keşke sadece dyk dan kaldırılsa ders:(

Kodla Büyü

denizer55

Site Gezgini
Bikaç gündür kurs kaldırıldı diye yaygara koparttık ama asıl yaygarayı derslerimiz için koparmamız gerekiyo başbakan açıklama yaptı seneye 5. Sınıf hazırlık olacak ilk gözden bizim ders çıkarılacak doğal olarak ozaman ne yapacağız?? Bıktım şu branştan nolur alan değişikliği verseler yaa:(((

Nasılsa seneye 5'lerden de dersiniz kalkacak, o yüzden DYK'dan kaldırdık diye bir açıklama gelirse görmeyin siz keyfi.

KODLAMA KODLAMA 2 senedir oyalıyorlar.

evet sanırım gelecek sene 5. sınıfların hazırlık sınıfı olması zaten gündemdeydi. Bu açıklamayla da kesinleşti. Bu şekilde okullarda tamirci gibi olacaksak dersi kaldırsınlar bize de alan değişikliği versinler. Çünkü bu kafayla bu ders yürümüyor.

Ne vardı da şu bölümü yazdım. Her gün ayrı dert her sene ayrı dert. Bilişimin kodlamanın geleceği yok bu ülkede.

Bende çok çok pişmanım. Anlamıyorum ama versinler alan değişikliği ozaman bilişimi zorunlu yapıyolar geri pişman oluyolar bunun stresiylemi durcaz biz. Hayır geçen sene şubatta 1200 kişi atadılar ne yapacak bu kadar insan???

arkadaşlar sabır kuvvetinizi dağıtmayın. geleceğin ne olacağını tam bilemezsiniz. şu anki halinize sabır edin.

Aklımızı yitircez yakında belirsizlikler bölümü başka bi bölüm daha yoktur bizim gibi

denizer55' Alıntı:
Bikaç gündür kurs kaldırıldı diye yaygara koparttık ama asıl yaygarayı derslerimiz için koparmamız gerekiyo başbakan açıklama yaptı seneye 5. Sınıf hazırlık olacak ilk gözden bizim ders çıkarılacak doğal olarak ozaman ne yapacağız?? Bıktım şu branştan nolur alan değişikliği verseler yaa:(((

İzmir Torbalı'da geçen sene 5.sınıf okuyan bir akrabanın yazın karnesini gördüm. Toplamda 4-5 tane ders vardı. Tabiki Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi yoktu.
Muhtemelen hazırlık sınıflarının başlatıldığı pilot bir okulda okuyor.

dersi kaldırsınlar bize de alan değişikliği versinler başka türlü olmaz bu iş içinden çıkılmaz artık

Öğretmenlere idari kadro verilebilir belki... Dersin kaldırılması ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum... Devlet teamülleri bizim düşüncelerimizden farklı yada çok daha üstünde olabilir...

fantasio' Alıntı:
denizer55' Alıntı:

İzmir Torbalı'da geçen sene 5.sınıf okuyan bir akrabanın yazın karnesini gördüm. Toplamda 4-5 tane ders vardı. Tabiki Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi yoktu.
Muhtemelen hazırlık sınıflarının başlatıldığı pilot bir okulda okuyor.

Ticaret Odası 80. Yıl Ortaokulu olması lazım

Sayısal veriler göstermekte ki; 16 bin civarı Bilişim Teknolojileri Öğretmeni MEB bünyesinde görev yapmakta..."16 BİN" peki, şu anda en fazla uğraşılan ders hangi ders? hadi bilin bakalım...Evet tebrikler doğru cevap...Bizim dersimiz...Binbir güçlüklerle girip zorluklarla okuyup bitirdiğimiz ve geleceğin mesleği ya da branşı olarak tanımlana Bilgisayar...Sonra ne oldu ? Gelen vurdu giden vurdu, birisi zorunlu dedi ardından gelen seçmeli dedi...Birisi lüzumlu dedi, ardından gelen bilgisayarı tüm öğrenciler zaten biliyor dedi...Lablarımız kapatıldı, derslerimiz elimizden alındı...Muhtemelen de önümüzdeki yıllarda komple ortadan kaldırılacak...Peki bu süreçte bu dersin öğretmenleri olarak "16 BİN" kişi ne yaptık? 300-500 kişilik tweet etkinlikler...Bir o kadarlık bakanlık önündeki eylemlikler...Malum birkaç forum ve sitede yazşmalar, ağlamalar, sızlanmalar, kendi kendimizi (Ders zorunlu oalcak tüm kademelerde vb.) kandırmalar...Veee nihai son...Ders elden gidiyor...Artık bu saatten sonra tamircilik mi yaptırırlar yoksa kalörifer mi yaktırırlar?? Orasıda onların vicdanına kalmış...İşin özü "16 BİN" kişi olarak kendi mesleğimize ve branşımıza sahip çıkamadık...Atalarımızın bir sözü ile bitiriyorum "Akılsız Başın Cezasını Ayaklar Çeker"...Saygılarımla...

Bakalım ne yapacaklar bizi herhalde meb in başındakiler bizleri başlarına bela olarak görüyorlar, 5. sınıfta yabanci dil hazırlık sınıfı haline getirdiklerinde kuvvetle ihtimal BİLİŞİM DERS'imizi 5. sınıftan kaldıracaklar buradan sonra önemli olan konu şudur kaldırılan ders 5-6 yerine 6-7 mi olacak olmayacak mı eğer olmazsa Bilişim öğretmenlerinin büyük çoğunluğu norm fazlası olacaklar

Bu uygulama imam hatiplerde vardı zaten. Arapça hazırlık sınıfı vardı eski calıştığım okulda. Resim,müzik,beden, bilişim dersi yoktu yerine Arapça dersi vardı. Bakalım yabancı dil eğitimi zorunlu olursa hangi dersler gidecek?

Bilim sanayi ve teknoloji eski bakanı Fikri Işık her fırsatta kodlama ve bizim dersimizin öneminden bahsediyordu sanırırım o değişince bizi unuttular

branş değişikliği açılırsa 10 saniye düşünürüm oda hangi branşı seçebilirim diye arasında seçim yapmak için.

BİLGİSAYAR BİLİMİ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI’NIN
UYGULANMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

1. Bilgisayar Bilimi Dersi Öğretim Programı tamamen problem çözme ve programlama konularına
odaklanmıştır. İstenilen sınıfta kur yaklaşımı ile seçmeli olarak tercih edilir.

2. Toplam iki kurdan oluşan bu dersin haftada 2 saat uygulanması öngörülen öğretim programı,
Kur 1 seviyesinde temel konuları ele alarak metin tabanlı programlamaya giriş yapmaktadır

3. Bilgisayar bilimi dersinin hangi sınıf düzeyinde olursa olsun öğrenci tarafından ilk kez
seçilmesi durumunda
Kur 1’e ait kazanımlar uygulanmalıdır.

satlık ders kelepir :puhaha: :puhaha:

Ekli dosyalar

• satlık_ders.jpg
    satlık_ders.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 505
neden bilişimci oldum diye sıkıldığım günlerden ve başlıklardan biri daha...

branş değişikliği hakkı versinler, 1 sn düşünmem,direk geçer giderim..

ya niye korkuyorsunuz kaldırılsın 5 ve 6.sınıflardan. İnşallah kaldırılsın bizde tam ortada kalalım. Meb önce eşşeği kaybettiriyor sonrada bulduruyor bize, sonra bizde sevine sevine bir hal oluyoruz. Ne gerek var bunlara..kaldırılsın ders bötelerde kapansın niye var ki böteler çok saçma..
İnşallah derslerimiz kaldırılır ve btr görevlerini almak için diğer branşlara görev verilir bizde tam ortada kalırız. Belki başka kurumlara geçişimiz için fırsat verirler belki yeniden üni okumamız için fırsat verirler. oss puanlarımız en yakın matematiğe bile 15 20 puan fark atmıştı. Kim bilir Allah büyük..
Sadece ben hakkımı helal etmiyorum. Bu bölümü tercih ederken sebeb olanlardan, meb içinde bizi küçük düşüren, 3.sınıf insan muamelesi yapanlardan Allah hakkımı sorsun.

Geri