Maaş karşılığı 25 saat olacakmış?

Kodla Büyü

pakgun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ne kadarı doğrudur bilmiyorum ama iktidar sendikasından bir öğrentmen arkadaşımın söylediğine göre öğretmenlerin maaş karşılığı ders saatini 25 e çıkaracaklarmış. Ben şahsen böyle bir gelişmeyi bekliyordum (kürtaj olayında olduğu gibi) Padişahımız bir kelam etti mi etrafındaki dalkavuklar yaranmak için hemen faaliyete geçiyorlar. Padişahımız 15 saat çalışarak diğer memurlara haksızlık olduğunu söylediğine göre bir düzenleme yapılması şarttı. Çalışmaya başlamışlar sanırım :verymad:

isterse 40 saat olsun bizim için birşey farketmez çünkü ben şu an 7 saat yapıyorum

Olayı branşa indirgememek lazım gün gelir sıra bize gelir. Şu an namlunun ucundaki ilk branşta BT.

o zamanda derlerki "maaş yine fazla hem 25 saat da neki". bizlerin maaşını asgari ücrete çekecekler diye korkuyorum.

Çeksinler bizi askeri ücrete nasılsa bu her halta şükürcüler yine kıyaslayacak daha az kazanan bir iş sektörü bulurlar :p Koskoca askeri ücret alıyorsunuz onu bile bulamayanlar var diyenler bile çıkacaktır :mrgreen:

hiç bu kadarını bekliyordum doğrusu.

25 saat yetmez 55 saat olsun vay anasını arkadaş

malum sendika ve yalayıcılar yüzünden her şeyi yapabilirler..
gruru olan dik duru ve ezilen büzülen itaatkar emir kulu sendikada durmaz

kimse ders işlemez zaten sistemin bu şekilde iyi olamayacağını bu öğretmenlerle bu sistem adam olmazı halka inandırabilirlerse özelleştirmenin önü açılacak perdenin arkasındaki bu.

ekşi sözlük' Alıntı:
padişah , kavuğunun altından kafasını kaşımış,
- eeee! ne vergisi koyalım?, demiş...
vezirler:
- köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar!
padişah,
- tamam, demiş.
aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
- nasıl, halk hayatından memnun mu? her hangi bir şikayet var mı?
- hiç bir tepki yok sultanım!
- iyi o zaman köprünün diğer tarafına da bir adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın!

aradan bir süre geçmiş, padişah tekrar sormuş vezirlerine:
- var mı halinden sikayet eden?
- yok!

halkının tepkisizliğine kızan padişah, gürlemiş:
- köprülerin ortasına da birer adam koyun, gelip geçeni köprünün ortasında becersin!
aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen padişah, çağırmış vezirlerini,
-halkı dinleyelim hele bir, demiş.
gitmişler halka, padişah sormuş:
- halinizden memnun musunuz, var mı bir şikayetiniz?
ses yok.
padişah tekrar :
-ulan demiş, taş üstünde taş omuz üstünde baş komam!!! var mı şikayeti olan hemen söylesin!
diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
-padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..
- eeee!, demiş padisah bir umutla... ne olmuş o köprünün ortasındaki adama?
- akşamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, mümkünse bir adam daha koysanız...

yok canım; bizimle, ülkemizle, hükümetimizle, halkımızla hiç bir ilgisi yok. sadece bir fıkra...

ekşi sözlükte okudum... hoca fil hikayesi gibi... bir fil daha istiyoruz...

biri kıçından bir haber uydurmuş sizde yorum yapıp duruyorsunuz.

haberin kaynağı nedir: kaynak arkadaşın kıçı

her_dem' Alıntı:
biri kıçından bir haber uydurmuş sizde yorum yapıp duruyorsunuz.

haberin kaynağı nedir: kaynak arkadaşın kıçı
Senin gibi insancıkları görünce mesleğimden utanıyorum. Kullandığın üslup sokak serserilerinde vardır ancak. Ben silivri Turgut Reis İlk öğretim okulunda çalışıyorum. Kaynağımda bizim okulda çalışan bir Eğitim Bir Sen li. PEKİ SEN NEDEN SAVUNACAKSIN DİYE BİR TARAFINI YIRTIYORSUN.

bu habere ben de inanmadım
böyle bir şey olursa infial olur yer yerinden oynar ne diyorsunuz siz?

Site yönetiminden rica ediyorum şu ne idüğü belirsiz haberi lütfen kaldırsınlar...
Böyle saçma sapan şeylerle karpuz kabuğu esintileri çıkarmak moda oldu nedense!!!!

Ya arkadaşlar dövülmeden ağlamayın, yok böyle bir şey. Biri bir laf uyduruyor, millet de bu lafa inanıyor.

kaynak belli değil ama olursa da şaşırmam. haftaya seminerler 8-5 arası dedi müdür. ders saatleri 60 dk çıkıcak dedi. e konferansta dinlemiş. ee 25 saate mi şaşırıcaz :?

Geri