Helal olsun Müsteşara!

Kodla Büyü

maviakdenizim

Aktif Üye
Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal'ın kolundaki saat 225 bin dolar değerinde..
Yaklaşık 4.5 milyon memuru ilgilendiren zam görüşmelerine hükümet adına katılan ve memura yüzde 3.5+3.5 artışı reva gören Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal'ın kolundaki saatin değeri 225 bin dolar. Ağabal, müsteşarlık dışında çeşitli kamu kurumlarında da görev yapıyor.

Müsteşarlıktan 7 bin TL

Yurt Gazetesi'nden Ali Cemal Karabudak'ın haberine göre, hükümet adına katıldığı görüşmelerde kamu sendikalarıyla yüzde 3,5+3,5:'lük oran için kıran kırana zam pazarlığı yapan ve Hakem Heyeti'nin verdiği yüzde 4,4'lük zammı çok gören Naci Ağbal'ın kolundaki IWC Portuguese marka saat yaklaşık 400 bin TL değerinde.

DİĞER KAMU KURUMLARINDA DA GÖREV YAPIYOR

Memurlarla yapılan zam görüşmelerinde 'bütçede marj yok' diyerek memurlara düşük ücret verilmesinde rol oynayan ağbal müsteşarlıktan aldığı aylık ortalama maaş 7 bin tl civarında. Ancak Ağabal'ın kamu kurumlarından aldığı gelirler bunlarla sınırlı değil.

Maliye Bakanlığı Müsteşarı Ağbal'ın görevleri arasında Türk Hava Yolları ve YÖK gibi kamu kurumları da yer alıyor. Grev yasakları ile gündeme gelen THY'de denetleme kurulu üyesi olan Ağabal buradan ortalama 2 bin TL gelir elde ediyor. Aynı zamanda YÖK Genel Kurulu üyeliğinden de ortalama 5 bin TL maaş alan Ağabal'ın Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği'nden aldığı ücret de cabası.

http://haber.gazetevatan.com/helal-olsun-mustesara/454801/7/Yasam

esh2215_3.jpg

Saatin değerine inanmayanlar için işte fiyat: http://www.watchesonnet.com/iw377402.html

saat 225 bin dolar değil 70 bin dolarmış internetten baktım..

---Ama hangi müslüman bir saate bu kadar para verir anlamam..bizim paralarla millet müsriflik yapıyo..diğer tarafta elbet hesabını vereceklerdir.

memura üçbuçuk(3,5) atmasa o saati nasıl alacaktı?

ben kazanayım sen kazanan hepimiz aç mı kalalım?

size üçbuçuk bana 96,5 kazanan ben takan ben olayım!

Adaletin bu dünya....................

ne biçim gazete ne biçim haber bu ya, servet düşmanı mıyız biz arkadaş, o adamın kolundaki saatin değeriyle bizim maaşların ne alakası var..

netame' Alıntı:
ne biçim gazete ne biçim haber bu ya, servet düşmanı mıyız biz arkadaş, o adamın kolundaki saatin değeriyle bizim maaşların ne alakası var..

Ekonomimiz bu kadar iyi durumdayken, memura enflasyonun antında zam teklifi veren zatı muhteremlerden biri...
Adamın maaşı 7.000 TL civarı ama saati 400.000 TL civarı...
Bu orantıya göre,
Bizim maaş 1.700 TL civarı 97.000 TL civarında saat takan öğretmen neden yok...

Bu orantıdan sen çıkar hocam alakasını...

BTFormator' Alıntı:
netame' Alıntı:

Ekonomimiz bu kadar iyi durumdayken, memura enflasyonun antında zam teklifi veren zatı muhteremlerden biri...
Bu orantıya göre,

Ekonomimiz iyi değil, iyi diye hava atan da bu adam değil, muhtemelen ne verilmesi gerekiyorsa onu ya da yukardakiler ne diyorsa onu vermiştir, sanki para adamın parası, cebinden verecek de zammı çok gören diyor haberde saçmalığa bak

o yaptığın orantıyla da yine söylediğim yere geliyorsun hocam, atasından zengindir almıştır, birkaç iş yapıyormuş, takıntısı vardır biriktirmiştir almıştır, iç güveysidir almıştır yahu kime ne?

Çalıp çırptığına dair elinizde belge mi var da benim de alaka kurmam mümkün olsun, hırsız muamelesi yapmak için saçma sapan bir haberden başka bir şey yok, gelin urfaya da toprak ağası öğretmen görün, servet düşmanlığı, kıskançlık başka şey bu başka. Bizim derdimiz olursa siyasetçiyle olur, Unakıtan gibisiyle olur böylesiyle değil.

netame' Alıntı:
BTFormator' Alıntı:
netame' Alıntı:

Bu orantıya göre,

Ekonomimiz iyi değil, iyi diye hava atan da bu adam değil, muhtemelen ne verilmesi gerekiyorsa onu ya da yukardakiler ne diyorsa onu vermiştir, sanki para adamın parası, cebinden verecek de zammı çok gören diyor haberde saçmalığa bak

o yaptığın orantıyla da yine söylediğim yere geliyorsun hocam, atasından zengindir almıştır, birkaç iş yapıyormuş, takıntısı vardır biriktirmiştir almıştır, iç güveysidir almıştır yahu kime ne?

Çalıp çırptığına dair elinizde belge mi var da benim de alaka kurmam mümkün olsun, hırsız muamelesi yapmak için saçma sapan bir haberden başka bir şey yok, gelin urfaya da toprak ağası öğretmen görün, servet düşmanlığı, kıskançlık başka şey bu başka. Bizim derdimiz olursa siyasetçiyle olur, Unakıtan gibisiyle olur böylesiyle değil.

netame' Alıntı:

adamın tuzu kuru senin halinden ne anlar(alakası bu)

netame' Alıntı:

Zenginlik suç değil ama zengin fakirin, üst gelir gurubundaki orta gelir gurubundakinin halinden anlamaz denmek isteniyor.

obsearchver' Alıntı:
netame' Alıntı:

Zenginlik suç değil ama zengin fakirin, üst gelir gurubundaki orta gelir gurubundakinin halinden anlamaz denmek isteniyor.
Hocam anlatış tarzı bana hiç de öyle gelmedi.

obsearchver' Alıntı:
netame' Alıntı:

Çamur atıyor hocam bu. Varsa bir yolsuzluk, zimmete geçirme, rüşvet belgesi açıklasın onu haber yapsın, biz de diyelim vay şerefsiz sabisübyanın hakkına girmiş diye.

_*_G_S_*_' Alıntı:
netame' Alıntı:

Pardon hocam, halimizden anlayıp da ne yapsaydı bu şahıs? Memur ekmek bulamıyorsa pasta mı yesin demiş, hakkımızda olur olmaz mı konuşmuş başbakan gibi . Çok zengin olsam da o kadar para verip saat takmazdım, belki halimizden de anlamıyordur ayrı konu

ama siz de o müsteşarın yerinde olsanız, memur bu zammı hakediyor deyip 10+10 zam veremezdiniz.

netame' Alıntı:
_*_G_S_*_' Alıntı:
netame' Alıntı:

Pardon hocam, halimizden anlayıp da ne yapsaydı bu şahıs? Memur ekmek bulamıyorsa pasta mı yesin demiş, hakkımızda olur olmaz mı konuşmuş başbakan gibi . Çok zengin olsam da o kadar para verip saat takmazdım, belki halimizden de anlamıyordur ayrı konu

ama siz de o müsteşarın yerinde olsanız, memur bu zammı hakediyor deyip 10+10 zam veremezdiniz.

hocam bana bu adamı savunma

siz bunu cevaplayın bir saata 225 bin dolar vermek müsriflik midir? değil midir?

eğer müsriflikse bizi bu insanlar yönetmesin...Gitsin kendine bi yat alsın kendince takılsın

_*_G_S_*_' Alıntı:
netame' Alıntı:
_*_G_S_*_' Alıntı:
netame' Alıntı:

siz bunu cevaplayın bir saata 225 bin dolar vermek müsriflik midir? değil midir?

eğer müsriflikse bizi bu insanlar yönetmesin...Gitsin kendine bi yat alsın kendince takılsın
:+1:

prentice' Alıntı:
_*_G_S_*_' Alıntı:
netame' Alıntı:
_*_G_S_*_' Alıntı:
netame' Alıntı:

:+1:
:alkis:

Bence müsrifliktir, zaten söylemiştim ben olsam takmazdım diye. Adamı da savunmuyordum ilk mesajıma bakarsanız benim sözüm gazateye ve yaptığı haberedir.

_*_G_S_*_' Alıntı:
saat 225 bin dolar değil 70 bin dolarmış internetten baktım..

---Ama hangi müslüman bir saate bu kadar para verir anlamam..bizim paralarla millet müsriflik yapıyo..diğer tarafta elbet hesabını vereceklerdir.

Mikropluğunun da ispatı; siz de gazetenin fitnesine uyup bizim paralarla müsriflik yapıyor demişsiniz, bizim paralarla müsriflik yaptığına bir ispatınız var mı siz de buna cevap verin. Elinizde delil olmadan bunu söylediniz diye ben de size iftiracı damgası mı yapıştırayım yani böyle mi oluyor bu işler.

Ayrıca muhabbet gereksiz uzadı, kötü zanda bulunmak isteyen bulunsun, o saati taktı diye bizim paralarla haramzade ilan edecek kendisi bilir, bu gazetenin rezilliğini bilen biliyor zaten.

Gazete bu adam müsrif bizi yönetmesin dese sesimi çıkarmazdım, siz de bana gazeteyi savunmayın.

netame' Alıntı:
Gazete bu adam müsrif bizi yönetmesin dese sesimi çıkarmazdım, siz de bana gazeteyi savunmayın.

İslam zenginliğe karşı değildir. Ama o zenginlere malı Yüce Allah vermiştir. O mallarda yetimlerin yoksulların hakları vardır. O paralarla gidip bir yemeğe milyarlarca para veren. bir saate milyarlarca para veren insanların o mevkilerde işi ne..ben olaya genel olarak bakıyorum

_*_G_S_*_' Alıntı:
netame' Alıntı:

İslam zenginliğe karşı değildir. Ama o zenginlere malı Yüce Allah vermiştir. O mallarda yetimlerin yoksulların hakları vardır. O paralarla gidip bir yemeğe milyarlarca para veren. bir saate milyarlarca para veren insanların o mevkilerde işi ne..ben olaya genel olarak bakıyorum
İstediğiniz kadar genel bakabiliriz, İslam su-i zanda bulunmayın diye emreder. Zengin zekatını verir malı helal olur. Kimsenin malı mevkisine mani değildir. O kişi hakkında kötü zanda bulunmamanız için yeteri kadar sebep gösterdim. Özellikle elinizde delil yoksa. Müslüman iyi niyet sahibidir, belge kanıt varsa da o kişinin elinden başkaları zarar görmesin diye dedikodusu bile caizdir. Ama gazetenin mesajı açık, halkı o insan hakkında her türlü kötü düşündürmeye müsait haber yapmış, burada da buna alet olunmuş. İyi akşamlar.

netame' Alıntı:
_*_G_S_*_' Alıntı:
netame' Alıntı:

İstediğiniz kadar genel bakabiliriz, İslam su-i zanda bulunmayın diye emreder. Zengin zekatını verir malı helal olur. Kimsenin malı mevkisine mani değildir. O kişi hakkında kötü zanda bulunmamanız için yeteri kadar sebep gösterdim. Özellikle elinizde delil yoksa. Müslüman iyi niyet sahibidir, belge kanıt varsa da o kişinin elinden başkaları zarar görmesin diye dedikodusu bile caizdir. Ama gazetenin mesajı açık, halkı o insan hakkında her türlü kötü düşündürmeye müsait haber yapmış, burada da buna alet olunmuş. İyi akşamlar.

ben milletin malına karşı değilim bu adamların bu mevkilerde olmasına karşıyım oki..

Geri