamışsa. ders tamamlama için eğitim bölgesi esas alınır. eğitim bölgesinde branşınızın dersi varsa girmek zorundasınız yoksa girmezsiniz
Katılıyorum.
Branş dışı isteğinize bağlı.
Bölge normuna göre 21 saate kadar zorunlu kendi dersinizi verebilirler.

Bölgede tek bilişimciydim sadece kendi okulumda dersime girdim ve kendi okulumda görevliydim. Doğru bir yöntem mi bilmiyorum ama. Bildiğim kadarıyla BTR görevlendirmesi varken zaten ayrı bir görevlendirme olup başka okula gidemezsiniz. Ama BTR olmazsanız mecbur gideceksiniz ders tamamlamaya.

Bende de tersi durum var.
Sadece maaş karşılığı ders istiyorum.
İdare zorla 20 saat ders verdi.
:)

aynen durum bu hocamın dediği gibi

"otur oturduğun yerde" diye bir deyim var ya sayın hocam aklıma o geldi.. Bence mecbur değilseniz BTR olarak görevinize devam edin. Aksi halde farklı okullarda ders vermeye gidersiniz, kurulu düzeniniz bozulur hatta eski günlerinizi arar olursunuz.. İyi düşündükten sonra karar verin derim. Hakkınızda hayırlısı olsun..

Hocam köydeyim demişsiniz. Köyde iseniz eğitim bölgesinde başka okul yoksa ki yok demişsiniz ve okulda öğretmeni olmayan dersler varsa o derslere girersiniz. Ders yoksa girmezsiniz.

Ben ilk atandığımda köyde idim. İlk sene 6,7,8'lere 2 saat vardı dersim. 2 şubeden 12 saat dersim vardı. Beden eğitimi, resim, sosyal bilgiler derslerine girdim öğretmen gelene kadar yada diğer öğretmenlerle değiştirerek 15 saat doldurmak için.

Sonra ders saati 1 saat düştü ve 4 ve 5 lere ders geldi 9 saate düştü ders saatim. Kimse de şu okula git diyemedi çünkü köyde başka okul yoktu. Milli eğitim müdür ile konuştuk hatta merkezde öğretmen yok elimizdeki tek bilgisayarcı köyde hocam dedi. Bir iş olunca araba yolluyorlardı gidip yapıyordum geri bırakıyorlardı. Sağ olsunlar işim olursa onu da hallediyorlardı. Hocam merkeze iste tayini köyde ne yapacaksın diyordu ilçe milli eğitimdekiler.

3 gün dersim vardı ve köyde okul bahçesinde lojmanda kalıyordum hiçte dert etmemiştim günlük 3 saat dersi. Sürekli okulda arkadaşlarla takılıyorduk.

Son düzenleme:
Hocam idari görev dedikleri olay artık resmiyette yokmuş. Bana da hep 3 saat idari görev yazıyoruz diyorlar ama sonradan öğrendim 2-3 senedir öyle bir şey yokmuş kaldırılmış

Geri