Hoşgeldin Windows 10!

Kodla Büyü
Re: Ynt: Hoşgeldin Windows 10!

Seninki alışkanlık hocam, bunlar ihtiyarlık alameti.
Açılış hızı ve nette gezinti ilk rastlayacağın üstün özellikler.En yakın win versiyonu 10 a katlar.
2 ay kullan, dönmezsin geriye

Kullandigim korsan win 8 le banada teklif sunmus microsoft..
gecersem ne olur yesillendirecek arkadaslar varmi?

win 7 den geçişte biraz garip gelebilir kullanmak istemeyebilirsiniz ama 8.1 den geçişte gerçekten on numara olmuş denilebilir.kullanıyorum bence güzel tavsiyemdir.

8.1den geçtim ama bana çok hızlı gelmedi. Türkçesini bulamadım ingilizce yükledim türkçeye çevirdim oda tam türkçe olmadı.. neyse biraz takılalım bakalım :D

2 Gündür kullanıyorum ben çok beğendiğimi söyleyebilirim. Biraz daha hızlandırılmış bir sistem. Diğer işletim sistemlerine alıştığımızdan biraz farklı geliyor ama alışırız.
Dip Not: HDD bölüm tablosu MBR olanlar CD den kuramayabilirler GPT ve UEFI bölüm düzeni olması gerektiği şeklinde uyarı veriyor. Bölüm tablonuz böyle ise sorun yok kuracaktır eğer MBR ise kurmuyor bu aşamada tüm diskin silinmesi gerekiyor. Diskiniz boş ve lazım olan dosya yoksa tüm bölümler silinip kurulabilir fakat önemli bilgileriniz varsa Rufus yardımıyla USB belleğe yükleyip oradan kurulum yaparsanız MBR disklere sorunsuz kuruluyor bilginize.

20 Ocak 2015'te Technical sürümü kurdum. Bir daha vazgeçemedim. Hız farkı yeter zaten. (Lenovo Z510, i7-4702mq)

8.1 den yükseltme yaptım. Pek içime sinmedi. sıfır kurulum yapsak iyi olacaktı.
İlk kaşılaştığım sorunlar:
-Bilgisayar ekranı sony bravia tv yansıtamıyorum. Yansıt dediğimde 8sn sonra kopuyor. Bilgisayarda donuyor. İnce bir ayarı mı var acaba ! (Tv ekranında sahne spor yazıyor.)
-Bilgisayarın açılış süresi uzadı. 8.1 de dah hızlıydı.

Yükseltme ile 10 Home single sürümüne geçiş yapmış. ademola arkadaşın verdiği linkten iso indirip sıfır kurulum yapsam benden key felan ister mi? (8.1 lisanslıydı.)

benim bilgisayarımda 2gb ram var, ayrıca 512mb ekran kartım ve intel çift çekirdekli işlemcim var. windows xp sistem yüklü. acaba windows 10 a geçiş yapsam performansım düşer mi. Bilgisayar windows 7 ile gelmişti, formatlayıp xp kurdum o yaklaşık 5 yıldır performansından memnunum. Yorumlarınızı bekliyorum.

barissakallioglu' Alıntı:
benim bilgisayarımda 2gb ram var, ayrıca 512mb ekran kartım ve intel çift çekirdekli işlemcim var. windows xp sistem yüklü. acaba windows 10 a geçiş yapsam performansım düşer mi. Bilgisayar windows 7 ile gelmişti, formatlayıp xp kurdum o yaklaşık 5 yıldır performansından memnunum. Yorumlarınızı bekliyorum.

hocam kurmayin bilgisayariniz kasar acmaz diye diye düsünüyorum bir cin atasözü derki calişiyorsa elleme :) :++: :D

Re: Ynt: Hoşgeldin Windows 10!

Aynı özellik (xp yüklüymüş) ve 3gb ramli kasa sisteminde (Kaç bit işlemci olduğunu dahi bilmeden) win8 64 bit kurduk, gırgırına; ))
Sahibi alışamadı (Muhasebe programları kurulamadı 64 bit nedeni ile sanırım) ve eskiye döndük.
Sistem günler ilerledikçe gitgide hızlandı ve açılış hızı 20 sn oldu.(uefi kurulum yada ssd harddisk) yok.
Cesur olun, deneyin. Kaybetmezsiniz.

bende şu an güncelledim 8.1 den. hizi bana da iyi geldi. Ayrıca edge çok hızlı gorunuyor.

Windows 10 ISO'dan sıfır format atarak, orijinal windows 8 veya windows 7 seriali ile kuran olabildi mi? çünkü bazi sitelerde orjinal seriali kabul etmediği yazıyor...

GezginN61' Alıntı:
8.1 den yükseltme yaptım. Pek içime sinmedi. sıfır kurulum yapsak iyi olacaktı.
İlk kaşılaştığım sorunlar:
-Bilgisayar ekranı sony bravia tv yansıtamıyorum. Yansıt dediğimde 8sn sonra kopuyor. Bilgisayarda donuyor. İnce bir ayarı mı var acaba ! (Tv ekranında sahne spor yazıyor.)
-Bilgisayarın açılış süresi uzadı. 8.1 de dah hızlıydı.

Yükseltme ile 10 Home single sürümüne geçiş yapmış. ademola arkadaşın verdiği linkten iso indirip sıfır kurulum yapsam benden key felan ister mi? (8.1 lisanslıydı.)

Açılış süresi bende de uzadı 8.1 den geçtiğim için. Sıfır kurulum yapmak daha iyi olacak aşikar. Şimdilik biraz kullanalım bakalım.

bir kere windows 10u alın ile yükselttikten sonra sınırsız sayıda temiz kurulum yapabilirsiniz ancak önce bi kere yükseltme şartı var ondan sonra serialinizi tanıyor ama direk temiz kurulum yaparsanız keyi kabul etmiyor güncelleme gelenler format atabilir keyde sıkıntı olmaz

önemli!!!!
Not: Eğer Windows 8.1 ya da Windows 7 kullanıcısı iseniz, kullandığınız işletim sistemi orjinal lisansa sahipse ve siz Windows 10'a ücretsiz geçiş yapmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken şey "Yükseltme Kurulumu". Bu kurulum sırasında size orjinal Windows 10 lisansı tanımlanacak. Eğer yükseltme yapmadan, doğrudan ISO dosyası ile kurulum yaparsanız bu lisansı alamazsınız! Bu yüzden önce yükseltin ve lisansınızı alın, sonra temiz kurulum yapın

aydınDr' Alıntı:
Peki tekrar win 8 e dönebilir miyiz
Arama butonuna windows yazınca windows 8.1 'i geri yükle seçeneği geliyor.Fakat bu işlemi 1 ay içinde yapmalısınız diyor.Yükseltme yaptım pc yavaşladı . Ama başlat menüsünü beğendim. 8.1 den iyi .

ASKAS25' Alıntı:
önemli!!!!
Not: Eğer Windows 8.1 ya da Windows 7 kullanıcısı iseniz, kullandığınız işletim sistemi orjinal lisansa sahipse ve siz Windows 10'a ücretsiz geçiş yapmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken şey "Yükseltme Kurulumu". Bu kurulum sırasında size orjinal Windows 10 lisansı tanımlanacak. Eğer yükseltme yapmadan, doğrudan ISO dosyası ile kurulum yaparsanız bu lisansı alamazsınız! Bu yüzden önce yükseltin ve lisansınızı alın, sonra temiz kurulum yapın

:alkis: aynen hocamın dediği gibi yapmak gerekiyor. indirdiğiniz isoyu dvd ya usb ye yazdırın ve windows çalışırken win10 kurulumunu setup.exe ile başlatın sonra yönlendirecek zaten.
ayrıca yükseltme yaparken de seçeneklerde dosyaları programları ayarları saklama seçenekleri var. yalnızca dosyaları koru yada hiç birşey koruma derseniz de temiz kuruluma yakın bir kurulum oluyor. yükseltme bitince oluşan windows.old klasörü nü elle de silebilirsiniz.

Geri