LED TV

Kodla Büyü

shift_delete

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar, led tv almayı düşüyorum ama bu konuda pek bilgim yok, baktığım ürünler arasında LG LE5510 mdelini beğendim. fikirlerinizi alabilirmiyim.fiyat aralığı olarak 1300-1500 arasında düşünüyorum. bu fiyat düşük diye düşünüyrsanız eğer LCD almak mantıklı olur mu?
şimdiden teşekküler

led tv almayı düşünüyorsan LG isabetli olur.

Le serileri ve LX serileri eski seriler
şimdi LV LW Lk LD serileri var.

Bence en kötü LV serisi düşünmelisin. 3D olmayan Led tv ler LV olarak geciyor. 47LX4500 42LX5500 vb gibi.
Lw Seriileride 3D li LED tv lerdir.
Lx Seriside 2010 yılındaki 3D li tvlerdir şimdilerde LW diye cıkıyor.

soracağın birşey olursa yardımcı olurum.Almak istersen fiyatta verebilirim

Hocam LCD ve LED arasındaki farka teknoloji yönüyle bakmanızı tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla sadece ekranı aydınlatan ışık Led, başka hiç bir farkı yok diye biliyorum.. Öyle bi sunuyorlar ki, sanki apayrı bir teknolojiymiş gibi...Bana biraz kandırmaca gibi geldi, satış tekniği... siz ne dersiniz...

ofkeli82' Alıntı:
Hocam LCD ve LED arasındaki farka teknoloji yönüyle bakmanızı tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla sadece ekranı aydınlatan ışık Led, başka hiç bir farkı yok diye biliyorum.. Öyle bi sunuyorlar ki, sanki apayrı bir teknolojiymiş gibi...Bana biraz kandırmaca gibi geldi, satış tekniği... siz ne dersiniz...
..
bahsettiğiniz gibi tek fark ilk bakışta EKRAN AYDINLATMASI olarak görünebilir ama bunun getirdiği en önemli özellik DÜŞÜK ELEKTRİK FATURASI. ortalama bir LCD 200 WATT enerji harcarken bir LEDte bu 70-80 WATT civarında kalıyor. sürekli televizyon izleyen biriyseniz bu faturanızı büyük oranda etkileyecektir.
..

Hocam kesinlikle Panasonic.
Geçenlerde dayıma aldık teknosadan, diğer tvlerle arasında dağlar kadar fark var
Teknosaya gidin siz karşılaştırın.

usb girişli olmasına ve full hd film oynatmasına dikkat edin. Lg bildiğim kadarıyla bazı modelleri mkv uzantılı dosyaları oynatmıyor. Ve alt yazıda sorun çıkarıyor.

ozcanikli' Alıntı:
led tv almayı düşünüyorsan LG isabetli olur.

Le serileri ve LX serileri eski seriler
şimdi LV LW Lk LD serileri var.

Bence en kötü LV serisi düşünmelisin. 3D olmayan Led tv ler LV olarak geciyor. 47LX4500 42LX5500 vb gibi.
Lw Seriileride 3D li LED tv lerdir.
Lx Seriside 2010 yılındaki 3D li tvlerdir şimdilerde LW diye cıkıyor.

soracağın birşey olursa yardımcı olurum.Almak istersen fiyatta verebilirim

hocam dediğiniz modellerde biraz pahalı gibi geldi ancak...1400-1500 civarı bi fiyat düşünüyordum..birde 106 ekranın çok büyük geleceğini düşünüyorum, 37le5510 modeli için ne dersiniz?

çok teşekkür ederim tüm arkadaşlara yorumlar için

İnan 106 yı aldıktan sonra bile 106 seni kesmeyecek o da küçük gelecek daha büyüğünü alsaydım keşke diyebilme ihtimalin bile olacak

kafam karışmaya başladı şimdi...ozaman eski model led tv almak yerine yeni modellerden 106 LCD almak daha mı iyi olur

bu gün electroworld de philips 117" full hd lcd 1599 tl idi... 102" full hd lerde sony,samsung,panasonic,lg 1199 tl civarı

HOCAM ilk önce ihtiyaç önemli

1.üstte hocamın dediği gibi tv çok kullanıyosanız led tv daha az enerj tüketir led tv. az tv izliyorsanız lcd

2.tv yi izleme noktanız boyutunu seçmede önemli 1- 3 metrede 32-40'' (inç) 3 den fazla mesafelerde 46'- 55' v.s 1-3 metrede büyük tv gözü ve boynu yorar.

3.ayrıca samsungun önündeki t.v ekranında cam yok .bir çoğunda var. bu cam kirlendikce izleme netliğini azaltıyor.

4. 3d alacaksanız özellikle hertzinin büyük olmasına dikkat edin.3d de az hertz göz yorar.

bende yeni alcam tercihim. 40d5000... 40d6000

bende uzun süre araştırdım led...aslında ledin öyle çok fazla elektirk tasarrufu yok ama renkler daha parlak görünüyor... philipsin 60 lı modelleri ve üstü LG LV ile başlayanlar samsung c65 ve D500 d5800 iyi modeller....3d olanlar gözlükleriyle falan 2.5oo ü buluyor...sonuç olarak makromarket diye bir marketten samsungd5000 aldım 1440a...

d5000den daha kötü 5500 yada 5000 alın...fiyatdanda belli oluyor gerçi...en önemli eksiği usbden film oynatmaması....bu arada hd uydualıcınız yoksa pek işe yaramıyor full hd TVler...Normal tüplü tv gibi ancak gösteriyor normal yayınları...Ama Hd görüntüler süper.

TOSHIBA "LED-LCD"(FULL-LED+Local-Dimming) SV685 Serisi(46"/55")

55'' sahibiyim. Böyle bir televizyon başka televizyonlarla kıyas kabul etmez !!!

televizyonun boyu hakkında kimseye kulak asma hocam. Nerde duracağına bağlı. 82 ekran var bizim salonda kimseye küçük gelmiyor. Gayet keyifli. Evlenince de nişanlım salona değil oturma odasına koyalım dedi. Ben gene 82 full hd alacağım. toshiba 950 lira. zaten o bozulana kadar teknoloji alt üst olacak. Ne led kalacak ne şu anki 3d.

tv de toshiba veya sony den şaşma al 20 yıl kullanırsın. öteki markalar günü kurtarmalık ürün üretiyorlar ve çinde fason üretimleri var.
ben toshiba marka bi led tv aldım nisanda o sıralar pek anlamıyordum ama tv de yok yokmuş meğer.
ekran yenileme sıklığı hdd bağlanabilmesi, karasal uydu izlenebilmesi full hd olması istersen kablosuz hoparlörle çalıştırılabilmesi bunlar sadece çözdüğüm özellikleri ekran ışığını ortamdaki duruma göre otomatik ayarlaması, uzun süre bişey yapmayınca kendini beklemeye alabilmesi, flaş bellekten film izleyebilme aynı anda bi kanalı izlerken başka bir kanalı kaydetmeye izin vermesi... bu özellikler standart bi kullanıcı olarak hoşuma gidenler.

cenavar' Alıntı:
tv de toshiba veya sony den şaşma al 20 yıl kullanırsın. öteki markalar günü kurtarmalık ürün üretiyorlar ve çinde fason üretimleri var.
ben toshiba marka bi led tv aldım nisanda o sıralar pek anlamıyordum ama tv de yok yokmuş meğer.
ekran yenileme sıklığı hdd bağlanabilmesi, karasal uydu izlenebilmesi full hd olması istersen kablosuz hoparlörle çalıştırılabilmesi bunlar sadece çözdüğüm özellikleri ekran ışığını ortamdaki duruma göre otomatik ayarlaması, uzun süre bişey yapmayınca kendini beklemeye alabilmesi, flaş bellekten film izleyebilme aynı anda bi kanalı izlerken başka bir kanalı kaydetmeye izin vermesi... bu özellikler standart bi kullanıcı olarak hoşuma gidenler.

model öğrenebilirmiyiz?

shift_delete' Alıntı:
merhaba arkadaşlar, led tv almayı düşüyorum ama bu konuda pek bilgim yok, baktığım ürünler arasında LG LE5510 mdelini beğendim. fikirlerinizi alabilirmiyim.fiyat aralığı olarak 1300-1500 arasında düşünüyorum. bu fiyat düşük diye düşünüyrsanız eğer LCD almak mantıklı olur mu?
şimdiden teşekküler

1 yıldır takip ediyorum..

LG LW5500 veya Samsun D6000 modelini al.. ekran büyüklüğüne göre 1500-5000 tl arası fiyatları var...

ben kendim LG 40 LW 5500 alacağım normal fiyatı 3000 lira civarı ama bazen 2300 'e kadar düşüyor indirimlerde.. fiyatı fazlaysa 40 değilde daha küçük ekranından alabilirsin aynı modelin. çok harika bence..

led tv'de samsung iyi diye biliyorum fakat, sony ve toshiba da bu konuda kesinlikle mükemmel markalar. bence samsung veya sony'i tercih edebilirsin,

tayinci42' Alıntı:
shift_delete' Alıntı:
şimdiden teşekküler

1 yıldır takip ediyorum..

LG LW5500 veya Samsun D6000 modelini al.. ekran büyüklüğüne göre 1500-5000 tl arası fiyatları var...

ben kendim LG 40 LW 5500 alacağım normal fiyatı 3000 lira civarı ama bazen 2300 'e kadar düşüyor indirimlerde.. fiyatı fazlaysa 40 değilde daha küçük ekranından alabilirsin aynı modelin. çok harika bence..
LG 42LW5500 öneririm hem 3D fiyatı biraz fazla gibi 2500 TL ama özellikler çok iyi. Araştırın aklınız kalır alırsınız...

lg 42lw4500 modeli benim de fiyatını düşmesini beklediğim 10 numara bi tv. darty'de deneme imkanı buldum ve özellikle 3d performansıyla hiçbir marka başedemiyor. şu an için 3d ekstra bi özellik gibi görünse de ilerisi için düşünülürse mantıklı görünüyor. 2d görünütüleri 3d'ye çevirmesi ve yeni nesil 3d gözlük teknolojisini kullanması ve 400 hz olması artı yönleri. şu sıralar vatanda 2.200 civarında seyrediyor.

Geri