Hoşgeldin Windows 10!

Kodla Büyü
1. Faz etkileşimli tahtaların win 10'a geçmesi problem çıkarmaz inşallah. Deneme amaçlı win 8.1 kurmuştum ve dokunmatik vs. gibi donanımsal birkaç problem ile karşılaşmıştım. Eylül ayını sabırsızlıkla bekliyorum. Seminer döneminde bir deneme de win 10 ile yaparız artık..

Acer Aspire one laptop var bende hard disk 3 parçaya bölünmüş durumda ve c de windws 7 ve e de ardus yüklü d de de dosyalarım var. Windows 10 a geçersem bunlar ve outlook 2010 daki ayarlar takvim notlar vs bozulur mu?

redeemthepast' Alıntı:
Acer Aspire one laptop var bende hard disk 3 parçaya bölünmüş durumda ve c de windws 7 ve e de ardus yüklü d de de dosyalarım var. Windows 10 a geçersem bunlar ve outlook 2010 daki ayarlar takvim notlar vs bozulur mu?
yükseltme ile geçerken herşeyi koru derseniz bozulmaz. ama performans düşük olur, bi sürü çöp dosya gereksiz regedit artık vs kalır.

Alışkanlıkları bırakıp yeniliklere açık olmak lazım...Gayet iyi tasarlanmış windows 10...Eksikleri mi? Eksik daima ve her şeyde vardır

Biri notebook biri de desktop iki bilgisayara yükledim. İki gün içerisinde iki bilgisayarında ekran kartını götürdü. Ksadaki harici idi. Isıtma ile kurtardık ama notebook chipsetini halletmiş. Bir windows 10 yüklemesi facia ile sonuçlandı. Ekran kartına çok yükleniyor. Bilgisayarı her an elinin altında olması gerekenler için biraz beklemekte fayda var diyorum.

Arkadaşlar daha önce ayırtmıştım.Lisanssız win8.1 di şimdi güncelleme yaptım ne lisans ne key hiç bir şey istemedi.Problemsiz bir şekilde aktifleştirilmiş şekilde şu an win 10 kullanıyorum.Bir artısı yok maalesef.driver problemleride yaşayabilirisiniz.

Lisanslı win7 home kullanıyordum. Yükseltme ile Win 10 home yüklendi ve windows etkinleştirildi yazısı geldi.

Peki ben win10 pro kursam lisansımı kabul eder mi?

kdoksan' Alıntı:
Arkadaşlar daha önce ayırtmıştım.Lisanssız win8.1 di şimdi güncelleme yaptım ne lisans ne key hiç bir şey istemedi.Problemsiz bir şekilde aktifleştirilmiş şekilde şu an win 10 kullanıyorum.Bir artısı yok maalesef.driver problemleride yaşayabilirisiniz.

Bir süre önce Windows tarafından yapılan açıklama çoğumuzu sevindirmişti (en azından korsan kullananları). Ancak işin aslı tam olarak öyle değilmiş.

Daha önceden Microsoft’un, Windows 10 güncellemesini hem orjinal hem de orjinal olmayan versiyonlara sahip kullanıcılara, ücretsiz olarak sunulacağı duyurulmuştu.

Çoğu önemli haber kaynakları da, korsan bir şekilde Windows sahibi olanların da bu güncellemeyi alacağını doğrulamıştı. Ancak işin aslı öyle değilmiş.

Bu haberimizde size Microsoft'un böyle bir girişimde bulunacağı söylemiştik. Ancak bir kısıtlama olma durumu olduğundan da bahsetmiştik. İşte o kısıtlamanın tam olarak ne olduğu açıklandı.

Microsoft yetkilisi Terry Myerson bu konu hakkında yaptığı açıklamada aslında pek umursanmayan ancak oldukça önemli bir şeyden bahsetmişti. Söylediğine göre korsan olarak indirilen tüm Windows versiyonları, orjinal olmayan şekilde sınıflandırılacak ve bu şekilde güncelleme alacak. Yani Windows 10 bir nevi kendi güncellemesinin yasal olmayan şeklini yayacak.

Eğer Windows’un orjinal olmayan bir versiyonunu kullandıysanız ve herhangi bir güncelleme yapmayı denediyseniz, karşınıza bir sürü uyarı ve bildirim çıkar, güncellemeniz de yalan olur.

Özet olarak olay şu; Microsoft, yeni Windows 10’u hem orjinal, hem de orjinal olmayan Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına sunacak.

Ancak, Microsoft tarafından yapılan açıklamada ‘’Biz her zaman müşterilerimize, mümkün olan en iyi Windows deneyimini sağlamaya çalışmışızdır. Orjinal olmayan PC'leri Windows 10’a yükseltme mümkün olabilir, ancak, bu durum Windows 10’un yükseltme lisansını değiştirmez’’ ifadeleri kullanıldı.

Yani olay şöyle; evet orjinal olmayan (korsan) versiyonlu Windows 7 yada Windows 8 kullanıcısı iseniz Windows 10 güncellemesini alacaksınız. Ama bu tam olarak yasal bir yükseltme olmayacak ve ihtiyacınız olan önemli yazılım güncellemelerinin tümünü alacağınıza dair hiçbir garanti yok. Ayrıca Windows Defender da orjinal olmayan sistemlerde bulunmayacak (adamlar resmen ''tamam al yükle ama ne güvenliğini sağlarım ne de güncelleme veririm ne yaparsan yap'' diyorlar).

KAYNAK:
http://www.webtekno.com/windows/korsan- ... h6109.html

2016 dan önce geçiş yapmayı düşünmyorum. sony bile kullanıcılara biraz temkinli olmaları yönünde uyarı göndermiş.
http://www.chip.com.tr/haber/sony-windo ... 57405.html bu uyarı belki kendi programlarının uyumluluğu içindir ama akılı tahta gibi çok kullanıcılı bilgisayarlarda karşılaştığınız sorunları arttırır.

Windows 7 ile aynı sistem konfigürasyonu istiyor. ancak bana daha hızlı geldi.
özellikle EDGE tarayıcıyı beğendim. chrome dan da hızlı, başka tarayıcıya ihtiyaç bırakmıyor.
Denetim özelliklerinin gruplandırılmış olması ise dezavantaj, ancak Win7 ekranındaki görünüme geçebiliyorsunuz.
fakat driver konusunda şuan için sıkıntı var gibi, Win7 de çalışan canon inkjet printer Win10 da çalışmadı

arkadaşlar Windows 10 u kurarken Windows bu bölüme yüklenemez hatası verdi. recovery hariç tüm harddiski biçimlendirdim ama yine yüklenmedi.
en son biostan ahci yi ide yaptım. yani sata özelliğini iptal etmiş oldum. Bu şekilde yüklendi.
Bu durumda ne gibi bir performans kaybı yaşarım yoksa hiç sorun olmaz mı. Ya da recovery i iptal mi edeyim.

arkadaşlar ben dün gece win 10 geçiş yaptım, win 10 pro sürümünü kullanıyorum, keyi girdim, Windows etkinleştirildi, güncellemeleri açtım ne varsa yükledim, yenilikçi olmak gerekirse gerçekten harika olmuş daha da gelicektir güncelleme, xp varken win7'ye zor geçmiştim, uzun zamandır win7 kullanıyorum, asla vazgeçmem dedim, lakin win 10 gerçekten sistem stabilliği açısından win7ye nazaran daha iyi, 3,5 saat giden ultrabook'um şuan için 1 saat daha fazla gidiyor, enerji kullanımı gayet iyi,

tavsiye ederim, sorun yaşadığım nokta şu. kaspersky total security kullanıyorum, win10 pro kabul etmedi, tüm win güncellemelerini tamamladıktan sonra kurulumu yaptım, çalıştı, kaspersky kuramayanlar update etsinler...

makinem, samsung ultrabook series 5, np530u4c-s03tr 24 gb ssd+750 gb hdd + 2 gb ekran, 14' ekran, corei5.

+ :++:

Geri