Kadrolu HEM Öğretmeni Ekders

Kodla Büyü
Değerli Meslektaşlarım;

Hemde çalışanlar acaba neler yapmaktadır. tayin döneminde tercih etmeyi düşünüyorum

Bilgilerinizden istifade etmek isterim.

:? :?: :?:
aydınDr' Alıntı:
Değerli Meslektaşlarım;

Hemde çalışanlar acaba neler yapmaktadır. tayin döneminde tercih etmeyi düşünüyorum

Bilgilerinizden istifade etmek isterim.

Hocam Halk Eğitimde 5. yılımı çalışıyorum.
Böte mezunu iseniz
1- Gündüz 30 akşam 10 saat kurs açtığınız zaman 18 saat gündüz ücreti 10 saat gece ücreti alırsınız.

2- 20+20 iki tane gündüz kursu açarsanız 28 saat gündüz ücreti alırsınız.

3- 20 gündüz 20 akşam kursu açarsanız. Öncelikle gündüz saati yerine akşam derse girmek istediğinize dair kuruma bir dilekçe vermeniz gerekiyor. Çünkü siz istemeden sizi akşam 10 saatten fazla çalıştıramazlar. Akşam çalıştığınız halde 10 saat akşam ücreti alabilirsiniz. yani bu durumda 18 saat gündüz ücreti 10 saat gece ücreti alırsınız.

Sizi idarecileriniz teknik öğretmen olarak düşünüyor. Teknik değil meslek öğretmenisiniz yani müzik öğretmeni gibi ya da ingilizce öğretmeni gibi düşünecekler. Aşağıdaki bağlantıyı açtığınız zaman bir tablo göreceksiniz. Halk Eğitim Merkezi alanında 5- Genel bilgi ve meslek dersleri kapsamına dahil kurs öğretmenler grubuna dahilsiniz. Onları bunu gösterin anlayacaklardır.

bi kere gece olan 16 saati kesinlikle kesemez onun hepsini ödemesi gerekli...ayrıca gündüz girdiğin 20 saatten 15 saat keser... sonuç olarak 16 gece 8 saat gündüz ek ders alman gerekli

mesela ben 18 saat gündüz için gece içinde 10 saat gece ek ders alıyorum toplam 28 saat

Gece hiçbir kadrolu öğretmene 10 saatten fazla ek ders ödeyemez. 20 saat gündüz 20 saat gece de girdim. 18 Gündüz aldım 10 gece. Ayrıca yarıyıl ve yaz tatilinde ne kadar derse girerseniz o kadar ek ders alırsınız. Maximum 30 saate kadar.

saviola26' Alıntı:
Böte mezunu iseniz
1- Gündüz 30 akşam 10 saat kurs açtığınız zaman 18 saat gündüz ücreti 10 saat gece ücreti alırsınız.

3- 20 gündüz 20 akşam kursu açarsanız. Öncelikle gündüz saati yerine akşam derse girmek istediğinize dair kuruma bir dilekçe vermeniz gerekiyor. Çünkü siz istemeden sizi akşam 10 saatten fazla çalıştıramazlar. Akşam çalıştığınız halde 10 saat akşam ücreti alabilirsiniz. yani bu durumda 18 saat gündüz ücreti 10 saat gece ücreti alırsınız.

Sizi idarecileriniz teknik öğretmen olarak düşünüyor. Teknik değil meslek öğretmenisiniz yani müzik öğretmeni gibi ya da ingilizce öğretmeni gibi düşünecekler. Aşağıdaki bağlantıyı açtığınız zaman bir tablo göreceksiniz. Halk Eğitim Merkezi alanında 5- Genel bilgi ve meslek dersleri kapsamına dahil kurs öğretmenler grubuna dahilsiniz. Onları bunu gösterin anlayacaklardır.
peki hocam,sabah kursumuz yok,akşam ise örneğin 16 saat kurs açtık.
Sabah öğleye kadar da hem'e geldik gittik,akşamda kursumuzu verdik.
Bu durumda sabah gelişimiz örneğin idari işler gibi maaş karşılığı sayılıp,akşam ki kurs ek ders olarak alınır mı ?
Bunun örneği var mı ?

Sayın Hocam,

kurslar müdürlüğe başvurular sonucunda mı oluşmakta

hiç kurs yoksa ücret i neye göre veriyorlar daha doğrusu ne iş yapıyorsunuz.

akşam kursları saat kaça kadar sürmektedir.

TEF mezunu bir öğretenin ekstrası oluyor mu?

_MurAy_' Alıntı:
saviola26' Alıntı:
Böte mezunu iseniz

Bu durumda sabah gelişimiz örneğin idari işler gibi maaş karşılığı sayılıp,akşam ki kurs ek ders olarak alınır mı ?
Bunun örneği var mı ?

Hocam akşam 16 saat kurs varsa sabah gelmenize gerek yoktur. Sadece akşam kursa gelirsiniz ondan da 2 saat ek ders alırsınız. Böyle yapan öğretmen arkadaşlarımız var. Eğer hiç kurs yoksa sizi ya başka bir okula görevlendirirler ya da 9-12 arası idari işler adı altında orada bulunursunuz.

aydınDr' Alıntı:
Sayın Hocam,

kurslar müdürlüğe başvurular sonucunda mı oluşmakta

hiç kurs yoksa ücret i neye göre veriyorlar daha doğrusu ne iş yapıyorsunuz.

akşam kursları saat kaça kadar sürmektedir.

TEF mezunu bir öğretenin ekstrası oluyor mu?

Eğer hiç kurs yoksa sizi ya başka bir okula görevlendirirler ya da 9-12 arası idari işler adı altında orada bulunursunuz. Biz de akşam kursları 21:00 a kadar sürebiliyor. Tef mezunu için bir extrası yok. Ama Bilişim öğretmenleri normal okulda alacağı maaştan 80 TL kadar fazla alır. Yıpranma payı gibi birşey. O da yönetmelikte bir maddede var ama şimdi hatırlamıyorum. İlk atandığımda araştırmıştım.

Hangi kurslar açıyorsunuz hocam;
yıl boyunca kurs oluyor mu yani her ay düzenli olarak ful ek ders alıyor musunuz ???

saviola26' Alıntı:
_MurAy_' Alıntı:
saviola26' Alıntı:
Böte mezunu iseniz

Bunun örneği var mı ?

Hocam akşam 16 saat kurs varsa sabah gelmenize gerek yoktur. Sadece akşam kursa gelirsiniz ondan da 2 saat ek ders alırsınız. Böyle yapan öğretmen arkadaşlarımız var. Eğer hiç kurs yoksa sizi ya başka bir okula görevlendirirler ya da 9-12 arası idari işler adı altında orada bulunursunuz.
hocam bunu resmi olarak nasıl açıklarız?

_MurAy_' Alıntı:
saviola26' Alıntı:
_MurAy_' Alıntı:
saviola26' Alıntı:
Böte mezunu iseniz

Bunun örneği var mı ?

hocam bunu resmi olarak nasıl açıklarız?

Hocam biraz yönetmeliği araştırmak gerekiyor. İşi bilen idarecileriniz varsa onlar size gerekenleri yapıyor zaten. Bizim idareciler uzun yıllardır halk eğitimdeler. O yüzden bizdeki öğretmenler sıkıntı yaşamıyor. Bu söylediğim şeylere bir ara müdür yardımcısı ile beraber baktık hep. Ben yine zaman bulursam bakar maddeleri yazarım buraya.

aydınDr' Alıntı:
Hangi kurslar açıyorsunuz hocam;
yıl boyunca kurs oluyor mu yani her ay düzenli olarak ful ek ders alıyor musunuz ???

Hocam ben genelde Bilgisayar Kullanımı açıyorum. Bizim burası büyükşehir merkez ilçe olduğu için sürekli kurs oluyor. Hatta Tasarım kurslarını da usta öğreticiler açıyor.

Böteli iseniz 20 saat girmiş olduğunuz gündüz saati için 20-15=5, her 10 saate 1 saat durumundan 2 saat daha alırsınız.Toplam 7 saat gündüz ücreti alırsınız. Akşam girdiğiniz 16 saat gece tarifesi ücreti de eklenip 23 saat ek ders alırsınız.
Bazı arkadaşlar akşam 16 saatiniz varsa gündüz gelmenize gerek yok gibi bir ifade yazmış. Akşam ve hafta sonu kurslarının maaş karşılığı ile hiçbir ilgisi olmadığı için sadece hafta sonu veya akşam 5 ten sonra dersiniz olsa bile maaş karşılığını doldurmak için hafta için 9-12 arası halk eğitime gitmeniz gerekmektedir.

*Hafta sonu ve akşam kurslarına siz oranın kadrolu öğretmeni olsanız bile bu kurslar için GÖREVLENDİRME şeklinde kurs açabilirsiniz

Sayın
bilgekaan' Alıntı:
*Hafta sonu ve akşam kurslarına siz oranın kadrolu öğretmeni olsanız bile bu kurslar için GÖREVLENDİRME şeklinde kurs açabilirsiniz

Bu nasıl olmaktadır.

aydınDr' Alıntı:
Sayın
bilgekaan' Alıntı:

Bu nasıl olmaktadır.
Haftasonu ve akşam kursları mesai saatinin dışında olduğu için görevlendirme ile yapılır. Yani siz orda kadrolu iken başka birisine de haftasonu kurs açılabilir

arkadaşlar halk eğitime yeni atandım ve ne olacağım kargaşa.. kurs yok dendi 8-5 maaş karşılığı için bulunmam gerektiği söylendi. başka bir okulda BT rehberliği görevine de karşı çıktılar. sizce bunlar normal mi?

Sayın Hocam,

maaş karşılığı için 9-12 saatleri arasında bulunmanız yeterli olacaktır.

küçük bir ilçe ye mi atandınız acaba.

hayır küçük bir ilçe sayılmaz. 120000 nüfusu var yaklaşık. idari kadro yeni sanırım bundan. ama ısrarla 5 e kadar burada olmam gerektiğini söylüyorlar

Değerli meslektaşım,

idare ne kadar iş gördürebiliriz derdinde. eğer kurs yoksa sizin maaş karşılığı 15 saate girmeniz gerekmekte bunun için de daha önce de belirttiğim gibi hafta içi 9-12 saatleri arasında bulunmanız yeterli olacaktır. tabi idare ile aranızda konuşup bir kaç gününü de boşaltacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

o kodar büyük bir ilçede nasıl kurs olmaz anlamış değilim. eğer daha önce bir bilgisayar öğretmeni yoksa ona göre de kurs da açmamış olabilirler. bundan sonra sizin ekstra gayretlerinizle kurslar açılabilir ve kursiyer de bulabileceğinizi düşünmekteyim

iyi çalışmalar dilerim..

aykanm' Alıntı:
arkadaşlar halk eğitime yeni atandım ve ne olacağım kargaşa.. kurs yok dendi 8-5 maaş karşılığı için bulunmam gerektiği söylendi. başka bir okulda BT rehberliği görevine de karşı çıktılar. sizce bunlar normal mi?

Maaş karşılığını doldurman gerekir. İdare sana maaş karşılığını doldurman için ders bulmak zorunda. Ya kurs ya da başka bir okuldan ders vererek maaş karşılığını doldurmanı isteyebilir. Ama hafta içi hergün 8-5 çalıştırmak istiyorsa, bunun için olur alıp 18 saat ücretini vermeleri gerekir.

Gunduz hic kurs acilmasa aksam ve hafta sonlari kursu ek ders olarak mi odenmektedir

aydınDr' Alıntı:
Gunduz hic kurs acilmasa aksam ve hafta sonlari kursu ek ders olarak mi odenmektedir

Sorunuzun cevabı evet ama öncelikle maaş karşılığınızı mesai saatlerinde doldurulacak şekilde kurs açılıyor.

aydınDr' Alıntı:

hocam halk eğitimde bir dönem durduktan sonra arkama bakmadan kaçtım tayin istedim berbat allah düşmanımın başına vermesin,
sorunuza gelince benim gündüz kursum yokken akşam varken akşamı maaşa sayıp ek ders ödemediler

fantasio' Alıntı:
aydınDr' Alıntı:

hocam halk eğitimde bir dönem durduktan sonra arkama bakmadan kaçtım tayin istedim berbat allah düşmanımın başına vermesin,
sorunuza gelince benim gündüz kursum yokken akşam varken akşamı maaşa sayıp ek ders ödemediler

Idare ile mi gecimsizlik yaşandı acaba

Halk eğitimlerde gece gündüz haftasonu farketmez. İlk 15 saat maaş karşılığıdır. 32 saat akşamları ve hafta sonu derse gidiyorum. 20 saat ek ders alıyorum.

utkuay' Alıntı:
aydınDr' Alıntı:

Sorunuzun cevabı evet ama öncelikle maaş karşılığınızı mesai saatlerinde doldurulacak şekilde kurs açılıyor.

bariskoc006' Alıntı:
Halk eğitimlerde gece gündüz haftasonu farketmez. İlk 15 saat maaş karşılığıdır. 32 saat akşamları ve hafta sonu derse gidiyorum. 20 saat ek ders alıyorum.

iki farklı yorum :? :?

Ben halk eğitim deyim. Sendika vasıtasıyla öğrendim. İki kursum var akşam ve hafta sonu 32 saat. Aldığımek ders 32-15(maaş karşılığı)=17 +3(10a birden)=20

Geri