Haziran Seminerini İl içi Başka ilçede alma

Kodla Büyü

rose_tek

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar. Semineri aynı il farklı ilçede alabilir miyiz? Bir de ortaokulda öğretmenim arkadaş lisede onun okulunda alabilir miyim? İdare onay vermesi gerekiyor mu? Teşekkürler. #seminer

Mebbisten ikinizde farklı ilçe seçerseniz farklı ilçelerde seminer alırsınız. Okul seçimlerini ilçe milli eğitim müdürlükleri yapacak. Yani şuan kimin nerde seminer alacağını kimse bilemez.

Öğretmenlerimiz talepte bulunmaları hâlinde görev yaptıkları ilin dışında istedikleri il/ilçede görev yaptıkları kurum türü ve kademesine uygun eğitim kurumlarında mesleki çalışmalara katılabileceklerdir.
Aynı ilde olmuyor.

Yani bilgi:

“Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine seminer konusunu sordum. Seminerler yüz yüze yapılacak. Fakat çalıştığı okulda yapma zorunluluğu olmayacak. Yani öğretmenlerimiz bulunduğu ildeki bir okulda yapabilecek.”

Yani bilgi:

“Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine seminer konusunu sordum. Seminerler yüz yüze yapılacak. Fakat çalıştığı okulda yapma zorunluluğu olmayacak. Yani öğretmenlerimiz bulunduğu ildeki bir okulda yapabilecek.”

Bu bilgiye uygun bir başvuru ortamı yok şu anda. Herkesin kafasına göre gidemeyeceği de ortada. Bakalım nasıl bir gelişme olacak.

İl içinde başka bir okulda seminer almak için başvuru yapan var mı arkadaşlar.Bizim idare farklı ilçede seminerle ilgili bir bilgimiz yok dedi.
Başvuru süresi de doluyor.

Trabzon da öğretmenlere bilgilendirme mesajı attılar. Seminer dönemi için farklı bir il tercihi yapılabilir. Sistemde il içi tercih yapılabilmesinin teknik bir hata olduğu il içinde farklı ilçelerde mesleki çalışmaların yapılamayacağı, sadece iller arasında değişiklik yapılabileceği söylendi.

Bizde de bir iş yok ki farklı yorumlanmasın. 2*2=4 değil hiç bir zaman. Bazı yerlerde 3 oluyor bazen 5 oluyor bazen 7

peki hocalarım, seminerin ilk günlerini başka bir ilde alacağım, son iki günde bayramdan döneceğim, kendi okulumda devam edebilir miyim?

peki hocalarım, seminerin ilk günlerini başka bir ilde alacağım, son iki günde bayramdan döneceğim, kendi okulumda devam edebilir miyim?
Ya hep ya hiç hocam. İlçe MEB'ler ona göre yer ayarlayacaklar okullarda, git-gelli durumlara hiç girmezler. Ayrıca bayramdan sonraki 2 gün seminer olacak mı olmayacak mı daha o belli değil. Eminim ki çoğu insan tatil ederler nasıl olsa diye tercihlerini ona göre yapıyor. Eğer bir de yapmazlarsa o zaman sakat.

Ya hep ya hiç hocam. İlçe MEB'ler ona göre yer ayarlayacaklar okullarda, git-gelli durumlara hiç girmezler. Ayrıca bayramdan sonraki 2 gün seminer olacak mı olmayacak mı daha o belli değil. Eminim ki çoğu insan tatil ederler nasıl olsa diye tercihlerini ona göre yapıyor. Eğer bir de yapmazlarsa o zaman sakat.
Meb o tarihlerde seminer çalışması olacak dedi o kesin ama bakanlar kurulu tatili uzatırsa olmaz. Son hafta olan 24-28 haziran tarihleri arasında seminer olur sadece.
Turizmciler bastırır ve ekonomik tedbirler sebebiyle ek derste ödemeyelim biraz kar edelim derlerse tatil olabilir ama normal şartlarda ben olmayacağı düşüncesindeyim.

Meb o tarihlerde seminer çalışması olacak dedi o kesin ama bakanlar kurulu tatili uzatırsa olmaz. Son hafta olan 24-28 haziran tarihleri arasında seminer olur sadece.
Turizmciler bastırır ve ekonomik tedbirler sebebiyle ek derste ödemeyelim biraz kar edelim derlerse tatil olabilir ama normal şartlarda ben olmayacağı düşüncesindeyim.

İdari tatil olması hâlinde program 5 gün uygulanacak

Bayram sonrası idari tatil olması halinde aynı program, 5 günde uygulanacak. İki gün ortak metnin incelemesi, 2 gün programı değişen öğretmenlerin zümre şeklinde program incelemesi, bir gün de kurul komisyon çalışmaları yapılacak.

hocam ben il içinde tercih yaptım. bize de dediler il içi olmaz dediler şansımı deneyeceğim

Bakandan 15 Mayıs’ta olur alırken yazıya “farklı il ve ilçelerde” yazılmış:

IMG_7234.jpeg

Ancak 5 gün sonra valiliklere yollanan yazıda onun önüne “bulundukları ilin dışında farklı” ifadesi eklenmiş:

IMG_7235.jpeg

BAŞVURU BİLGİLERİ (Not: Kadronuzun bulunduğu ilin dışında bir ilde mesleki çalışma yapmak istiyorsanız doldurunuz. Lütfen kadronuzun bulunduğu il/ilçeyi seçmeyiniz. )​

Arkadaşlar bu yazıya rağmen il içinde tercih yapabiliyor muyuz.? İlginç bir durum var gene..

Semineri başka ilçe ya da ilde alanlar son gün kurul toplantısını da tercih ettikleri okulda mı katılacaklar?

Bakandan 15 Mayıs’ta olur alırken yazıya “farklı il ve ilçelerde” yazılmış:

Ekli dosyayı görüntüle 76316

Ancak 5 gün sonra valiliklere yollanan yazıda onun önüne “bulundukları ilin dışında farklı” ifadesi eklenmiş:

Ekli dosyayı görüntüle 76317
2. yazıda "bulundukları ilin dışında farklı il ve ilçelerde" ifadesi kullanılmış hocam.
Dolayısıyla -eğer yeni bir karar çıkmazsa- öğretmenlerin çalıştığı il içinde farklı bir ilçede seminer çalışması olmayacak. Seminer çalışmasını farklı bir ilde yapacak olanlar için ilçe MEM'ler planlama yapacak.

2. yazıda "bulundukları ilin dışında farklı il ve ilçelerde" ifadesi kullanılmış hocam.
Dolayısıyla -eğer yeni bir karar çıkmazsa- öğretmenlerin çalıştığı il içinde farklı bir ilçede seminer çalışması olmayacak. Seminer çalışmasını farklı bir ilde yapacak olanlar için ilçe MEM'ler planlama yapacak.

Bakanın onayında (ilk yazı) yazmayan bir kısıtlamanın 5 gün sonraki yazıya eklenmesi ilginç değil mi?

Seminer yerleri en geç 14 Haziran’da “hizmetçi eğitim modülünde gözükecekmiş”
Umarım aynı ilin farklı ilçesi kabul edilmiştir

Geri