LED TV

Kodla Büyü
robenn' Alıntı:
lg 42lw4500 modeli benim de fiyatını düşmesini beklediğim 10 numara bi tv. darty'de deneme imkanı buldum ve özellikle 3d performansıyla hiçbir marka başedemiyor. şu an için 3d ekstra bi özellik gibi görünse de ilerisi için düşünülürse mantıklı görünüyor. 2d görünütüleri 3d'ye çevirmesi ve yeni nesil 3d gözlük teknolojisini kullanması ve 400 hz olması artı yönleri. şu sıralar vatanda 2.200 civarında seyrediyor.
Hocam bende araştırdım en çok bunu beğenddim bende bu ürünü bekliyorum... Benim deneme fırsatım olmadı ama biraz deneme konusunda bilgi alabilri miyiz?

samsung 40d5000

samsung 40d5000 nasıl 1500 tl Gold bilgisayarda mağazada yeni fiat verdiler.

fiyat olarak normal...ben 1450ye aldım ...hd yayın yapan bir pakete üye değilseniz yada düşünmüyorsanız full hd almanıza gerek yok...

makromarketten 1450ye almıştım.15gün falan oldu.....Memn...flashbellekten HD video izledim süperdi görüntü...ama bizim uydu normal uydu olduğu için TV izlerken farkı pek belli olmuyor...clouding sorunundan bahsediliyor led tvlerde genelde...ama bunda o sorunda yok...PCye hdmı ile bağlayabiliyorsunuz...pes2011 oynadım performans iyiydi. ağ bağlantısıyla pc paylaşımı vs yapılabilyor denemedim.Bu arada made in slovenya yazıyor bunda.

LED LCD den çok çok daha iyi, full HD özelliği olmalı, 1920*1080 çözünürlük herkes 42 inch ve üstü bakıyo sanırım kesinlikle olmalı, parlaklık 450 nit altı olmamalı paranız çoksa 550 üstü harika, tepki süresi 2 sn den fazla olanlara yaklaşmayın görüş açısı max iidir
bunlar standart kalite lakin kimsenin dikkat etmediği bir konu var oda kaç herz olduğu
TV satılan bi yere uğradığınızda tüm TV lere uzaktan bakınca
1) 550 nit ve üstü parlaklığa sahip olan ekran ilk gözünüze çarpcak olanıdır
2) daha sonraki ise herz i yüksek olan

3D özelliğine 2 seneye kadar standart olur lakin yayınlar sanırım 5-6 seneyi bulur 2 boyutu 3 boyuta çeviren LG teknolojisi ve şimdilik çokta gerekli bişi değil
gözlüklere gelince LG bazı ürünleri için ücretsiz veriyor adeti satılan yere göre değişiyor

Ayrıca plazmalar LED lerden daha kalın elektrik tüketimleri de %40 daha fazla fakat son çıkan plazmalarda güzel yeterki yukardaki özellikleri iyi olsun

Markanın ne önemi var mühim olan özellikleri
Bu sitede bilgisayar öğretmenleri bile marka takıntısıyla başedemiyorsa millet ne halt etsin

hocam mayıs ayında samsung 46c6000 modelini aldım 117 ekran oldukça memnunum. vatan'dan aldım. neredeyse bütün mağazalar lg ve samsung dan yana. onun da sebebini tv işlemcilerinin sadece bu iki firma tarafından üretilmesi olarak gösteriliyor. lg hakkında yorum yapamam ancak samsung dan gayet memnunum. ebatına göre görüntü kalitesi de oldukça iyi. tavsiye ederim.

Sony 32ex720 ful hd 3d 1430 tl ye kampanyalı aldım. 15 gündür kullamıyorum görüntü çok net ve akıcı. Tek problemi mkv desteklemiyor olması. Bu modeli düşünürseniz aklınıza takılan bişi olursa yardımcı olurum. Samsung bir model beğenmiştim vatandaki arkadaşlar tavsiye etmedi 50hz tv yazılımla 100Hz yapmışlar. Benim aldığım 100 Hz yazılımla 200Hz oluyor. Gayet memnunum.

ofkeli82' Alıntı:
Hocam LCD ve LED arasındaki farka teknoloji yönüyle bakmanızı tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla sadece ekranı aydınlatan ışık Led, başka hiç bir farkı yok diye biliyorum.. Öyle bi sunuyorlar ki, sanki apayrı bir teknolojiymiş gibi...Bana biraz kandırmaca gibi geldi, satış tekniği... siz ne dersiniz...

kesinlikle katılıyorum. bizzat elektroworld teki çalışanlar söyledi. Türkiye ye gönderilen led tvler ile lcd arasındaki tek fark aydınlatmasıymış. gerçek led tvler bize gelmiyormuş. ben de alırken bayağı bi araştırdım hocam LG 47' LCD aldım. çok ta memnunum.

İyi de zaten LCD ve LED arasındaki fark aydınlatmasında...daha ne fark olacak ki :)

samsung kendi parşaçalarını kendi üretiyor diye biliyorum özellikle ön panali üretiminde tek firma diye biliyorm o açıdan samsung

Geri