Haydi Bütün Öğretmenler Bu Filme

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
1358.jpg

ikidilbirbavul112.jpg

Yapım:2009 ~ Türkiye Tür:Dram Yönetmen:Orhan Eskiköy, özgür Doğan Senaryo:Orhan Eskiköy Yapımcı:pieter Van Huystee, Orhan Eskiköy Görüntü Yönetmeni:Orhan Eskiköy Müzik:Zeynel Doğan, özgür Doğan Dağıtım:TiglonFilmin Websitesi:www.perisanfilm.com/school/trSüre:1 saat 21 dkGösterim Tarihi:23 Ekim 2009 (Türkiye)

resim008.jpg

iki_dil_bir_bavul04.jpg

Filmin Özeti

Türk öğretmenin, uzak bir Kürt köyündeki bir yılı. Öğretmen Kürtçe bilmez, çocuklar Türkçe. Öğretmen ilk kez gördüğü bu coğrafyada, bir yılını çocuklara Türkçe öğretmekle geçirir. 1 yılın sonunda çocuklar Türkçe öğrenebilecekler mi?

İki Dil Bir Bavul üniversiteden yeni mezun olmuş ve uzak bir Kürt köyüne atanmış Türk öğretmenin bir yılını, onun okula yeni başlayan ve Türkçe bilmeyen çocuklarla yaşadıklarını anlatır. Bir yıl boyunca öğretmenin farklı bir topluluk ve kültür içindeki yalnızlığına, çocuklar ve köylülerle yaşadığı iletişim problemine, çocuklardaki değişime tanık oluruz. Bu süreç boyunca öğretmen ve çocuklar birbirlerini yavaş yavaş tanımaya ve anlamaya başlarlar.

ikidilbirbavul_14.jpg

Iki-Dil-Bir-Bavul-14.jpg

Iki-Dil-Bir-Bavul-1.jpg

FRAGMAN :

http://www.facebook.com/group.php?gid=2 ... 8992872947

http://www.izlesene.com/video/sinema-ik ... man/939118

http://www.perisanfilm.com/

Iki-Dil-Bir-Bavul-9.jpg

Iki-Dil-Bir-Bavul-11.jpg

Iki-Dil-Bir-Bavul-12.jpg

Iki-Dil-Bir-Bavul-13.jpg

Dikenlerim tüy tüy oldu :p
Gerçekten merak ettim umarım güzel bir çalışmadır.

Güzel bir filme benziyor herşeyden önemlisi bizi anlatıyor ve yaşananlar gerçek.

sonunda biri öğretmenlerin yaşadığı sorunlara duyarlılık gösterip gerçekleri herkese gösterecek. çıkar çıkmaz gideceğim bu filme :alkis:

Yüksekova ilçe merkezinde asker öğretmenlik yaptığım halde fragman bile beni etkiledi...Ama ne olursa olsun herkesin oraları ve insanlarımızı tanıması gerekiyor...

evet güzel ve izlenmesi gereken bir filme benziyor.....
ama anlatılan bu durum, benim için bir yıldır film değil gerçek zaten ve 3-4 yıl daha devam edecek.
yani iki dil bir bavul bizim hayatımızda uzun süredir gösterimde...

ben bu fragmanla ilgimi çekecek bişe yakalyamadım ancak bende oluşan bir soru sadece neden dinini dininin dinnn din dinn diye bir müzik var sözlerden kesit yok mu?
ayrıca filmin ismide anormal bişeyy iki dil bir bakul kürtçeyi dil olarak kabul eden kimm var kii!!!
Sevgili Atatürk'ün söyledikleri bir türlü anlaşılamyorr,kardeşimm azınlıkları ayrıca bir hakk verilmezz 4Eylül kongresinde alınan karardır,adamları zorunan tepemizee çıkarmaya çalışıyolar,evett doguda büyük bir ayıpp var,o ayıpda osmanlının son döneminden başlayıp günümüze kadar bir süre asala bir süre pkk vastıyasıyla ell uzatılmamış vatandaşlarımızın bir taraflara çekilmesinden başka birşey değildir.Ermenilerin yıllarca yapmışş oldukları ayrımcılık politikaları ermeni mantıgını aşıp şimdide kürtler üzeirnden devam etmektedir,Osmanlının ermenilere verdiği haklara baksanız dudagınız uçuklarr,ama adamları bizi dogu cepesinde arkamızdan vurdular ayaklanmalarla,ve tarih tekürürden ibarettir,şimdide kürt adıyla bunlar yapılmak ve memleketim bölünmek isteniyor,öğretmenler olaak bu yolda akıllı adımlar atılmalı birlik bütünlük içerisinde hareketedilmeli,filmin genell durumu incelenmeden izleyelim ileyelim diyede atlanılmamalı,çünkü birileri bu film üzerinden politka yapmak istiyor olacaktır,kiii zaten isminden belli dil olmak millet olmak devllet olmak sırlaması ile bazı kavramlar elde edilmek isteniyorr.
NOT:Ayıplar ayıplarla değill hizmetle örtülürr mkpatriot

mkpatriot' Alıntı:
ben bu fragmanla ilgimi çekecek bişe yakalyamadım ancak bende oluşan bir soru sadece neden dinini dininin dinnn din dinn diye bir müzik var sözlerden kesit yok mu?
ayrıca filmin ismide anormal bişeyy iki dil bir bakul kürtçeyi dil olarak kabul eden kimm var kii!!!
Sevgili Atatürk'ün söyledikleri bir türlü anlaşılamyorr,kardeşimm azınlıkları ayrıca bir hakk verilmezz 4Eylül kongresinde alınan karardır,adamları zorunan tepemizee çıkarmaya çalışıyolar,evett doguda büyük bir ayıpp var,o ayıpda osmanlının son döneminden başlayıp günümüze kadar bir süre asala bir süre pkk vastıyasıyla ell uzatılmamış vatandaşlarımızın bir taraflara çekilmesinden başka birşey değildir.Ermenilerin yıllarca yapmışş oldukları ayrımcılık politikaları ermeni mantıgını aşıp şimdide kürtler üzeirnden devam etmektedir,Osmanlının ermenilere verdiği haklara baksanız dudagınız uçuklarr,ama adamları bizi dogu cepesinde arkamızdan vurdular ayaklanmalarla,ve tarih tekürürden ibarettir,şimdide kürt adıyla bunlar yapılmak ve memleketim bölünmek isteniyor,öğretmenler olaak bu yolda akıllı adımlar atılmalı birlik bütünlük içerisinde hareketedilmeli,filmin genell durumu incelenmeden izleyelim ileyelim diyede atlanılmamalı,çünkü birileri bu film üzerinden politka yapmak istiyor olacaktır,kiii zaten isminden belli dil olmak millet olmak devllet olmak sırlaması ile bazı kavramlar elde edilmek isteniyorr.
NOT:Ayıplar ayıplarla değill hizmetle örtülürr mkpatriot

konu farklı boyutlara taşınsın, kimsenin huzuru kaçsında istemiyorum.bukadar insan film izlensin dediğinde onlar bişey bilmiyorda bi sen biliyorsun.. kürt değilim ama birçoğunu seviyorum ve saygı duyuyorum.Allah'a çok şükür Müslümanım.bi insan müslümansa benim için ne olduğu hiç önemli değil.sanırım doğuda hiç görev yapmadın. yerin sıcaksa bu şekilde konuşman gayet normal..

Fragmani izledim. İsim ve konu beni cezbetsede fragmani izledikten sonra şevkim azaldı.
Öğretmenin kurduğu cümleler, veridiyi tepkiler , duygularını anlatığı satırlar daha şiiersel daha anlam yüklü cümlelerle olsaydı keşke. Tamam ben beceremem ama bu bir film yazanda senarist konuşturmalı hünerini .İzleyenlerde duygu yoğunluğu oluşturmalı , küçük bir kısmını izledim umarım tamamını izleyince yanılmış olurum.

Geri