Kadrolu HEM Öğretmeni Ekders

Kodla Büyü
bariskoc006' Alıntı:
Ben halk eğitim deyim. Sendika vasıtasıyla öğrendim. İki kursum var akşam ve hafta sonu 32 saat. Aldığımek ders 32-15(maaş karşılığı)=17 +3(10a birden)=20

sayın hocam

açıklamanız için teşekkürler

saygılar

Hem de ek ders yetersizligin dolayi başka okulda btr olarak gorev yapan var mi aramizda

aydınDr' Alıntı:
Hem de ek ders yetersizligin dolayi başka okulda btr olarak gorev yapan var mi aramizda

Hocam geçtiğimiz yıl BTR'ye başvurmadım. Bu sene başvuracağım, ders saati problemim de yok. Haftada 15 saatlik kurs açayım, kalanında da BTR olayım istiyorum. İlçe formatörüyle konuştum, HEM'lerden genelde BTR vermiyorlar dedi :s Ben yine de şansımı deneyecceğim.

hem deki kurslarımızı 3 gün planlasak kalan zamanı da btr görevlendirmesi olarak yapabilir miyiz diye merak etmekteyim.
hem lerin kendi içerisinde btr görevlendirmesi yok bildiğim kadarıyla

aydınDr' Alıntı:
hem deki kurslarımızı 3 gün planlasak kalan zamanı da btr görevlendirmesi olarak yapabilir miyiz diye merak etmekteyim.
hem lerin kendi içerisinde btr görevlendirmesi yok bildiğim kadarıyla

Fatih projesi kapsamındaki okullara btr görevlendirmesi yapıldığı için ve hem'lerde fatih projesi olmadığı için btr görevlendirmesi yok. kursu 3 gün planlayıp kalan zamanı btr için ayırırlar mı konusu da tamamen muamma =)

_MurAy_' Alıntı:
Arkadaşlar Kadrolu Halk Eğitim Öğretmeniyim.Sanırım Müdür Yrd. haksızlık yapıyor ya da işi bilmiyor.
Benim sabahtan 20 saat bir guruba kursum var,akşam da 16 saatlik başka bir gruba.
Bana Müdür Yardımcısı 30 saat üzerinde ödeme yapıyor ve 18 saat ekders yazıyor.
Ancak,örneğin ortaokulda bir arkadaş 30 saat derse girse 20 saat ekders alıyor ki ben 36 saat giriyorum.
Bana bu ekders ödemesini resmi bir yazı ile açıklayabilecek arkadaş var mı?
Bence 36-15=21+3(her on saate 1 saatten)+2(rehberlik/kulüp çalışması)=26 saat ödemeli.
ama o 18 saat yazıyor.
Yeni tayinle geldim buraya net bilgi bulamadım şimdiden teşekkürler.

Her şeyden önce size eğer teknik öğretmenseniz 36 saat ders için 20 maaş karşılığı 16 ek ders 3 saat de planlama toplam 19 olmalı. Eğer teknik öğretmen değilseniz bu kadar çok ek ders görevi verilemez. Maaş karşılığınız 15 olur. Ve maksimum 15 saat ek ders görevi verilebilir. Yani maksimum 30 saat derse girersiniz. Ayrıca halk eğitimlerde rehberlik kulüp gibi görevler var mı? Sonuç olarak genel kültür öğretmeni iseniz sadece 30 saat derse girip 18 saat ek ders ücreti almanız gerekir. Yarıyıl ve yaz tatillerinde ise girdiğiniz tüm dersler ek ders ücreti olarak ödenir. Teknik öğretmenlerde 44 saate kadar genel kültür öğretmenlerindede 30 saate kadar.

Ek ders görevi

MADDE 6- (1)
Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;

b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate,

c) Atölye ve laboratuvar öğretmenlerine 20 saati zorunlu olmak üzere haftada 24 saate,

kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir.

Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları

MADDE 8- (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,

2) Tam gün tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın, toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar,

ek ders görevi verilebilir.

(2) Bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde cumartesi ve pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde fiilen yerine getirilen ders görevleri, ek ders ücreti karşılığında verilir.

Aylık karşılığı ders görevi

MADDE 5- (1)
Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

a) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,

b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat,

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

ç) Atölye ve laboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat,

ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

Geri