Müdürün nöbet vermemek için ders programını dağıtması?

Kodla Büyü

yusufcuk51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ilkokulda btr görevim,ortaokulda kadrom olduğu için ilkokul saatlerine göre okuldan çıkıyorum 6 yıldır bu şekilde devam ediyordum.geçen yıl müdürle bir saat erken çıkıyorsun mesai saatlerine dikkat edeceksin bundan sonra diye emrivaki yaptı (kendisiyle önceden büyük bir kavga yaşadık hala onun etkisini atabilmiş değil) ilkokul da btr olduğum için ilkokul saatlerine göre çıktığımı erken çıkmadığımı söyledim ayrıca mesai saatlerine dikkat edecek olursak idarecilerin bu konuda daha zararlı çıkacağını söyledim(kendileri istediği saatte gelip gidiyorlar çünki) bundan sonra kim kaçta gelmiş kaçta gitmiş nöbet defterine yazarım dedim..sen beni tehditmi ediyorsun falan filan terbiyesizlik yapma derken ben çıktım odadan tekrar bir kavga yaşamamak için.sömestir dönüşü ders programım dağınık olduğu için nöbetten çıkarmış beni normalde btr ye ful dersin olduğu gün yazılıyor nöbet ama şimdiye kadar buna hiç dikkat etmeden nöbet veriyorlardı.o zaman bişey demedim tutmam olur biter dedim.şimdi yeni eğitim dönemi için ders programı yapıyorlar müdür yardımcısı herkese özel durumlarını sordu bana da sordu ders programı yapmadan önce, bende 6 saat bir güne olsun o gün nöbet tutmam için o şekilde olması gerekiyor,bu yüzden geçen yıl çıkarmıştınız dedim,not aldı tamam diyerek.müdür şimdi ders programlarını okul whatsup grubuna atmış isteyen herkesin istediğini yapmış kimisinin 2 gününü boşaltımış kimisinin tek gününü kim ne istediyle çiçek gibi program gel gelelim bana gelince yine dağıtmış şimdi bu yaptığı mobbinge glrmiyor mu isteyenin iki gününü boşaltırken bana nöbet vermemek için dağıtmış müdür yardımcısına sordum müdür bey yaptı ders programını diyor. siz olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz bu adaletsizlik karşısında?

Hocam branş ne?
ilkokulda btr görevim,ortaokulda kadrom olduğu için ilkokul saatlerine göre okuldan çıkıyorum 6 yıldır bu şekilde devam ediyordum.geçen yıl müdürle bir saat erken çıkıyorsun mesai saatlerine dikkat edeceksin bundan sonra diye emrivaki yaptı (kendisiyle önceden büyük bir kavga yaşadık hala onun etkisini atabilmiş değil) ilkokul da btr olduğum için ilkokul saatlerine göre çıktığımı erken çıkmadığımı söyledim ayrıca mesai saatlerine dikkat edecek olursak idarecilerin bu konuda daha zararlı çıkacağını söyledim(kendileri istediği saatte gelip gidiyorlar çünki) bundan sonra kim kaçta gelmiş kaçta gitmiş nöbet defterine yazarım dedim..sen beni tehditmi ediyorsun falan filan terbiyesizlik yapma derken ben çıktım odadan tekrar bir kavga yaşamamak için.sömestir dönüşü ders programım dağınık olduğu için nöbetten çıkarmış beni normalde btr ye ful dersin olduğu gün yazılıyor nöbet ama şimdiye kadar buna hiç dikkat etmeden nöbet veriyorlardı.o zaman bişey demedim tutmam olur biter dedim.şimdi yeni eğitim dönemi için ders programı yapıyorlar müdür yardımcısı herkese özel durumlarını sordu bana da sordu ders programı yapmadan önce, bende 6 saat bir güne olsun o gün nöbet tutmam için o şekilde olması gerekiyor,bu yüzden geçen yıl çıkarmıştınız dedim,not aldı tamam diyerek.müdür şimdi ders programlarını okul whatsup grubuna atmış isteyen herkesin istediğini yapmış kimisinin 2 gününü boşaltımış kimisinin tek gününü kim ne istediyle çiçek gibi program gel gelelim bana gelince yine dağıtmış şimdi bu yaptığı mobbinge glrmiyor mu isteyenin iki gününü boşaltırken bana nöbet vermemek için dağıtmış müdür yardımcısına sordum müdür bey yaptı ders programını diyor. siz olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz bu adaletsizlik karşısında?
Hocam, branşınız ne?

Daha önce 24 Ocak tarihinde de buna benzer bir konu başlığınız var

ek ders almadığım her işi angarya olarak gördüğümü düşünmüyorum o konuda vicdanım rahat okulum ve öğrencilerim adına gerektiğinde fedakarlık yapmaktan çekinmem.sadece şu an bana verilen angaryalardan bitanesine ilk defa hayır dedikten sonra 6 yıldır sorun olmayan okula geliş gidiş saatimin bir an da sorun haline gelmesinden rahatsızım.üstelik okulun memurunun ve müdür yardımcılarının kafasına göre istediği saatte okula gelip gittiği bir ortamda yoksa hiç problem değil 40 dakika daha okulda kalmam.nöbet göevimi şimdiye kadar dağınık ders programında yürüttüm ve hep o şekilde yürümesinden yanayım 7 saat dersimin olduğu günde tutmak bende istemem ama sırf son dersleri dolsun erken çıkmasına müsade etmeyelim gibi bir tutum içine girerlerse bu hakkımı kullanmak isterim ne kadar yorucu olsada.okul için nöbet tutmak ihiyaç olmasa heralde nöbet diye bişey olmazdı.nöbet tutmayınca günlere eşit şekilde öğretmen düşmüyor ve ben istediğim içinde tutmuyorum ayrıca bunu okula geldiğim günden bu yana idare tutmamı istiyor.bahsettiğiniz gönüllülük esasına dayalı görevleri de iyi niyetle yapmaya kalktığınızda bir süre sonra görevinizmiş gibi addedilmesini de pekala bu forumdaki üyelerin yarıdan çoğu deneyimlemiştir.size de iyi tatiller.
En sona doğru bu mesajı atmışsınız galiba, önceki konu başlığında

Hocam bu dönem btr olacak mısınız? Olacaksanız yine ilkokula mı, yoksa kendi okulunuzda mı olacaksınız? İlkokulda olacaksanız zaten idare mecburen dersleri 1-2 güne toplamak zorunda kalacaktır. Ama kendi okulunuzda btr olacaksanız o zaman idare istediği zamana dersi verebilir. Nöbet konusunda da yeteri kadar öğretmen varki size ihtiyaç duymuyor olabilir. Kavgadan dolayı nöbet vermek istemiyorsa o zaman müdürün karakterinin biraz problemli olduğunu gösterir. Size tavsiyem, müdürle problem yaşıyorsanız nöbet işine hiç girmeyin. Nöbet esnasında bir öğrenciye herhangi birşey olsa veya herhangi bir sebepten dolayı nöbet yerinizde olmadığınızda sizinle uğraşıp durur.

urasma mudurle gidirla...hocam ileri gitmeye kalkarsa kulagina hoslanacagi sozler soyle yiter belki onu isterdir...

Bende de 6 saat var 2 güne yayılırsa nöbet görevi verilmeyecek mi?1 günde kaç saat verilirse nöbet aktif olur:D O zaman günde 6 ve üzeri saat derse giren hiçbir öğretmen nöbet verilmeyecek.btr görev tanımı yanlış.sanki biz teneffüste mi hallediyoruz sorunlara bakıyoruz.zil çaldı öğrenci derse girdi ondan sonra dersi boş ise herhangi bir soruna bakabilir.kisaca günde 6 saat ders olmalı anca öyle nöbet tutarsın diyen senin saçın niye sarı sevmedim seni demekle aynı bahane:)

Hocam bu dönem btr olacak mısınız? Olacaksanız yine ilkokula mı, yoksa kendi okulunuzda mı olacaksınız? İlkokulda olacaksanız zaten idare mecburen dersleri 1-2 güne toplamak zorunda kalacaktır. Ama kendi okulunuzda btr olacaksanız o zaman idare istediği zamana dersi verebilir. Nöbet konusunda da yeteri kadar öğretmen varki size ihtiyaç duymuyor olabilir. Kavgadan dolayı nöbet vermek istemiyorsa o zaman müdürün karakterinin biraz problemli olduğunu gösterir. Size tavsiyem, müdürle problem yaşıyorsanız nöbet işine hiç girmeyin. Nöbet esnasında bir öğrenciye herhangi birşey olsa veya herhangi bir sebepten dolayı nöbet yerinizde olmadığınızda sizinle uğraşıp durur.
btr başvurum onaylandı kadrom ortaokulda btr görevim ilkokul kısmında aynı okulun.derdim nöbet tutmak ücret almak değil sadece herkese isteğini sorup 15 saat dersi olanların iki günlerini boşaltacak şekilde ders programına uğraşırken benim 6 saat dersi bir güne verin isteğimi görmezden gelmesi.6 saat ders varken nöbet tutmak istemem zaten çok yorucu oluyor ama geçen yıl sırf 6 saat bir günde değil diye nöbeti iptal ettiği için bu sefer bakalım ne yapacak dedim ve hala devam ettiriyor husumeti.bu konuda nasıl hak aramam gerektiğini sordum yaptığı göz göre göre adaletsizlik oluyor.

Hocam size tavsiyem öncelikle müdür ile anlaşabiliyorsanız anlaşmaya çalışın. Bunun dışındaki yollar malesef sizin için zor olabilir çünkü yöneticilik becerileri olmayan kişilerle çalışmak eziyet olabiliyor. Bu yolu tercih etmezseniz dilekçe ile iletişim kurun. Öncelikle nöbet tutmak istediğinizi belirten bir dilekçe verebilirsiniz.(Tebliğler dergisi ve YEĞİTEK tarafından yayınlanan yazıları ek gösterebilirsiniz. ) Dilekçenizi kayıt ettiklerinden emin olun. DYS sisteminden dilekçenizi görebiliyorsunuz. Dilekçenin cevabını bekleyin.
Mobbing ile ilgili biraz araştırma yapıp, yönetmelik ve BTR ile ilgili yayınlanan yazıları iyice öğrenmeniz faydanıza olacaktır.

Bende de 6 saat var 2 güne yayılırsa nöbet görevi verilmeyecek mi?1 günde kaç saat verilirse nöbet aktif olur:D O zaman günde 6 ve üzeri saat derse giren hiçbir öğretmen nöbet verilmeyecek.btr görev tanımı yanlış.sanki biz teneffüste mi hallediyoruz sorunlara bakıyoruz.zil çaldı öğrenci derse girdi ondan sonra dersi boş ise herhangi bir soruna bakabilir.kisaca günde 6 saat ders olmalı anca öyle nöbet tutarsın diyen senin saçın niye sarı sevmedim seni demekle aynı bahane:)
resmi yazılarda öyle hocam ne kadar mantıksız olsada btr olmadığın gün nöbet yada başka görevler verilerilir deniyor o yüzden de full dersin oldğu gün btr olmadığın için nöbet yazılabiliyor.ama şimdiye kadar ben hep dağınık ders programında tuttum nöbeti ama iş idareyle aran bozulana kadar sürüyor böyle şeylerde.

Hocam size tavsiyem öncelikle müdür ile anlaşabiliyorsanız anlaşmaya çalışın. Bunun dışındaki yollar malesef sizin için zor olabilir çünkü yöneticilik becerileri olmayan kişilerle çalışmak eziyet olabiliyor. Bu yolu tercih etmezseniz dilekçe ile iletişim kurun. Öncelikle nöbet tutmak istediğinizi belirten bir dilekçe verebilirsiniz.(Tebliğler dergisi ve YEĞİTEK tarafından yayınlanan yazıları ek gösterebilirsiniz. ) Dilekçenizi kayıt ettiklerinden emin olun. DYS sisteminden dilekçenizi görebiliyorsunuz. Dilekçenin cevabını bekleyin.
Mobbing ile ilgili biraz araştırma yapıp, yönetmelik ve BTR ile ilgili yayınlanan yazıları iyice öğrenmeniz faydanıza olacaktır.
hocam teşekkür ederim beklediğim cevaplar bu şekilde yol gösterici cevaplar.btr ile ilgili mevzuata hakimim o konuda sıkıntı yok ama müdürle anlaşma konusu biraz zor.garip adam ani çıkışlar yapıyor düşünün tatil dönüşü okul boyanmış sınıflar pislik içinde öğretmenler temizlik işi ne olacak hocam deyince boyayı ben yaptım temizlik işinide ben mi yapayım biraz da siz elinizi taşın altına koyun diye toplantıda öğretmenlerle dik dik konuşuyor.bir arkadaş sizin sorumluluğunuz hocam deyince de tamam ben hallettiririm ama bundan sonrada herşey farklı olur diye tehdit edici tarzda konuşuyor ben yumruk yumruğa kavga ettim kendisiyle geçen yıl o yüzden söylediği şeylere karşı artık cevap verip yüz göz olmak istemiyorum

Adalet anlayışımız farklı demek ki size niçin kurala uygun geldiğini merak etmedim değil ama
hocam bakanlık sana diyorki sen bırak nöbet tutma sen okuldaki araç gereçleri hazır tut ki öğrenci teknolojiden faydalansın öğretmenin teknolojiden haberim yoktu kullanamadım bahanesi olmasın, bunun içinde sana para veriyor. diğer öğretmenede sen öğrenci ile ilgilen diyor onada oradan para veriyor, görev tanımımız belli neden zorluyorsunuz bu kadar, illa nöbet tutacam ben öğretmenim diyorsanız btr olmazsınız bu kadar basit.

Ders programlarının birer örneğini saklayın. Okul idaresine ders dağıtımında eşitsizliğin giderilmesi için dilekçe yazın. Düzeltmezse yada resmi yolla cevap vermezse bir üst kuruma şikayet edebilirsiniz. Şikayetlerinizi mutlaka yazılı yapın. Tüm dilekçelerinizin dys kaydının yapıldığından emin olun. Tarih ve evrak numarasını not edin. Muhtemelen bir şey olmaz ama en azından hırto müdür karşısında iş ve işleyişi bilen birisi olduğunu görürse fazla uğraşmaz sizinle. Bu tip idarecilerin en büyük kozu yasal haklarını ve yasal işleyişi bilmeyen öğretmenler sebebiyle rahat at koşturma imkanlarıdır.

hocam bakanlık sana diyorki sen bırak nöbet tutma sen okuldaki araç gereçleri hazır tut ki öğrenci teknolojiden faydalansın öğretmenin teknolojiden haberim yoktu kullanamadım bahanesi olmasın, bunun içinde sana para veriyor. diğer öğretmenede sen öğrenci ile ilgilen diyor onada oradan para veriyor, görev tanımımız belli neden zorluyorsunuz bu kadar, illa nöbet tutacam ben öğretmenim diyorsanız btr olmazsınız bu kadar basit.
Bakanlık nöbet tutma demiyor hocam. Ders programı müsaitse tutabilir diyor. İkisi çok farklı şeyler :)

nöbet tutma demiyor btr görevlendirme yazılarını siz bir daha gözden geçirin.okulum köy okulu fazla iş yükü olan bir okul değil diğer dört günde bahsettiğiniz görevleri rahatlıkla yapabilecek zamanım var.mesele zaten illa nöbet tutayım olayı da değil müdür de burda ders programını bu şekilde yaparken sizin bahsettiğiniz şeyleri düşünerek yapmadı zaten kasıtlı olarak yapılan bir haksızlık var bu tarz şeylerle bana olan kızgınlığını adaletsizlik boyutuna taşıyor.

btr başvurum onaylandı kadrom ortaokulda btr görevim ilkokul kısmında aynı okulun.derdim nöbet tutmak ücret almak değil sadece herkese isteğini sorup 15 saat dersi olanların iki günlerini boşaltacak şekilde ders programına uğraşırken benim 6 saat dersi bir güne verin isteğimi görmezden gelmesi.6 saat ders varken nöbet tutmak istemem zaten çok yorucu oluyor ama geçen yıl sırf 6 saat bir günde değil diye nöbeti iptal ettiği için bu sefer bakalım ne yapacak dedim ve hala devam ettiriyor husumeti.bu konuda nasıl hak aramam gerektiğini sordum yaptığı göz göre göre adaletsizlik oluyor.
cam geçen sene aynısını yaşadım. Evelki sene 2 katı iş yapmama ve hiçbir sorunumuz olmamasına rağmen aynen size yaptığını yaptı bana da, herkesi programını bal börek yaptı benim çocuğum küçük son derslerim boş olsun dememe rağmen 3 kere programı birilerinin istekleri doğrultusunda değiştirdi ama benimkini yapmadı(yeni gelen müdür yardımcımız) sonuçta çocuğum benden 1 saat önce eve geldi hep ve 1 kere kayboldu. Çok üzüldüm motivasyonum çok düştü tartıştık ancak 1 yıl böyle geçti. Sonra anladım ki programı iyi olanlar kakara kikiri yaparak bunu sağlıyor ve kavga etmenin sert çıkmanın yada düzgünce sıkıntıyı ifade etmenin hiçbir anlamı yok.Ücretsiz izin istedim bari biraz büyüsün başını başarsın dedim ilçe onu da reddetti. İnsanın içine koyuyor sizi çok iyi anlıyorum ama bu sizinle ilgili bir problem değil Hocam böyle biri denk gelmiş size sadece boşverin hayatın kendi içinde bir adalet sistemi var ona güvenin

Son düzenleme:
Hocam söylediklerinizden anladığım, müdür anlayışlı bir insan değil ve anlaşma ihtimaliniz pek yok. Eğer müdürün görev süresi bitimine çok var ise tayin dönemlerinde tercih yapıp başka bir okula geçebilirsiniz. Dilekçe veya şikayetle ders programı ve nöbet işini hallettiniz diyelim. Sonra başka bir meseleden sizle uğraşmayacağı, başınızı ağrıtmayacağı ne malum. 16. senemi çalışıyorum, allaha şükür karşılaştığım bütün idareciler anlayışlı insanlardı ama çevremden çok duyuyorum böyleleride denk gelebiliyor işte. 12 senedir aynı okuldayım,okul meslekten anadoluya dönüşünce bende maddi zorluklardan dolayı btr ye başvurdum geçen sene. Müdürüm 8 saat dersimi 4 güne dağıttı ve sebeplerini de bana anlaşılır bir şekilde açıkladı. Şimdi iyikide dersleri bir güne toplayıp bana nöbet vermemiş diyorum. Bir günde hem derse gir, hem çıkan arızalarla ve diğer ıvır,zıvır işlerle ilgilen, hakkaten zor. Alan, atölye şefi olduğum ilk yıllarda ücretini almamamıza rağmen sınıf yada kulüp istemesekte veriliyordu. Şimdi sınıf,kulüp alacaksın diye bir dayatma da yok, en çok buna seviniyorum. Evet birkaç saat daha fazla ücret almak bizi maddi olarak rahatlatıyor ama sinir stress katsayımızı da arttırıyor.Ruhen ve bedenen yıpranıyoruz hepimiz. Umarım bu sıkıntılı ve zor durumu kısa sürede atlatırsınız.

Son düzenleme:
Hocam söylediklerinizden anladığım, müdür anlayışlı bir insan değil ve anlaşma ihtimaliniz pek yok. Eğer müdürün görev süresi bitimine çok var ise tayin dönemlerinde tercih yapıp başka bir okula geçebilirsiniz. Dilekçe veya şikayetle ders programı ve nöbet işini hallettiniz diyelim. Sonra başka bir meseleden sizle uğraşmayacağı, başınızı ağrıtmayacağı ne malum. 16. senemi çalışıyorum, allaha şükür karşılaştığım bütün idareciler anlayışlı insanlardı ama çevremden çok duyuyorum böyleleride denk gelebiliyor işte. 12 senedir aynı okuldayım,okul meslekten anadoluya dönüşünce bende maddi zorluklardan dolayı btr ye başvurdum geçen sene. Müdürüm 8 saat dersimi 4 güne dağıttı ve sebeplerini de bana anlaşılır bir şekilde açıkladı. Şimdi iyikide dersleri bir güne toplayıp bana nöbet vermemiş diyorum. Bir günde hem derse gir, hem çıkan arızalarla ve diğer ıvır,zıvır işlerle ilgilen, hakkaten zor. Alan, atölye şefi olduğum ilk yıllarda ücretini almamıza rağmen sınıf yada kulüp istemesekte veriliyordu. Şimdi sınıf,kulüp alacaksın diye bir dayatma da yok, en çok buna seviniyorum. Evet birkaç saat daha fazla ücret almak bizi maddi olarak rahatlatıyor ama sinir stress katsayımızı da arttırıyor.Ruhen ve bedenen yıpranıyoruz hepimiz. Umarım bu sıkıntılı ve zor durumu kısa sürede atlatırsınız.
inşallah hocam sağolun

Yönetmeliğe göre 6 saat ders olan gün nöbet verilemiyor(sadece 6 saat dersiniz varsa). Onun için nöbet vermemek için dersi dağıttı diye dilekçe vermeniz olumsuz sonuçlanır. Fakat BTR görevimi daha ratmam veya köy okulu olduğundan geliş gidiş olayı için tek güne sığdırmalıydı şeklinde yürümeniz daha mantıklı.

Bakanlık nöbet tutma demiyor hocam. Ders programı müsaitse tutabilir diyor. İkisi çok farklı şeyler :)
sınıf verilmez, btr olduğu günler nöbet tutmaz, yazıdaki görevler dışında ek görev verilmez, bunlar kazanılmış haklarımız, leyhimize olan şeyler, hatırlarsanız zamanında angarya görev veriliyor diye müdürlerle atışıp ağlayanlarla doluyordu buralar, ama işte herşey çabuk unutuluyor, 2 saat ek ders için cehennemi özlüyor sayın zümrelerimiz.

Bu tarz probleme sebep olan öğretmenlerin sayısı pek de az değil gibi, gördüğüm duyduğum kadarıyla.
Bunları okuyunca 1 gün 6 saat derse gir, 2 gün de maaş karşılığını doldurmak için okula BT Rehberliği görevleri için gel demeleri
Veya diğer köy okulu vb... 3-4 okulda 21 saat ders tamamlanabiliyorsa, tek kendi okuluna BTR görevlendirmesi yapılması da pek mantıksız gelmiyor
Diğer öğretmenler 15 saat derse girip maaş karşılıklarını doldurdukları ve uyumlu oldukları için ders programlarında istedikleri düzenlemelerin yapılması normal gibi
6 saat derse girip, okul mesai saatlerinde okulda olsa bile, matematiksel olarak zamanın büyük çoğunluğunu bekleyerek geçirerek haftalık 18 saat ek ders ücreti alan bir öğretmen, arada problemler çıkmasına ve uyumsuz olmasına rağmen 3 saat daha ek ders ücretini kolay bir şekilde alabilmek için uğraşıyor gibi görünüyor dışarıdan objektif olarak bakılınca
Eski ve yeni konu başlıklarından anlaşılan buna yakın bir görüş oluyor.
Siz 1 sene okulda olmasanız mesela, okul eksikliğinizi çok hissedecek mi diye de düşünmek gerekiyor sanki...

Arkadaslar ben de sizei akil danismak istiyorum bi acidan benzer bi acidan farkli bi durumdayim. Kadrom ortaokulda oglumun okudugu ilkokula btr gorevlendirmemi istedim mudure de 6 saat olursa o gun nobet tutarim dedim. Programi oyle bi ayarlamis ki 10 saat dersi 3 gune yaymis. Degismesini rica ettim oyle denk geldi degisemem dedi. 4 saat dersimin oldugu gune nobet koymus kendisi aslinda olmayacagini cok iyi biliyo ilce idare eder sorun olmaz diyo ben de bu sartlarda nobet tutmak istrmiyorum ne yapmaliyim sizce nobette diretebilir mi bana?

Arkadaslar ben de sizei akil danismak istiyorum bi acidan benzer bi acidan farkli bi durumdayim. Kadrom ortaokulda oglumun okudugu ilkokula btr gorevlendirmemi istedim mudure de 6 saat olursa o gun nobet tutarim dedim. Programi oyle bi ayarlamis ki 10 saat dersi 3 gune yaymis. Degismesini rica ettim oyle denk geldi degisemem dedi. 4 saat dersimin oldugu gune nobet koymus kendisi aslinda olmayacagini cok iyi biliyo ilce idare eder sorun olmaz diyo ben de bu sartlarda nobet tutmak istrmiyorum ne yapmaliyim sizce nobette diretebilir mi bana?

btr yönetmeliğinin 10. maddesinden dolayı nöbet verilmemesi gerektiğini bu durumun devleti zarar uğrattığını belirten bir dilekçe yazın müdüre.

10. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim
öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir
görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı
doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.

Geri