Müdür Yardımcılığında Hakkımı Yediler

Kodla Büyü
her_dem' Alıntı:
Nasıl hakkiniz yendi ben hala anlamadim. Mudur yardimciligi hakki sizin nasil oldu. Ya kardesim mudurle aran iyiyse mudur yardimciligi senin hakkin oluyor da adaminda senkikayla arasi iyiyse onun daha fazla hakki oluyor demek.
Mudurle araniz iyi diye mudur yardimcisi olsaydiniz belkide sizden daha fazla hakeden birini hakkini yiyor olacaktiniz.
Bu isleri mudurun keyfine sendikanin keyfine birakirlarsa boyle olur.
çook haklısın hocam

bidene' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
Nasıl hakkiniz yendi ben hala anlamadim. Mudur yardimciligi hakki sizin nasil oldu. Ya kardesim mudurle aran iyiyse mudur yardimciligi senin hakkin oluyor da adaminda senkikayla arasi iyiyse onun daha fazla hakki oluyor demek.
Mudurle araniz iyi diye mudur yardimcisi olsaydiniz belkide sizden daha fazla hakeden birini hakkini yiyor olacaktiniz.
çook haklısın hocam

aynen böyle

bu işler birilerinin keyfine bırakılırsa herkes haklıyım der

teksen' Alıntı:
müdürünüz için de zor bi durum. eğer gerçekten samimi olarak sizi teklif etmek niyetinde idiyse. yok değilse, sizin ile eğlendiyse, sistemin zaten çivisi çıkmış. eğitim-öğretim şirazesinden çıkmış. öğretmenler de idareciler de diğer eğitim bürokrat ve yöneticileri de öğretmenliği ve eğitim öğretimi bi yana bırakmış. kendilerine ve yandaşlarına makam ayarlama derdine düşmüş. bu işin sonu milletimiz, memleketimiz ve gelecek nesillerimiz için pek de hayırlı olmayacak. ileriki yıllarda hep beraber bu yozlaşmanın bedelini ödeyeceğiz.

kimisi vicdanını, cüzdanını doldurmak için dinlemiyor. kimisi de makam, ünvan için vicdanını dinlemiyor. sonumuz hayırlı olsun!
+1

her_dem' Alıntı:
o hakkın benim olduğu yönetmelikte açık açık yazıyor hocam. anlamakta zorluk çekiyorsanız bilemem. yönetmelikteki "müdürün inhası" kısmını okumadınız sanırım !! müdür kiminle çalışmak istiyorsa hak da onundur. doğruluğu tartışılır, o ayrı konu ama yürürlükteki yönetmelik bunu diyor..

teksen' Alıntı:
bence müdürümüzü yukarıdan birilerinin ataması, dayatması demokrasiye sığmaz. madem "ileri demokrasi" var, müdürümüzü de biz öğretmenler olarak kendimiz seçelim. kendi aramızdan, herkesin üzerinde uzlaştığı veya seçim yolu ile belirlediğimiz kişi müdürümüz olsun belli bir süre. böylece daha başarılı bi işleyiş ortaya çıkacaktır bana göre.
bunu, düşünmesi gerekenler düşünmüyor maalesef..

fatihinfedaisi' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
o hakkın benim olduğu yönetmelikte açık açık yazıyor hocam. anlamakta zorluk çekiyorsanız bilemem. yönetmelikteki "müdürün inhası" kısmını okumadınız sanırım !! müdür kimle çalışmak istiyorsa hak da onundur. doğruluğu tartışılır, o ayrı konu ama yürürlükteki yönetmelik bunu diyor..

Bu işte hak hukuk yok hocam. Hak hukuk aranacak zamanda geçti. Bu yönetmelik hazırlanırken yada çıktığında aranacaktı hak hukuk. Bazı sendikalılar sevindiler bize idarecilik yolu açılıyor diye. Hak hukuk arayacaksanız sınavla atanmış kişilerin görevine dönmesi lazım git falanca okula başla denilenlerin değil. Yada yeniden sınavlar açılmalı. hak ancak öyle olur. Sınavla kazanılmış hakkın hukuku aranır. Birilerinin gel seni müdür yada müdür yardımcısı yapayım demesininki aranamaz. Ha malum sendikada tanıdığın varsa yinede bir koltuk bulabilirsin.

fatihinfedaisi' Alıntı:
Merhaba. Okul müdüründen müdür yardımcısı olmam yönünde ciddi bir teklif aldım. Okulumuz seneye başka bir yerde açılacağı için orada kurucu müdür olmak adına ve bazı özel sebeplerden dolayı kabul ettim teklifi. Bilindiği üzere yönetici atama yönetmeliğinde "müdürün inhası" ile atanıyor müdür yardımcısı. Müdür de zaten ilçeye yazı yazarak beni teklif etmek için gitti fakat eğitim bir-sen isimli sendika bizim okula farklı bir kişiyi düşündüklerini söyleyerek müdürün elinde ismimin yazdığı yazıyı değiştirip farklı bir isim yazdırmışlar. Ve sonuç olarak ben değil, başka bir okuldan birisi bizim okula müdür yardımcısı olacak.

Hakkımı aramak adına ne yapabilirim ? Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Hocam aynı durum benim için de geçerli. Hatta durum daha vahim. Ben teklif edildim il milli eğitim müdürlüğüne. Sonuç mu? Listeyi açıklamadılar bile. EBS lilerin kararnameleri geldi geçen hafta. Dilekçe yazıyorum şu anda.

lafa gelince hepsi dindar müslüman geçinirler ama bunların ne dinle ne de güzel islamla alakaları var. hak yemek onlarda, yalan onlarda adam kayırma onlarda. yazıklar olsun bunları başa getirene ve destek verene

kardeşim birilerinin adamı olarak bir yere geleceksen git bu sefer de sendikanın adamı ol. ha onun ha bunun ne farkeder kimse senin müdür yardımcısı olma sevdanın önüne geçemez, baskılar seni yıldırmasın hocam git sendikaya üye ol adamını bul ve işini hallet yolun açık olsun

Kadroları açık bir şekilde verip kendileri liste oluşturamadıkları için yönetmelikte "MÜDÜRÜN İNHASI" yazar hocam. yoksa yönetmelikte "okul müdür yardımları; hükümetin desteğini alan -hükümeti koşulsuz destekleyen sendika ve parti il başkanı tarafından atanır." yazamazlar. yaz oraya "inha" olsun bitsin.

Haksızlığı hak iddia edenlere karşı hak dava etmek ve onlara müracaat etmek, bir haksızlıktır, hakka karşı bir hürmetsizliktir.

12 yıllık öğretmenim ilk kez bu kadar ayyuka çıktığını görüyorum bu işlerin. eğitim birsen ilçe başkanı, ilçe mem müdürünün odasından çıkmıyor, habire telefonlar geliyor müdürlere, açıkta kalan arkadaşları varmış, onlara yer arıyorlar, bu kadar adilik olmaz, nerde hak hukuk savunucuları, akp yalayıcılar, eğitimbirsenliler, bu haksızlıklar çıkar birgün merak etmeyin.

ysartemur' Alıntı:
Haksızlığı hak iddia edenlere karşı hak dava etmek ve onlara müracaat etmek, bir haksızlıktır, hakka karşı bir hürmetsizliktir.
haksızlık yapanların belasını yaratan mı verir demek oluyor bu ne demek şimdi hocam?

Mr.Spermata' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
haksızlık yapanların belasını yaratan mı verir demek oluyor bu ne demek şimdi hocam?
haksızlığı, adam kayırmacılığı, hırsızlığı, yolsuzluğu normal olarak gören; ne varki daha öncekilerde yapıyorladı diyen birine "bu yapılanlar yanlış değilmi" diye sormak hak bildiğin doğruya haksızlıktır. hakkım yeniyor demek için müracaat etsen, müracaat edeceğin yer ile hakkını gaspeden kişiler aynı kişiler olacak. bundan ötütü onlara sormaya ve müracaat etmeye değmezler.

Temeli yamuk binayı doğru göstermek için üstüne çıktığın katları eğri koyman lazım sayın hocam. Yanlış başlangıcın doğru sonu olmaz. Zaten yanlışlarla dolu sistemde sizin hakkınızın yendiği filan yok. Müdürünüz sizi teklif etmemiş oluyor bu durumda baksana ismi değiştirtmişler müdürünüz biat etmek zorunda.

Aynı durumda benim Müdürüm 3 gün çabaladı. Ve ben Türk Eğitim Sen'li olarak kendi okulumda müdür yardımcısı oldum. Müdürüne bağlı sanırım bu işler.

fatihinfedaisi' Alıntı:
bilo' Alıntı:
hocam ne hakkı ne hukuku..zaten ortada bir hak yokki..kim güçlüyse yada kim yada partici ise o kazanır :puhaha: :puhaha: :puhaha:
söylediklerinze katılıyorum ama yenen hakkımı aramayıp ben de sizin gibi mi düşüneyim hocam ?

Hangi yenen hak hocam ya senin müdürün seni teklif etmişte ona rağmen başkası gelmiş gibi konuşuyorsun adam seni teklif etmemişki yaz demişler şu ismi oda yazmış ! Kusura bakmada hocam sen sanki sadece müdür yardımcısı olmak istiyorsun !

Arkadaşlar çoğu kişi arkadaşı direk yargılamış. Kişiye müdürü ,müdür yardımcılığını uygun görmüş demek ki teklif edilmiş. Evet sistem kimi istersem onu yerleştiririm şeklinde o yüzden böyle sorunlar yaşanıyor. Bence arkadaşın elinde belge varsa şikayet etmesi gerekir. Yoksa zaten hiç bir şey ispat edemez olan kendine olur.

akyildiz41' Alıntı:
lafa gelince hepsi dindar müslüman geçinirler ama bunların ne dinle ne de güzel islamla alakaları var. hak yemek onlarda, yalan onlarda adam kayırma onlarda. yazıklar olsun bunları başa getirene ve destek verene

Birincisi o sizin de hakkınız değilmiş,

ikincisi torpili üstün gelen atanmış işte.

Onurlu olan bu tarz bir yöntemle müdür yardımcılığı atanmasına karşı durmaktır.

senden önceki sınavla gelen müd. yardımcısının hakkı ne olacak peki. at izi it izine karışmış.

fatihinfedaisi' Alıntı:
Merhaba. Okul müdüründen müdür yardımcısı olmam yönünde ciddi bir teklif aldım. Okulumuz seneye başka bir yerde açılacağı için orada kurucu müdür olmak adına ve bazı özel sebeplerden dolayı kabul ettim teklifi. Bilindiği üzere yönetici atama yönetmeliğinde "müdürün inhası" ile atanıyor müdür yardımcısı. Müdür de zaten ilçeye yazı yazarak beni teklif etmek için gitti fakat eğitim bir-sen isimli sendika bizim okula farklı bir kişiyi düşündüklerini söyleyerek müdürün elinde ismimin yazdığı yazıyı değiştirip farklı bir isim yazdırmışlar. Ve sonuç olarak ben değil, başka bir okuldan birisi bizim okula müdür yardımcısı olacak.

Hakkımı aramak adına ne yapabilirim ? Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.
Hakkını aramana gerek yok.Yüzlerine karşı ZEHİR ZIKKIM OLSUN DE yeterli.

Geri