Kocaeli BTR öğretmen görevlendirilmesi yapıldı

Kodla Büyü
Re: Kocaeli Formatörlük

gelirim hocam... İl de denetleme mi ne varmıs bugun yarın bitecekmiş...

Eğer görevlendirme yapılacaksada onaylar diğer haftayada zor yetişecek gibi görünüyor

ee netice ne oldu arkadaşlar hala çalışmalar devam ediyormu.
meb demişki iller arasında farklı uygulamalar var bu sorun değil ama bana yani meb e soru sorarssanız
cevabını çalışmalar bitince alırsınız
alın cevabı: çalışmalar bitmiştir yapacak birşey yok hepinizi müdür yaptık. hayırlı olsun.
:puhaha: a................ i...................., aa........................ s................., o..................... ç..................., .....

Arkadaşlar kendinizi fazla strese sokmayın.

Dersinize girin ve çıkın.
Geri kalan hiç bir işe karışmayın.

Okulumda yer alan hiç bir akıllı tahtanın kurulumunu yapmadım.
Nedenini okul idaresini bildirdim. Onlarda ilçeye ve ile.

Ve görevlendirme yazısı gelmeden benden öğretmenlik dışı bir faaliyetde bulunmamı beklemeyin dedim.

Formatörlükten gelecek parayı bir şekilde çıkarırım ben.

Gerisini onlar düşünsün..

Bu arada çözüm kocaeli bazında olmamalı. Bakanlığın bir an önce durumumuzu netleştirmeli.

Alanımızda bir çok seçmeli ders konabilirdi. Şu an liselerde bulunan seçmeli bilgi ve iletişim teknolojileri dersi
dışında web tasarım, grafik tasarım , programlama vb. bir çok seçmeli ders konabilir. Bilgi ve iletişim teknolojisi dersini
bir alan bir daha alamadığı için ders saatlerimiz maaş karşılığını bile doldurmuyor.

Diyelimki formatörlük çıktı. Seneye ne olacak ? Gene aynı sıkıntı..

Bu sene en iyi ihtimal çıksa bile bir aylık ek dersimizi yediler.

Bu arada hipopotam arkadaşım
a................ i...................., aa........................ s................., o..................... ç..................., .....
yapışkan tuşları devreye sokacan biraz gevşe..

Bitmeyen calisma devam ediyor galiba. Hala resmi bir aciklama yok.

Onay gelmesi sıkıntıyı sadece öteleyecek. Bugun ya da yarın muhtemelen basvuru yazısı gelir ekim ayı için onay alınır diye dusunuyorum.
Ama aralıkta yine aynı forum konusunda aynı muhabbetler doner, onay gelmezse bana bir iş yaptıramazlar, yok baska okula maaş karşılığı için gidiyorum gitmiyorum a sendikasıyla gorustum b sendikasıyla gorustum, aldığım duyuma göre kadro verilecekmiş, bilişim rehberliği kadrosu verilecekmiş biz tamirci miyiz bu böyle gider, ölümü gösterip formatörlüğe razı ederler.
Olması gereken kanımca sudur. içinin dolu olduğu, türkçe kadar matematik kadar zorunlu ve ihtiyac olan ve Bilişim teknolojileri adı altında sadece bilgisayar değil diğer telefon fotoğraf mak mac cihaz android vb farklı yazlım ve donanımları da kapsayan ve bu dersi aldıktan sonrada isteğe gore secmeli diğer bilgisayar derslerininde aalınabildiği, bunun dısında bilişim rehberliği adı altında eğitim de teknoloji rehberliği ya danışmanlığı gibi bugunku formatorluğun değerlendirilmiş gorev tanımının yapılmıs bir yapıya donusmesi, tamircilik konusundada İlçe memlerde bilgisayar teknisyenlerinin çalıştırılıp meslek liseleriyle işbirliği halinde tüm okulların donanım ve yazılım alt yapılarının düzenli bakım onarımı gibi çalışmalar uygun olacaktır.

Arkadaşlar Kenan bey ile görüştüm yazının ilçelere gönderildiğini söyledi.Pazartesi başvuru için son günmüş.

evet arkadaşlar yazılar ilçelere gönderilmiş. ilçe temsilcisi ile görüştüm.

arkadaşlar onay yazısı eline ulaşan var mı?. görevlendirmeler hangi tarihte başlatılacakmış haberi olan var mı?

Bize de henüz gelmedi.

Yazı eline ulaşan var mı? Detayları öğrenebilir miyiz?

gebze ye şimdi gelmiş yazı kurumnette. nihayet

ne alaka hocam o listenin başlığını okumadınız mı?

kendi okulumda hiç dersim yok iki okulda görevlendirmem var acaba kendi okulumda formatör olabilir miyim o diğer okullar ne olacak o zaman offffffffffffffffff :(

teşekkürler xapex hocam.

bu yazıyı okuyanların ilköğretimde görevlendirme olmayacağını yorumlamaları kuvvetle muhtemeldir sanırım

DotCom' Alıntı:
teşekkürler xapex hocam.

bu yazıyı okuyanların ilköğretimde görevlendirme olmayacağını yorumlamaları kuvvetle muhtemeldir sanırım

bence sadece bilgi mahiyetinde yazmışlar.
hangisinde fatih projesi var bilin diye :)
eğer öyle olsaydı ayrıyetten belirtirlerdi sadece bu okullardaki öğretmenler başvuruda bulunabilir diye.

Bu arada başta Kenan Bey olmak üzere sürecin hızlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Kendi okulumzda görev aldıktan sonra 2 okulu daha yazmamız gerekecek, bu 2 okulda fatih projesi kapsamındaki liseler...Ben bunu anladım...

benim anladığım 2 okula görevlendirileceğiz.1 kendi okulumuz
2.si 1.listedeki okullardan birisi

Başvuruda ilköğretim yazarsak

d maddesi gereğince

d)Öğretmenler , tercih yaparken sadece kadrosunun bulunduğu ilçede yer alan Ek-1 listedeki okullara yercih yapacaktır. Bu okullar haricinde tercih yapılmayacaktır.

Maddesi gereğince ilköğretime (yeni ilkokul ya da ortaokul) başvurularımızı almayacaklar sanırım

Evet lnra hocam , en az 2 okula verecekler, c maddesiyle birlikte düşünüldüğünde böyle anlaşılıyor.

H maddesindeki hizmet puanı üstünlüğüne göre ibaresi , puanı yüksek olanın görevlendirileceği anlamına geliyor herhalde

İş başvurularında bile daha az şart var.

Bu olayın MEB tarafından net bir görev tanımlamasıyla herkesin kendi okulunda görev yapabileceği şekilde yapılması gerekiyor.
2 okul ile uğraşılmaz. 2 lab akıllı tahtalar , öğretmenler vb...

Peki görev başlangıç tarihimizde hangisi baz alınacak.
Okulun başlangıç tarihimi?

Yoksa Ekim ayı itibarı ile mi?

Bu arada Ankara dan yazımı geldi. Yoksa baskılar sonucumu böyle bir yazı hazırlandı merak ettim.

Öncelikle Kenan beye teşekürler.Arkadaşlar karar biryerlerle görüşüldükten sonra verildi ve Nevzat beyin imzasına ihtiyaç var kendisi yurt dışında .
Birde Körfezdeki arkadaşlar bugün 3.5 da ilçede eğiticilerle görüşeceğiz,sizleride ararlar sanırım

il milli eğitim müdürlüğünü sıkıştıran bütün sendikalara ve kişilere teşekkürler... kocaeli sizin sayenizde yaptı bu görevlendirmeleri...

Geri