Korsana Hayır: Open Office 4.0.1 Öğreniyorum-Destek Lütfen

Kodla Büyü
erkankoc' Alıntı:
oymen' Alıntı:
Aslına bakarsanız özgür yazılımın sorunlarından biri de bu bence. Çok fazla yazılım var. Yeni bir proje yerine var olana destek vermek, onu geliştirmek daha faydalı olacaktır.
:? Acaba gerçekten kendimiz üretsek, yazılımda karşılaşılan sorunlarla karşılaşsak, bu kadar kolay başkasına hakkına kolayca girip korsan kullanabilir miyiz? Open Office Öğreniyorum serisini kararlı bir ofis programı üzerine yazmaya çalıştım. Hem ücretsiz megep modülüyle uyumlu Türkçe kitaplar olduğu halde hem de ücretsiz türkçe program olduğu halde ilgi ancak bu kadar :( Tüm destek olan arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ederim. Open ingilizce serbest, açık anlamına gelmekte iken libre ise fransızca da özgür demek. Ülkemizin gençleri oyunlarla zamanını boşa harcayacağına gitsin ulusal projelere destek versin ve korsandan uzaklaşsın derdindeyim.
Hocam yıllardır Linux kullanıcısıyım, atandığım okulda ve kendi çevremde herkesi özgür yazılıma yönlendiriyorum. Üniversitede özgür yazılım için projeler geliştirmeye çalıştım yani özgür yazılıma gönülden bağlıyım, çalışmalarınızı taktir ediyor ve size teşekkür ediyorum. Atanmadan önce yazılım geliştirici olarak çalıştım ve özgür yazılıma daha fazla bağlandım. Geliştirici olarak söylemek gerekirse yeni bir projeye başlamak çok fazla zaman ve iş gücü gerektiriyor. Bunun yerine belirli bir aşama kaydeden projelere destek vermek daha mantıklı ve ekonomik. Zaten özgür yazılımda benim diye bir şey yok, bizim kavramı var. Adı OpenOffice olmuş ya da LibreOffice olmuş fark etmez içine bir satır kod ekleyince proje sizin de olur. Pardus bizim, adı bizim, kodu bizim fakat insanlar destek vermiyor çünkü hazır değil çünkü windows "ücretsiz". İnsanların algısını değiştirmeden korsana yönelişi engellemek zor. :-(

oymen' Alıntı:
erkankoc' Alıntı:
oymen' Alıntı:
Aslına bakarsanız özgür yazılımın sorunlarından biri de bu bence. Çok fazla yazılım var. Yeni bir proje yerine var olana destek vermek, onu geliştirmek daha faydalı olacaktır.
:? Acaba gerçekten kendimiz üretsek, yazılımda karşılaşılan sorunlarla karşılaşsak, bu kadar kolay başkasına hakkına kolayca girip korsan kullanabilir miyiz? Open Office Öğreniyorum serisini kararlı bir ofis programı üzerine yazmaya çalıştım. Hem ücretsiz megep modülüyle uyumlu Türkçe kitaplar olduğu halde hem de ücretsiz türkçe program olduğu halde ilgi ancak bu kadar :( Tüm destek olan arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ederim. Open ingilizce serbest, açık anlamına gelmekte iken libre ise fransızca da özgür demek. Ülkemizin gençleri oyunlarla zamanını boşa harcayacağına gitsin ulusal projelere destek versin ve korsandan uzaklaşsın derdindeyim.
Hocam yıllardır Linux kullanıcısıyım, atandığım okulda ve kendi çevremde herkesi özgür yazılıma yönlendiriyorum. Üniversitede özgür yazılım için projeler geliştirmeye çalıştım yani özgür yazılıma gönülden bağlıyım, çalışmalarınızı taktir ediyor ve size teşekkür ediyorum. Atanmadan önce yazılım geliştirici olarak çalıştım ve özgür yazılıma daha fazla bağlandım. Geliştirici olarak söylemek gerekirse yeni bir projeye başlamak çok fazla zaman ve iş gücü gerektiriyor. Bunun yerine belirli bir aşama kaydeden projelere destek vermek daha mantıklı ve ekonomik. Zaten özgür yazılımda benim diye bir şey yok, bizim kavramı var. Adı OpenOffice olmuş ya da LibreOffice olmuş fark etmez içine bir satır kod ekleyince proje sizin de olur. Pardus bizim, adı bizim, kodu bizim fakat insanlar destek vermiyor çünkü hazır değil çünkü windows "ücretsiz". İnsanların algısını değiştirmeden korsana yönelişi engellemek zor. :-(

Sizlerin gibi arkadaşların sayısını arttırmak gerek. Dediğiniz gibi özgür yazılım evrenseldir. Biz birbirimize destek olduğumuz sürece daha da güçleneceğiz. Korsan olmadıktan sonra ismi önemli değil tüm özgür yazılım ürünlerini destekliyorum. İçlerinden en iyisini seçtikten sonra ona yönelmeye çalışıyorum. İnsanların algısını değiştirmek için daha kaliteli olduğu imajını yerleştirmek gerekir diye düşünüyorum. Tekrar destek olduğunuz için teşekkür ederim.

bravo
fakat yeni bişi kabullenilecek mi
veya
ne kadar zamanda kabullenilecek ?

Teşekkürler sayın hocam. İzninizle sayfanızı ve dökümanlarınızı kendi sitemde de paylaşıyorum...

gamer99' Alıntı:
bravo
fakat yeni bişi kabullenilecek mi
veya
ne kadar zamanda kabullenilecek ?

Bu bizim desteğimize bağlı arkadaşlar. Bu eser artık benim değil güzel ülkemizindir. Herkes destek olsun. Meb eğer kabullenirse logoyu meb olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Desteğiniz için teşekkür ederim.

mehmetural' Alıntı:
Teşekkürler sayın hocam. İzninizle sayfanızı ve dökümanlarınızı kendi sitemde de paylaşıyorum...
Ben teşekkür ederim sayın hocam. Gerçekten çok mutlu oldum. Destekleriniz için sonsuz teşekkürler.

Saygılarımla,
Erkan Kocaman

Hocam konunuz yeni dikkatimi çekti, openofis indirip kurdum ve kitaplarınızı kısaca incelemeye çalıştım. Çalışmalarınız son derece başarılı olduğu gibi bu çalışmaları ortaya koyma amacınız da bir o kadar asil. Ben de ofis modüllerini işlerken openofisi indirip kurdurmaya, artılarından bahsetmeye, kullanımına özendirmeye, sitenizdeki kitaplardan kursiyerlerimin faydalanmalarını sağlamaya çalışacağım.
Emekleriniz için teşekkür ederim.

Hocam Allah Razı Olsun. Bu emekleriniz inşaAllah ebedi hayatınızı da nurlandırır.
Çalışmalarınızı tebrik ederim. Bu yıl Microsoft office anlatmadım ve laboratuardaki bilgisayarlara windows7 kurmadım. Açık kaynak işletim sistemi dersi için kurduğumuz Pardusları kullanıyoruz. Libre office işliyoruz. Döküman konusunda ihtiyaç vardı. Çalışmalarınız bu ihtiyacı karşıladı.

Hocam tebrik ediyorum. Büyük bir çaba ve emek. İnşallah emeklerinizin karşılığını fazlasıyla alırsınız

giryan' Alıntı:
Hocam konunuz yeni dikkatimi çekti, openofis indirip kurdum ve kitaplarınızı kısaca incelemeye çalıştım. Çalışmalarınız son derece başarılı olduğu gibi bu çalışmaları ortaya koyma amacınız da bir o kadar asil. Ben de ofis modüllerini işlerken openofisi indirip kurdurmaya, artılarından bahsetmeye, kullanımına özendirmeye, sitenizdeki kitaplardan kursiyerlerimin faydalanmalarını sağlamaya çalışacağım.
Emekleriniz için teşekkür ederim.
Destek olduğunuz için ben teşekkür ederim. :alkis:

zeguj' Alıntı:
Hocam Allah Razı Olsun. Bu emekleriniz inşaAllah ebedi hayatınızı da nurlandırır.
Çalışmalarınızı tebrik ederim. Bu yıl Microsoft office anlatmadım ve laboratuardaki bilgisayarlara windows7 kurmadım. Açık kaynak işletim sistemi dersi için kurduğumuz Pardusları kullanıyoruz. Libre office işliyoruz. Döküman konusunda ihtiyaç vardı. Çalışmalarınız bu ihtiyacı karşıladı.
İnşallah. Tüm destek olan arkadaşlardan Allah razı olsun diyorum. :alkis:

sesumut' Alıntı:
Hocam tebrik ediyorum. Büyük bir çaba ve emek. İnşallah emeklerinizin karşılığını fazlasıyla alırsınız
Herkes faydalansın diye uğraştım ve dünyalık hiçbir çıkarım yok. İnşallah Allah bu yapılan işi salih ameller zümresine katar.
Ebu Hureyre (ra)'den rivayet edildiğine göre, Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyurdu:

"İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat."[1]
1-Bunlardan biri sadaka-i câriye, yani hayrı devam eden iyiliktir. Herkesin faydalandığı ve varlığı devam ettiği müddetçe sevabı da devam eden hayırlardır. Câmi ve mescidler, mektep ve medreseler, yollar ve köprüler, çeşmeler ve sebiller, hanlar ve hamamlar, her çeşit hayır vakıfları bunun örneğidir.

2-Sevabı devamlı olan ikinci sâlih amel, kendisinden insanların sürekli faydalandığı ilimdir. İnsanın öğrendiği ilmi, elde ettiği bilgiyi başkalarına öğretmesi en büyük hayırlardan biridir. Bunun çeşitli yolları ve şekilleri vardır. Talebe yetiştirmek, kendi ilmini ve bilgisini onlara öğretmek en önemlisidir. Bunun yanında kitap yazmak ve yayınlamak, günümüzün modern imkânlarından faydalanarak disketlere aktarmak, kasete ve filme almak, onların muhafaza edildiği ilmi araştırma merkezleri kurmak

3-Sâlih evlatla kastedilen Müslüman evlattır. Anne babaya düşen en önemli görev, çocuklarını iyi bir Müslüman olarak yetiştirmektir. Böyle bir evlat, ölümlerinden sonra anne babasına kendisi dua ettiği gibi, başkalarının da dua etmesine vesile olan işler yapar.
http://www.manevihayat.com/forum/konu/u ... nmaz.5080/

Ben de kişisel bilgisayarıma LibreOffice kurdum ve gayet hoşuma gitti. Ben de bundan sonra Paket Programlar dersinde LibreOffice anlatmayı düşünüyorum. Peki okulda LibreOffice anlatmak yasal açıdan sorun çıkarır mı? (Bilmediğim için soruyorum.) Sonuçta MEB'in yayınladığı modülde Microsoft Office anlatılıyor. Yarın birisi gelip sen neye dayanarak bunu anlatıyorsun diyebilir mi?

techturch' Alıntı:
Ben de kişisel bilgisayarıma LibreOffice kurdum ve gayet hoşuma gitti. Ben de bundan sonra Paket Programlar dersinde LibreOffice anlatmayı düşünüyorum. Peki okulda LibreOffice anlatmak yasal açıdan sorun çıkarır mı? (Bilmediğim için soruyorum.) Sonuçta MEB'in yayınladığı modülde Microsoft Office anlatılıyor. Yarın birisi gelip sen neye dayanarak bunu anlatıyorsun diyebilir mi?
Müfredata uygun gittikten sonra hiçbir sorun yok hocam. Word, excel gibi ifadeler yer almaz bunun yerine kelime işlemci ya da çizelge gibi isimler söylenmektedir. Hatta yazdığım kitabı milli eğitim müdürüne de sundum çok beğendi daha üst makamlara götürmeyi planladığını söyledi. Resmi olarak kazanımları anlatmakla sorumlusunuz hangi programı kullandığınızın bir önemi yoktur içiniz rahat olsun. Okullardaki bu sorunu hep birlikte Allah'ın izniyle çözeceğiz.

Saygılarımla,
Erkan KOCAMAN

ben geçen yıl anlattım openoffice i ama bugün olsa libreoffice anlatırdım. işletim sistemine insanlar çok önyargılı yaklaşıyor bence tanıtmak gerekir hatta öğretmenler odasındaki bilgisayara pardus yada ubuntu kurulabilir soran olursa virüs bulaşmıyor dersiniz

Geri