Hayırlı Olsun Görevlendirmeler Bitti

Kodla Büyü
okadda' Alıntı:
sezgin meriç' Alıntı:
only61' Alıntı:
formatörlük yoksa ders sayısını tamamlamak için diğer dersleri de verirler mi yani...mesela matematik ya da başka ders...
bunun için genelde ücretli öğretmen alırlar...yine d eöyle yapacaklar....biz de 3-4 okul gezeriz ...
müdür bana gel bilgisayarların başında dur diyemez herhalde ek ders olmadıktan sonra okul havaya uçsun umrumda değil
beni düşünmeyen devlet ne hali varsa görsün...

İsterse hiç ders olmasın. ayın 15 inden 15 ine bankamatikten paramı çekerim. kalan boş günlerde piyasaya iş yaparım.
1 hafta 10 günde yaptığım web sayfasından 600tl alıyorum. işleri artırırız daha iyi olur.
yazdıklarında ciddimisin! mesai saatleri için farklı iş yapıp, karşılığında para kazanmak ne kadr etik, ne kadar vicdani!

Ve herkes senin dediğin gibi webmaster olsa 600 TL 6 Tl ye düşer.

slm arkadaşım. bak istanbul'da 73 öğretmen norm fazlası yaptılar haksız yere. bizim normalarımızdan ve atamalarıızdan sorumlu aynı zamanda rehberlikçilerdende sorumlu ilde bir müdür var bilen bilir. adamla konuşuyorsun birebir yönetmeliğe aykırı hareket ediyorsun diye. adamın cevabını ne sence:????????? soruyorum.

"yönetmeliğe aykırı olabilir ama ben resen sizi başka okullara atıyorum."

ve bu resen atanan öğretmenlerden sadece 2 tanesi geri dönmedi mahkeme kararı ile geri geldiler eski okullarına. o 2 taneside daha ii okullara gittiği için.

senin yöneticin yönetmeliğe aykırı hareket ediyor. (1) şube müdürü
müdür seviyesinden ornek vereyim.

ilk görev yerim olan okulda müdür ders zili çalar çalmaz öğretmenlere nutuk atar.
"siz devletin bir dakikasını dahi çalamazsınız dersinize girin" diyen müdür dersten nöbetçi ile beni çağırır. excel anlatıyorum onemli bir konudayım. gittim ve buyrun dedim.

"hocam şu bilgisayarda abzurt sayfalar çıkıyor temizler misin"

herşeye rağmen ben ayın 15 inden 15 ine maaşımı alırım diyorum ya ona vicdanım elvermiyor elvermez. onu şeytan söylettiriyor.

şimdi sorarım hocam size ucuz kahramanlık yapa yapa bu hale geliyorsun.

okadda' Alıntı:
sezgin meriç' Alıntı:
only61' Alıntı:
formatörlük yoksa ders sayısını tamamlamak için diğer dersleri de verirler mi yani...mesela matematik ya da başka ders...
bunun için genelde ücretli öğretmen alırlar...yine d eöyle yapacaklar....biz de 3-4 okul gezeriz ...
müdür bana gel bilgisayarların başında dur diyemez herhalde ek ders olmadıktan sonra okul havaya uçsun umrumda değil

İsterse hiç ders olmasın. ayın 15 inden 15 ine bankamatikten paramı çekerim. kalan boş günlerde piyasaya iş yaparım.
1 hafta 10 günde yaptığım web sayfasından 600tl alıyorum. işleri artırırız daha iyi olur.
yazdıklarında ciddimisin! mesai saatleri için farklı iş yapıp, karşılığında para kazanmak ne kadr etik, ne kadar vicdani!

Mesai saati içi mi? Adam dersini verir istediği kadar web sitesi yapar. kimsede ağzını açamaz. Helal olsun hocam takdir ediyorum senin gibi arkadaşları. Allah bol bereketli kazançlar versin.

adrenaline' Alıntı:
okadda' Alıntı:
sezgin meriç' Alıntı:
only61' Alıntı:

Mesai saati içi mi? Adam dersini verir istediği kadar web sitesi yapar. kimsede ağzını açamaz. Helal olsun hocam takdir ediyorum senin gibi arkadaşları. Allah bol bereketli kazançlar versin.
Valla keşke webmaster olacak kadar bilgim olsa ben de ağız kokusu çekmem. Öğretmenliği yan cebe koyar gezerim.

maverick07' Alıntı:
ben burdur ilinde çalışıyorum burada 3 yıldır her yaz bitefo görevlendirmesi yapılıyordu. hatta görev istek yazısında yaz tatilinde çalışmak isteyenlerle 1 eylülde çalışmak isteyenler için seçenek sunuluyordu. bu yılda aynı şekilde başvurularımızı aldılar daha sonra biz görevlendirmeler yapılacak derken okul mailine aşağıdaki yazıyı gönderdiler.

Sayın Yetkili,

Bakanlığımız tüm görevlendirmeleri iptal ettiğinden okullarımızda Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen görevlendirmeleri 2012 Eylül ayına ertelenmiştir. Temmuz-Ağustos aylarında BİTEFO görevlendirmesi yapılmayacaktır.

Arkadaşım buırda bitefolar en son 5 sene önce yazın görvlendirildiler. sizimn ora iyiymiş:):)

Söylentilere göre bilişimci olarak bakanlıkta sadece 60 kişi kalacakmış. Bunları da uzman kadrosuna alacaklarmış.

kazuo' Alıntı:
Söylentilere göre bilişimci olarak bakanlıkta sadece 60 kişi kalacakmış. Bunları da uzman kadrosuna alacaklarmış.
Uzman kadrosu değil hocam eğitim uzmanı yapacaklar arda fark var diye biliyorum bir incelerseniz güzel olur.

2 sene önce il içi tayin istediğimde merkezde 15 okul açıktı... Yalnız yanlış anlaşılmasın o sene sadece açık okulları açtılar.... yani 15 okulun 15 i de boştu... bu sene tayin hakkım yoktu ancak bir bakayım dedim ve yine 15-20 okul açıktı yalnız bu seferkiler boş değil sadece NORM olan okullar... Yani formatörlük pekiştikçe müdürler dersimizi seçmemeye başladılar, dolayısıyla norm olayımız da bitti... Formatörlük kaldırılırsa müdürler mecburen yine dersimizi seçmek zorunda kalacak ve hemen olmasa bile bir süre sonra branş eski haline dönecek....2004 te 2 saat ilköğretim 4-8 zorunlu seçiliyordu ve lise 10-12 seçmeliydi ama genelde 1 sınıf kademesinde seçiyorlardı...oradan bu noktaya 5-6 sene de geldi, buradan tekrar oraya 5-6 sene de umarım geliriz...

e sonuçta görevlendirmeler olucakmı? güzel haber verene istedii filmi mp3 ü belgeseli göndereyim.. :++:

Şu bitefo larıda kapsayan görevlendirmelerin bittiğini belirten yazıyının bağlantısı nerede ?

Aksaray'da hala devam ediyor, hangi iller neye göre sonlandırıyor bu görevlendirmeyi anlamıyorum.

Rüzgar hangi ile doğru eserse oluyor sanırım. Neyse ben de büyük şehirde çalışan ve alt yapısını da oluşturan bi arkadaşınız olarak verildiği kadar derse girerim. Sonra da okulda bağlasan durmam. Gider ek iş yaparım. Devlet derse gir demiş. Aynı devlet ders koymamış. Sıkıntıdan öleyim mi? Belki de daha fazla para bilem kazanırım du bakalım.

mfk' Alıntı:
Rüzgar hangi ile doğru eserse oluyor sanırım. Neyse ben de büyük şehirde çalışan ve alt yapısını da oluşturan bi arkadaşınız olarak verildiği kadar derse girerim. Sonra da okulda bağlasan durmam. Gider ek iş yaparım. Devlet derse gir demiş. Aynı devlet ders koymamış. Sıkıntıdan öleyim mi? Belki de daha fazla para bilem kazanırım du bakalım.

bizim muzi,k öğretmenninin 10dersi var 2,5 gunu bos canlı muzik yapıyor dugunlerde sarkı söyluyor ve ek dersten daha çok kazanıyor....

hayat86' Alıntı:
mfk' Alıntı:

bizim muzi,k öğretmenninin 10dersi var 2,5 gunu bos canlı muzik yapıyor dugunlerde sarkı söyluyor ve ek dersten daha çok kazanıyor....

bizimki yeni evli 2 okulda derse giriyor. akşamları ve hafta sonları da fasılda çalıyor. Niye çünkü adam YAPABİLİYOR.

Formatörlük görevlendirmeleri iptal edilmiş!

Arkadaşlar, bulunduğumuz ilde eğitici formatör görevlendirmeleri iptal edilmiş.Galiba formatörlük de kaldırılmış.Bilgisi olan var mı?

Re: Formatörlük görevlendirmeleri iptal edilmiş!

Amasya.Eğitici formatörümüzü aradım,şuanda çalışmadıklarını söyledi.Sanırım bakan formatör görevlendirmelerini onaylamıyormuş.

-miş - muş sezonu açılmıştır diyeceğim ama hiç kapanmadı ki...

hocam şu anda zaten yapılmıyor hiçbir yerde.muhtemelen eylülde başlar...

(bazı) eğitici formatörler de , okullarda formatör görevlendirmesine karşı bizzat duydum, biz de onlar olmazsa ne yaparız diye düşünebiliyoruz...

formatörlük inşallah kalkmaz arkadaşlar..eylülde herşey belli olur..bu arada eğitim ödeneği 700 tl diyorlar...doğru mu?

deli_divane' Alıntı:
(bazı) eğitici formatörler de , okullarda formatör görevlendirmesine karşı bizzat duydum, biz de onlar olmazsa ne yaparız diye düşünebiliyoruz...
sayın hocam, eğiticiler ve formatörler bir bütünün tamamlayıcılarıdır. Biri olmadan diğeri sıkıntı yaşar. Bana kalırsa çalışma yükü okullara doğru inildikçe artar. Formatör görevlendirmesine karşı olan bir eğitici varsa eğer, o bizden değildir :) Okulunuzdaki görevlendirme, bir dersin ya da sınıfın öğretmensiz kalmasını sağlamıyorsa sorun yoktur. Ağustos sonunda görevlendirme taleplerinin alınmaya başlanacağını umuyorum.

Geri