Kendi yaptığım ücretsiz rehberlik servisi programı.

Kodla Büyü

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    204.6 KB · Görüntüleme: 85
Elinize sağlık hocam sanırım bir de sizin yaptıgınız kütüphane programı vardı onda istatistik silme yok ekleyebilir misiniz. Bir de bu kütüphane programının kodlarını paylasırmısınız biz de geliştirsek kendimize göre size de uyar mı?
İsteğinizi not aldım hocam en kısa sürede eklemeye çalışacağım. Kodlar için git repo adresini paylaşacağım.

Çalışmanız çok güzel olmuş teşekkür ederim hocam. Burdan arkadaşların da istek destekleri ile dah güzel bir çalışma olur kanatindeyim. Keşke bunu mobil ortamada aktaracak bir arkadaş çıksa....

Kusura bakmayın kütüphane uygulamasını rehberlik başlığında paylaşmışım. Modlar kaldırsa çok iyi olur.

Toplu eklemede ace.oledb.12 not registered on local machine hatası genellikle sürücü eklenince çözülüyor. Ama işletim sistemi ve ofis mimari yapısı uyuşmazlığı durumlarında da hata oluşmaktadır. Araştırmalarıma göre şöyle bir link buldum ve çözüme ulaştım. Kısaca işletim sistemine göre indirilen dosyayı komut satırından dosyanın bulunduğu dizinegirilerek > AccessDatabaseEngine.exe /passive veya > AccessDatabaseEngine_X64.exe /passive komutuyla işlem yapılmalıdır.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=23734
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255

https://drive.google.com/drive/folders/1bJsPhS-icMcnEH_8NygdKDilpP72x0vC

*Eski kullanıcılar kendi veritabanlarını (db.sql dosyası) kullanacaklardır.

**Aralık 2017 itibariyle bir çok eksik giderildi ve eklendi.

MEB yeni formları öğrenci ve veli görüşme eklendi.
(Görüşmeler kaydedilmiyor sadece çıktı alınabiliyor.)

Ayarlar
Sınıf Rehber öğretmen ekleme özelliği eklendi.
Toplu Öğrenci Ekleme şablon kapsamı genişletirilerek değiştirildi.

eksiklikleri en kısa sürede tamamlamaya çalışacağım.

Daha önce forumda paylaşılan (arkadaşın) Öğrenci bilgilerini e-okuldan çeken excel dosyasını

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/veli-bilgilerini-excele-aktarma.103322/page-3#post-1751801

şablona göre uyarlayıp genişlettim. Ekteki dosyayla verileri çekip rahatça tanıtım fişlerini doldurabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• E-Okul Veri çekme.zip
    168.4 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleme:
Merhaba hocam programınızı yeni keşfettim gerçekten çok kullanışlı olmuş, elinize sağlık... Fakat görüşmeleri kaydetme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Tüm öğrencileri yüklemeden önce bir öğrenci kaydederek deneme yaptım. Daha sonra görüşme kaydı girdiğimde böyle bir ekran çıktı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    129.2 KB · Görüntüleme: 64
Merhaba hocam programınızı yeni keşfettim gerçekten çok kullanışlı olmuş, elinize sağlık... Fakat görüşmeleri kaydetme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Tüm öğrencileri yüklemeden önce bir öğrenci kaydederek deneme yaptım. Daha sonra görüşme kaydı girdiğimde böyle bir ekran çıktı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Rehber öğretmen ekleyip, görüsmeyi yapan kısmındann secip dener misiniz?

Merhabalar kendi okulum için hazırladığım basit rehberlik servisi kayıt programını paylaşmak istedim, belki kullanmak isteyen olabilir.
Program tam olarak hazır değil analiz kısımları üzerinde çalışıyorum, bittiğinde kodları da paylaşacağım.
Program da gördüğünüz eksikler ve eklemek istedikleriniz olursa vakit buldukça düzeltmeye çalışırım. Sağlıcakla.

Ayrıca kocasinan ram hazırladığı uygulamadan çok yararlandım kendilerine buradan teşekkür ederim, yazmayı unutmuşum.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
elinize sağlık hocam. ben farklı bir yerden sormak istiyorum müsadenizle. Şerit yapmışsınız ya menü olarak; eklenti mi o? yada hangi araç?

Hocam öncelikle çok teşekkürler, arkadaşım sayesinde yeni gördüm kesinlikle çok işime yarayan bir program oldu; ancak yaşadığım bir sıkıntı var. Toplu öğrenci ekleme kısmında şablona uygun şekilde hazırlayıp öğrencileri ekliyorum, kayıt oldu uyarısını alıyorum. Toplam kayıtlı öğrenci sayısı da değişiyor ekranda o an ancak herhangi bir yan menüye geçtiğim anda toplu eklediğim liste kayboluyor. El ile tek tek öğrenci eklediğimde böyle bir şey olmuyor, o açıdan çok rahat ama toplu listelerimi defalarca denemem rağmen sıfırlıyor. Nedendir, nasıl halledebilirim?

Hocam öncelikle çok teşekkürler, arkadaşım sayesinde yeni gördüm kesinlikle çok işime yarayan bir program oldu; ancak yaşadığım bir sıkıntı var. Toplu öğrenci ekleme kısmında şablona uygun şekilde hazırlayıp öğrencileri ekliyorum, kayıt oldu uyarısını alıyorum. Toplam kayıtlı öğrenci sayısı da değişiyor ekranda o an ancak herhangi bir yan menüye geçtiğim anda toplu eklediğim liste kayboluyor. El ile tek tek öğrenci eklediğimde böyle bir şey olmuyor, o açıdan çok rahat ama toplu listelerimi defalarca denemem rağmen sıfırlıyor. Nedendir, nasıl halledebilirim?

Hocam excel açtıktan sonra kaydet butonuna bastığınız halde böyle mi oluyor?
listeyi paylaşın deneyeyim belki programda hata vardır, düzeltmeye çalışırım.

Geri