Kordinatör öğretmen ek dersi hakkında

Kodla Büyü

alican44

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben 2 hafta hizmetiçi eğitime gittim. bana koordinatörlük için verilen 16 saat ekders okulumda verilmedi. Böyle bir durumla karşılaşan varmı.. ek ders ödenirmi

Koordinatörlükler fiilen yapıldığında ödenir. Her ne kadar hizmetiçi eğitimde görevli izinli olsanız da koordinatörlükler ödenmiyor.

ödenmesi gerekir. bende 19 mayıs çalışmalarında görevli idim. görevli olduğum günlere denk gelen koordinatörlüklerim ödendi. sonuçta o günlerde "görevli izinli" sin. koordinatörlüğün fiilen yapılması ile dersin fiilen yapılması arasında bir fark yoktur. dersdede görevli izinlisin, koordinatörlükdede görevli izinlsin. ödenmesi gerekir. ekders yönetmeliği

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

ödenmesi gerekir.

ödenmemesi doğru bir durum. herhangi bir sorun yok. Doğru yapılmış.

Saygılar

Ben gittim yaklışık 2 sene önce benim ödenmişti. Yukarıda Emrah hocamız yönetmelik maddesinide yazmış....

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

ödenmesi gerekir.

geçen sene bana ödendi görevli izinlisin sonuçta görevini yapmış sayılıyorsun alman lazımm

aynı durumdayım. Bakanlıkça seminerde görevlendirildim. Ama aynı hafta içi hem egzersiz çalışmam hemde 15 saat koordinatörlüğüm var. Müdür Baş Yard. ödemem diyor. Sizce durum nasıl? Koordinatörlükte fiilen yapılmıyor mu?

ödenir diyen arkadaşlar neden ödenmesi gerektiğini ilgili maddeye dayanarak yazmışlar.

ödenmez diyen arkadaşlar neye dayanarak bunu söylediklerini yazmalılar ki boş keseden sallama işi olmasın.

iş bilmeyen idareciler gibi olmayalım. yönetmelik ve mevzuatla konuşalım.

Benim bildiğim ve okulumuzda uygulanan, koordinatörlük yaz tatili döneminde ise ödenmez, eğitim öğretim dönemi içinde ise ödenir. Temmuzda 2 arkadaş kendi istekleriyle hizmetiçine gitmişlerdi idare ödemedi birçok yere soruldu ama ödenmeyeceği söylendi. Ama tatil değilse görevli izinli olduğunuz için ödeneceği söylendi.

karex' Alıntı:
Benim bildiğim ve okulumuzda uygulanan, koordinatörlük yaz tatili döneminde ise ödenmez, eğitim öğretim dönemi içinde ise ödenir. Temmuzda 2 arkadaş kendi istekleriyle hizmetiçine gitmişlerdi idare ödemedi birçok yere soruldu ama ödenmeyeceği söylendi. Ama tatil değilse görevli izinli olduğunuz için ödeneceği söylendi.
bizdede böyle oluyor

Koordinatörlük ; yani İşletmelerde beceri eğitimi görevi ; görevli-izinli iken derse girilmemesi ile işletmeye gidilmememsi arasındaki fark nedir.
Kıymetli hocalarım bizde böyle yapılıyor, bizim müdür ödedi veya ödemedi, müdür başyardımcısı olmaz diyor...... cevaplar devlette karşılığı olmayan cevaplar .
Özetle görevli izinli iken devam etmekte olan ve yapılmayan tüm görevler yapılmış sayılacağına göre konunun tartışılacak bir tarafı yok aksi durumlarda ne yapılcağı belli , itiraz , olmazsa silsile yoluyla tekrar itiraz

MADDE 16- (1)
Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

İşletmelerde meslek eğitimi

MADDE 15- (1)
İşletmelerde meslek eğitimi yapılan okul ve kurumlarda görevli yönetici ve öğretmenlerin öğrenci, çırak ve aday çırakların işyerindeki uygulamalı eğitimini izlemek, programa uygunluğunu ve sistemin iş yerindeki işlerliğini sağlamak, meslekî rehberlikte bulunmak üzere yaptıkları bu görevler ek ders görevi sayılır.

iş bilmez meslek lisesi müdürlüğüne

ek ders yönetmeliği madde 15'e göre verilen ek ders görevim için ödenmesi gereken ücretimin yine aynı yönetmeliğin madde 16'sına göre ... tarihte görevli izinli olduğum için ..... tarihleri arasındaki koordinatörlük ek dersimin ödemesinin yapılması için gereğini arz ederim..

tayinci42' Alıntı:

MADDE 16- (1)
Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

MADDE 15- (1)
İşletmelerde meslek eğitimi yapılan okul ve kurumlarda görevli yönetici ve öğretmenlerin öğrenci, çırak ve aday çırakların işyerindeki uygulamalı eğitimini izlemek, programa uygunluğunu ve sistemin iş yerindeki işlerliğini sağlamak, meslekî rehberlikte bulunmak üzere yaptıkları bu görevler ek ders görevi sayılır.

ek ders yönetmeliği madde 15'e göre verilen ek ders görevim için ödenmesi gereken ücretimin yine aynı yönetmeliğin madde 16'sına göre ... tarihte görevli izinli olduğum için ..... tarihleri arasındaki koordinatörlük ek dersimin ödemesinin yapılması için gereğini arz ederim..
hocam adam diyor ki fiilen yapılanlar ödenir koordinatörlük ödenmez diyor. Koordinatörlük fiilen yapılmaz mı?

azaz' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

MADDE 16- (1)

MADDE 15- (1)

hocam adam diyor ki fiilen yapılanlar ödenir koordinatörlük ödenmez diyor. Koordinatörlük fiilen yapılmaz mı?

Sevgili kardeşim bütün hizmetler fiilen yapılır ; ekdersde fiilen yapılır görvli izinli iken ödenir koordinatörlük de (ekders) fiilen yapılır görevli izinli iken ödenir.

azaz' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

MADDE 16- (1)

MADDE 15- (1)

fiilen yapılan gezi konferans gibi görevlerden bahsediyor.. sen mesela bir gezide görevlendirildin.. gidip fiilen gezdin :) yani görevini yaptın.. ama bu görev sebebiyle görevli izinli oldun ve okulundaki dersleride koordinatörlükleride yapamadın.. ama görevli-izinli olduğun için yapmış sayılacaksın.. normalda okulda olsan alacağım tüm ek ders ücretlerini aynen alacaksın..

Biz de izmir konaktaki bt öğretmenleri 1 hafta boyunca fatih okullarındaki akıllı tahtalara kurulum yaptık sabahtan akşama kadar okullardaydık,ama ekders alamadık!!!!!

azaz' Alıntı:
hocam peki egzersiz ödenir mi?

Tanımlar

MADDE 4- (1)
Bu Kararda geçen;

f) Ek ders görevi: Aylık karşılığı ders görevi dışında ek ders ücreti karşılığında okutulan dersleri,

Ders dışı eğitim çalışmaları

MADDE 17- (1)
Ders dışı izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlarla ilgili dallar ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) koordinesinde ilköğretim -ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak yürütülen bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları kapsamında(5) fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir. Ancak, bir ders yılında bu kapsamda ödenecek toplam ek ders saati sayısı, okulun bir ders yılındaki toplam ders saati sayısının %5'ini geçemez. Bu etkinliklerde görev alacak öğretmenlerde aranacak nitelikler, her bir etkinlik için aranılacak en az öğrenci sayısı ile benzeri diğer hususlar Bakanlıkça belirlenir. Etkinlik programları okul müdürlüklerince hazırlanır ve millî eğitim müdürlüklerince onaylanır.

(2) Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, bu madde kapsamında ek ders görevi verilmez.

eğzersiz dediğimiz şeyde sonuçta ek ders görevi değilmidir? yukarıda söylediğim maddede ek ders görevini yapmış sayılacak haller diye yazmış.. şu şu ek dersler sayılır bu bu tip ek ders görevleri sayılmaz dememiş.. yada maaş karşılıkları sayılır , doğrudan ek dersler sayılmaz da dememiş.. ek ders denilen şey zaten tanımdada var.. maaş harici derslerin hepsi.. yönetmeliğe göre ödenmesi lazım.. tüm ek ders görevlerini yapmış sayılıyorsunuz sonuçta..

her ne isim altında olursa olsun. eğer görevli iziliysen ve o tarihlerde sana verilmiş ek ders görevi varsa bunun ödenmesi gerekir.. valla yönetmelik bunu diyor ama uygulanırmı bilmem..

Geri