Hem Blok ve Metin Tabanlı Robotik Kodlama Kursları

Kodla Büyü

ugur_ai

Üye
Değerli Öğretmen arkadaşlarım bilgisi olanlardan bir konuda yardım almak istiyorum.
Halk eğitim merkezleri üzerinden açılan kodlama kurslarında her modül sonunda sınav yapılmalımıdır? Eyaygın siteminde her modül için ayrı not alanı bulunmakta. Sadece Kurs Sonu Sınavı Yeterli olurmu. Sınavların içeriği uygulamalı olabilir mi ?

Hocam ben bu sene açtım ilk defa halk eğitim merkezi müdür yardımcısı kaç modül varsa onun kadar sınav yapılıp not girilmesi gerekiyor elimizde belge şeklinde bulunacak hocam demişti.

Blok Tabanlı Robotik Kodlama Kursu 5 modül, ilk iki modülde sinav yapıyorum geriye kalan 3 modül icin uygulama uzerinden not veriyorum. Modüllerde uygun kazanımları içeren uygulama not çizelgesi oluşturdum.

bende ilk sınavımı quizizz.com dan yaptım. kağıt yerine web2.0 araçlarını kullanıyorrm ve excel olarak yanımda bulunduruyorum sınav raporlarını

Blok Tabanlı Robotik Kodlama Kursu 5 modül, ilk iki modülde sinav yapıyorum geriye kalan 3 modül icin uygulama uzerinden not veriyorum. Modüllerde uygun kazanımları içeren uygulama not çizelgesi oluşturdum.
hocam sınav soruları ve uygulama değerlednirme ölçeği elinizde varsa paylaşabilir misiniz?

Yönetmeliğin ilgili maddesi aşağıda arkadaşlar, devamı için: https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=24507&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

1669962318882.png

Bende sene başı zümresinde sınavların uygulamalı olarak yapılması konusunda bir karar aldım ve modül sonlarında uygulama sınavı yaptırıyorum. Bunun içinde kazanımlardan oluşan değerlendirme ölçekleri oluşturdum.

arkadaşlar bişiy soracağım bilmediğimden, ben haftasonu veryorm bu kursu. acaba 1 ders ücreti ne kadar? 39,90 tl mi yoksa iki katı mı ?yönetmelikte net bir şey bulamadım. bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.kolay gelsin

arkadaşlar btr olduğum için haftaiçi halk eğitim üzerinden kurs açamıyorum. açan arkadaşlar btr değil mi?

arkadaşlar her modül için ayrı sınav yapılacağı ile ilgili bir bilgi bulamadım, bu bilgiyi nereden aldınız?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    105.9 KB · Görüntüleme: 32
arkadaşlar bu kursun soruları elinde olan var mı? varsa paylaşabilir mi?

merhaba arkadaşlar , ben de çocuklara halk eğitimde bu kursu açmayı düşünüyorum acaba modülleri nereden bulabilirim ?

Bu kursa ait değerlendirme ölçeği ya da sınav soruları olan arkadaşlar paylaşabilirler mi?

Bilgisa
arkadaşlar her modül için ayrı sınav yapılacağı ile ilgili bir bilgi bulamadım, bu bilgiyi nereden aldınız?
linkteki dosyada ölçme değerlendirmede ilk maddede yazmışlar her modül için ayrı değerlendirme yapılacak diye
E yaygın sisteminde not girişinde her modül için ayrı not girişi varsa ayrı girilmesi gerekiyor hocam. Bilgisyar işletmenliğinde de aynı.

https://e-yaygin.meb.gov.tr/pagePrograms.aspx?rgKurslarChangePage=4_100301 bu sayfada halk eğitimin türm kursları ile ilgili bilgi var.

Kıymetli arkadaşlar ben acizane böyle birşey hazırladım , bir evrak verilmesi anlamındadır.Herhangi bir üst düzey ölçme değerlendirme anlamında değil

Ekli dosyalar

• problem çözme ve algoritma.rar
    506.2 KB · Görüntüleme: 276
Elinde modül 2 ye ait sınav soruları olan varsa paylaşabilir mi acaba? Yüksek lisans için kullanacağım ne kadar çok soru olursa o kadar iyi olur.

Hocam rica etsem sınav evraklarını paylaşabilir misiniz?

Geri