Hangi kitabı okuyorsunuz?

Kodla Büyü
yeni kitapyurdu.comdan istedim. bugün başlayacam."Yavaşla! Bu hayattan bir defa Geçeceksin." Ardında da Ergenekon kitabı beni bekliyor.

Durgun Don\ Slohov : Mutlaka Okunması lazım
Ana\ Gorki : Mutlaka okunması lazım
Bir gün tekbaşına\ V.Türkali : Mutlaka okunması lazım
Glan Made' in serisinin hemen hepsi : Okunmaya değer
J.Grang serisi (Taş Meclis vs.) : Okunmaya değer
J.J.Tolkien Serisi : Keyfe keder ben çok sevdim
Y.Kemal serisi : Okunmalı, Bilhassa son 4'lemesi gerçi 3 tanesi yayınlandı
okadar çok yazılacak varki ama son okuduğunuz sorurusnda ısrar ederseniz N.Hikmet Memleketimden insan manzaraları (3. Kez )
:+1:

mutluluk' Alıntı:
simpson' Alıntı:
arkadaşlar ben bir Dan Brown hayranı olarak size bütün kitaplarını tavsiye ederim. hepsini çok zevk alarak okudum. şu anda da leyleklerin uçuşu-Jean-Christophe Grangé okuyorum.

Jean Christophe Grange kitapları hakında biraz bilgi verebilirmisin???Merak ettimde hocam.teşekürler...

keyif ve heyecanla okunur kitapları tüm seriyi soluksuz okuyacağınızı söyleyebilirim... :+1:

filatros' Alıntı:
şimdi Ahmet Ümit'in KUKLA kitabını okuyacam. biraz kalın ama başa çıkabilirim :)
Bilhassa ilk kitapları kurgu ve akış açısından çok güseldi. Soluksuz okurdum ama artık biraz piyasa yapıyo gibi kitabın 2-3 bölümünden sonra sonunu tahmin ettim. Eşime söyledim oda bi kağıda yazıp bana verdi aynen tahmin etmiş. Yani son 1-2 kitabı hariç tutarsak çok sürükleyici ve heyecanlı bide türk polisiye romancısı olarak okuması keyifli... 8)

Uçurtma Avcısı-Khaled Hosseini

ayrıca arkadaşların "olasılıksız" adlı kitapla ilgili fikirlerine katılıyorum, o kadar heyecanlıki yarısını bi gecede bitirmiştim(kitap 475 sayfa). ertesi gün okulda gözlerim zonklamıştı ağrıdan 8)

ben çook önce okuduğum ve hala ondan daha iyi kitaba rastlayamadığım bir kitabı tavsiye etmek istiyorum sizlere ;
babilde ölüm istanbulda aşk- iskender pala
bence herkes bu kitabı okumalı

Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı-Salih SURUÇ okuyorum.
Halit Ertuğrulun kitaplarını çok beğeniyorum.Dili çok sade ama içeriği oldukça ağır bence...
Hatta bigün kendisiyle de tanışdım.(ne ilginçdi o gün)

filatros' Alıntı:
mutluluk' Alıntı:
simpson' Alıntı:
arkadaşlar ben bir Dan Brown hayranı olarak size bütün kitaplarını tavsiye ederim. hepsini çok zevk alarak okudum. şu anda da leyleklerin uçuşu-Jean-Christophe Grangé okuyorum.

Jean Christophe Grange kitapları hakında biraz bilgi verebilirmisin???Merak ettimde hocam.teşekürler...

hocam ben size cevap vereyim: Zat-ı muhterem :) polisiye romaların pîridir. Kurgusu çok geniş kitaplar yazıyor. Detaylardan bunu anlayabiliyorsunuz. Mümkün olduğunca kitabı tek seferde okumalısınız. çünkü olaylardan koptuktan sonra toparlamak çok zor. biraz (!)detaycı bir yazar.
Konular nerden buluyor bilmem ama yaratıcılığına diyecek yok adamın!
Hareketli ve polisiye romanları seviyorsanız kaçırmayın derim.

polisiye deyince insan önce ürküyor özellikle hareketi çok sevmiyorsanız ben daha çok gerilim ve macera demek istiyorum. hocamında dediği gibi kitaplar bir solukta okunmalı yoksa sıkılıyor ve tekrar başlamak durumunda kalıyorsunuz şahsen leyleklerin uçuşuna 2 defa başladım :oops: ama bu defa bitecek :D Jean Christophe Grange 'ın kızıl nehirler kitabınıda hem okudum hemde filmini izledim filmini izlemediyseniz edinin derim.

buka_' Alıntı:
Uçurtma Avcısı-Khaled Hosseini

ayrıca arkadaşların "olasılıksız" adlı kitapla ilgili fikirlerine katılıyorum, o kadar heyecanlıki yarısını bi gecede bitirmiştim(kitap 475 sayfa). ertesi gün okulda gözlerim zonklamıştı ağrıdan 8)

olasılıksız adlı kitabı öyle övdünüzki sıradaki kitabım o olacak heralde :D

Usturlab' Alıntı:
Mustafa Armağan-Küller altında yakın tarih 3

3 üncüsü çıktı bilmiyorum ama ben 1. sini okudum ve gerçekten ilginç bilgiler var. tek kaynaktan inanmak istemiyorum ama gerçekler hakkında kaynak göstermesi kendisine inandırmaya yetti.

İTALYANCA AŞK BAŞKADIR-MAEVE BINCHY
sürükleyici ve eğlenceli bir kitap.tavsiye ederim.bunu yeni bitirdim.şuan ŞU ÇILGIN TÜRKLER'i okuyorum

jins1903' Alıntı:
İTALYANCA AŞK BAŞKADIR-MAEVE BINCHY
sürükleyici ve eğlenceli bir kitap.tavsiye ederim.bunu yeni bitirdim.şuan ŞU ÇILGIN TÜRKLER'i okuyorum
MAEVE BINCHY 'inin yıldızlı ve yağmurlu geceler kitabı da güzel. Romantik takılacaksanız yazarın kitabları size göre.

Sonsuz Nur 1-2
Genç Beyin (Kitap gibi)
Varlığın metafizik boyutu

şuan "olasılıksız" adam fawer okuyorum daha yeni başladım bunu bitirdikten sonra da"portebello cadısı" Paulo Coelho kitabına başlicam...

Suç ve Ceza 2. cilt...
Bir önce Elif Şafak (Baba ve piç) okudum ilk kez ve çok beğendim, sırada yine onun Siyah Süt ü var...Ama Olasılıksız da çok övülmüş merak ettim...

Geri