Kütüphane İçin Barkod ve Program Önerisi istiyorum

Kodla Büyü

schweppes1907

Aktif Üye
Arkadaşlar okul kütüphanemizdeki kitapları bir barkod cihazı alıp bir programla kayıt işlemlerini yapmak istiyorum kullanan var mı hiç bilgim yok barkodlar falan nasıl oluşturuluyor yardımcı olursanız sevinirim

biz okulumuzda barkod lu yemekhane kartı basmıştık. kırtasiyeden 2. el bi barkod okuyucu bulup c# ve access veri tabanı ile programımızı kendimiz yapmıştık. Siz de buna benzer bir şey yapabilirsiniz hocam.
c# ta barkod eklentileri mevcut.

hocam biz bir barkod okuyucu aldık. Bir de Tokat kml diye hazırlanmış bir program vardı onunla birlikte kullanıyoruz. Programın içinde barkod yazdır diye bir kısım var buradan barkodları çıkarıp kitaplara yapıştırıyorsunuz. sonra bu barkodları okutarak kayıt yapıyorsunuz. Kullanışlı bir program tek sıkıntısı öğrencileri toplu kayıt ettiğiniz bir yer yok onu da zaten kitap alan öğrenciyi kaydediyorsunuz sadece sorun olmuyor yani.

Ekli dosyalar

• k]t]phane.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 559
Son düzenleme:
hocam biz bir barkod okuyucu aldık. Bir de Tokat kml diye hazırlanmış bir program vardı onunla birlikte kullanıyoruz. Programın içinde barkod yazdır diye bir kısım var buradan barkodları çıkarıp kitaplara yapıştırıyorsunuz. sonra bu barkodları okutarak kayıt yapıyorsunuz. Kullanışlı bir program tek sıkıntısı öğrencileri toplu kayıt ettiğiniz bir yer yok onu da zaten kitap alan öğrenciyi kaydediyorsunuz sadece sorun olmuyor yani.

Hocam barkod okuyucunun modeli fark eder mi nasıl bişey almalıyım karekod var mı normal barkod mu

Arkadaşlar okul kütüphanemizdeki kitapları bir barkod cihazı alıp bir programla kayıt işlemlerini yapmak istiyorum kullanan var mı hiç bilgim yok barkodlar falan nasıl oluşturuluyor yardımcı olursanız sevinirim
www.soft-ge.com daki yazılımı inceleyebilirsiniz.
bu yazılımdaki 11. yıl neyi nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili tüm tecrübelerimle yardımcı olmaya çalışabilirim Sn Hocam.
Programda barkod yazıcıya ihtiyaç yoktur. Standart A4 yazıcıdan etiketlere baskı yapabilirsiniz
(Yönetim açısından bunu yazman problem oluşturuyorsa lütfen bildiriniz)

Son düzenleme:
Geri