Haydi Bütün Öğretmenler Bu Filme

Kodla Büyü
alpaygunes' Alıntı:
Fragmani izledim. İsim ve konu beni cezbetsede fragmani izledikten sonra şevkim azaldı.
Öğretmenin kurduğu cümleler, veridiyi tepkiler , duygularını anlatığı satırlar daha şiiersel daha anlam yüklü cümlelerle olsaydı keşke. Tamam ben beceremem ama bu bir film yazanda senarist konuşturmalı hünerini .İzleyenlerde duygu yoğunluğu oluşturmalı , küçük bir kısmını izledim umarım tamamını izleyince yanılmış olurum.

son derece doğla bir film..yapmacık sözler yok..bence doğru olan da bu...

*cem62*' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
Fragmani izledim. İsim ve konu beni cezbetsede fragmani izledikten sonra şevkim azaldı.
Öğretmenin kurduğu cümleler, veridiyi tepkiler , duygularını anlatığı satırlar daha şiiersel daha anlam yüklü cümlelerle olsaydı keşke. Tamam ben beceremem ama bu bir film yazanda senarist konuşturmalı hünerini .İzleyenlerde duygu yoğunluğu oluşturmalı , küçük bir kısmını izledim umarım tamamını izleyince yanılmış olurum.

son derece doğla bir film..yapmacık sözler yok..bence doğru olan da bu...

bence de gerçeği yansıtıyor olması daha doğru. Filmi merakla bekliyorum.

alpaygunes' Alıntı:

aslında bir hatırlatma yapmak gerekiyor. iki dil bir bavul normal bir film değil; bir belgesel film. bu yüzden şiirsel bir anlatım beklememek lazım. filmdeki bütün oyuncular amatör, aslında hiç biri rol yapmıyor, kendi gerçek hayatlarını gösteriyorlar, yani ordaki öğretmen benim senin kadar gerçek öğretmen, öğrenciler de benim öğrencilerim kadar gerçek öğrenci...

GÜzel bir film Allah Bu filmi yaşamış/Yaşayan arkadaşlara kolaylık ve sabır versin.

Hiç kolay değil.

Ülkemizin gerçekleri... Bu filmi şimdiye kadar sadece oyuncuları biliyordu. En azından bundan böyle izleyenlerde bilir. Merakla bekliyorum.

bu filmin gerçeğini yaşadım, kardeşimde şuan yaşamakta ....fragmanlarını izledim güzel bencede merakla bekliyoruz

exgol' Alıntı:
mkpatriot' Alıntı:
ben bu fragmanla ilgimi çekecek bişe yakalyamadım ancak bende oluşan bir soru sadece neden dinini dininin dinnn din dinn diye bir müzik var sözlerden kesit yok mu?
ayrıca filmin ismide anormal bişeyy iki dil bir bakul kürtçeyi dil olarak kabul eden kimm var kii!!!
Sevgili Atatürk'ün söyledikleri bir türlü anlaşılamyorr,kardeşimm azınlıkları ayrıca bir hakk verilmezz 4Eylül kongresinde alınan karardır,adamları zorunan tepemizee çıkarmaya çalışıyolar,evett doguda büyük bir ayıpp var,o ayıpda osmanlının son döneminden başlayıp günümüze kadar bir süre asala bir süre pkk vastıyasıyla ell uzatılmamış vatandaşlarımızın bir taraflara çekilmesinden başka birşey değildir.Ermenilerin yıllarca yapmışş oldukları ayrımcılık politikaları ermeni mantıgını aşıp şimdide kürtler üzeirnden devam etmektedir,Osmanlının ermenilere verdiği haklara baksanız dudagınız uçuklarr,ama adamları bizi dogu cepesinde arkamızdan vurdular ayaklanmalarla,ve tarih tekürürden ibarettir,şimdide kürt adıyla bunlar yapılmak ve memleketim bölünmek isteniyor,öğretmenler olaak bu yolda akıllı adımlar atılmalı birlik bütünlük içerisinde hareketedilmeli,filmin genell durumu incelenmeden izleyelim ileyelim diyede atlanılmamalı,çünkü birileri bu film üzerinden politka yapmak istiyor olacaktır,kiii zaten isminden belli dil olmak millet olmak devllet olmak sırlaması ile bazı kavramlar elde edilmek isteniyorr.
NOT:Ayıplar ayıplarla değill hizmetle örtülürr mkpatriot

konu farklı boyutlara taşınsın, kimsenin huzuru kaçsında istemiyorum.bukadar insan film izlensin dediğinde onlar bişey bilmiyorda bi sen biliyorsun.. kürt değilim ama birçoğunu seviyorum ve saygı duyuyorum.Allah'a çok şükür Müslümanım.bi insan müslümansa benim için ne olduğu hiç önemli değil.sanırım doğuda hiç görev yapmadın. yerin sıcaksa bu şekilde konuşman gayet normal..
sevgili exgoll doguda görev yapmadım ama oraları gezdim gördüm haa yaşananlardan ders almayı bilen biriyim,tarih tekerrürden ibarettirr.Bazı örnekler vereyim belki işine yararr
1-Müslüman olsun yeter diyosun bir bak bakalım tariheee müslüman olupta bizi arkamızdan vuranlar kimlerr!!!
2-Kürt benim arkadaşlarım varr ama benim öğrencilerime söylediğim bir söz sorunlu olanı aranızda sindirin bana bırakmayın yoksa sınıfa cephe alırım,pekii kürt kardeşlerim probelmin çözümnde yer almayarak probelmin bir parçası olmuyorlarmı ne kadar iyi olsalarda!!!
3-Benim 30000 şehidim (daha dünde verdik :cry: ) dedelerinin hayrına mı canlarını verdi,ben kimsenin reklamını yapmam, yapılacaksa şehitlerimin reklamı yapılsınn,onların reklamını yaptıkça bişey var zannediyolar....
4-Öğretmenim tarihde ermenilere aynen kürtlere yapılanlar yapılmışş okusan görürsün birileri kullanıyolar ermeniler bizimkiler cepheye giderken bizimkileri arkadan vurmuşlarr kürtlerde şimdi aynısını yapıyor,yani ha kel hasan ha hasan kel ne farkeder burdan sonucu sen çıkar...
5-Son zamnada yapılan okdar çok kürtlere yönelik film varkii bunlarr önce gülerek izleniyorr ,iyide kardeşim tarihde bir bak bakalım hababam sınıfı ne için yapılmışş!!! hababam sınıfı özel okulları boykot için yapıldı günümüzde özel olmayan okullar o filmler sayesinde hababam sınıfına döndüü bütün öğrencilerde geyikk yapayım hocayı bozayım havası varr galiba senin başına gelmedii....Yapılan her film bir gün elinde kalıyor çünkü yapanların gerçek amacı sonra ortay çıkıyor sende gülüyosun aglıyosun ..........
6-Evet doguda öğremenler zor şartlar altında görev yapıyor hepsinin benden küçükte ols ellerinde öperim(Hakkıyla yapanların) Bu iş kutsalsa yapanda kutsallığının farkında olarak çalışmalı,bu işi sadec para için yapanlar gitsinler esnaflık yapsınlar ,burda bilgi veriyorum orda kumaşş farkeden bşiye yokk,sonucunda ordada parayı alıyosun....sonuçta sevdiğniz işi yapın çalışana her zman allah verir,yeterki helalini isteeyin!!!

bu maddeleri sana dahada artırırmü, ancak karşımdaki kişiyi bu şekilde sanal ortamda tanımadan sadece ufak bir tiyoo geçtimm, istersen birgün gel çayımı iççç sohbetimizi karşılıklı yapalım ne de olsa Müslümanız veya Türkiye Cumhuriyeti(Müslüman olmnayanlar için sonuçta ortak noktalarımızz çokkkkk :D ) vatandaşıyız sohbet edip iki çay içmedikden sonra nerde kalır benim kardeşliğim!!!
Saygılar.

ben bu bi öğretmen arkadaşımdan duydum silopide görev almış gerçek bi şey izlemek gerek mesajlı film.

Umarım pek çok anlamlı filmin başına geldiği gibi gişe yapmadığı için gösterimden kaldırılmaz..
En azından doğuda görev yapmamış öğretmenlerin seyretmesi gereken bir film. Destek vermemiz gerekir..

Arkadaşlar öncelikle film hakkında biraz bilgilendirme yapayım.
Ben Filmin tamamını izledim daha doğrusu izleme firsatım oldu.
Bu nasil iştir film gösterime girmeden diye sorabilirsiniz. Açiklayayim. Filme oynayan öğretmen arkadaş en yakın arkadaşimdir. Kendisi Şanlıurfa-Siverek'te Demirköy mezrasinda öğretmenlik yapmaktadir. Filmde herhangi bir seneryo yada yapmacık unsur bulunmamaktadir.Film aslinda ODTU de yüksek lisans yapan doktora öğrencilerinin tezleri için hazirlandi. normal çekimler 80 saatin üzerinde. kesilip biçilince karşimiza 2 saatlik bir kısmı kalıyor.Ve filmin çekimleri sirasinda çeken kişiler yeri geldiğinde defter kalem getirmiş... Filmin konusunu zaten hepimiz biliyoruz. Sadece sunu söyleyebilirim ki filmi ilk izledğimde duygulandım. ve bazı karelerinde yuh dedim sizde diyeceksiniz eminim. koşullar gördüğünüz gibi.
Ayrıca film Altin Portakal Film Yarışmasında Jüri Özel Ödülünü almıştır.
Şimdiden herkese iyi seyirler. Ama mümkünse kendi meslektaşimizin filmini KORSAN İZLEMEYELİM

filmdeki herkesin kendi yaşamını canlandırması çok güzel bir ayrıntı izlememiz gereken bir film

mkpatriot' Alıntı:
ben bu fragmanla ilgimi çekecek bişe yakalyamadım ancak bende oluşan bir soru sadece neden dinini dininin dinnn din dinn diye bir müzik var sözlerden kesit yok mu?
ayrıca filmin ismide anormal bişeyy iki dil bir bakul kürtçeyi dil olarak kabul eden kimm var kii!!!
Sevgili Atatürk'ün söyledikleri bir türlü anlaşılamyorr,kardeşimm azınlıkları ayrıca bir hakk verilmezz 4Eylül kongresinde alınan karardır,adamları zorunan tepemizee çıkarmaya çalışıyolar,evett doguda büyük bir ayıpp var,o ayıpda osmanlının son döneminden başlayıp günümüze kadar bir süre asala bir süre pkk vastıyasıyla ell uzatılmamış vatandaşlarımızın bir taraflara çekilmesinden başka birşey değildir.Ermenilerin yıllarca yapmışş oldukları ayrımcılık politikaları ermeni mantıgını aşıp şimdide kürtler üzeirnden devam etmektedir,Osmanlının ermenilere verdiği haklara baksanız dudagınız uçuklarr,ama adamları bizi dogu cepesinde arkamızdan vurdular ayaklanmalarla,ve tarih tekürürden ibarettir,şimdide kürt adıyla bunlar yapılmak ve memleketim bölünmek isteniyor,öğretmenler olaak bu yolda akıllı adımlar atılmalı birlik bütünlük içerisinde hareketedilmeli,filmin genell durumu incelenmeden izleyelim ileyelim diyede atlanılmamalı,çünkü birileri bu film üzerinden politka yapmak istiyor olacaktır,kiii zaten isminden belli dil olmak millet olmak devllet olmak sırlaması ile bazı kavramlar elde edilmek isteniyorr.
NOT:Ayıplar ayıplarla değill hizmetle örtülürr mkpatriot

katılıyorum :+1:

fragmanı daha önce izlemiştim ve çok beğendim. bu filmi sadece bizlerin izlememesi gerektiğini düşünüyorum. aslında biz zaten biliyoruz bunları. ya yaşıyoruz ya duyuyoruz. aslında kulaklarını tıkayan gözlerini kapayanlar gerçekleri görmeyenler, uzaktan öğretmenliği kolaymış gibi görenler izlemeli. Helal olsun emeği geçenlere çok güzel düşünmüşler. herkese söylüyorum bulunduğum yerde. ve fırsat bulunca gidip sinemada izleyeceğim sırf destek olsun gişe yapsın diye...

çok güzel bir film....herkese tavsiye ederim...gülmekten kırılacaksınız...ayrıca köy öğretmenlerinin içler acısı durumunu özetlemiş bir film....filim beni anlatmış diyebileceğim derecede gerçekçi ve doğal...

hiç zahmet çekilmeden sadece doğal bi ortamda olduğu için hoş... gerçi 400 saat kayıt yapılmış ama ödülü bence görsellikte hak etmiş.. Çok güzel görsel kareler var filmde ve filmden çıkınca mükemmel bişey izlemediğinizi bilsenizde keisinlikle bundan rahatsız olmuyosunuz .. Pişmanmıyım diğer alternatif filmlere girmediğim için diye sordum hayır cvabını aldım :D gerisi vesaire zaten...Gülümseten bi film.. Hoş ve nahoş durumlar bir arada...

Geri