kürtaja kapak :)

Kodla Büyü
şu birşeyleri yasaklayarak engelleyerek bunuda dine bağlayarak yapmaya çalışan ve bunun çığırtkanlığını yapanlar merak ediyorum dinin neresinde zorlama vardır yasaklayarak kabul ettirmek vardır..ve bana şu cümleyi bi zahmet açıklayabilirlermi
"“(Resûlüm!) Eğer Rabb’in dileseydi, yeryüzündekilerin hep-si elbette iman ederlerdi. O halde sen, inanmaları için insanları zorlayacak mısın?”

herohamster' Alıntı:
adnan hocam konuyu nasıl buraya bağlayabildin helal olsun sana ne alaka garibanın çocuk yapması ile ne alaka sanki herkes çocuklarını sokağa atıyordu...gülüyorum resmen yazdıklarına nereden bu bağlantıyı kurabildin hocam sen sen ne içiyorsun bizede de :puhaha:

hocam sen bir insan hayatını ücrete bağlıyorsan bende oradan bağlıyorum.

Bu arada bu gün çay, madan suyu ve su içtim. tavsiye ederim. Kafa yapıcı şeylerden diyorsan daha hiç kullanmadım.

Selamlar.

kürtaj meselesi vicdanımı sızlattığı için bu konuya gereğinden fazla mesaj yazdığımı düşünüyorum. Sonucu olmayan bir tartışma.
Hayati bir sebep olmadan kürtajın vahşet olduğunu düşünüyorum.
Bu konu için son mesajım. Kırdıysam özür dilerim.

EynelMefer' Alıntı:
hasari nickli admin, kimsenin kaderini önceden kestirerek daha dünyaya gelmeden kötülüklerle karşılacağını var sayıp, onun yaşam hakkını elinden almak kusura bakma ama çook basit ve aşalığılık bir düşünce olur, onu Yaratan elbet imkan ve şartlarını ona göre düzenler ve belirler, senin bu konuda yaa bir kuyruk acın var yada düşünmeden yazıyorsun...
Beethoven,Agatha Christi,Tom Cruise,Thomas Edison,Walt Disney... gibi insanların acaba doğduklarında yada doğmadan önce o bebeklik dönemlerinde senin gibi bir babaları olsaydı,yaptklarını yapabileceklermiydi ya da gözlerini bile açamadan bu dünyadan canice göçüp gideceklermiydi...

eleştirenlerin veya karşı çıkanların bu konuya yeterince hakim olamadıklarını varsayıyorum, bu işlemin nasıl yapıldığını ilgili sitelerden önce okumalarını sonrada videolarını izlemelerini tavsiye ediyorum, az biraz böyle çok az vicdanları varsa fikirleri değişecektir diye umut ediyorum değilse zaten o insanlarla! muhattap bile olmaya deymez.
daha işin dini boyutunu bile konuşmadık, herşey bi tarafa cinayettir bu yapılan vs vs...
Benim bir kuyruk acım yok ama senin olduğu aşikar.
İleriyi göremeyen doğduktan sonra nasıl bir hayat yaşayağını kestiremeyen düşünmekten aciz bir insanla bu konuyu tartışmakta yersiz eğer adam gibi tartışmaya niyetin varsa tartış eğer yoksada tutup seviyesiz yazılar yazma, haddini bil.
Afrikada açlıktan ölen çocukları görmüyorsun herhalde...fakir sofrasında ne var hiç görmedin herhalde. Doğur ortalığa at ve buna da yaratan rıskını verir gözüyle bak! Sen evinde sıcak çayını, kahveni veya kapuçinonu içerken çöp toplayan, mendil satan, dilenen çocukların neler çektiğini düşünmezsin...sen dünyaya şanslı doğmuşsunuzdur varlıklı bir ailenin çocuğu olarak altın kuru keyfin yerindedir...
Biz sizlere canlıları öldürmek doğru değildir diyoruz eğer doğru bulsak doğmuş şansız çocukları da öldürmemiz gerekirdi. Birazcık düşünün bu kişiye nasıl bir hayat vereceksiniz ne şekilde yaşatacaksınız...biraz olsun düşünün. Doğurup ortalığa atmak doğru değildir, onun yaşam standartlarını da düşünmek zorundasınız.

Doğal seleksiyon diye bi gerçek var arkadaşlar. Bazı canlıların anne karnındayken alınması insanlığın evriminin bekası için gereklidir.

:!:
Özellikle internet ve e-mail ortamlarında sıcak yaz aylarında kampanyalar yapılır. Bunu yapan kişilerin insanî hassasiyetleri beni hep etkilemiştir. Şöyle derler: "Havalar çok sıcak. Lütfen kapınızın önüne birer tas su koyun, evsiz kedi ve köpekler susuzluktan ölmesin diye..." Böylesi hassas olanların kalkıp kürtajı savunması bana çok çarpıcı geliyor. Keza, "Sakızlarınızı yere atmayın, kuşlar onları yem zannedip yutuyor ve boğulup ölüyorlar" diye kampanya yapabilecek kadar hassas görünenlerin göbeklerine 'bedenim benimdir' diye yazıp sonra da kürtajı savunmaları çok 'acıklı' geliyor bana. Minicik bir kediyi ezerek öldüren adamı, dünyanın en zalim ve sapık kişisi ilan edeli kaç yıl oldu? Kuşu, kediyi, köpek yavrusunu bu kadar düşünenlerin, insan yavrusunu parçalayarak öldürmeyi bu kadar kolaylıkla savunması bana zalimce geliyor.

krtaj.jpg

Geçenlerde içim yana yana kürtaj ile ilgili çekilmiş bir film izledim. Bu filmi, vicdanı olan hangi ana-babaya izletsek, değil kürtajı savunmak, bir insan olarak bu meseleden bahsetmeyi utanç sayar.
Bebeğin bedenine numaralar veriyorlardı filmde. Mesela bebeğin kafasına 'bir numara' diyorlardı. 'Bir numarayı çıkardık!' Kafayı kopartarak alırken bunu söylüyorlardı.
Kürtaj öncesi ana rahminde rahatça hareket eden bebeği görüntülüyordu belgesel. Sonra ilk müdahaleyle birlikte çocuğun şaşkınlığı, ardından müdahalenin yapıldığı istikametin tam tersi yöne gitme çabası bariz şekilde belli oluyor. Kalp atışları normalin iki misline tırmanıyor. Ve ilk temas durumu... Ağzı öylesine bir açılıyor ki, sessiz bir çığlık yükseliyor adeta. Sonra parça parça alınıyor minicik beden. Geriye sadece birkaç doku parçası kalıyor.
Nedim Hazar

hasari' Alıntı:
Afrikada açlıktan ölen çocukları görmüyorsun herhalde...fakir sofrasında ne var hiç görmedin herhalde. Doğur ortalığa at ve buna da yaratan rıskını verir gözüyle bak! Sen evinde sıcak çayını, kahveni veya kapuçinonu içerken çöp toplayan, mendil satan, dilenen çocukların neler çektiğini düşünmezsin...sen dünyaya şanslı doğmuşsunuzdur varlıklı bir ailenin çocuğu olarak altın kuru keyfin yerindedir...
Biz sizlere canlıları öldürmek doğru değildir diyoruz eğer doğru bulsak doğmuş şansız çocukları da öldürmemiz gerekirdi. Birazcık düşünün bu kişiye nasıl bir hayat vereceksiniz ne şekilde yaşatacaksınız...biraz olsun düşünün. Doğurup ortalığa atmak doğru değildir, onun yaşam standartlarını da düşünmek zorundasınız.
Hasari hocam meseleyi sadece bu dünya açısından düşünürsen kader konusunu anlayamadığın gibi bu konuyu da yanlış anlarsın.İslam kürtajı yasaklarken çocukların açlıktan ölmesine göz yummayı onlar açlıktan ölürken lüks içinde yaşamayı da yasaklar...sokakta bir çocuk ölmüşse ilgisilikten bundan bütün müslümanlar sorumludur....
Ayrıca zengin bir ailede sağlıklı doğan bir çocuğun haytta açlıktan ölenler kadar acı çekmeyeceğini kim bilebilir.? Kanser hastalarını düşünmek yeterli....Zaten islam anne hayatı tehlikedeyse kürtajı yasaklamıyor.Ne olursa olsun bir beğe yaşam hakkını vermek engellememek lazım...Varsa çekecek çilesi çekecektir ama bu onun ahireti için bir fırsata dönüşecek sağlam zengin insanların yaptığının çeyreğini yapmadan onlardan çok sevap alacaktır.Ha kürtaj yapınca çocuğun kaderimi değişecek hayır o ölecekse zaten ölecektir ama kürtaj yapan bu acımasızlığından dolayı günaha girmiş olacaktır. Bir hayvanın hakkını koruyan insanlar neden bir insanın hayatına son vermeyi bu kadar fanatikçe savunur anlamak mümkün değil...İşin içine şu iğrenç olgu (siyaset ) girmese belki insanlar daha insani düşünecek :x

bu konunun özünde insan vicdanı olduuğu için herkes gördüğüne taraf olmuş durumda.
yaptığımız hataları tekrar ediyoruz herhalde. hızlı trenler gibi. bir önceki sorunu kaldırmadan sonraki sorunu çözmek gibi.
5 dakk. araştırmayla ulaştığım 2010 gazete haberine göre 25000 çocuk sokakta yaşıyor.

öncelkli olarak gözümüzün gördüğü canlıya sahip çıkalım sonra görmediklerimize.

ha bu arada uludereden kürtaja o kadar basit ve plansız atlandığı halde bizim suni gündemimiz olmayı başardı.
bi internettten bulun izleyin siz bile konu değiştirirken bu kadar acemi olamazsınız.

evet günah yapılmaması gerekiyo ama zincirin birinci halkasını halletmeden sonrakilerine atlanmamalı.

ilon' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Hasari hocam meseleyi sadece bu dünya açısından düşünürsen kader konusunu anlayamadığın gibi bu konuyu da yanlış anlarsın.İslam kürtajı yasaklarken çocukların açlıktan ölmesine göz yummayı onlar açlıktan ölürken lüks içinde yaşamayı da yasaklar...sokakta bir çocuk ölmüşse ilgisilikten bundan bütün müslümanlar sorumludur....
Ayrıca zengin bir ailede sağlıklı doğan bir çocuğun haytta açlıktan ölenler kadar acı çekmeyeceğini kim bilebilir.? Kanser hastalarını düşünmek yeterli....Zaten islam anne hayatı tehlikedeyse kürtajı yasaklamıyor.Ne olursa olsun bir beğe yaşam hakkını vermek engellememek lazım...Varsa çekecek çilesi çekecektir ama bu onun ahireti için bir fırsata dönüşecek sağlam zengin insanların yaptığının çeyreğini yapmadan onlardan çok sevap alacaktır.Ha kürtaj yapınca çocuğun kaderimi değişecek hayır o ölecekse zaten ölecektir ama kürtaj yapan bu acımasızlığından dolayı günaha girmiş olacaktır. Bir hayvanın hakkını koruyan insanlar neden bir insanın hayatına son vermeyi bu kadar fanatikçe savunur anlamak mümkün değil...İşin içine şu iğrenç olgu (siyaset ) girmese belki insanlar daha insani düşünecek :x
İnsanca yaşamadan söz ediyoruz hocam. Yasaklamak çare değil eğer insanlarınızı eğitirseniz insanlarınız bu eğitim sonucunda davranışlarını istendik yönde değiştirecektir. İstenmeyen çocuk getirmek sorun değil varsın gelsin ama bu çocuk neler yaşayacak nasıl bir hayata sahip olacak bunu düşünmek lazım kader deyip geçmek olmaz.

Anne Baba çocuğu istemeyecek... Devlet alıp çocuğa bakacak... Romantik bir söylem ama... Anne, baba sevgisinden uzak büyüyecek o çocuğun hayatındaki acılar yüreğinde ki yaraların mes'ulü kim olacak... 2 ay diye bir sınır var... Bakanın dediğine göre Türk Halkının çoğu kürtaja karşı tamam... o zaman sıkıntı ne...

Yaptıracak olanı yasaklasan da durduramazsın... yapmayacağı öldürsen olmaz... evlat sevgisini tatmış biri için düşük bile yıkıcıdır ki bunu kendi eliyle zor yapar... ben oranın yüksek olduğunu bile zannetmiyorum.... Bu ara maaş zamları, öğretmenin durumu güme gitti...

İllaki hocam kader inancı demek kaderin mahkumu olmak hatta alınyazısı demek değildir...İnsan ve toplumun yapıp ettiklerinin ve tabi eğitimin kültürün etkisi vardır elbet....Dediğim gibi bizim çok iyi yaşar diye düşündüklerimiz çok kötü bir sona da düşebiliyor.Eğitimi imkan sağlamayı tabiki ihmal etmeyelim ama kürtajı da ilk çare düşünmeyelim...Sonuçta bu yasakla falan çözülecek bir olay değil tamamen vicdana kalmış ve vicdana bırakılmış bir mesele.
Acemice gündem değiştirme meselesine aynen katılıyorum...

tam herkes ne yazdı okumadım ama
1-olay su adamlar öyle bir gündem açtı ki çoğu seyin üzerine örttü ne saklamak istedilerse artık
2-elbette kürtaj kötü birşey canlıya kıymak kötü ama bu varlık daha canlanmadan daha kalbi atmaya başlamadan olan vakte kadar izin vermiyorlarsa o halde iş çözülür sanırım 40 günde kalp atımı baslıyor o zmana kadar kürtaj olsun o saatten sonra olmasın. tüm akdınlar o vakte kadar hamile olduğunu anlaralr bunu hepimiz biliyoruz.
3- tecavüze uğrayan da gün ilişkiye girip hamile kalmak istemeyende ertesi gün hapı var malum kullansın kalmasın sonra kürtajla uğraşmasın
NE SAÇMA BİR KONU YAAAAA

ortalıkta kürtaj konusu dönerken kimse farkında olmadan 3. köprü ihalesi yapıldı ve aynı zamanda T.H.Y çalışanlarına grev yasağı getirildi..bunlar bilinenler acaba daha bilmediğimiz neler var...biz tartışa duralım ...

Geri