Müdür Yardımcılığında Hakkımı Yediler

Kodla Büyü
Mr.Spermata' Alıntı:
kardeşim birilerinin adamı olarak bir yere geleceksen git bu sefer de sendikanın adamı ol. ha onun ha bunun ne farkeder kimse senin müdür yardımcısı olma sevdanın önüne geçemez, baskılar seni yıldırmasın hocam git sendikaya üye ol adamını bul ve işini hallet yolun açık olsun
benim derdim bu şekilde müdür yardımcısı olmak değil hocam.

Hocam bizi müdürlükte ipe dizdiler..Sınav puanı bile gitti. Müdür yardımcılığı listesi sendikadan gidecekmiş ... Yalanım varsa çıksın sendikacılar...

acer50' Alıntı:
12 yıllık öğretmenim ilk kez bu kadar ayyuka çıktığını görüyorum bu işlerin. eğitim birsen ilçe başkanı, ilçe mem müdürünün odasından çıkmıyor, habire telefonlar geliyor müdürlere, açıkta kalan arkadaşları varmış, onlara yer arıyorlar, bu kadar adilik olmaz, nerde hak hukuk savunucuları, akp yalayıcılar, eğitimbirsenliler, bu haksızlıklar çıkar birgün merak etmeyin.
hocam ben dilekçemi verdim yata yaaataaa maaş alacam diye... İnşallah norm fazlası ataması gelir de yata yata maaşımızı alırız. 15 saat ekders 600 tl eder mi yavvv. bu adamların bi yeri doğru değil ki. Ve eğitim birsenli kardeşlerimiz nasıl başını secdeye koyar anlamış değilim, bizim kıldığımız namazla bunların ki farklı mı ki laa..

Ah yalancıktan insanlar ah!
Köprüyü geçene kadar olsun bizden
Ayıya dayı dememizi isteyen mantıklılar!
Biz;
Köprüye Tekme, ayıya tokat!
Koy postanı, çek çileni
Mutlu ol! diyenlerdeniz.

alıntıdır : Kavgaya Süren Aşk kitabı , Servet TURGUT

Hocam salla gitsin, kafaya tek 1 dk takmaya bile değmez... Düzen yok, hak yok, hukuk yok, liyakat yok...

Bizim müdürde geldikten sonra ortamı biraz izleyip sonra bana da aynı şekilde teklifte bulundu...
Şu ortamda kendisinin geliş şekli de dahil olmak üzere alavere dalavereci bir ortamda kabul etmeyeceğimi, çark yanlış dönerken düzen yanlış işlerken bu çarkın içine girmeyeceğimi söyleyip kabul etmedim... Duygusal insanlarız hocam, materyalist düşünemeyiz.

Bu koltukların değerlenmesinin sebebi de yakın zamanda idarecilerin kategorisini ayırıp kadro vererek, ücrette de bir düzeltme yapılacaktır kesin...

the_korsan' Alıntı:
Bu koltukların değerlenmesinin sebebi de yakın zamanda idarecilerin kategorisini ayırıp kadro vererek, ücrette de bir düzeltme yapılacaktır kesin...
farklı bir bakış açısı.. aklıma gelmemişti.. olabilir hocam.. bu şartlar altında hiç de mantıksız değil söyledikleriniz..

Benim de buna yakın bir durumum söz konusu oldu. 10 yıllık öğretmenim, bugüne kadar idareci olmakla ilgili çok bir beklentim olmadı. Bu müdür yardımcılığı atamaları sırasında okul müdürümüz değişti ve yeni gelen müdür okuldan birisini müdür yardımcısı yapmak istediğini söylemiş okuldaki bazı arkadaşlara, onlarda beni adımı vermiş, okulda zaten birçok işi bu adam yapıyor diye(okul açıldığında, müdürsüz ve eski müdür yardımcısının 1 ay rapor aldığı bir okulda kimse oralı olmazken kitap dağıtımından tutunda, sınıfların ayarlanması, düzenlenmesi, ders programının hazırlanması, yeni öğrenci kayıtları vs... ) Ama malum sendikadan olmadığımdan müdür arkasında duramam şimdi ben bu arkadaşın demiş, önemli mi değil.

Vessellam okulda bulunan, daha önceden kulis çalışmaları yapılmış tek ebs'li arkadaşın adını verdiler, 3 yıllık öğretmen. Sene başında "hocam şu kitapları poşetliyelim çocuklar pazartesi gelecek" dediğimde "benim işim değil hocam o" diyen arkadaşlardan. Arkadaşın ataması yapıldı, öğretmenliğimden utandığım kısım bundan sonra başladı, okuldaki diğer arkadaşlar olası bir haksızlığa karşı duracaklarına, o arkadaşı tek tek tebrik ettiler, kutladılar çiçek falan yaptırmaktan söz ettiler ve o arkadaşın pişkin pişkin hocam ders programını değiştirecez yaparsınız demi, biraz da bana başlangıçta yardımcı olursunuz demi demesi beni iyice çileden çıkardı. Hayır kendinizden atıyacaksınız bari biraz işi bilsin.

Onurlu olmayı bir erdem gibi öğrencilerimize aktarmayı misyon edinmiş biz öğretmenler, önce bunu kendimize söylemekten ne zaman vazgeçtik bunu düşünmeli ve düşündürmeliyiz. Yapılan haksızlıklara alkış tutacağımaza, birebir kalsak bile karşısında durmaktan vazgeçmemeli, yanlışı bağıra bağıra söylemeliyiz.

kais36' Alıntı:
Benim de buna yakın bir durumum söz konusu oldu. 10 yıllık öğretmenim, bugüne kadar idareci olmakla ilgili çok bir beklentim olmadı. Bu müdür yardımcılığı atamaları sırasında okul müdürümüz değişti ve yeni gelen müdür okuldan birisini müdür yardımcısı yapmak istediğini söylemiş okuldaki bazı arkadaşlara, onlarda beni adımı vermiş, okulda zaten birçok işi bu adam yapıyor diye(okul açıldığında, müdürsüz ve eski müdür yardımcısının 1 ay rapor aldığı bir okulda kimse oralı olmazken kitap dağıtımından tutunda, sınıfların ayarlanması, düzenlenmesi, ders programının hazırlanması, yeni öğrenci kayıtları vs... ) Ama malum sendikadan olmadığımdan müdür arkasında duramam şimdi ben bu arkadaşın demiş, önemli mi değil.

Vessellam okulda bulunan, daha önceden kulis çalışmaları yapılmış tek ebs'li arkadaşın adını verdiler, 3 yıllık öğretmen. Sene başında "hocam şu kitapları poşetliyelim çocuklar pazartesi gelecek" dediğimde "benim işim değil hocam o" diyen arkadaşlardan. Arkadaşın ataması yapıldı, öğretmenliğimden utandığım kısım bundan sonra başladı, okuldaki diğer arkadaşlar olası bir haksızlığa karşı duracaklarına, o arkadaşı tek tek tebrik ettiler, kutladılar çiçek falan yaptırmaktan söz ettiler ve o arkadaşın pişkin pişkin hocam ders programını değiştirecez yaparsınız demi, biraz da bana başlangıçta yardımcı olursunuz demi demesi beni iyice çileden çıkardı. Hayır kendinizden atıyacaksınız bari biraz işi bilsin.

Onurlu olmayı bir erdem gibi öğrencilerimize aktarmayı misyon edinmiş biz öğretmenler, önce bunu kendimize söylemekten ne zaman vazgeçtik bunu düşünmeli ve düşündürmeliyiz. Yapılan haksızlıklara alkış tutacağımaza, birebir kalsak bile karşısında durmaktan vazgeçmemeli, yanlışı bağıra bağıra söylemeliyiz.

her şeyi çok güzel özetlemişssin tomar tomar kitap okumaya gerek yok, bulunduğumuz hakettiğimiz yer bu işte ülkemizdeki insanların genel profili karakteri

memduhbey' Alıntı:
kais36' Alıntı:

her şeyi çok güzel özetlemişssin tomar tomar kitap okumaya gerek yok, bulunduğumuz hakettiğimiz yer bu işte ülkemizdeki insanların genel profili karakteri

durum aynen bu.. bizde de yeni müdürümüzün odasından çıkmıyor tüm arkdaşlar hemde arkasından onca konuşmaya, farklı bir sendikaya üye olmalarına rağmen :( şaşkınlıkla izliyorum ...

Müdür yardımcısının kim olacağını senden öğrenecek değiller ya :mrgreen:
Benzer bir durum bizim okulda da oldu. Sonuç itibariyle sendikanın istediği kişi oldu. Bu noktadan sonra zaten idarecilik yapılmaz hocam uğraşma boşuna

Ben sınavla müdür yardımcılığına geçtim ve görevimi sürdürüyorum. Bu yeni yönetmelikten sonra eğer prensip sahibiysen kesinlikle idarecilik yapılmaz.

çocuklarımız adına ümitli olalım mı gelecek adına yoksa tümden mi kaybedelim az olan ümidimizi???

Hocam ne hakkından bahsediyorsun sadece ebs lilerin hakkı vardır MEB de. Sadece ebs liler idareci olabilir. Ebs li değilsen zaten otomatikman idareci olmazsın yani böyle bir hakkın olmaz. Zaten ebs li değilsen MEB de 2. sınıf insan kategorisinde değerlendirilirsin. Es kaza ebs li olmadığın halde idareci olursanda başka bir ebs linin hakkını yemiş olursunki hayatın boyunca bunun vicdan azabı ile yaşarsın. O yüzden böyle bir hakkın olduğuna inanman abesle iştigal.

inanakyol' Alıntı:
Hocam ne hakkından bahsediyorsun sadece ebs lilerin hakkı vardır MEB de. Sadece ebs liler idareci olabilir. Ebs li değilsen zaten otomatikman idareci olmazsın yani böyle bir hakkın olmaz. Zaten ebs li değilsen MEB de 2. sınıf insan kategorisinde değerlendirilirsin. Es kaza ebs li olmadığın halde idareci olursanda başka bir ebs linin hakkını yemiş olursunki hayatın boyunca bunun vicdan azabı ile yaşarsın. O yüzden böyle bir hakkın olduğuna inanman abesle iştigal.

:puhaha:

forumdas bey iktidar partisine kızmak
bize mukaddesata saygısızlık yapma hakkı vermez !

Hocam hali hazirda idarecilik yapan bir olarak sunu soyleyebilirim ki sana iyilik yapmislar.Dersine gir cik kafan rahat olsun.Idareci olursan hem okulun butun angaryasini cekeceksin hem cift mesai yapacaksin, hem de 4 senede bir onun bunun pesinden kosturacaksin.

bugün içende bulunduğumuz hali resmeden harika bir yazı okumanızı tavsiye ederim.

‘Ümmet-i Muhammed hangisi bilemedim!’
Kur’an-ı Kerim’de yer alan İslam ideallerini bir endeks sonucu hesaplayan araştırmacılar İslamiyet’in öne çıkardığı idealleri yerine getiren ülkeler arasında İrlanda’nın birinci sırada yer aldığını belirtirken, Danimarka ikinci, Lüksemburg üçüncü sırada yer aldı.
devamı http://goo.gl/mgVG9j

konu sapmış, bu duruma 12 yılda gelindi. İktidardaki virüs topluma yayıldı. Çaresi öze dönmekte.

Geri