kurul toplantı tutanağını neden ben yazıyorum?

Kodla Büyü
Anlamadığım nokta şu; Neden 12 yıl sonra hortlamış. Kimsenin görevi değil. Toplantıda yazman seçilmiyor mu? O temize çeksin.

Yönetmelik işine girersek genel bir tabir var. İdarenin verdiği işleri yapar diye. Her seferinde bana dense ben yapmam.

Müdür yardımcısı bir kez rica etti. 2 sayfaydı. Hocam temize çeker misin diye. Yaptım teslim ettim. Sonra devamı gelmedi. İyi niyetimi suistimal etmediler.

Son düzenleme:
12 sene öncesinin mevzusundan buraya gelmek şaşırtıcı😄 bir hocamız nokta atmış sistemde otomatik gündeme almış sanırım

Son düzenleme:
25.5 sene içinde 1 kere yazdım.Bundan sonra her gittiğim okulda itiraz ettim.Ben idareci miyim?2 tane müdür yrd eline kahveyi almış geçmiş arkaya oturuyor. tutanağı neymiş ogretmen yazacakmış.

Bizim okulda toplantı tutanaklarını yazmanlar bilgisayarda yeniden yazar, zira kendi yazılarını en iyi kendileri okur.

Arkadaşlar 11 sayfalık öğretmenler kurulu toplantı tutanağını neden ben worde geçiriyorum anlamadım?
formatör olduğum içinmi? formatörüm diye bu kadar amele işini yapmak zorundamıyım ben? benim klavyem daha hızlıymış o yüzden ben yapmalıymışım......Tüm bunlara daha ne kadar katlanmam gerekicek?
hocam yazmak zorunda değilsin tarayıcıda resim olarak tara pdf ye at... ver. Yazmak gibi bir zorunluluğun yok sabahtan akşama kadar koridorlara bağıran işe yaramaz (namuslu şerefli gayretli çalışkan kendi işini kendi yapan insancıl olanları tenzih ederim) koltuğa oturmaktan karpuzları kocaman olmuş idareciler yazsın her gün bir satır yazsa dönem sonuna kesin yetişir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazdıktan sonra hocam bankada bir işim var müsaadenizle erken çıkabilir miyim de. Kollarım yoruldu yazmaktan bugün izin verir misiniz? Yazılı olmadan bir şey istiyorlarsa siz de isteyin.

Yazman kimse o yapmalı. Sonuçta yazmanlık işi genelde dönüşümlü yapılır. Herkes o işi bir kez yapmış olur.

Yönetmelik arkadaşlar, arkadaşın dediği gibi yazmanın göreviymiş

ALTINCI BÖLÜM

Kurullar ve Mesleki Çalışmalar

Öğretmenler kurulu

MADDE 34 –
(1) Öğretmenler kurulu, okul müdürünün başkanlığında varsa müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları ile öğretmenlerden oluşur. Müdürün bulunmadığı zamanlarda öğretmenler kuruluna varsa müdür başyardımcısı, yoksa görevlendireceği müdür yardımcılarından biri başkanlık eder.

(2) Kurul çalışmaları ile ilgili olarak;

a) Öğretmenler kurulu, ders yılı başlamadan önce, ikinci dönem başında ve ders yılı sonunda toplanır. Ayrıca okul müdürünün gerekli gördüğü zamanlarda ve kurul üyelerinin salt çoğunluğunun yazılı isteği doğrultusunda da kurul toplantısı yapılır.

b) (Değişik:RG-10/7/2019-30827) Toplantı günleri ve gündemi, en az beş gün önceden imza karşılığı ilgililere duyurulur ve gündemin bir örneği öğretmenler odasına asılır. Kurul toplantısına başlamadan önce, gerekli görülen diğer konular da oy çokluğuyla kurul gündemine alınabilir.

c) (Değişik:RG-10/7/2019-30827) Kurul toplantılarında belirtilen görüşler ve alınan kararlar, kurulca seçilen yazman tarafından tutanak altına alınır ve imzalanır. Kararlar oy çokluğuyla alınır. Eşitlik hâlinde kurul başkanının katıldığı görüş kabul edilir. Alınan kararlar, karar defterine yazılarak uygulanmak üzere toplantıya katılamayanlar da dâhil yönetici ve öğretmenler tarafından imzalanarak dosyasında saklanır.

Çok şaşırdım yukarıda yazılanları görünce. Her yıl sene başında 2 öğretmen kurul yazmanı seçilir açık oylama ile. Bu işleri de kurul yazmanları yapar. Bu kadar fikir teatisine gerek yoktu aslında.

Arkadaşlar 11 sayfalık öğretmenler kurulu toplantı tutanağını neden ben worde geçiriyorum anlamadım?
formatör olduğum içinmi? formatörüm diye bu kadar amele işini yapmak zorundamıyım ben? benim klavyem daha hızlıymış o yüzden ben yapmalıymışım......Tüm bunlara daha ne kadar katlanmam gerekicek?
Hocam yazıp yazmama konusuna girmiyorum. Ancak telefondan Google keepe sesli yazın. Hızlı yazarsınız.

O sorunun cevabını biz bilemeyiz hocam. Mesela ben öyle birşey yazmıyorum. :)

asıl soru şu olmalı bence. zaten 11 sayfa yazılmış ve kağıt yeterli sayıda kullanılmış. tekrar yazılıp 11 sayfa neden çıktı alınır. ne gerek var yazılı olan bir belgeyi tekrar bilgisayar ortamında yazmaya ?

25,5 sene önce demişlerdi ki müfettişler geldiklerinde kağıdın elle yazılmış orjinalini görmek istiyorlar.Geminiye üstten bakış bir foto yükledim.YZ bana ayrıntılı açıklama yazdı.İlerleyelim artık.

Geri