KİM YALAN SÖYLÜYORSA İSTİFA ETSİN

Kodla Büyü
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Memur-Sen’in önerdiği akademisyen üye Doç. Dr. Aydın Başbuğ’un 4+4 kararı alınırken hükümet üyeleri ile beraber hareket ederek, evet oyu verdiğini, buna rağmen Memur-Sen’in Türkiye Kamu-Sen’i yalancılıkla itham ettiğini kaydederek, “Eğer bizim yalan söylediğimizi ispat ederlerse, şerefimle temin ediyorum Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı’ndan bugün istifa ederim” dedi

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=14404

muhabbete bak netice çoğunluk oyuyla oylandı mı oylanmadı mı o önemli olan bir kişinin oyuyla olsaydı orda bir akıllıda %20 zam önerisi getirseydi o zaman

hipopotam' Alıntı:
muhabbete bak netice çoğunluk oyuyla oylandı mı oylanmadı mı o önemli olan bir kişinin oyuyla olsaydı orda bir akıllıda %20 zam önerisi getirseydi o zaman

iyide aga sen en güvendiğin adamı oraya gönderip, o da sırtından vuruyorsa bu işin acısı katmerli oluyor.

hipopotam' Alıntı:

adamın seni bi yere gelemebilmek için sattı hocam.... sizin adamalrınız bile sizi satıyosa gerisini sen düşün

Sonuçta yetkili sendika olan memur-sen masadan kalktı mı hayır, gerisi hikaye.

Yaşananları öğrenmek üzere, bu kez, Doç. Dr. Aydın Başbuğ'u aradık.

Bizim oyların rengi bir şey değiştirmiyordu. Bir iyiniyet ifadesi olarak bu nedenle 4+4 zammına kabul oyu verdim ama amacım hizmet kollarındaki diğer taleplerde olumlu bir şey elde edebilmekti. Ancak daha görüşmeler devam ederken benim ismim basına sızdırıldı, telefonlar almaya başladım. Moralim çok bozuldu. Sonrasında ben toplantıdaki hiç karara doğru dürüst konsantre olamadım. Görüşmeler gece saat 1'e kadar sürdü. O saate kadar olan görüşmelerde toplam 541 talebi, bazen tek tek bazen de benzer konularda olanları beşerli veya altışarlı oyladık. Ancak hepsi de 6-5 ile reddediliyordu. Ne öğretmenlere ek ödeme ne de akademisyenlerin özlük haklarında hiçbir iyi niyet belirtisi gösterilmedi. Otomatiğe bağlanmış bir şekilde 6-5 ile taleplerin bir çoğu reddedildi. Ben de bunun üzerine, görüşmenin sonunda, 4+4 e verdiğim kabul oyunu geri çektim." dedi

http://www.memurlar.net/haber/236803/

formator358' Alıntı:

Bizim oyların rengi bir şey değiştirmiyordu. Bir iyiniyet ifadesi olarak bu nedenle 4+4 zammına kabul oyu verdim ama amacım hizmet kollarındaki diğer taleplerde olumlu bir şey elde edebilmekti. Ancak daha görüşmeler devam ederken benim ismim basına sızdırıldı, telefonlar almaya başladım. Moralim çok bozuldu. Sonrasında ben toplantıdaki hiç karara doğru dürüst konsantre olamadım. Görüşmeler gece saat 1'e kadar sürdü. O saate kadar olan görüşmelerde toplam 541 talebi, bazen tek tek bazen de benzer konularda olanları beşerli veya altışarlı oyladık. Ancak hepsi de 6-5 ile reddediliyordu. Ne öğretmenlere ek ödeme ne de akademisyenlerin özlük haklarında hiçbir iyi niyet belirtisi gösterilmedi. Otomatiğe bağlanmış bir şekilde 6-5 ile taleplerin bir çoğu reddedildi. Ben de bunun üzerine, görüşmenin sonunda, 4+4 e verdiğim kabul oyunu geri çektim." dedi

hocam sen neyi satıyosun anlamadım karşındakiler çocuk değil anlatabiliyormuyum adam oyu kullandı başbakanın gözüne girdi. şimdi de masum rolü yapıp tepkileri itmeye çalıoyr ama boş iş netice nedir hocam söylermisin....... 4+4 ek ödeme yok ne yin davasını yapıyosunuz ve konu açıyosun buraya

EBS den istifa etmiştim... bu TES ciler yüzünden yarın ilk iş memurdan istifa formunu geri almak olacak... TES in bu şekilde sadece karalama yaparak üye kapmaya çalışması çok tiksindirici...

masci' Alıntı:
EBS den istifa etmiştim... bu TES ciler yüzünden yarın ilk iş memurdan istifa formunu geri almak olacak... TES in bu şekilde sadece karalama yaparak üye kapmaya çalışması çok tiksindirici...

Koş koş eksik kalma aman, çok mücadele ettilerde sende destek ver.

masci' Alıntı:
kardeş burada karalama nerede anlamadım.türk eğitim-sen'den dün gece saat 11 civarında geldi bu mesaj olarak. İmzaladığı söylenen Aydın Başbuğ ne diyor "Bir iyiniyet ifadesi olarak bu nedenle 4+4 zammına kabul oyu verdim......Ben de bunun üzerine, görüşmenin sonunda, 4+4 e verdiğim kabul oyunu geri çektim." adam imzaladığın kabul ediyor.sonrasında hükümet kanadından iyi niyet göstergesi göremeyince verdiği eveti de geri çekmiş.

xsentius' Alıntı:
masci' Alıntı:

TES farklı ve somut ne yaptı... Cevap: HİÇBİŞEY.....
anca boş lafff başka bişey yok...
muhalefet anlayışının değişmesi gerekiyo yoksa adamlar ülkeyi babasının çiftliğine çeviriyor iyice

Kim yalan söylüyor, bence memursen.

Adam kendi ağzıyla evet dedim diyor.
O ordan başka birşey diyor, biz şerh koyduk diyor.

Masadan kalkmamakla, önerdiği ismin hareketiyle
emekçiyi kendi gücüyle vurmuştur.

masci' Alıntı:
xsentius' Alıntı:
masci' Alıntı:

muhalefet anlayışının değişmesi gerekiyo yoksa adamlar ülkeyi babasının çiftliğine çeviriyor iyice

Testen bana ne la. Ben sendika üyesi değilim zaten ama sen hiçbirşey yapmadığı halde gidip eğitim bir sene geçeceğim tekrar diyorsan anca varırsın diyebilirim sana. Sabah ilk işin o olsun koşa koşa git hatta :++:

ashaxx' Alıntı:
formator358' Alıntı:

hocam sen neyi satıyosun anlamadım karşındakiler çocuk değil anlatabiliyormuyum adam oyu kullandı başbakanın gözüne girdi. şimdi de masum rolü yapıp tepkileri itmeye çalıoyr ama boş iş netice nedir hocam söylermisin....... 4+4 ek ödeme yok ne yin davasını yapıyosunuz ve konu açıyosun buraya
Artık bu milleti kimse kandırmasın. adam ağzıyla diyorki ben evet oy verdim diyor ama memursen başbkanı gündoğdu ise bunu yalanlamaya çalışıyor. yetkili sendikanın yetkisini nasıl kullandığını herkes görsün.

ya arkadaşlar siyasetten uzak sadece memurun hakkını savunacak bir sendika kurulamaz mı hepimiz orada birleşsek dicem ama zor değil mi? :(

masci' Alıntı:
xsentius' Alıntı:
masci' Alıntı:

Yok yok istifa etmeyin hocam, daha yedirilecek haklarımız var onları da yedirin rahatlayın...

Memur-Sen Yetkili sendika olarak diğer sendikaları bu süreçte memurlar aleyhine sonuç almak için örgütleyeceğine, diğer sendikaların toplu sözleşme masasına oturmayalım teklifinide geri çevirdi... Diğer sendikalar daha ne yapacak, yetkili olan üye sayısı en fazla olan sendika hükümetten yana olmayan hiçbirşeye yanaşmıyor... Sizde gidin alet olun onlarla beraber bizi yerden yere vuran hükümete...

masci' Alıntı:
istifayı yeni ettiysen zaten bir önemi yok. geri alsan ne olur. ayrıca üye olmak veya istifa etmek her öğretmenin kendi bileceği iştir. sen eğer TES'cileri gördüm geri istifamı alıyorum diyorsan zaten nasıl bir sendika üyesi olduğun meydana çıkıyor. sendikaya üye olmak kendi özlük ve haklarını koruyabilmek adına olmalı başkasının inadına değil. Bu millet Memursenin yetkili olmasından memnunsa sorun yok. yola devam edin.

masci' Alıntı:
xsentius' Alıntı:
masci' Alıntı:

muhalefet derken kardeş neyin muhalefeti...
sendika dediğin hükümet yalakası olmaz, hükemete karşı üyelerini korur. sen bu lafınla zaten memursenin hükümet yanlısı olduğunu kabul ediyorsun, bak bunu görebilmişssin büyük başarı kaydetmişsin.

dobra1979' Alıntı:
ya arkadaşlar siyasetten uzak sadece memurun hakkını savunacak bir sendika kurulamaz mı hepimiz orada birleşsek dicem ama zor değil mi? :(

bu laf çok abartılı bir laf. dünyanın hiç bir yerinde tek sendika olmaz. sendikaların siyaset yaptığını nerde gördünüz. her sendikanın içinde farklı siyasi yapı mevcut. sendiklar ortak menfaatte bir araya gelebiliyor mu? evet(memursen hariç) o zaman sorun yok

masci' Alıntı:

tek sendika ebs ve tes değil ki birine tepki duydun diye diğerine geçesin ayrıca hükümete tepki göstermeye imtina edenler böyle bahaneler üretir... 20 tane sendika var ama sen yine ebs'ye dön... ayrıca yetkili sendika olmadan ne gibi bir şey beklerdin tes'den merak ediyorum... Muhalefet iş üretmiyor diyenler gibi elinde kurum veya hak olmadığında olabilir mi acaba...

masci' Alıntı:
xsentius' Alıntı:
masci' Alıntı:

TES'in şimdiye kadar kazanımları ile ilgili kitapçık bile hazırlandı. bence önyargılı olmaktan ziyade bir araştırın.

Bu sendika temsilcilerinin de satılmış hakemlerin de o profun da canı cehenneme :verymad:

Fatih Sultan Mehmet İstabul'u fethederken papazların, meleklerin cinsiyetini tartıştığı rivayet edilir. İki büyük sendikanın birbiri ile dalaşması tamamen o olaya benziyor.
Öğretmene ek ödeme yok, memura gerçek enflasyonun çeyreği kadar bile zam verilmemiş onlar hala neyin davasını yapıyor. Memurları geri zekalı yerine koyuyor.

En başta memursen temsilcileri suçlu, organik bağlı ve yandaşı oldukları hükümete karşı gelemediler. Son oylamaya katılarak kararın çıkmasına sebep oldular. Şerhli imzalamaları hiç bir şeyi değiştirmez. :verymad:
Kamu Sen ve KESK temsilcileri de memursene uyarak temsil ettikleri kitleyi sattıkları için suçlu. Oylamaya sendikalardan Sadece memursen üyeleri girse, kurul 9 kişi oluyor ve karar alınabiliyordu. Çıkan sonuç tamamen memursenin suçu olacaktı. Madem 500 küsür maddenin oylanmasında hakemler hep hayır dedi, kesin zam oranı ve ek ödemede de hayır diyeceklerdi. Memursen tek başına oylamaya girince öğretmene 350 TL ek ödeme ve memura %15 zam alacak diye mi korktular :?: . Ellerindeki üyeleri de memursene kaptırmaktan mı korktular. Ne amaçla oylamaya katılıp bu suça ortak oldular.

prof efendinin ismi basına sızınca yediği küfürlerden dolayı kulakları fazla çınlamış olsa gerek ki ece yarısı imzasını geri çekmiş. Yakında güzel üniversitelerden birine rektör yapılır.

Filler böyle tepişirken olan öğretmene oldu. İmzalar atıldıktan sonra göstermelik ağız dalaşı yapmaları kimseye bir fayda sağlamayacak.

Benim maaşa gelen zam sadece 66 TL. Buna sebep olanları Sezai Abiye havale ediyorum .

ashaxx' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:

adamın seni bi yere gelemebilmek için sattı hocam.... sizin adamalrınız bile sizi satıyosa gerisini sen düşün
o zaman nitelikli dolandırıcılığı profesyonelce öğrenip birilerinin canını yakmak lazım.
sonrasında tadını çıkarmak lazm belkide
bu devirde bu moda oldu
ondan sonrada dolandırdıklarımıza zaten tefeciydiler hırsızdılar haramla kazanmışlardı camiye yardım olsun diye ondan aldık der birde adamı karalarız. :?

fahrican' Alıntı:
Memursen tek başına oylamaya girince öğretmene 350 TL ek ödeme ve memura %15 zam alacak diye mi korktular :?: . Ellerindeki üyeleri de memursene kaptırmaktan mı korktular. Ne amaçla oylamaya katılıp bu suça ortak oldular.
yıllardır toplantıyı terk eden kesk şimdide toplnatıya niye katıldı diye suçluyorsunuz. kamusen ve kesk'in amacı ortak hareket etmekti ama buna memursen uymadı.
aylardır baknaların ve başbakanın öğretmeni itibarsılaştıma politikalrına karşı memursen ne yaptı? sadece alkışladı. bursada bülent arınç öğretmenlere hakaret ederken ebs üyleri ayakta alkışlıyorlardı.

masci' Alıntı:
hocam boşuna zahmet edip geri alma istifa dilekçeni. Bu toplu sözleşmede memurunu sattı EBS ve büyük kayıp yaşayacaklarını biliyorlar. 2 sene sonraki toplu sözleşme masasına otururken yetkili sendika olamayacaklarını da biliyorlar. bunun için AKTİF-SEN i kurdular. bence sen koşa koşa bu sendikaya geç daha mantıklı. en azından savunulacak tarafı var daha yeniler ve henüz memuru satamadılar....

formator358' Alıntı:
masci' Alıntı:
xsentius' Alıntı:
masci' Alıntı:

TES'in şimdiye kadar kazanımları ile ilgili kitapçık bile hazırlandı. bence önyargılı olmaktan ziyade bir araştırın.
hocama katılıyorum biraz araştırma yapın bol keseden sallaması değil. ayrıca TES bu kazanımları elde ederken toplu sözleşme gibi bir güç yoktu elinde. bunların hepsini toplu görüşmelerde elde etti. Ayrıca "nikah masasında bile bu kadar iştahla evet demedik" diye ortalıkta dolaşan EBS nin hükümete karşı olan tavrı bu toplu sözleşmeyi toplu görüşmeden farksız kılmıştır. Çok iyi sattılar memuru. durmak yok satmaya devam...

Geri