Kurumlar arası geçiş yapabileceğimiz yerler nereleri?

Kodla Büyü

mavilik

Site Gezgini
iyi günler, Bilgisayar Öğretmeni olarak nerelere Kurumlar arası geçiş yapabileceğim yerler nereler acaba?
Üniversitelere veya Sosyal yardımlaşma gibi yerler diye duymuştum. acaba bilgisi olan varmı?

evet süper bi soru olmuş
benim de ne zamandır düşündüğüm ama nereden yanıt alacağımı bimediğim bisoruydu..
acaba başka yerlere yada bakanlklara geçiş hakkımız varmıdırki
varsa yaşımız daha ilerlememişken ben kesinlikle "varım"

Hocam bilgidiğim kadarıyla sınava tekrar gireceksiniz ve bu sefer branş dışı olabileceği için eğitim bilimleri dışında da sorular cevaplamalısınız ve aldığınız puana göre geçmek istediğiniz bakanlık kadrosuna geçebiliyorsunuz.Fakat bildiğim kadarıyla MEB kadroları daha önplanda olduğu için bakanlıklar arası geçiş pek uygun görülmüyor. Bir banka bilgi işlemi için aynı şeyi söyleyemem...Aklımdan geçmiyor değik :)

sınava gireceksiniz derken? gireceğimiz sınav KPSS sanırım dimi? KPSS sonrasında tercih yapıp yerleştirmeleri mi bekleyeceğiz?

bankada çalışanlarında işi bitti artık..6-7 ayda bir eleman değişiyo..
başka bi bakanlık olursa iyi ama çok da boş kadro sanmıyorum olacağını...
bakalım önümüzdeki yıllar neleri gösterir..
bi bakıyosun adam ne okumuş gelmiş zamanında şimdiyse mat. öğrtmni.. ilginçlikler çok gelir bizede denk gelir belki

Adamını bulduktan sonra istediğin yere geçersin :)

başka bir kuruma geçmek için muvafakat deniyor galiba bundan almak gerekiyor. geçilecek kurum ihtiyaç olduğunu belirtecek ve meb'de geçişinize izin verecek.

ebfo hocamın dediği gibi amca dayı muhabbetleri bu iş için olmazsa olmaz.yoksa zor çok zor.

özel sektör ancak ek iş olarak olur, yoksa öğretmenlik güzel . ama başka bir bakanlık olsa iyi olur, biraz dinlenmeye ihtiyaç oluyor. psikolojik olarak gerçekten zor meslek.

adam istendiğinde bulunuyor, ama branş gereği nerelere geçebileceğimizide bilmek lazım.. aslında TRT ye geöen birini tanmıştım ama sonradan kaybettim izini.. muvafakat şart ama sonuçta biz eğitimciyiz ve geçmek istediğimiz kurumda ne olarak istihdam edileceğimizde önemli sanırım

Arkadaşlar bende de oluyor bazı bazı bunalıyorum bu amelelikten diyorum ki ben polis olacam, başka kuruma geçecem....Bir kaç gün sonra tekrar normale dönüyorum :) Sizde de aynı şey var galiba

ebfo45' Alıntı:
evet arkadaşlar bu sene yazın ciddi anlamda araştırdım soruşturdum bu işi başka kurumunu unutun şu anlamda unututn mebin izin vermesi ve o kurunmunda sizi istemesi lazım buda yine adama bağlı. genelde duyduğum söz ve çıkardığım sonuç şu. torpilin varsa iktidar partisinden olması şart istediğin kuruma geçersin. bunu yakın zamanda gördük belediyeye girip 1 yılı dolmadan anadolu lisesine müdür olmuştu:) birde arkadaşlar kurumlara bakılınca devlette girebileceğimiz en uygun ve şartları en iyi kurum maalesef meb ha ben kpss ye girerim normal memur olarak başvururm diyorsan sözleşmeli olarak dhmi var en iyi maaş burda onunda mülakat yani torpil kısmı var:D

evet bayaa zormuş..bu ihtimalde çürüdü..olsun ama yinede çıkar karşımıza başka bi yol ...çıkmalı...
mutlu olabileceğim bi meslek sadece isteğim bu :)
öss de yaptığım bi hatayı ömür boyu çekmek ızdırap..

hocam benim fikrim uzaktan eğitim veren üniversiteler var eğer ekonomik durumuınuz elverirse bunlarda mühendislik falan okuyabilirsiniz

sınava girin arkadaşlar, bu siteyi düzenli takip eden birisi zaten mevzuat hakkında bayağı bilgi sahibi olmuştur.
31 ekimde yapılacak sınavda eminim ki bilişim teknoloji öğretmenleri yüksek notlar alacaklar. önceki sınavlarda daha bölüm yeniydi fazla mezunumuz yoktu ama artık idarecilikte yer almamızın vakti geldi.

yönetici olun diyosunuz... NASIL pardon da :) biz daha henüz mutlu olabileceğimiz emir altındaki çalışma imkanlarını düşünüyoruz yani ben düşünüyorum :)

Mühendislik okuduktan sonra, diğer kurumlara geçmek çok daha kolay olabilir. ama tabi burada dediğiniz gibi ciddi bir yük getirebilir. ama tekrar öss ye girip ikinci öğretim mühendislik kazanmak yolu daha mantıklı gibi.

botemlk' Alıntı:
evet bayaa zormuş..bu ihtimalde çürüdü..olsun ama yinede çıkar karşımıza başka bi yol ...çıkmalı...
mutlu olabileceğim bi meslek sadece isteğim bu :)
öss de yaptığım bi hatayı ömür boyu çekmek ızdırap..

bende böyle düşünüyorum ama zor galiba.Böyle geldi böyle gidecek gibi.

Güzel bir konu açmşsınız hakikaten.Bende çok bunalıyorum bazen öyle geriliyorumki ağladığım bile oluyor.2.yılım henüz ve ben bu işi sevmıyorum.Bazen tamam olacak diyorum ama çoğunda da olmuyor.Özelllikle bayanlar için Bilg.ögr olmak zormuş onu farkettim helede formatör olduysanız:S....ama okadar emek sarfettik hepimiz öss ,kpss donuc yine mutsuzluk.Allah'a şükür Ya hiç işimiz olmasaydı işin birde bu yanı var...İşallah şartla düzelir ne diyeyim.
Okul öncesi okumak varmış:)bebelerle oynaa dur:)

Arkadaşlar gerçekten çok zor pişman olmak yıllar öncesine dönemiyosun öyle dandik puanımız olduğu için de gelmedik biz bu bölüme ama sonunda nelerle karşılaşıyoruz.tekrar sınava girmeyi dde göze alamıyorum.sonu ne olur bilmiyoru ama bölümümden nefret ediyorum.

the_korsan' Alıntı:
sınava girin arkadaşlar, bu siteyi düzenli takip eden birisi zaten mevzuat hakkında bayağı bilgi sahibi olmuştur.
31 ekimde yapılacak sınavda eminim ki bilişim teknoloji öğretmenleri yüksek notlar alacaklar. önceki sınavlarda daha bölüm yeniydi fazla mezunumuz yoktu ama artık idarecilikte yer almamızın vakti geldi.

sonuna kadar katılıyorum :+1:

google ararken bizim sitede buldum 3 sene öncede aynı şeyleri düşünenler olmuş demek ki değişen hiç bi şey yok Allah sonumuzu hayır etsin

ebfo45' Alıntı:
hocama katılıyorum. Bu konuda 2 tane tanıdığım var. Birisi TürkTelekom da memur iken TBMM ne geçti,daha sonra bakan danışmanlığı yaptı ve devam ediyor. Diğeri ise Bir TUREM de "usta öğretici" iken vekil danışmanlığına atandı.

3 sene önce açılmış konu açılalı ve gün geçtikçe bu bölümde olanların pişmanlığı her geçen gün artıyor.artık yeni arayışlar peşine düşüyor insanlar.1 haftadır düşünüyorum.acaba tekrar öss ye girip ilk mat mı okusam,kpss ye girip düz memur olarak mı atansam,kurumlar arası geçiş mi yapsam,başka bir branşta yüksek llisans mı yapsam....

valla çok sıkılanların yapacağı en kısa yol kpss ye girmek daha sonra istediğin yere geçebilrisin bakanlıklardan. ama hocalarımın dediği gibi adamını bulursan bunada gerek kalmaz.

üniversitelerde öğretim görevlisi olabiliriz mesela
2.üniversite iyi bir olay...mesela ben tarih okuyorum mezun olunca belki kurumlar arası geçiş falan olur ..bakarsın türk tarih kurumu gibi yerlerde çalışırız :)

kpss de girebileceğimiz alan heralde herhangi bir lisans programından mezun olmak şartından gidebiliriz...başka bir alandan tercih yapabileceğimizi sanmıyorum.o da 90 üstü puan gerektirir sanırım...ama seneye girmeyi düşünüyorum kpss ye...sonuçta sadece genel kültür genel yeteneğe çalışacağız...

Geri