Kelime işlemci programı-mobil

Kodla Büyü

bilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben bu hafta 5. Sınıflarda kelime işlemci programı konusuna geldim. 6. Sınıflarda da Excel. Ama ders uygulamasını nasıl yapsam kafam karıştı. Öğrencilerin birçoğu tablet ve telefon kullanıyor. Bu yüzden Microsoft word excel uygulaması yapamayacaklar. Dersi de sadece anlatıp ekranı tanıtıp geçmek istemiyorum. Google döküman ve tablolar kullanayım dedim. Öğrencilerin gmail hesabı gerekli. Epostakonusunda epey uğraştık birçoğu aldı hesap ama ekran görüntüsünde çalışmak biraz zor gibi geldi. Siz neler yapıyorsunuz?

office365'e üye olunca word, excel, powerpoint'i ücretsiz olarak online kullanabiliyoruz. oradan kullanabilirler belki hocam. bilgisayardaki gibi pratik değil ama bir çözüm olabilir.

Merhaba arkadaşlar. Ben bu hafta 5. Sınıflarda kelime işlemci programı konusuna geldim. 6. Sınıflarda da Excel. Ama ders uygulamasını nasıl yapsam kafam karıştı. Öğrencilerin birçoğu tablet ve telefon kullanıyor. Bu yüzden Microsoft word excel uygulaması yapamayacaklar. Dersi de sadece anlatıp ekranı tanıtıp geçmek istemiyorum. Google döküman ve tablolar kullanayım dedim. Öğrencilerin gmail hesabı gerekli. Epostakonusunda epey uğraştık birçoğu aldı hesap ama ekran görüntüsünde çalışmak biraz zor gibi geldi. Siz neler yapıyorsunuz?
Office'in mobil sürümü işinizi görmez mi hocam.

Ben google dökümanların mobil uygulamasını indirttim hocam. Onun üzerinden ben yapıyorum,öğrencilerinde yapmasını istiyorum

Ben google dökümanların mobil uygulamasını indirttim hocam. Onun üzerinden ben yapıyorum,öğrencilerinde yapmasını istiyorum
hocam nasıl yani. aynı anda öğrenciler sizin belgeniz üzerinden mi yapıyor yoksa kendi çalışmaları üzerinden mi yapıyor?
google dökümanların mobil uygulaması için de mail hesabı gerekli değil mi?

Bende 6 lara Google e tablo uygulaması indirttim pc den girenler gmail hesabı alıp giriyorlar. Uygun olanlarla belgeyi paylaşıp aynı anda düzenliyoruz. Uygulamalı ilerliyorum. İyi gidiyor şuanda

hocam nasıl yani. aynı anda öğrenciler sizin belgeniz üzerinden mi yapıyor yoksa kendi çalışmaları üzerinden mi yapıyor?
Hocam play store kullandıkları için mail hesabı mevcut zaten. O yüzden mobilden girenlerle daha kolay paylaşım yapıyorum.

Hocam cep telefonlarına veya tabletlerine yükletiyorum. Playstore da mail kayıtlı olduğu için o maille oturum açıyorlar. Derslerde de ben benim telefonun ekranını paylaşıyorum, uygulamayı yaparken onlar izliyorlar. Daha sonra uygulamanın ekran görüntüsünü alıyorum ve sınıfın whatsapp grubuna atıyorum. Onlardan da yapmasını istiyorum.

google çizimler, google dökümanlar, google e-tablo kullanıyorum. paylaşdan ödevlerini hemen atabiliyorlar çok kullanışlı oldu. Ben menunum hemen hemen bütün özellikler var. ilk hafta zorlandılar şimdi hepsi alıştı hocam.

Arkadaşlar Google çizim play store adresini mesaj olarak gönderebilir misiniz ben bulamadım nedense.

Geri