KURS AÇAN BİRİNİN BTR OLMASI

Kodla Büyü
ilk3r' Alıntı:
Btr yim kursum açıldı. 2 Ay sonra senin kursu kapatıyoruz diyerek ücret iadesi isterler mi?
yok hocam öle bişey anca iş güzarlar kursu kapatırlar ek dersi geri alamazlar sonuçta fiili olarka derse girmişsin öle bişey olmaz
ama iş bilmez idareciler kapatabilir kursları

taatoo' Alıntı:
arkadaşlar btr görevi 30 saat derse girmiş öğretmenle aynı dır
ders dışındaki zamanlara btr yapılır dolayısıyla yönetmelikte yazdığı gibi eğitim öğretim bittiği zaman btr görevi biter
bizim okul 15.25 te bitiyor 3 gün 15.30-17.00 arası kurs açtım ilçede ilde onayladı bi sıkıntı yok
demek istediğim sıkıntı çıkaran müdür memur ilçe falan filanlara alın yönetmelik çıktılarını koyun masaya okusun öğrensinler
btr olanlar eğitim öğretim bittiği anda kurslarını açabilirler bukadar basit

Anladığım kadarıyla okul saatleri içerisinde yapılamıyor.Bizim okul ikili öğretim sabah 7.10 akşam 18.40 bende 12 saat btr olarak kendi okulumda görevlendirildim.Kursta açmıştım 4 saat hafta içi yapacaktım ama herhalde yapamayacağım.

bana 4 saat hafta içi verdiler kurs
+ 14 saat ders
+ 16 saat btr

kimse kapat demedi şimdiye kadar, bakalım nolcak

Arkadaşlar ekderslerimiz idarecilerle aynı hesaplanıyor. Mesai saatlerimiz farklı ( diğer öğretmenlerde verilen 10'a 1 ekders bize verilmiyor, raporlu olduğumuz günün ekdersi kesiliyor diğer günlere ektisi yok, Ayrıca nöbet ücreti de alamıyoruz ) İl Milli Eğitimine Sorduk Max 16 saat alabiliyoruz, idareciler gibi, çünkü bizim idarecilerde 16 saat kurs veriyor. Yetiştirme kurslarının mevzuatı tamamen farklı, Halk Eğitim kursları gibi düşünmeyin

Hocam bende Halk eğitim kursu açmak istiyorum bu durumda halk eğitim kursu da mı açamıyoruz? ilk dönem açtım bi sıkıntıda olmadı açıkcası. Destek eğitim ve halk eğitim kursu açmak için talepler var ama bu yazıya bakarak şüphede kalınıyor. Sizce herhangi birini açmam durumunda kapatılma sorunu yaşarmıyım

mert02' Alıntı:
Hocam bende Halk eğitim kursu açmak istiyorum bu durumda halk eğitim kursu da mı açamıyoruz? ilk dönem açtım bi sıkıntıda olmadı açıkcası. Destek eğitim ve halk eğitim kursu açmak için talepler var ama bu yazıya bakarak şüphede kalınıyor. Sizce herhangi birini açmam durumunda kapatılma sorunu yaşarmıyım
yok hocam hiç bir sıkıntı yok son 5 yılda 6 halk eğitim kursu açtım bu dönemde dyk açtım sadece aydında sıkıntı var çoğu ilde açılıyor geçen dönemlerdede açılmış hatta bizim ilde açan çok arkadaş tanıyorum

Geri