Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü - MERKEZE BAĞLI TAŞRA / BAKANLIK

Kodla Büyü

by_quadran

Aktif Üye
Arkadaşlar Network Kursu (BTT ve CCNA Discovery 1) kursuna başvurdum kurs çıktı fakat yer olarak Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü - MERKEZE BAĞLI TAŞRA / BAKANLIK yazıyor burası nerede acaba bilgisi olan varmı?

HİZMETİÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ (Bakanlık, Merkeze bağlı taşra)

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: HİZMETİÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ
Adresi : ANKARA HİZMETİÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ YANI TEKNİKOKULLAR YENİMAHALLE/ANKARA
Telefon Numarası: 312 213 63 06
Faks Numarası : 312 212 74 28

Hocam muhtemelen burası :)

merkeze bağlı kurslarda yolluk kalacak yer falan nasıl oluyor acaba devlet karşılıyormu??

muratbdg' Alıntı:

Adresi : ANKARA HİZMETİÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ YANI TEKNİKOKULLAR YENİMAHALLE/ANKARA

EĞİTEK'in yanında, 1. Akşam Sanat okulu'nun içinde. Gazi Üniversitesi ana kampüse giden yolun başlangıcında.
Yiyecek, içecek sana ait. Başkent Öğretmen evi fiyatları fahiş. Kurs bittikten 2 ay sonra alırsın yolluk yevmiyeyi. Diğer HİE'ler kurs bitiminde hemen veriyor yolluk yevmiyeyi Ankara HİE geç yapıyor. Öğle yemeklerini tabldotçulardan yiyerek biraz daha ucuza getirebilirsin kursu, diğer kurumların misafirhanelerinde kalarak da yatacak yeri.

ali_cmen' Alıntı:
muratbdg' Alıntı:

EĞİTEK'in yanında, 1. Akşam Sanat okulu'nun içinde. Gazi Üniversitesi ana kampüse giden yolun başlangıcında.
Yiyecek, içecek sana ait. Başkent Öğretmen evi fiyatları fahiş. Kurs bittikten 2 ay sonra alırsın yolluk yevmiyeyi. Diğer HİE'ler kurs bitiminde hemen veriyor yolluk yevmiyeyi Ankara HİE geç yapıyor. Öğle yemeklerini tabldotçulardan yiyerek biraz daha ucuza getirebilirsin kursu, diğer kurumların misafirhanelerinde kalarak da yatacak yeri.
Peki hocam siz daha önce burada kursa katıldınızmı?

BTT ve CCNA Discovery 1 kursu banada çıktı bende yeri bilmiyorum öğrenicez bakalım...
Bize kalıcak yer tahsis etmiyorlar mı?

ben de bişey sorayım konu hizmet içi eğitimken,
Benimde başvurumu 4 birim onaylamış, H.İ.E onayı kalmış sadece acaba onaylanır mı ona göre bilet alıcam da :)

Verilen tel. numaraları yanlış aradım ev çıktı...

Kalıcak yer olarak başkent öğr. evini ayarlamışlar...

ya arkadaşlar bu kurs banada çıktı ama nasıl yapacaz bilmiyorum. gidecek arkadaşlar telerini yazsalarda haberleşsek.

giden arkadaşlar 2 ay sonra mı aldılar yevmiyelerini?
normalde hemen kurs bitiminde veriyorlar.kalacak yer yemek yenilecek yer herşeyi ayarlıyorlar.
eğitek bakanlıklar ayarlamıyor mu bunları?ve geç mi veriyorlar masrafları?

Ynei konu açmamak için buraya yazdım.
Gidipte yemek ve kalmada sorun yaşayan var mı ankarada?

Pardus temel eğitime yazıldım okul/ilçe/il onaylamış durumda onay vermeme diye bir şey olmaz da seçim yapılırken herhalde puan üstünlüğüne ve bilişim tek öğretmeni olmaya bakarlar diye düşünüyorum.

Katılan varsa cevapp verebilir mi?

öğretmen evi çok pahalı arkadaşlar geçen sene kaldım 3 kişilik oda kişi başı 40 tl yemek fiyataları uçuk akşamları mecburen dışarda yiyorsun öğle yemeği kurs gördüğün yerde çıkıyor sanırım 5 tl di o da....ama metro durağı çok yakın hafta sonu gezebilirsiniz...ve kursalrı da sıkı tutuyorlar her an denetim olcakmış gibi oluyro rahat edemiyorsunuz...

arkadaşlar merkeze bağlı taşra/bakanlıkta kesin başkent öğretmenevinde mi kalınıyor

Arkadaşlar Fatih Projesi için 5 günlük benim de orda kursum var 2012 Kasım ayında. Şimdi ben Ankarada Öğretmen evi değilde arkadaşımın evinde kalsam yemekleri falanda orda yesem, yinede otel ve yiyecek parası alabiliyormuyum ?
Teşekkür ederim.

Burdur'dan geliyorum hocam da bunun gelip gittiğimiz yerle ne alakası var onu anlayamadım ? Bunların bir standartı yokmu yani ilginç :?

03-07 Aralık fatih projesi egitimi ankara merkez banada cıktı. Var mı başka arkadaslar yer ayırılıyor diye duydum bakalım.

şimdi şöyle oluyor ben ankara beypazarından geldiğim için bana verdiler yolluk ama ankara merkez ilçeden den gelenlere vermediler siz zaten ankara dışından geldiğiniz için alırsınız yolluğunuzu ama kalma parası alamazsınız çünkü onu belgelendiriyorsun şu öğretmenevinde şu kadar gün kaldım diye

Merhaba hocam, sizin için şuanda başkent öğretmen evinde yer ayrılmıştır aramanıza gerek yok eğitek dediğiniz zaman odanızı verirler odalar 3 kişilik kişi başına günlük 50 TL ücreti peşin olarak veriyorsunuz kahvaltı dahildir, öğle ve akşam yemekleri dışardan yiyiyorsunuz kurs bitiminden sonra 15 gün içinde paranız hesabınıza geçer. Alacağınız para: 5 günlük konaklama ücreti öğretmen evinde kalmışsanız 5*40,5=202,5 yani 250-202,5=47,5 kaybınız olacak ama başka yarde kalırsanız faturası olmak şartıyla ücretini alırsınız. yol ücreti olarak 4 büyük şehirden geliyorsanız 4*12,5= 50 TL taksi parası 4 büyük şehir dışından geliyorsanız sadece Ankara için 2*12,5=25 TL taksi ücreti alırsınız ayrıca geliş-gidiş paranızı bilet varsa bilete göre bilet yok ise AŞTİ nin sitesinde rayiç bedeller var ordan hesaplanarak alırsınız. bunların dışında kademe-derecenize göre 7 günlük yeğmiye alırsınız 7*27,5=192,5 TL yaklaşık olarak toplamda;
konaklama 5*40,5=202,5
yol ücreti otobüs + taksi parası
yeğmiye 7*27,5= 192,5 (yemek paraları içinde hesaplanır, 5 gün kurs 1 gün geliş 1 gün gidiş şeklinde hesaplanır.)

Hocam mebsiste Mevcut Hizmetiçi Eğitim Başvuru Listesi Durum kısmında kaydız yoksa gitmeyin

hocalar bende bu fatih projesi kullanım kursuna başvurdum. ama her seferinde pilot okullardan il ve ilçelerin göndereceği isimler kursa katılacağından red edildi yazdı.
1. sorum siz bu kurslara başvurmadan önce il yada ilçedeki milli eğitimle görüşüp sizi göndreceklerini söylediler mi?
2. sorum madem gönderilen isimlerden seçilecekse neden herkesin başvurmasına izin veriliyor. 5 tercih kotamızı boş kursla dolduruyoruz. nasılsa isimler gidiyormuş...

Öğretmenevi pahalı gelirse beşevler metrosuna yakın yerde TAKAV misafirhanesi var çok güzel bir yer ve uygun fiyatlı. Turizm otelcilik de beşevlerde ve yine fiyatı uygun.

öğretmenevinin pahalı olmasının ne önemi var nasıl olsa devlet karşılıyo :) ben kaldım başkent öğretmenevinde çok rahat tavsiye ederim

antigen hocam okullardan isim gidiyor ben resen alındım kursa hiç isteyerek katılmadım yani keşke gönüllülük esas alınsaydı bu fatih projesi kursu için

Geri