kurul toplantı tutanağını neden ben yazıyorum?

Kodla Büyü

blşmblşm

Aktif Üye
Arkadaşlar 11 sayfalık öğretmenler kurulu toplantı tutanağını neden ben worde geçiriyorum anlamadım?
formatör olduğum içinmi? formatörüm diye bu kadar amele işini yapmak zorundamıyım ben? benim klavyem daha hızlıymış o yüzden ben yapmalıymışım......Tüm bunlara daha ne kadar katlanmam gerekicek?

yapmayın hocam, böyle tavizler daha saçma sapan işleri arkasından getirir. Bizim okulda memur yazıyor. Ama ben idareyi idare ediyorum onlarda beni idare edip mesai saatlerimde kolaylık sağlıyor diyorsanız başka.

Bul 11 tane çocuk yazdır hocam.... Hem çocukların da klavyesi gelişmiş olur... Bir fikir sadece...

ya hocam silah mı dayıyolar başınıza yapın diye. Yapmıyorum diyin yine de size verirlerse harbiden yapmayın yani bu kadar basit

okulda memur yoksa müdür yardımcısıda sana sevk etmişse sende hocam 11 çocuk al klavyesi hızlı olan lab da ver ellerine birer sayfa yazdır öğrencilerde toplantılara katılıyorlar ya nasıl olsa toplantıyı yazsalar ne olurki

memur yokken veriyodu o zamanki müdür, şimdi memur var, hata kaza bana verirlerse ben de memura veriyorum. maaşın 2.000 tl nin üstünde hak etmen lazım diyorum :verymad: :mrgreen:

"Ben memur değilim hocam, kusura bakmayın" de. Hem toplantı tutanağının word'e geçirilmesi diye bir kural mı var? İki farklı öğretmenin elle yazması tamam, Toplantı Karar Tutanak defteri'ne elle yazılması lazım. Onu da bir öğrenciye yaptırırlar. İnternetten çıktısını al Bilişim formatörünün görev ve sorumluluklarını, önlerine koy...

hocamm aynı şeyii bana da yaptılar ama ben memura gönderdim, tabi memur yoksa ne yapardım? abby fine reader gibi bir program bulup onunla yapardım heralde? tabi içimden kabul etmemeiş olmayı isteyerek :(

bende stajyer ken hem de formatördüm. yazardım o zamanlar.. yazmamıştım uyarmıştı idare.. stajer öğretmensin diye :?
öğrencilere oyun vaadiyle yazdırın bence

bana da demişlerdi bi defa yazdım sonra öğretmenlerin yazması gereken bişeyse her öğretmen sırayla yazsın dedim, herkes yazı yazmayı biliyo :) Sonra bi daha bana hocam yazarmısın bile demediler..

hocam ben hızlı yazabiliyorum ama hızlı okuyamıyorum bir türkçeci arkadaşda lütfen bana okuyuversin tutanakları

geçen yıl müdür yardımcısı bana söylemişti yaz diye. ben de yazmayacığımı söyledim. yardımcı olmak gibi bir görevim oluğunu söyledi bunun üzerine. ben de teknik bir sorun varsa, mesela word ü açamıyorsa yardım edebileceğimi söyledim. bir daha da böyle birşeyle gelmedi bana.

O toplantılarda hiç bizi de sallamazlar. Her sene de artis artis konuşur karar alırlar. Yine aynı tas aynı hamam. Bir keresinde de bana yazdırdılar. Ben de onların yazdıklarını kenara atıp geçen seneninkini aynen kopyalayıp yapıştırdımdı. Tarihi isimleri değiştirdim ama bi yerde değiştirmemişim. Hem de eski müdürün ismini değiştirmemişim yeni müdürü yazmamışım :D :D :D Müfettiş buldu o hatayı bunlara sayıyo da sayıyo bunlarda bana bakıyo ama yapacak bişey yok. Bu duruma düşmek istemiyosanız adam gibi oturun siz yazın arkadaşım :D

srpkyl' Alıntı:
yapmayın hocam, böyle tavizler daha saçma sapan işleri arkasından getirir. Bizim okulda memur yazıyor. Ama ben idareyi idare ediyorum onlarda beni idare edip mesai saatlerimde kolaylık sağlıyor diyorsanız başka.

evet işte hocam ne yazıkki öyle bir durum var.onlar beni idare ediyor bende onları idare etmek zorunda kalıyorum.Nasıl idare ediyolar beni? 8-5 kalmam gerekirken 9-3 çalışıyorum ama tüm idari işleride yapıyorum.ben bu benim işim değil formatörün böyle bir işi yok desem o da bana "formatör 8-5 geliyo sende 8-5 gel ozaman dicek".ayrıca 8-5 geleyim ama idarenin işini yapmayım desem;hepiniz biliyorsunuz gene neyapar eder sana fazladan bir iş çıkarırlar.ben geçen sene formatör değildim.15 saat dersim vardı ama hiç bir gün dersim biter bitmez çıkamıyordum okuldan.devamlı bişiy soruyolardı yaptırıyolardı.Hergün yüzyüze baktığım insanlar sonuçta herseferinde bu benim işim değil hadi ben gidiyorum yapamamda denmiyorki? hanginiz yapabiliyosunuz işim değil diyip yapmam demek kolay değilki?yani neresinden tutsan fiyasko.devletde;millii eğitimde ne yapacağını şaşırdı bize!

Md. yardımıza 17.00 e kadar burda mı kalcam dedim. Ben zaten burdayım sen ne yapcan bide 15.00 de gidersin dedi. Md yrd şimdi okulda ben kar tatili yapıyorum. Ara sıra canım sıkılıyo hocam ben biraz dinlenmeye gidiyorum diyorum git lab da öğretmenler odasında takıl diyo. Şimdi bu adama ben senin işlerine yardım etmem desem ayıp olmaz mı?
Yani duruma göre davranacaksın hocam. Sen onlara nasılsan onlarda sana öyle olacak sonuçta.

öyle tepkiler varki kapı kolu tamir ettiriyorlar sandım bir an:) arkadaşların dediği gibi verin çocuklara yazsın hocam, herşeyi takmayın.

karşılıklı anlayışa bağlı bence memur yoksa.bizde memur yok.benim bir dediğimi 2 etmez idare.bende böyle bir ricada bulunduklarında kırmıyorum.çok da zor gelirse alın 2 çocuk verin eline hocam.dert yaratmayın kendinize.ömür çabuk geçip gidiyor.insanların ne dertleri var sağlığınız yeriindeyse bunlar hiiç birşey. :wink:

arkadaşlarım bizim işimizin hiç mi iyi bir yönü yok? var tabiki.herkes nöbet tutarken formatörün nöbet sorumluluğu yok;6 saat derse giriyorum,yazılı okumuyorum(ki okumak ve notum olsun isterdim o ayrı) e okulla uğraşmak yok.sınıfım yok;veli toplantısı yok;şök yok kağıt işleri yok.olumlu durumlarıda çok ama bu olumlu şeyler olumsuz durumun içinde iyi aslında kendi başına düşününce bunlarda çok matah şeyler değil.yani ben az dersim olup oturcama ;nöbetimi de tutsaydım;yazılımıda okusaydım;dersime girip çıksamda hakkım hukukum belli olsaydı.bizim işimizin en kötü yanı görev ve sorumluluklarımızı idarecilerin hata kimsenin bilmememsi.o yüzden kafalarına göre görev üretiyolar.geçen gün benim bir sınıf öğretmeni arkadaşım öğrencilerinin devamsızlıklarını aldı önüme koydu bilgisayarcısın sen gireceksin diye.ben girmedim tabiki ama tartıştık.kafaya taktığım şey 5 sayfa toplantı sayfasını wordde yazmak değil.saçma sapan şeylerle muattap oluyorum.yarında karşıma neyle çıkıcaklar bilmiyorum.bu belirsizlik beni sinir ediyor.inşallah en kısa zamanda bir çözüm getirirler.hala hala az da olsa umudum var....

Hocam öyle demeyin, ben nöbet de tutuyorum, neye karşılık? sabah 8:15, akşam 16:00. Öğle paydosum filan da yok, ikili öğretimdekiler bilir. yani aslında 15 dk için bir gün öğleden sonra nöbet tutuyorum ve 17:05'te çıkıyorum. Bakıcıda çocuk da o saate kadar anne bekliyor. Haklısınız bu belirsizlikler insanı yiyip bitiriyor. Bazen okulda vakit geçmiyor.. 1 dönem çok kafa yordum ve tırlatma aşamasına geldim. Ama ne yapalım, sonuç olarak kendi psikolojimizi kendimiz koruyacağız ki çevremize de faydamız olsun. Artık çok kafa yormuyorum böyle şeylere, ömür bitiyor, saatler de biter, diyorum. Onun için daha iyi durumdaysanız bazıları belki kızacak ama halinize şükredin.. Allah daha beter etmesin..

Yönetmelik yok mu kimsede hocalarım , bana okulda bilişimcinin görevi dendi. Yönetmelik olsa çok işime yarardı
Hocam "Neye istinaden benim görevim? Hangi yasaya ve yönetmeliğe göre bu görevi bana veriyorsunuz?" diye sorun. Bana yönetmeliği gösterin diye diretin. Yönetmeliği göstermediğiniz sürece ben yapmıyorum deyin. Israr ederlerse de yapmıyorum. Bu benim görevim değil deyin. Biraz dik durun. Kendinizi ezdirmeyin. Hiçbir yasa ve yönetmelikte BT öğretmenleri kurul kararlarını yazacaktır diye bir ibare geçmiyor.

17 yıllık bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Bir kez bile yazmadım. Kimse de sen yazacaksın demedi. Görevim değil deyin hocam.

Hocam "Neye istinaden benim görevim? Hangi yasaya ve yönetmeliğe göre bu görevi bana veriyorsunuz?" diye sorun. Bana yönetmeliği gösterin diye diretin. Yönetmeliği göstermediğiniz sürece ben yapmıyorum deyin. Israr ederlerse de yapmıyorum. Bu benim görevim değil deyin. Biraz dik durun. Kendinizi ezdirmeyin. Hiçbir yasa ve yönetmelikte BT öğretmenleri kurul kararlarını yazacaktır diye bir ibare
Hocam "Neye istinaden benim görevim? Hangi yasaya ve yönetmeliğe göre bu görevi bana veriyorsunuz?" diye sorun. Bana yönetmeliği gösterin diye diretin. Yönetmeliği göstermediğiniz sürece ben yapmıyorum deyin. Israr ederlerse de yapmıyorum. Bu benim görevim değil deyin. Biraz dik durun. Kendinizi ezdirmeyin. Hiçbir yasa ve yönetmelikte BT öğretmenleri kurul kararlarını yazacaktır diye bir ibare geçmiyor.
Anladım hocam. peki kimin görevi bilginiz var mı? Dedim hocam yapmıyorum diye ama yasal dayanağım olsa daha rahat ederdim

Hocam bizim görevimiz değil. İdarenin görevi. İdareye diyeceğiniz şu: "Benden önceki öğretmenler size iyilik olsun diye aslında sizin yapmanız gereken işi yapmış olabilirler. Ama ben aslında sizin yapmanız gereken görevi iyilik olsun diye de yapmam. Kimse kusura bakmasın. Başkalarının işini yapacağıma kendi işimi yaparım. Kendinize bu işi yapacak başka birini bulun. Ben 657 sayılı devlet memurları kanununa tabiyim. Bu kanunda idarenin yapması gereken işleri öğretmenler yapar diye bir ibare geçmiyor."

Yasal dayanağınız 657 sayılı devlet memurları kanunu. Bunları söylediniz diye size cephe alabilirler. Sizin işlerinizi zorlaştırabilirler. Hiç korkmayın. Sendikal ve yasal haklarınız var. Gerekirse bu haklarınızı kullanırsınız.

Anlamadığım bir olay var. Neden siz yazıyorsunuz? Yazmanız için size mobbing mi yapıyorlar? Görev tanımınızda öğretmenler kurulu karar metnini bilgisayar ortamına geçirir diye bir madde mi var? Yoksa siz idarecinizden çekiniyor ve kendinizi ifade edemediğiniz için, idarecinizin her dediğini yapmak zorunda mı hissediyorsunuz?

Hocam illa yapacaksan Word ü aç Windows+H tuşuna bas sen oku o yazsın ama yapmak istemiyorsanız bunu açıkça söylemelisiniz idareye...

Geri