Hangi Kitabı Okuyoruz?

Kodla Büyü
Asal Sayıların Yalnızlığı ==> Paolo Giordano bitti :+1:

Miyase'nin Kuzuları ==> Üstün Dökmen
ve
Zaman Yolcusunun Karısı ==> Audrey Niffenegger
okumada :roll:

sevdiceğim' Alıntı:
İki Darbe Arasında ------- İskender PALA

Öğretmenim, bu kitabı okuduktan sonra yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.İskender PALA severek okuduğum bir yazardır.Dün bu kitabı gördüm,konu itibariyle ilginç geldi,çünkü İskender PALA'nın eski bir asker olduğunu bilmiyordum .Elimde başka kitaplar olduğu için şu anda almak istemedim.Ama daha sonra okumayı düşünüyorum.

Bu arada şuanda okuduğum kitaplar: (Keşke zaman yetse de daha çok okuyabilsek:))))
ÇANKAYA - FALİH RIFKI ATAY
BİZ KİMİZ?TÜRKLÜĞÜN KİMLİK ŞİFRESİ - REHA OĞUZ TÜRKKAN
HAYATA DAİR - NEVZAT TARHAN

zturfan' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
İki Darbe Arasında ------- İskender PALA

Öğretmenim, bu kitabı okuduktan sonra yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.İskender PALA severek okuduğum bir yazardır.Dün bu kitabı gördüm,konu itibariyle ilginç geldi,çünkü İskender PALA'nın eski bir asker olduğunu bilmiyordum .Elimde başka kitaplar olduğu için şu anda almak istemedim.Ama daha sonra okumayı düşünüyorum.

Bu arada şuanda okuduğum kitaplar: (Keşke zaman yetse de daha çok okuyabilsek:))))
ÇANKAYA - FALİH RIFKI ATAY
BİZ KİMİZ?TÜRKLÜĞÜN KİMLİK ŞİFRESİ - REHA OĞUZ TÜRKKAN
HAYATA DAİR - NEVZAT TARHAN
Kitaba dün sabah başladım ve bugün olmazsa bile yarın bitiririm inşallah... Dili diğer kitaplarına göre daha akıcı ve okuması daha kolay. Çok beğendim kitabını. İnsan okurken ürperiyor...

mehmed ALAGAŞ- DİVANE mecazi aşkın acısını çeken ve gerçek aşkı arayanlara on numara bir kitap.

erdem22' Alıntı:
Steinbeck - Fareler ve İnsanlar
Nihat Genç - Kavga Günleri (Bir Millet Uyanıyor Serisi 17. kitabı, Kuran: Attila İLHAN)
Banu Avar - Hangi Avrupa (yeni başladım)

"Öğretmenim lütfen bu kitabı okur musun" gayet güzel...

Elif Şafağı okuyan arkadaşlara, Nihat Genç in Kavga Günlerini okumalarını da öneririm...
insanların bir yere gelmek için neler yapabileceğini çok güzel yazmış.

Risâle-i Nûr'un Mahiyeti ve İstifade Yolları
İdris TÜZÜN
İrfan Mektebi Yayınları
--------
Karamazov Kardeşler
Dostoyevski
Kum Saati Yayınları
--------
Gözümü Haramdan Nasıl Korurum
M. Yusuf Güven
Işık Yayınları

"erdem22" hocam Nihat Genç'in Ofli Hoca'dan Sordum Kara Çiçeğe kadar tüm kitapları var bende. Ama "Kavga Günleri" diye birkitabı olduğunu bilmiyordum. kaçırmışım. Farklı Yayınevlerinde yayınlandığı için kaçırdım sanırım. İletişim, Cadde, Destek. Bilgi Yayınevinden çıkan tek kitabı herhalde. Benim için önemliydi ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Diriliş - Çanakkale 1915

Turgut ÖZAKMAN

Başlayalı 2 gün oldu. Harika gidiyor. Çanakkale Savaşı ile ilgili birçok kitap okudum. En kapsamlı ve en güvenilir olanı bu diyebilirim. 18 Mart da yaklaşmışken bütün öğretmen arkadaşlara tavsiye ederim.

ozlemmehmet06' Alıntı:
Fakir BAYKURT---TIRPAN.

Çok güzel bir kitaptır. Baykurt'un birço kitabında olduğu gibi bunda da köyde geçen olaylar anlatılır. Finali gerçekten harikaydı...

Ambler Uyarısı - Robert LUDLUM

Bol bol komplo içeren bir kitap. Meraklılarına öneririm...

Suzanne Collins-Açlık Oyunları/ Ateşi Yakalamak
Elif Şafak- Aşk/Siyah Süt
Adam Fawer-Olasılıksız/Empati
Dan Brown-Kayıp Sembol
Biraz fazla oldu ama hepsini yakın zamanda okudum:)

lost' Alıntı:
Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk- İskender PALA
İskender Pala'nın diğer kitapları gibi çok güzel ve kurgusu mükemmel herkeze tavsiye ederim.
Ben Sunay Akın'ın Ay Hırsızı kitabını okuyorum çok güzel bir kitap mutlaka okuyun.

can dündar- ergenekon devlet içinde devlet (yıllar önce yazılmış bir kitap yazar basbas bağırmış ama kimse duymamış...)

canan tan-en son yürekler ölür (yeni bitti)

ilber ortaylı-son imparatorluk osmanlı (yeni başladım)

Geri