KURS AÇAN BİRİNİN BTR OLMASI

Kodla Büyü

specal01

Aktif Üye
12 saat kurs açmış bir öğretmen btr olabilir mi? btr olunca 18 saat ek ders verilior. 12saat kurs+ btr ücreti alınır mı?

Normal şartlar altında görevlendirme kapsamında en fazla 10 saat kurs ücreti alabilirsiniz. Ama bir görüşe göre hiç kurs açamazmışız.

Birileri pirinç ayıklayacak bakalım ne zaman.

max 40 saat ders alıyorsunuz haftalık. Bu yüzden 10 saat kursa giriyormuşunuz gibi olur. 2 saat kursunuz hayrınıza olur.

arkadaşlar şu mevzu artık kapansın. daha çalışma saatlerimizden bile haberi olmayan birisi kurs açmamız hakkında görüş yazısı bildirip kuyuya bi taş atmış.. 40 tane akıllı toparlayamadık durumu.. açın kursunuzu.. 8)

61>34' Alıntı:
arkadaşlar şu mevzu artık kapansın. daha çalışma saatlerimizden bile haberi olmayan birisi kurs açmamız hakkında görüş yazısı bildirip kuyuya bi taş atmış.. 40 tane akıllı toparlayamadık durumu.. açın kursunuzu.. 8)
:+1:

61>34' Alıntı:
Hocam sıkıntı kursu açmakta değil, kursu açtım hatta ilk iki gün gittim ama dün itibariyle, kursa devam edemeyeceğimi ve kursun kapatılacağını öğreniyorum. Sıkıntı burda madem ki açamıyorduk neden başvurular esnasında bu sorunlar dile getirilmedi. Şu an btr den istifa edip sadece kursa mı devam etmeliyim bunun kararını vermeye çalışıyorum. 18 saat dersim var zaten. artık bu btr işi kabak tadı verdi. 7 yıldır öğretmenim 7 yıldır hiç bir dönem problemsiz olmadı sürekli bazı sorunlar çıkıyor. Bu kadar saçmalığı artık bünyem kaldıramamaya başladı.

1. btr den istifa edemezsiniz + kaçmak hiçbirşeyi çözmez, mücadele ediniz ltf.
2. idarenizden kursu kapatmanız gerektiğine dair resmi yazıyı alıp sendikanıza oda olmazsa mahkemeye başvurunuz.

Btr yim kursum açıldı. 2 Ay sonra senin kursu kapatıyoruz diyerek ücret iadesi isterler mi?

Yeni Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi....

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 30/12/2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı yazısı. Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi
Madde 10. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi Bt rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için EK-1 ‘de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevler yapabilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Yönergesi.
23-09-2014 tarih 15923718/20/4145909 sayılı yazı
Madde 7- 2
Örgün eğitim kurumlarında açılan kurslar çalışma günlerinde ders saatleri dışında saat 22:00 ye kadar yapılabilir. İhtiyaç duyulması halinde cumartesi , Pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde de açılabilir. Bir kurs saatinin süresi 40 dakikadır.

Bu madde bizim için yeterli arkadaşlar. O zaman bizi engellemek istiyorlarsa bu maddenin çıkartılması. DYK yönetmeliğinde seçilebilecek derslerden dersimizin çıkartılması. gerekmektedir.

Bende bu hafta sonu ilk kursumu vereceğim inşallah. Hocam resmi bir evrakla okulunuza başvurun neye istinaden kapatıldığını. Devlet yazı ile işliyor. Hangi yazıya bakmışlar da kapatmaya karar vermişler öğrenin ardından sendika aracılığıyla itirazınızı yaparsınız

iptal edilen arkadaşları anlamıyorum gidin sendikanızla konuşun gerekirse dava açın bu kadar olmaz hakkınızı savunun az ya saçma sapan nedenlerle kursu elinden alırlar şu mevzuyuda kapatalım artık herşeye aykırı iş yapıyorlar

Farklı bir başlıkta yazmıştım ama burda belirteyim benim sorunum
Kurs başvurularım onaylanmıştı.5.sınıflarda 17 6.sınıflarda 33 öğrenci başvurmuştu ama müdürümüz ihtiyaç fazlası göstermiş ve kursumu açmamış.sebep olarak il milli eğitim müdürülüğü isteği ile sadece teog dersleri açılacak dendi.İl genelinde böyle uygulama yapılacak sanırım itiraz edebilir miyim il milli eğitime.

Bravo arkadaşlar birileri akıl etmiş sendikanızı devreye sokun. Haa yardımcı olmuyorlarsa
kursunuzu seçen öğrenciler varsa eba dan ve okul müdürü keyfe göre kapatmış sa bize üye olun.( İDEAL EĞİTİM-SEN) biz hakkınızı arayalım....

Hak aranmalı bence. Bizim branşımız için bu böyle bence. Dişini göstermeli herkes

şu an itibariyle açılmış olan kursum kapatıldı kesinlikle ek ders ödenmeyecek demişler müdürümüze ili aramış ilde aynısını söyleyince kurs kapandı ne güzel öğrencilerde mahrum kaldı :verymad: :verymad: :verymad:

arkadaşlar kafayımı yediniz hakkınızı neden aramıyorsunuz yönetmelik açık daha neyi soruyosunuz gidin mahkemeye verin bimere şikayet edin böle saçmalık olurmu

hakkını aramak isteyen gider arar tabi, ben arama gereği duymadım, üzülmedim kursların kapandığına erkenden evime giderim. tamam kendim başvurdum sonuçta ama sonra hevesimi kaybetmiştim zaten.idarecimiz dediğim dedik bir insan, tam da hasta olup yattığım zamana denk gelmişti whatsapptan yazdı, karşılıklı atışır gibi olduk ben de sinirlendim kapatın kursları dedim, o da bunun üzerine öğrencileri başka kurslara kaydırmış. umurumda da değil açıkçası :mrgreen:

tamamen keyfi düzenleme yapmış hocam keşke hakkınızı arasaydınız aksi halde herşeyde bu şekilde davranırlar

FTR olarak başka okullara görevlendirilenleri ne yapıyorlar ? Kendi okullarında açtıkları kursu da kapatıyorlar mı ?

arkadaşlar btr görevi 30 saat derse girmiş öğretmenle aynı dır
ders dışındaki zamanlara btr yapılır dolayısıyla yönetmelikte yazdığı gibi eğitim öğretim bittiği zaman btr görevi biter
bizim okul 15.25 te bitiyor 3 gün 15.30-17.00 arası kurs açtım ilçede ilde onayladı bi sıkıntı yok
demek istediğim sıkıntı çıkaran müdür memur ilçe falan filanlara alın yönetmelik çıktılarını koyun masaya okusun öğrensinler
btr olanlar eğitim öğretim bittiği anda kurslarını açabilirler bukadar basit

Geri