IP değişimi için mail göndermiyor

Kodla Büyü
mail geliyor ama bağlantıya tıkladığımda bu uyarıyı alıyorum "Bu bağlantı adresi daha önce kullanılmıştır...!!!"

Gmail kullanıyorum. Dün mail attım hâlâ gelecek! 14üne kadar bitirin maili bana gelmedi ama niye böyle mailler gönderiyorlar ki? Bu siteler her zaman güncellenecek. Sistemi mi kapatacaklar?

bu sorun hala devam ediyor mu bana mail gelmiyor da :? MEB ömrümü yedin ömrümü :verymad:

yaklaşık 2-3 gundur ip yenileme maili gelmiyor bana sizdede aynı sorun var mı. mail hotmail yazmıştım..

hocam dünden beri bekliyorum hotmail adresime ip yenileme maili gelmiyordu ben de artık okulun mail adresinin şifresini aldım onu kullanıyorum hemen 10 dakikada geliyor.

sevdiceğim' Alıntı:
hocam dünden beri bekliyorum hotmail adresime ip yenileme maili gelmiyordu ben de artık okulun mail adresinin şifresini aldım onu kullanıyorum hemen 10 dakikada geliyor.
bende 4 gündür hotmaile mail bekliyorm gelmiyor. okulun mailini kullanmaya çalıştım şifre yanlış iletisi geliyor. ilk girişlerde eski ftp şifremizi girmemiz gerekiyor değilmi , siz hangi şifreyi kullandınız

bir hafta, on gündür devam ediyo sıkıntı. başta 1-2 gün sonra geliyodu artık hiç gelmiyor.
destek bölümünden mesaj yolladım. cevap olarak : "bizde bir sorun yok. admin@meb.k12.tr ile iletişim kurun" dediler.
oraya da yazdım ama henüz cevap yok.
iyice sıktı bu kullanıcıya sait ip işi. sunucuları viruslerden, trojanlardan korumanın daha mantıklı bi yolu olamaz mı

arkadaslar 2 kullanıcı belirleyin bu iş çözülene kadar sorun yasamassınız bazen gelmıyor gec gelıyor gıbı srnlar cıkıyor
Yeni sistem ile birçok arkadaşımız ve benimde karşılaştığımı ip sorunu yüzünden bu şekilde bir yola başvurduk.Yapıcağımız şey yönetim panelınden iki kullanıcı belirlemek ve panele giriş yapmak istediğimizde kullanıcıların birini evde giriş yaparken diğeride okulda giriş yaparken kullanmak.
http://www.btnotlari.net/mebweb-yonetim ... ve-cozumu/

valla ben 4 tane actım.2si evden 2 si okuldan.ama okuldaki sınırsız internet hattından acmistim. Evde yada okulda nerde girersem gireyim sürekli ip değiştir mesajı geliyor.Ne gerek var milleti bukadar bunaltıyorlar. Adamlar istedikten sonra MEB nımı hack leyemiyecekler. Kaldıki bizim okul sitelerinde bu kadar devlet sırrı olan ne var allah aşkına.Artık Bu MEB in işerine sinir olmaya başladım.Verip veriştiriyorum valla.....

maybee_07' Alıntı:
valla ben 4 tane actım.2si evden 2 si okuldan.ama okuldaki sınırsız internet hattından acmistim. Evde yada okulda nerde girersem gireyim sürekli ip değiştir mesajı geliyor.Ne gerek var milleti bukadar bunaltıyorlar. Adamlar istedikten sonra MEB nımı hack leyemiyecekler. Kaldıki bizim okul sitelerinde bu kadar devlet sırrı olan ne var allah aşkına.Artık Bu MEB in işerine sinir olmaya başladım.Verip veriştiriyorum valla.....

hocam süpersin.. direkt düşüncelerimi paylaşmışsın.. ama burda aynısını ben de dile getirdim ama bazı saf arkadaşlar ne gerek var bize mail geliyor dediler.. ya 2 güündür gelmiyor işte niye yalan söyleyeyim.... IP değiştirme maili tam bir fiyasko.. ne güüzel projeyi yapmışsınn be akıllı böyle bir şeye gerek yok.. herkesin mebbis şifresi ortada mı geziyor.. idareciler şifreleri veriyor mu yok?? eee daha ne o zaman.. bu kadar kasmaya gerek yok.. bu işle uğraşan adama ver kulla. adı ve şifre gerisine karışmaaaaaaaaaaaa MEB yazılım ekibi...

Valla benden 1 haftadır siteye şunu ekle bunu ekle diye peşimde dolanıp duruyorlar.Sitede sorun var diyorum. Sallamıyorum artık.Koydum gittiii. Kasmanın anlamı yok .MEB için mi geldim kardeşim ben dünyaya. Güzel canımızı sıkmaya hiç gerek yok.

sırf bu ip değiştirme olayı yüzünden siteyi güncellemeyi istemyorum.. html sitem bile daha iyiydi..

bende dünden beri bekliyorum. Altı üstü 2 resim 2 satır haber ekliyeceğiz. Onuda yapamıyor veya yapmak istemiyor diye adımız çıkacak. Birisine ıp desem okulda bön bön suratıma bakarlar :) keşke başka bir sorun olsaydıda anlatabilseydik :)

bugün itibari ile tam 10 gündür mail gelmiyor, (aa pardon haksızlık etmeyim 2-3 gün sonra geliyor) hotmail-gmail-yahoo, 3 farklı kullanıcı adıyla, meb bağlantısı ve vınn... kullanmadığım adres yöntem kalmadı. bir tek okul mail adresine geliyor. formatör olarak gittiğim okulda bir tek bilgisayara outlook kurulu ve kimse şifresini bilmiyor, kendi okulumda dersle zaman geçiyor. ve dün diğer okulda bi öğretmen "ohh bu dünyada rahat da diğer dünyada ne yapacaksınız "dedi ŞAKA mahiyetine, bende" hocam benim içim rahat devlet boş oturmamı istiyor ben napıyım" dedim, adamın surat halini siz düşünün artık

bu olay tam bir fiyasko.. MEBWEB projesini bu mail olayı zora soktu. böyle birşey olmaz.. 4 gündür mail bekliyoruz... gelecek de haber ekleyecez... siteleri dinamik yapalım derken daha kötü hale getirdikk uyanın ey meb bilgi işlemdeki vatandaşlar....

chrome de geliyor.. belli saatler daha çabuk geliyo gibi..yada şans işi artık..

Bilgi İşlem Grup Başkanlığına(admin@meb.k12.tr) konu ile ilgili yazdığım e-posta nın cevabı :

Merhaba

Bakanlığımızdan hotmail, gmail, yaho uzantılı hesaplara çok sayıda mail
gittiğinden sorun yaşanmaktadır. Sorunun çözümü için çalışmalar devam
etmektedir.
İyi çalışmalar dileriz

M.E.B.
Bilgi işlem Grup Başkanlığı
Ağ Yönetimi Şubesi

admin@meb.k12.tr
posta@meb.gov.tr

mudamet' Alıntı:
Bilgi İşlem Grup Başkanlığına(admin@meb.k12.tr) konu ile ilgili yazdığım e-posta nın cevabı :

Merhaba

Bakanlığımızdan hotmail, gmail, yaho uzantılı hesaplara çok sayıda mail
gittiğinden sorun yaşanmaktadır. Sorunun çözümü için çalışmalar devam
etmektedir.
İyi çalışmalar dileriz

M.E.B.
Bilgi işlem Grup Başkanlığı
Ağ Yönetimi Şubesi

admin@meb.k12.tr
posta@meb.gov.tr

deseydiniz ya hocam bu mail gönderme skandalına daha ne kadar devam edeceksiniz diye?? ben okul mailinin yanında mynet hesabımı da tanımladım.. ya 4 gündür haber ekleyemiyorummm.. bu sıkıntılı rezil durumdan ne zaman kurtulacağızz?? neyse, Hocam yine de teşekkürler bilgi için..

şua nda ana kullanıcı ile girdim yönlendirme istemedi.halbuki 20 gündür girmiyorum onunla.acaba sizde de öyle mi?

IP değiştirme kalkmış, sırf bu yüzden siteye girmek istemiyordum, iyi olmuş.

Geri