Veli Bilgilerini Excele Aktarma

Kodla Büyü
program anasınıfı öğrencilerini almıyor.Anasınıfı öğrencilerini nasıl alabiliriz.

Excel dosyasını actıktan sonra eokula giriş yapıyorum. Ama listeler bir türlü görüntülenmiyor ve alınamıyor. "0" adet sınıf listelendi yazıyor. Nereyi gözden kaçırıyorum aceba?

Hocam elinize sağlık , anne - babanın soyadlarınıda yazsa çok iyi olurdu çünkü ad soyad kullanarak mesaj çekiyoruz.
annenin babanın soyadları farklı olabiliyor hatta biz de bir hayli bu durumda olan veli var

Berkemal' Alıntı:
Hocam elinize sağlık , anne - babanın soyadlarınıda yazsa çok iyi olurdu çünkü ad soyad kullanarak mesaj çekiyoruz.
annenin babanın soyadları farklı olabiliyor hatta biz de bir hayli bu durumda olan veli var
:+1: :+1:

aybr' Alıntı:
program anasınıfı öğrencilerini almıyor.Anasınıfı öğrencilerini nasıl alabiliriz.
Program öğrenci listelerini "Hızlı Ders Notu" girşinden alıyor. Anasınıfında bu bölüm yok bu yüzden öğrenci listesini numara ve isim olarak eokuldan kopyalayıp yapıştırmanız gerekli. Bunu yapsanız da çalışır mı bilmiyorum, okul öncesi öğrencilerinin bulunduğu bölüm ayrı olabilir.
beyza83' Alıntı:
Excel dosyasını actıktan sonra eokula giriş yapıyorum. Ama listeler bir türlü görüntülenmiyor ve alınamıyor. "0" adet sınıf listelendi yazıyor. Nereyi gözden kaçırıyorum aceba?
Normal tarayıcıda e-okuldan hızlı ders notu bölümüne girdiğinizde sınıflar ve listeler açılıyor mu?
Berkemal' Alıntı:
Ekledim hocam.

Ekli dosyalar

• veli bilg.alma.rar
    300.8 KB · Görüntüleme: 283
hızlı ders notu girişi diye bir yer yok liselerde. ayrıca okulun eokul şifresiyle giriş yapıyordum. ondan kaynaklı olur mu sıkıntı?

beyza83' Alıntı:
hızlı ders notu girişi diye bir yer yok liselerde. ayrıca okulun eokul şifresiyle giriş yapıyordum. ondan kaynaklı olur mu sıkıntı?

no kısmına bir öğrencinin numarasını yazıp veli bilgilerini al derseniz çalışıp çalışmayacağını anlarız

beyza83' Alıntı:

Kusura bakmayın mesajınızı dikkatli okumamışım. Program ilkokul ve ortaokullarda kullanılabiliyor.

manyakkedi' Alıntı:
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama excelde sıkıntıdan hazırladığım otomatik tıklama mantığına dayanan programı paylaşayım. Makrolara izin vermeniz gerekecek. E-okula giriş yapmadan önce Geliştirici-->visual basic kısmından kodları inceleyebilir, inceletebilirsiniz. Kullanımı kolay ama "Yardım" kısmında resimli anlatımı da mevcuttur.

Hocam teşekkür ederim. Kullanışlı bir program olmuş. An itibarıyla 210 öğrencimin bilgilerini aldım. ellerinize sağlık. Arşive ekliyorum.

Hocam bildiğiniz üzere Eba girişlerinde artık Eba Şifresi kaldırıldı. Bunun yerine öğrenci tc no, okul no ve Cilt Nosuyla sisteme giriş yapabilecek. haftaya destekleme kurs tercihleri de başlayacağından öğrenci nüfus bilgilerindeki cilt noya da ihtiyaç olacaktır. toplu şekilde.

alisahin' Alıntı:
Hocam bildiğiniz üzere Eba girişlerinde artık Eba Şifresi kaldırıldı. Bunun yerine öğrenci tc no, okul no ve Cilt Nosuyla sisteme giriş yapabilecek. haftaya destekleme kurs tercihleri de başlayacağından öğrenci nüfus bilgilerindeki cilt noya da ihtiyaç olacaktır. toplu şekilde.

Ekli dosyalar

• KursİçinÖğrenciBilgileri.rar
    306.4 KB · Görüntüleme: 107
manyakkedi' Alıntı:
alisahin' Alıntı:
sınıf listesini al deyince 0 adet sınıf listesi alındı deyip e okuldan çıkıyor, cilt no al deyince 0 adet kayıt alındı diyor. idare şifresi mi kullanmak gerekiyor?

hastasıyız dede' Alıntı:
manyakkedi' Alıntı:
alisahin' Alıntı:
sınıf listesini al deyince 0 adet sınıf listesi alındı deyip e okuldan çıkıyor, cilt no al deyince 0 adet kayıt alındı diyor. idare şifresi mi kullanmak gerekiyor?

Söylemeyi unutmuşum. Sadece giriş yapan kişinin dersine girdiği sınıfların listesini alır.

5 ve 6 ların hepsinin dersine giriyorum ama hiçbir liste ve ya cilt no bilgisi almadı. idare şifresi ile deneyen var mı?

Künyeden rapor alıp Excel ile düzenleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• KÜNYE DÜZENLEME.rar
    41.1 KB · Görüntüleme: 170
Hocam, excel 'de otomasyon yazımları için bir ders vermeniz ya da kaynak bildirmeniz mümkün mü? Çalışmalarınız için teşekkürler.

E-okul'u aç 'a tıklattığımda runtime error hatası alıyorum. Ne yapabilirim?

Program öğrenci listelerini "Hızlı Ders Notu" girşinden alıyor. Anasınıfında bu bölüm yok bu yüzden öğrenci listesini numara ve isim olarak eokuldan kopyalayıp yapıştırmanız gerekli. Bunu yapsanız da çalışır mı bilmiyorum, okul öncesi öğrencilerinin bulunduğu bölüm ayrı olabilir.

Normal tarayıcıda e-okuldan hızlı ders notu bölümüne girdiğinizde sınıflar ve listeler açılıyor mu?

Ekledim hocam.

Hocam konuyu yeniden hortlatmış oluyorum ama öğrencinin anne baba "Sağ/Ölü" ve "Birlikte/ayrı" seçeneklerini de ekleyebilir miyiz bu dosyaya? Okulumuzda yetim öğrencilerle ilgili bir çalışmamız var o yüzden çok öenmli bu konu.

Hocam konuyu yeniden hortlatmış oluyorum ama öğrencinin anne baba "Sağ/Ölü" ve "Birlikte/ayrı" seçeneklerini de ekleyebilir miyiz bu dosyaya? Okulumuzda yetim öğrencilerle ilgili bir çalışmamız var o yüzden çok öenmli bu konu.

Ekledim hocam.

Ekli dosyalar

• veli bilgiler alma v1.5.zip
    309.5 KB · Görüntüleme: 184
tam aradığımı buldum derken liselerde çalışmadığını öğrenerek yıkıldım :( yok mudur bi çaresi??

Geri