Hyundai accent hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kodla Büyü
hocam ben sadece yakıt tipi konusunda fikir vermek isterim. 2. elde dizel araç almak çok risklidir. uzak durmanızı tavsiye ederim. lpg işine gelince şayet araç lpg de çok uzun süre kullanılmadıysa, motor arıza ışığı, kalibrasyon sorunu yoksa alınabilir. ama tersi ise lpg de sıkıntı çıkarır. en güzeli az benzin yakan lpg takılmamış arabadır. taktıracaksınız da siz taktırırsınız lpg yi.

Bende 2006 accent var cillop gibi o fiyata akınacak en iyi araba, millet 20milyarlık arabalarla kıyas yapıyor çok komik

semantic' Alıntı:
1 yıl önce sattım 96 model Accent GLS vardı, 2 yıl benzinli 3yıl LPG'li kullandım. Yerli arabadan iyidir,konforludur, japon yedek parçası çoktur. Araç bakımlıysa alabilirsiniz. Bu aracı nasıl olurda opel, mercedes vb. araçlarla kıyaslıyorsunuz. Kesinlikle direksiyonu ve pedalları yumuşaktır, ayrıca arabam opelden daha yumuşak süspansiyonlara sahipti ve LGP den çok memnun kaldım(LAVATO sıralı). Sattığım arkadaş sürekli hayır duası eder bana, LPG ile çok az yakıyor ve çekişi benzinliden farksızdı. İlk arabamdı bu yüzden çok severim hyundai accenti.
benim de ilk arabam 99 accen gl idi italyan tüplü arkadasa tamammen katılıyorum bu yüzden

Birde şu arabaya bakın derim 1993-1994 opel vectra gt modeli (Temizini bulursan hiç düşünmeden al derim Araba full, yakıt tüketimide çok az )

izmitlii' Alıntı:
tekerlekli konserve kutusu

Bende 2008 era select var, arabama laf yok, söz söylemeye cesaret eden, sözünü kanıtlamaya da cesaret edebilmeli 1.4 benzinli araçla her türlü yarışa varım, kontağına

Fiyatına göre süper bence ama yakıtı biraz fazla kaza yaptım fazla bir sorunda çıkarmadı 2010 var bende.

Yorumlarınız için tşkler arkadaşlar.
Hyundaidan girdik toyota,honda,,ford,fiat dedik en son hiç aklımda yokken peugeot 207 'den çıktık. Şimdilik çok memnunum.
Aracın özellikleri:
Peugeot 207 Trendy
1.4 motor
2007 model
69.000 km de
Benzin & LPG li (Atiker sıralı sistem)

bendede 2004 accent admire 1.3 var lpg taktırınca yakıt çok düşüyor. araba konfor olarak idare eder fakat bağaj kapagı teneke gibi birde sağ ön koltukta kimse oturmuyorsa ses geliyor, yere yakın bazen sıkıntı olabiliyor. alırsan dizel veya 1.6 benzinli al. uzun yolda 1.3 yeterli gelmiyor. bence alırsan era al

Hyundai'leri araştırıyordum.

2000-2005 arasındaki modellerine bakıyordum. Pek olumlu yorum gelmemiş.

Üst modeller daha iyidir mutlaka.

ihtaner' Alıntı:
Konfor:pek konforlu deil kalas gibi koltukları var.
Yakıt tüketimi: Lpg takarsan pek sorun olmuyor. benzinlisini hiç görmedim. :D
Satış : Satşta en çok zarar edeceğin arabalardan birisidir. Bzim müdür 17 bin e almıştı 12 ye bile satamadı.
Parça fiyatı: Parçaları piyasada çok ama orjinalini bulmak istersen pahalı.
netice tavsiye etmem opel al, mercedes al, toyota al emma bunu almana gerek zorunlu bi durum yoksa boşver gitsin hocam. :)

bilen bilmeyen yorum yapıyor...
Bende 2006 era vardı. 2010 da 40.000 km de 15. 750 tl ye aldım.
Bu sene 105.000 km de 17.750 ye sattım.Satışta zarar etmezsin büyük ihtimal..
Belirlediğin fiyat aralığına alabileceğin en konforlu ve özellikli arabadır.
lpg de az yakar.
bakımını yaptıktan sonra bir kere bile sanayi ye yolum düşmedi. koltuklar gayet rahattı.
Dizel kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım çekişinden gayet memnundu..

yazmadan duramadım.
bilgisavar_38 hocama katılıyorum. ben de 2011 era 1.4 mode sahibiyim.
servis bakımını yaptırırsan hiç sıkıntı yok. konfor gayet iyi.
uzun yol (şehir dışı) 3000-4000 devir arası ocak ayı kış lastikli 100 km de 7.1 lt yaktı. (900 km yaptım)
ben biraz devirli kullanıyorum. aynı dönemde şehir içi 8 lt ye çıktı.
bunun yanında serviste çalışanlar hiç bir konuda sıkıntı çıkarmaz. geçen yıl yıllık bakımını 1 ay sonra yaptırdım. 15000 e tamamlamam istendi.(söylendi) tamamladım. sonra hem yıllık hem km bakımını 210 tl ye çıkardım. Wv e gidin bakım masrafları ne kadar?!

Accent eraya bindim birkaç kez çok seri bir araç ama nedense sevemedim bir türlü Hyundaileri :)

hasari' Alıntı:
Her yerde bu araba karşımıza çıkıyor bende sizlere bir danışayım dedim. Bu arabayla ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
Konfor
Yakıt tüketimi
Satış
Parça fiyatı
Bu gibi konularda bizi aydınlatırsanız seviniriz.

Hocam kullandım. Bir önceki aracım Accent Era 1.5 Dizeldi.

Konfor - 10 üzerinden 8.
Yakıt Tüketimi - 10 üzerinden 10
Satış - 10 üzerinden 10
Parça Fiyatı - 10 üzerinden 6 (orjinal parçaları pahalı, özellikle dizellerin)

Paslanma konusunda bişey yazanlar olmuş. Paslanma sorunu yok bu araçlarda. Direksiyon-gaz pedalı sertleşmesi 2006 modellerde vardı onu da servislere çağırıp hallettiler. Araç çok seridir görünüşünden daha fazla hatta. Bence alınabilir bir araç...

Geri