Korsana Hayır: Open Office 4.0.1 Öğreniyorum-Destek Lütfen

Kodla Büyü
cenk76' Alıntı:
Hocam emeğinize sağlık.
Bu seneden itibaren öğrencilerime Libreoffice anlatıyorum. Elimizde word yok diyen öğrencilere internetten libreoffice indirin ve kurun diyorum.
Geleceğimiz için mutlaka özgür yazılım desteklenmelidir. Bütün laboratuvarlara ve akıllı tahtalara yalnızca linux kurulsaydı ülkemizde kalacak olan paraları düşünebiliyor musunuz? Milyarlarca lira. Biz bu kadar parayı yurtdışına verdik.
Ben artık windows kullanmıyorum. Bütün işlerimi linuxtan hallediyorum. sizlere de tavsiye ederim. :++:
Bu arada libreoffice ile openoffice arasında bir fark yok. ikisini de kullandım.

Düşünceleriniz çok güzel :++: Ben de sizleri tebrik ediyorum. Ubuntu işletim sistemiyle uğraşıyorum. Edubuntu
sürümünde okul öncesi, ilkokul ve lise gibi çok güzel paketler var. Pardusun yanında ubuntuyu da ülkemde yaygınlaştırmaya çalışacağım. :+1:

tebrikler başarılı bir çalışma olmuş sizin gibi verimli çalışanların sayısını beraber artıracağız insaallah

uzman35' Alıntı:
tebrikler başarılı bir çalışma olmuş sizin gibi verimli çalışanların sayısını beraber artıracağız insaallah
Özellikle kitapları megep modülleriyle uyumlu hale getirmeye çalıştım. Bol örneklerle ve adım adım konu anlatımıyla ülkem için yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Artık korsan kullanmaktan vazgeçelim. Kitaplarımı ülkeme özgü kültür içinde yayınlamaya çalıştım. :+1:
İnşallah ülkemiz kazanır. Açık kaynak yazılımların kullanımı artar.

cenk76' Alıntı:
Hocam emeğinize sağlık.
Bu seneden itibaren öğrencilerime Libreoffice anlatıyorum. Elimizde word yok diyen öğrencilere internetten libreoffice indirin ve kurun diyorum.
Geleceğimiz için mutlaka özgür yazılım desteklenmelidir. Bütün laboratuvarlara ve akıllı tahtalara yalnızca linux kurulsaydı ülkemizde kalacak olan paraları düşünebiliyor musunuz? Milyarlarca lira. Biz bu kadar parayı yurtdışına verdik.
Ben artık windows kullanmıyorum. Bütün işlerimi linuxtan hallediyorum. sizlere de tavsiye ederim. :++:
Bu arada libreoffice ile openoffice arasında bir fark yok. ikisini de kullandım.
:++:

okulların birçoğu korsan office sürümlerini kullanıyorlar. keşke bu mantık kalksa

alpaygunes' Alıntı:
:alkis:
Çok faydali bir girişim
Teşekkür ederim. İnsanlar korsandan kurtulsun istiyorum. Korsan kullanmayan dürüst öğretmenin dürüst öğrenciler olur inşallah.

k.cokol' Alıntı:
okulların birçoğu korsan office sürümlerini kullanıyorlar. keşke bu mantık kalksa
Müslüman kişi emin ve güvenilir olması gerekiyor. Bu mantık siz değerli öğretmenlerimin çevreyi "hak" konusunda bilinçlendirmesiyle aşılacağına inanıyorum. Destek olduğunuz için teşekkür ediyorum. Özgür yazılım bedavaya size programlarını kullandırmaya can atarken niye diğerlerini tercih edelim.
Bir de ihtiyaçları karşılaması gerekir. Dersleri de OpenOffice üzerinden anlatıyorum sınavları da uygulamalı olarak bu programdan yapıyorum. İster tercihiniz LibreOffice olsun isterse de OpenOffice olsun kendinizi ve öğrencilerinizi korsandan kurtarın diyorum.

Saygılarımla,
Erkan Kocaaman

Erkan hocam emekleriniz için sağolun.Şu eski apple emac makineler var.Bunlara sıfırdan ubuntu kurulur mu?

erkankoc' Alıntı:
oymen' Alıntı:
Tebrikler ve teşekkürler hocam. Bir sorum olacak. Dokümanları LibreOffice'e çevirmeyi düşünüyor musunuz? Malum Oracle satın aldıktan sonra sıkıntı oldu ve LibreOffice doğdu. Artık linux dağıtımlarında ve etkileşimli tahtalarda LibreOffice var.

Arkadaşlar OpenOffice hala özgür yazılımın bir parçası. Linux üzerinde de kodlar ile kurmak gayet kolay. Güncellemede sorun yok. Geçen sene OpenOffice 4.0.1 sürümü varken bu sene 4.1.1 versiyonunu yayınladılar. Benim istediğim hem libreoffice hem de openoffice sahip çıkmak. Pardusun sitesinde libre ofis ile ilgili çok güzel pdf dosyaları var. OpenOffice kısmında da elimden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalıştım. Tüm destek ve tebrikler için hepinize teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,
Erkan Kocaman

Oracle gelen tepkiler üzerine bir vakıf kurup Apachi OpenOffice adıyla yazılımı güncelledi ama o zamana kadar uygulama çatallanıp LibreOffice yayınlanmış oldu. Artık bütün dağıtımlarda LibreOffice office var ve daha hızlı güncelleniyor bence.

cenk76' Alıntı:
Hocam emeğinize sağlık.
+10

Teşekkürler asıl benim amacım adı türkçe olan milli ofis programına ilk adımların atılmasını sağlamak korsana girmeden bu işi halledelim daha iyisini biz niye yazmıyoruz ? Hem de adı türkçe olsun

Aslına bakarsanız özgür yazılımın sorunlarından biri de bu bence. Çok fazla yazılım var. Yeni bir proje yerine var olana destek vermek, onu geliştirmek daha faydalı olacaktır.

oymen' Alıntı:
Aslına bakarsanız özgür yazılımın sorunlarından biri de bu bence. Çok fazla yazılım var. Yeni bir proje yerine var olana destek vermek, onu geliştirmek daha faydalı olacaktır.
:? Acaba gerçekten kendimiz üretsek, yazılımda karşılaşılan sorunlarla karşılaşsak, bu kadar kolay başkasına hakkına kolayca girip korsan kullanabilir miyiz? Open Office Öğreniyorum serisini kararlı bir ofis programı üzerine yazmaya çalıştım. Hem ücretsiz megep modülüyle uyumlu Türkçe kitaplar olduğu halde hem de ücretsiz türkçe program olduğu halde ilgi ancak bu kadar :( Tüm destek olan arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ederim. Open ingilizce serbest, açık anlamına gelmekte iken libre ise fransızca da özgür demek. Ülkemizin gençleri oyunlarla zamanını boşa harcayacağına gitsin ulusal projelere destek versin ve korsandan uzaklaşsın derdindeyim.

Geri