Hizmet puanı hesaplada sorun mu var?

Kodla Büyü
diğer arkadaşlarınkine baktım sorun yok. benim sayfada ünvanı, görevi ve kariyer basamağında öğretmen yazmasına rağmen hala aynı hatayı veriyor. bilişimcilerde sorun var galiba.

Hocam puan hesaplamama sorununu düzelttik :) Çözümü çok basit. Muhtemelen siz il dışı veya iliçi tayinle okul değiştirdiniz. Bu şekild eokul değiştirenlerin hizmet puanları hesaplanmıyor. Yeni göreve başladığınız okuldan yeni MEBBİS şifrenizi alırsanız sorun gideriliyor. :++:

Metehan' Alıntı:
Hocam puan hesaplamama sorununu düzelttik :) Çözümü çok basit. Muhtemelen siz il dışı veya iliçi tayinle okul değiştirdiniz. Bu şekild eokul değiştirenlerin hizmet puanları hesaplanmıyor. Yeni göreve başladığınız okuldan yeni MEBBİS şifrenizi alırsanız sorun gideriliyor. :++:
Evet yer değişikliği yapmıştım ama önceki şifremle giriş yapabiliyorum. :)

Deneyip sonucu yazarım.

Hasari hocam deneyip sonucu yazın .. Eski şifreyle giriş yapılıyor doğru ama hala yeni şifre ile hizmet puanın hesaplanmasına bir anlam veremedim mantığınıda çözemedim. Bizim okulda il dışı ve iliçi tayinle gelen arkadaşlardada bu hata vardı şifrelerini yenileyince hepside düzeldi. mantık ise yok :)

Düzeldi vallah okul şifresiyle giriş yaptım ve kendime aynı şifreyi tekrar verdim.
Sonuç; hizmet puanı sorunsuz görüntüleniyor.
Kardeş bundan sonra bakanlık yerine sana başvurucaz. :D

Mantık olarak sanırım veritanın bir alanında şifremizin yanına birde okul kodu ekliyor.

Evet kesinlikle okul değişmişsse şifre yenilenmesi gerekiyor. benimde aklıma geldi birden denedik arkadaşlarla ve sorun düzeldi. Burdaki konu başlığınıda hatırlayınca yazmak isteidm. Bakanlık yerine başvurular itina ile kabul edilir :)

Ya arkadaşlar ben de yeni okulumdan şifre aldım ama hala hizmet puanı düzelmedi. Eski okulumun puanı işleniyor kaç aydır. Ne yapmam gerekiyor?

yasmin' Alıntı:
Ya arkadaşlar ben de yeni okulumdan şifre aldım ama hala hizmet puanı düzelmedi. Eski okulumun puanı işleniyor kaç aydır. Ne yapmam gerekiyor?

eğer hizmet puanı modülünden olduğunuz okul ve okulun puanı gözükmüyorsa, ilçe mem işlememiş yeni okulunuzun bilgilerini anlamı çıkar. bunuda ilce mem çözer ancak.

bu sene ildışı tayin ile geldim. unvanı öğretmen değil yazıyodu puan hesaplamasında. az önce müdürle mebsis şifresini gene anı şifreyle değiştirdik şimdi düzeldi açılıyor..

şifreyi kendimiz şifre değiştirme kısmından mı yapacağız yoksa idarecilermi verecek
şifre değiştir dediğimde explorer 5 üzeri olması gerekiyor diyor halbuki 8 kullanıyorum yardım lütfen.

ferdi' Alıntı:
şifreyi kendimiz şifre değiştirme kısmından mı yapacağız yoksa idarecilermi verecek
şifre değiştir dediğimde explorer 5 üzeri olması gerekiyor diyor halbuki 8 kullanıyorum yardım lütfen.
idarecileriniz değiştirecek.

özlük modülünden mi değiştireceğiz b??? müdür yardımsısı ile bulamadıkta hangi meüden girildiğini.......

Hocam Mebbis kısmından Öğretmene Hizmet Modülü var. Oraya girip şifrenizi değiştirebilirsiniz. İdarecinin şifresiyle ama. Şifre değişince sorun düzeliyor.

ARKADAŞLAR BENDE DE HALA AYNI DURUM SÖZ KONUSU, İLSİSTE YÖNETİCİ MODÜLÜNDE ÖZLÜK KISMINDA HERKESTE "KARİYER BASAMAĞINDA" YA ÖĞRETMEN YA UZMAN ÖĞRETMEN BİRŞEY YAZIYOR ANCAK BENDEKİ KISIM BOMBOŞ VE SADECE BAKANLIK BİRİMLERİ TARAFINDAN GÜNCELLENEBİLİR DENİYOR

bendede "ünvanı öğretmen olmayanların hizmet puanı hesaplanamaz " yazıyor. okuldaki öğretmen arkadaşlarla konuştuğumda onlardada aynı sorunun olduğunu, yalnız olmadığımı gördüm(farklı branşlar- sınıf öğretmenleri içinde geçerli). milli eğitime gittim düzelttirmek için tamam bakalım dediler. umarım düzelir.

yesil58' Alıntı:
bendede "ünvanı öğretmen olmayanların hizmet puanı hesaplanamaz " yazıyor. okuldaki öğretmen arkadaşlarla konuştuğumda onlardada aynı sorunun olduğunu, yalnız olmadığımı gördüm(farklı branşlar- sınıf öğretmenleri içinde geçerli). milli eğitime gittim düzelttirmek için tamam bakalım dediler. umarım düzelir.
bende de aynı sorun vardı. okuldan yeni şifre alınca düzeldi. yer değişikliği yapınca yeni okuldan şifre almak gerekiyormuş

bende de aynı durum söz konusu...şuan ki okulumda görevlendirme bulunuyorum.....illa şifre almam mı gerekiyor???....
durumu düzelen arkadaşlar var mı??

merve_eagle' Alıntı:
bende de aynı durum söz konusu...şuan ki okulumda görevlendirme bulunuyorum.....illa şifre almam mı gerekiyor???....
durumu düzelen arkadaşlar var mı??
Kadronuzun bulunduğu okuldan mebbis şifrenizi değiştirmelerini isteyin düzelecektir.

teşekkürler hasari öğretmenim......
konuyla alakalı değil ama acaba eokul sisteminde BEPli öğrencileri görmemiz mümkün mü? bilgisi olan varsa sevinirim...

sayın arkadaşlarım...
bu sorunu 1 aydan uzun zamandır yaşıyorum. görevimde unvanımda öğretmen yazıyor... ama hizmet puanı hesaplamak istediğimde unvanı öğretmen olmayanın hizmet puanı hesaplanmaz diyor... yani açıkça saçmalıyor :D...

bu konu hakkında MEB bilgi edinmeye yazı gönderdim. 25 ocakta aldığım cevapta ilsis bilgilerinizde herhangi bir sorun görülmemektedir, sistemden kaynaklı olabilir diye bir cevap geldi... kendimde ilçeden ilsis bilgilerimi kontrol ettirdim orada da bir sorun göremediler... okulumdaki müdür yardımcısı benim puanımı görebildiğini söyledi ama kendi hesabımdan göremiyorum...

sanırım düzelir. (inşallah --- Amin...)

bende de aynısı uyarı var, ee bizim de pek öğretmenlik yaptığımız söylenemez canım, yakında oraya teknisyen veya teknik eleman puan hesaplama diye bi yer açarlar ordan bakarız artık :))

bende de aynı sorun war. şimdi okul değiştrdim ondan olsa gerek ama ileride de bu uyarıyı görücez bence de... ünvanı "öğretmen" olmayan personel için hizmet puanı hesaplanamaz!!!

ARKADAŞLAR SORUNUN ÇÖZÜMÜ ARKADAŞLARIMIZIN ÖNCEKİ SAYFALARDA DEDİĞİ GİBİ KESİN ÇÖZÜLÜYOR...

İDARECİNİZ KENDİ ŞİFRESİYLE GİRİP SİZE YENİ BİR MEBBİS ŞİFRESİ VERİYOR... O ŞİFREYLE GİRİŞ YAPTIĞINIZDA HİZMET PUANINIZ GÖRÜNÜYOR...
ŞİFRENİZİ GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA KENDİNİZ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ SORUN OLMUYOR...

GEÇMİŞ OLSUN :)...

Geri