keşke sadece dyk dan kaldırılsa ders:(

Kodla Büyü
Arakdaşlar, branştaşlarımız dersi bırakmış, devlet gözden çıkarmış...Zaten dersin itibarı 2 paralık olmuş ki kimsenin umurunda değil.Bence de tez elden ders kaldırılmalı, en azından sürekli ümitlenip ha ders zorunlu olcak mı? yok btr yok fatih projesi diye diye ömrümüz çürümesin.Dersi toptan kaldırsınlar biz de önümüze bakalım geç olmadan.Yeni bir bölüm, ticaret, kurumlararası geçiş vs.

Arkadaşlar rahat olun, large olun. Bakın ihraç edilen birçok arkadaş var. Biz en azından işimizin başındayız. Bu devlet bizim maaşımızı veriyor mu ? veriyor. Gerisini boş verelim. Eninde sonunda bizim dersimizin önemini anlayacaklar. Çünkü bundan kaçış yok. Dünyanın gidişi bu yönde. Fatih projesini biz olmadan yürütemezler. Onun için bu gibi şeylerle canınızı sıkmayın. her şey olacağına varır, sıkıntı yok yola devam... :D

otherm' Alıntı:
Bilim sanayi ve teknoloji eski bakanı Fikri Işık her fırsatta kodlama ve bizim dersimizin öneminden bahsediyordu sanırırım o değişince bizi unuttular
Hocam allahaşkına o bakanların birbirinden haberi var mı sanki.Her önüne gelen kafasından bişey sallıyor.Milli eğitim battıkça batıyor,rezillik diz boyu.Bağırsan sesini çıkarsan neye yarar, sıkıntıyı biz çekiyoruz ama nedense kandırılan, mağdur! olan hep başkaları oluyor bu memlekette...

Merhaba arkadaşlar okuduğum kadarıyla hepimiz hak etmediğimiz muamelelere ve düşüncelere maruz kalıyoruz.bu durum bende dahil olmak üzere bizleri üzüyorsa hala üzmekte.ama bu durum nereye kadar devam edecek böyle.Ben biraz iyi niyetli olarak şöyle düşünüyorum.Bu platform bilişim öğretmenlerinin yeriyse bizde burada bir karar alalım geleceğe yönelik sağlam adımlar atalım.şöyle bir silkelenmemiz lazım.mesela meb de veya akademisyen olarak yukarıları hedefleyen bir kitle olup sesimizi duyurmamız lazım.her sene acaba dersimiz ne olacak norm fazlası olur muyum düşüncelerine kapılmaktansa hem bizden sonrakiler hem de şu an var olan öğretmenlerimizle dersimize hak edilen değeri verdirmeye uğraşmamız lazım.yoksa branş değiştirerek veya başka bölüme geçmek için üniversite okuyarak hem kendimize hem mesleğimize hemde 4 yılımıza saygısızlık ediyoruz diye düşünüyorum.illerde nasıl zümre kararı alıyorsak her arkadaşın fedakarlık yapıp bir toplantı ayarlayıp tüm Türkiye çapında haklarımızı yasal olarak almak zorundayız. Saygılarımla.

vakit geçirmeden 2.üniversiteye başlayın arkadaşlar, ben ümidimi yitirdim bu bölümden,düşünmüyorum da sonu ne olacak diye, tarih bölümüne başladım hayalimdi zaten

üç yıldır hemde çalışıyorum böyle bir sıkıntım yok zaten ama
ben bimere iki üç kez güzel bir başvuruda bulundum ve dönüt aldım belki yalnızca benim başvurum değildi etken ama
başvurumdan sonra çok sürmjeden değişiklikler yapıldı
en güzeli hep beraber bimere başvuralım
o zaman bence etkili olur
kendi aramızda konuşmak ya da susmak çözüm değil

Akıl sagligimi kaybettim yemin ediyorum. Okulumda seneye 1 tane 5.sinif 2 tane 6.sinif olucak. 6 saat dersle kalakalicam derken 5lerin hazirlik olucagini ogrendim. Cok cok iyi oldu ne guzel 4 saat ders ohhh..10 yildir her gun lanet ediyorum bu bransi sectigime. Bizi bu hale dusurenlerin allah bin turlu belasini versin.

yeni bölüm okuyorum. din kültürü veya imam hatip meslek. kesin dersin var. oh ne güzel. mesleğin belli. :++:

Sosyoloji bitti ne işe yarıyor ki :) Lisans diploması var. Bizim okulun rehberlikçisi sosyoloji mezunu. Umut fakirin ekmeği :)
Ama ne olursa olsun seviyorum ben branşımı. Ben başkaları sevsin diye okumadım bu bölümü. Memleket kendisi kaybeder ne diyelim. Bazı derslerin ders sayısı % 100 arttı ne oldu ? Sonuç? Koca bir hiç. Koy yazılım kodlama robotik artık neyse. E-okul dan daha kaliteli yazılım yapmazsa bizim çocuklar kaldırın dersi ...

arkadaşlar abartmayalım, şükredelim meslek sahibiyiz ama bu demek değil ki hakkımızı aramayalım, insanlar 1300 liraya aile geçindiriyor. Yapmayın

Sayın hocam bilişim dersi hiçbir zaman gerekli değeri kazanamıcak kazandırmayacaklar. Bu kadar önemli olduğu bilindiği halde liselerde kapatılıyor, ortaokullarda azaltılıyor. Bizim işi formatörlükten öteye geçirmezler. 60-65 yaşına kadar böyle gidecek heralde.

Arkadaşlar ben meslek lisesinde çalışıyorum. Sanmayın ki bizim durumumuz iyi. Sürekli idarenin işleri, öğretmenlerin işleri ile uğraşıyoruz. Buna karşılık küçümsrniyoruz. Öğrenci sayımız her sene azalıyor. İdareden öğrencilere bilişime gitmeyin diye bir baskı var. Bugun size yarın bize. Gidişat belli zaten. Bir ve beraber olmalıyız.

İyice suyu çikti biraksinlar alan değiştirek allahım ya inanki kafayi yicem şu günlerde yok hazirlik sinifi yok ingilizce yok bilişim yok bu ne arkadaş herkes nöbet ücreti alir müdür yardimcisi alir sen alamaZsin ama her türlü işi sen yaparain klavye bilmeyen insanlar nasil yüksek yerlere gelmiş bazen düşünüyorum onlari gördükçe biz kimlerle uğraşiyoz yani sen istedin kadar bil nafile bu eğitim sisteminde yazici toner bilgisayar fare klavye gibi işlerin ötesine geçemesin .bir gün bizde bozulursak unarim bir bilişimcise bizim sıkıntımızı çözer yeter artik bu ne ya :scared:

Geri