Hamilelik

Kodla Büyü
doğumdan önceki 8 haftanın 5 ini doğum sonrası 8 haftaya ekleme hakkınız var.

doğumdan önce 3 sonrasında 13 hafta izinli sayılabilir.
çocuğa bakmak için bunun haricinde rapor alma hakkınız yok. anne görev yapamayacak şekilde hastalanırsa rapor hakkı var. hastalığınızın durumuna göre 1 yıla kadar uzatılan raporlar var. kanser olursanız mesela. ama olmassınız inşallah. çocuğunuza ya bakıcı tutun yada ücretsiz izin hakkınız var 2 yıl sanırım babada izin alabilir annede..

bilisim_06' Alıntı:
Hocam o rapor hasta olduğunda kullanılmak için verilmiş bir hak. Rapor alıp evde çocuğa baksın varmı böyle bir zihniyet ya? Eşin öğretmense eğer girmediği dersler ne olucak. Eşin raporlu olduğu için yerine görevlendirmede yapılmaz. Bizim çocuğumuz önemli gerisini boşver öylemi. Rapor al evde çocuğa bak maaşınıda al böyle bir şey varmı? Senden eşinden çıkmasa çocuğundan çıkar acısı. Yapıcalacak şey belli raporu araştırmaya gerek yok ayrılırsın ücretsiz iznine istediğin zaman geri dönersin daha da araştırma bence.
hocam 20 günden fazla raporlu olunacaksa ücretli öğretmen her şekilde görevlendirmek zorunludur. ki görevlendirilir müdürüde zaten ücretlinin seneyi bitirmesini ister sizede raporlar bu seneyi kapatın der merak etmeyin.

fersah' Alıntı:
seba' Alıntı:
bilisim_06' Alıntı:
seba' Alıntı:
bilisim_06' Alıntı:
Hocam o rapor hasta olduğunda kullanılmak için verilmiş bir hak. Rapor alıp evde çocuğa baksın varmı böyle bir zihniyet ya? Eşin öğretmense eğer girmediği dersler ne olucak. Eşin raporlu olduğu için yerine görevlendirmede yapılmaz. Bizim çocuğumuz önemli gerisini boşver öylemi. Rapor al evde çocuğa bak maaşınıda al böyle bir şey varmı? Senden eşinden çıkmasa çocuğundan çıkar acısı. Yapıcalacak şey belli raporu araştırmaya gerek yok ayrılırsın ücretsiz iznine istediğin zaman geri dönersin daha da araştırma bence.

Tamam sen öyle yaparsın çocuğun olacağında olur mu hocam?

Emin ol öyle yaparım hocam. Ne eşime haram yediririm ne çocuğumu haramla yetiştiririm Allah nasip etmesin haram yemeyi.
Bir kişinin hakkına girsen neyse ama devletin hakkına girmek tüm milletin hakkına girmektir. Haram helal umrunda olmayabilir ama bu haktır. Allah kalbinize izan versin.

Kardeşim bi git işine ya valla en sonunda konuşturacaksın git fetvanı kime vereceksen ver. Çok biliyorsunuz helali haramı kendi eşiniz hamile kalınca bildiğiniz gibi yaparsınız ben burada devletin bize vereceği her hakkı sonuna kadar kullanacağım senin zoruna gitsede gitmesede işine bak.

Çok ilginç ya hocam değişik bir düşünce sistemine sahipmişsin her şeyi helale harama vurup konuları saptırmayın lütfen. Ya bekarsınız yada çocuğunuz yok, varsa da şaşarım.
Seba hocam bende ağustos 18 de doğum yapmıştım. Doğuma son üç hafta kalana kadar çalıştım. doğum sonrası da önce kullanmadığım iznimi aktardım. Sonrada 3,5 aylık bebeğimi tanımadığım bilmediğim bir şehirde, bilmediğim insanların eline teslim etmek yerine devletimin bana verdiği "YASAL" hakkımı kullanarak rapor aldım ve bebeğime bir müddet daha baktım. Kim ne derse desin hakikaten anne-baba olmadan bazı şeyler gerçekten anlaşılmıyor.

Rapor alıp okula gitmemek "YASAL" hak mı oluyor aceba? Sizin ki gibi zihniyetler değişmediği sürece bu ülke bir adım ileri gidemez.
Büyük ihtimalle aynı şeyi çocuğunuzun öğretmeni yapsa bütün okulu ayağa kaldırırsınız.
Yazık gerçekten çok yazık.

Tamam sen öyle yaparsın çocuğun olacağında olur mu hocam?[/quote]

Emin ol öyle yaparım hocam. Ne eşime haram yediririm ne çocuğumu haramla yetiştiririm Allah nasip etmesin haram yemeyi.
Bir kişinin hakkına girsen neyse ama devletin hakkına girmek tüm milletin hakkına girmektir. Haram helal umrunda olmayabilir ama bu haktır. Allah kalbinize izan versin.[/quote]

Kardeşim bi git işine ya valla en sonunda konuşturacaksın git fetvanı kime vereceksen ver. Çok biliyorsunuz helali haramı kendi eşiniz hamile kalınca bildiğiniz gibi yaparsınız ben burada devletin bize vereceği her hakkı sonuna kadar kullanacağım senin zoruna gitsede gitmesede işine bak.[/quote]

Çok ilginç ya hocam değişik bir düşünce sistemine sahipmişsin her şeyi helale harama vurup konuları saptırmayın lütfen. Ya bekarsınız yada çocuğunuz yok, varsa da şaşarım.
Seba hocam bende ağustos 18 de doğum yapmıştım. Doğuma son üç hafta kalana kadar çalıştım. doğum sonrası da önce kullanmadığım iznimi aktardım. Sonrada 3,5 aylık bebeğimi tanımadığım bilmediğim bir şehirde, bilmediğim insanların eline teslim etmek yerine devletimin bana verdiği "YASAL" hakkımı kullanarak rapor aldım ve bebeğime bir müddet daha baktım. Kim ne derse desin hakikaten anne-baba olmadan bazı şeyler gerçekten anlaşılmıyor.[/quote]

Rapor alıp okula gitmemek "YASAL" hak mı oluyor aceba? Sizin ki gibi zihniyetler değişmediği sürece bu ülke bir adım ileri gidemez.
Büyük ihtimalle aynı şeyi çocuğunuzun öğretmeni yapsa bütün okulu ayağa kaldırırsınız.
Yazık gerçekten çok yazık.[/quote]
yasal haktır mazaretiniz olduğunda siz ne yapıyorsunuz okula gidip masada mı mazeret gideriyorsunuz. bunada görevi ihmal ve sahtekarlık denir ha öyle ha böyle

baynadir' Alıntı:
ÜCRETSİZ İZNE AYIRIRSINIZ 1 YILLIK... SONRA İSTEDİĞİNİZ ZAMAN BUNU İPTAL EDEREK GÖREVİNE DEVAM EDER... RAPOR OLMAZ...

GERÇEKTEN GEREKLİYSE NORMAL YOLLARI BAŞVURUN. SAHTEKARLIĞA KAÇMAYIN. ALDIĞINIZ PARA HELAL OLMAZ...
8) :+1:

üçkağıtçılık ve sahtekarlık denir buna başka açıklaması yok, git ücretsiz izin al kardeşim devlet sana bu hakkı vermiş. Çocuk bezi filan demişsiniz tamamıyla saçmalık o kadar tek maaşla yaşayan aileler var onların yerinde olsanız ne yapardınız acaba bu kadar para delisi olmayın..

rasim535' Alıntı:
Eşim temmuz ayının başında doğum yaptı 13 haftanın nerdeyse tamamı yaz tatiline geldi. Ekim 15e kadar doğum izni devam etti ................
3.38 veya 39.haftada doğum olursa orada kullanamadığınız sürede doğum sonrasına ekleniyor yani 38.haftada doğum olursa doğum sonrası 13+2 hafta oluyor bu da doktorun vereceği raporda yazılı oluyor.
...................

Bu 3. madde torba yasayla gelmiş önceden arada kaynıyormuş :)

sedo' Alıntı:
Doğum izinleri doğumun tarihiyle hemen başlar. Yaz tatiline geldi iznim kaynadı ben bu izni sonra kullanayım diye birşey yok :) Hatta eşiniz çalışabilir kağıdıyla 37. haftaya kadar çalışmış ve hemen ardından doğum yapmış ise hemen doğumdan sonraki 8+5 haftalık doğum izniniz başlar. Bir not daha 32. haftadan ititbaren doktordan çalışabilir kağıdı aldıktan sonra alınan raporlarda doğumönü izninizden kesiliyormuş.. Bizde bebek bekliyoruz yeni öğrendik bunları 8)
Hocam torba yasa ile o değişti. Ben kullandım tatile gelen zamanları. Bilginiz olsun.

Doğum olur. Ertesi günden itibaren 8+5 i kullanırsınız.

seba' Alıntı:
bilisim_06' Alıntı:
seba' Alıntı:
bilisim_06' Alıntı:

Bir kişinin hakkına girsen neyse ama devletin hakkına girmek tüm milletin hakkına girmektir. Haram helal umrunda olmayabilir ama bu haktır. Allah kalbinize izan versin.

Kardeşim bi git işine ya valla en sonunda konuşturacaksın git fetvanı kime vereceksen ver. Çok biliyorsunuz helali haramı kendi eşiniz hamile kalınca bildiğiniz gibi yaparsınız ben burada devletin bize vereceği her hakkı sonuna kadar kullanacağım senin zoruna gitsede gitmesede işine bak.

Devam et hocam işine bak sen. Devlet alacagını catır catır alıyor bizden. Hak hukuk tek taraflı işlemiyor öbür taraftada. Hiç gocunmuyorum ama şu aldığımız maaştan vergi veriyoruz. Vergili maaş ile aldıgımız arabaya vergi oduyoruz,aynı vergi kesilmiş üç kuruş maaş ile yediğimiz içtiğimize kdv ödüyoruz. doguda eletrik faturası odenmiyor onuda biz oduyoruz. Sonra eşit işe eşit maaş deniliyor herkesin maaş artıyor bizimkisi yerinde kalıyor sonra ek ders 7.3 mü 7.5 mi diye hesap yapıyoruz. :)

Eşşekten düşmeyen ne anlar eşekten düşenin halinden. Sen devam et hocam. 1 sene kapatanlar var evet heyet raporu ile yapıyorlar.

Özel bir durum ortaya cıkmazsa kimse basvurmaz zaten buna gurbette aldıgın uc kurusu fırsatcı bakıcılara dökecegine çak raporu bitsin :+1:

Zaten anne adayı yalnızsa tek başına bunalıma giriyor ister istemez cocuk bakmak zor iş. Gayri ihtiyari psikolojisi bozuluyor. Psikiyatrlarda 40 40 rapor verebiliyor.

b0145829' Alıntı:
fersah' Alıntı:
seba' Alıntı:
bilisim_06' Alıntı:
seba' Alıntı:

Seba hocam bende ağustos 18 de doğum yapmıştım. Doğuma son üç hafta kalana kadar çalıştım. doğum sonrası da önce kullanmadığım iznimi aktardım. Sonrada 3,5 aylık bebeğimi tanımadığım bilmediğim bir şehirde, bilmediğim insanların eline teslim etmek yerine devletimin bana verdiği "YASAL" hakkımı kullanarak rapor aldım ve bebeğime bir müddet daha baktım. Kim ne derse desin hakikaten anne-baba olmadan bazı şeyler gerçekten anlaşılmıyor.

Yazık gerçekten çok yazık.

Bende diyordum ki bizim ulke neden ileri gitmiyor. Bayan öğretmen arkadaşların doğum izninden sonra yılı kapatmasındanmış.

Technolog hocam boşver bu gereksizleri baksana ülkenin ilerlememesini bile bize bağladılar :) Buna sahtekarlık diyene 2 çift laf ederim adam olduğuna inansam ancak etmeyeceğim onun yerine tekrar söylüyorum devletin verdiği her hakkı sonuna kadar kullanacağız. Sizin çocuğunuz olurken bildiğiniz gibi yaparsınız bende bildiğim gibi yapacağım kişinin helal ya da haram işleriyle uğraşacağıunıza sadece kendi işinize bakın.

Yardım eden arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum.

seba' Alıntı:
Technolog hocam boşver bu gereksizleri baksana ülkenin ilerlememesini bile bize bağladılar :) Buna sahtekarlık diyene 2 çift laf ederim adam olduğuna inansam ancak etmeyeceğim onun yerine tekrar söylüyorum devletin verdiği her hakkı sonuna kadar kullanacağız. Sizin çocuğunuz olurken bildiğiniz gibi yaparsınız bende bildiğim gibi yapacağım kişinin helal ya da haram işleriyle uğraşacağıunıza sadece kendi işinize bakın.

Ya bide öğretmen olmuşsun yazık be!!! Daha yasal hakkın ne olduğunu bilmiyosun. Doğumdan sonra gidersin 1 yıl ücretsiz izin alırsın
o senin yasal hakkındır. Ama okula gitmeden para almak için sürekli gereksiz yere rapor alman o senin sahtekarlığındır....

Technolog hocam senin yazdıklarını okudumda cevap vermeye bile değmez. Ha bu arada doğuda elektrik faturası ödenmiyormuş madem parayı bu kadar seviyorsun git orda çalış o zaman...

seba hocam tek hekimden alacağınız 20+20 lik rapor işinizi görmezse il sağlık kurullarına onaylatacağınız rapor ile devam ettirsiniz dönem kapatma işini.

amma şunu söyleyeyim ki helal haram noktasında bir daha düşünmenizi öneririm. eşinizi kendinizi boşverin bebeğinizi düşünün.

b0145829' Alıntı:
seba' Alıntı:

Ya bide öğretmen olmuşsun yazık be!!! Daha yasal hakkın ne olduğunu bilmiyosun. Doğumdan sonra gidersin 1 yıl ücretsiz izin alırsın
o senin yasal hakkındır. Ama okula gitmeden para almak için sürekli gereksiz yere rapor alman o senin sahtekarlığındır....

Çok büyük sahtekarımdır öyle böyle değil şimdi yoluna git.

technolog' Alıntı:
sedo' Alıntı:
Doğum izinleri doğumun tarihiyle hemen başlar. Yaz tatiline geldi iznim kaynadı ben bu izni sonra kullanayım diye birşey yok :) Hatta eşiniz çalışabilir kağıdıyla 37. haftaya kadar çalışmış ve hemen ardından doğum yapmış ise hemen doğumdan sonraki 8+5 haftalık doğum izniniz başlar. Bir not daha 32. haftadan ititbaren doktordan çalışabilir kağıdı aldıktan sonra alınan raporlarda doğumönü izninizden kesiliyormuş.. Bizde bebek bekliyoruz yeni öğrendik bunları 8)
Hocam torba yasa ile o değişti. Ben kullandım tatile gelen zamanları. Bilginiz olsun.

Evet öyleymiş iyi oldu öğrendiğim.. Teşekkürler :roll:

sedo' Alıntı:
technolog' Alıntı:
sedo' Alıntı:

Şu ilk 3 ayıda sorunsuz atlatırız inşallah. İnsan korkuyor :)

hocam hayırlı olsun Allah sağ salim elinize almayı nasip etsin benim de aralık sonu gibi bir kızım olacak inş. Allah izin verirse. İnsan şimdiden düşünüyor bebek doğduktan sonra biraz daha anne sıcaklığı görsün istiyor nasıl olacak bir taraftan okul var tamam ama bir taraftan da o senin canın nasıl ayrılacaksın.. İnsan ancak başına gelince düşünebiliyor biraz karşık bir durum. kolay gelsin....

40 gun rapor hakkınızı hafta sonlarınıda hesaba katarak alın mesela ben 5+5 olarak 2 hafta aldım böylece 4 gunkar ettim doktorunuzla konusun ben aile hekimiyle ve baska bir sağlık ocagından aldım.Bu sekilde alırsanız 40 gunu asıyor ayrıca aynı doktordan ust uste en fazla 20 gun raor alınıyor o yuzden 2 doktor bulmanız lazım.Sonrasında da 40 gun heyet raporu alabilirsiniz doğum yaptıgınız hastaneden veya baska bir hastaneden alın.Heyet rapru almak için en az 3 uzman dr olması lazım. Bir de benim bir arkadasım psikiatriden rapor aldı eger psikiatriden alırsanız 40 den fazla alabiliyorsunuz.Doktor lohusalık sendromu gibi bir sey yazıyor...

sedo' Alıntı:
technolog' Alıntı:
sedo' Alıntı:

Nasıl yani, yaz tatiline ya da 15 tatiline denk geldiğinde doğum sonrasına eklenebiliyor mu yanlış mı anladım? Torba yasasıyla ilgili maddelere de baktım ama göremedim.

devlet adam gibi devlet olsun da 6 ay ücretli doğum izni versin. ya da en azından maaşının yarısını versin.çalışan kadının çalışan annenin haklarını gasp etmesin. okullardaki müdürler süt iznini adam gibi kullandırsın. bak o zaman millet başvuruyo mu böyle şeylere. Allahım affetsin zamanında biz de çok düşündük haram mı helal mi diye zaten sadece 20+20 rapor kullandık. ama daha 2 aylık kızımızı bakıcalara bırakmamak için aldık.
ücretsiz izin al demek kolay. çocuk yaparken heralde kimse takvimle programla yapmıyo ALlahın takdiri, ol dediği zaman oluyor. böyle plansız bir vakitte bir sürü borcun varken çift maaştan tek maaşa geçte bi gör bakalım. tek maaşla çalışan bir sürü insan var tabi ama tek maaşlının da borcu kendine göredir. devlet ve işverenler (özel sektör için de geçerli aynı şeyler) annelerin, çalışan kadının haklarını gasp etmemelidr. tabii siz kadının çalışmakla ne işi var evinde otursun çocuğunu büyütsün dersiniz.

eski çalıştığım ilçede bir öğretmen vardı, ilçeye gelmemek için sürekli heyet raporu alıyordu ve bir sene hiç okula gelmedi, çalışmadı maaşını da tıkır tıkır aldı.hiç bir sağlık sorunu yoktu, adamları vardı ayarladı.
yine çevremdeki hamile bayan arkadaşlarımın çoğu hamilelik sonrası raporlarla, mazeret izinleriyle bilmem nelerle dönemleri kapattılar.raporları 5+5+5+5 şeklinde alırsanız hafta sonlarına fazladan gün gitmiyor. heyet raporları bilmem neler....
ben kendimce bunları asla tasvip etmiyorum, bana doğru gelmiyor. herkesin kendi bileceği iş.
devlet sağlık raporunu adı üstünde SAĞLIK raporunu hak olarak vermiş. evde çocuğunuzu bakmak istiyorsanız ücretsiz izin HAKKI tanımış hem de iki sene, alın büyütün sonra istediğiniz zaman geri dönün diye. ha tabiki devletimiz bizden vergi alıyor, keşke bebekten sonra 6 ay ücretli izin verse ama bunlar olmuyor diye bazı şeyleri kendimize hak olarak göremeyiz. bu sadece kendini kandırmaktır, kendimizi haklı çıkarmak için kılıfına uydurmaktır.

Bu forumda son zamanlarda sorulan her sorunun cevabı dualarla, haram-helallerle, hayırlı olsunlarla, Allah'ın takdiriyle, namaz kıl geçer demelerle .... açıklanıyor. Hayır inançsız biri değilim ama bu durum çok sinir bozucu olmaya başladı. Yakında bozulan bilgisayarlar için de dua okuyun düzelir önerisi gelmesinden korkuyorum. Her şeyi dinle açıklayanlar inandırıcılığını yitiriyor. Din Allah'la kul arasındadır. Kimseyi ilgilendirmez. Konuyu açan arkadaş belli ki bir çıkış yolu arıyor. Arkadaşın rapor almasının haram olduğunu düşünenlerin onu güzel ifadelerle uyarmasını anlayabiliyorum ama hocamızın hangi şartlarda bulunduğunu dinlemeden ona "sahtekarsın, bir de öğretmen olacaksın..." ifadelerini kullanmak acaba hoşgörü dini diye anılan dinimizin hangi ayetinde, hangi hadisinde var?

İnsanlar çift maaşken 5 yıllık kredi çeker ev alır ondan sonra vay efendim eşim hamile tek maaşla nasıl ödeyeceğiz..Evin de olmasın bi kaç yıl ne olur sanki...Rapor bi hak değildir ama devlet işte hocamın dediği gibi yapsa bi sorun kalmaz ama...
onureren' Alıntı:
devlet adam gibi devlet olsun da 6 ay ücretli doğum izni versin. ya da en azından maaşının yarısını versin..

mutlak_adeger' Alıntı:
Bu forumda son zamanlarda sorulan her sorunun cevabı dualarla, haram-helallerle, hayırlı olsunlarla, Allah'ın takdiriyle, namaz kıl geçer demelerle .... açıklanıyor. Hayır inançsız biri değilim ama bu durum çok sinir bozucu olmaya başladı. Yakında bozulan bilgisayarlar için de dua okuyun düzelir önerisi gelmesinden korkuyorum. Her şeyi dinle açıklayanlar inandırıcılığını yitiriyor. Din Allah'la kul arasındadır. Kimseyi ilgilendirmez. Konuyu açan arkadaş belli ki bir çıkış yolu arıyor. Arkadaşın rapor almasının haram olduğunu düşünenlerin onu güzel ifadelerle uyarmasını anlayabiliyorum ama hocamızın hangi şartlarda bulunduğunu dinlemeden ona "sahtekarsın, bir de öğretmen olacaksın..." ifadelerini kullanmak acaba hoşgörü dini diye anılan dinimizin hangi ayetinde, hangi hadisinde var?
Bu durumun nesi moralinizi bozuyor hocam. Açılmayan bilgisayarlara, gasp edilen haklara karşı dua edin, Allah'a sığının denmiyor; bunalımdakilere, sıkıntısını arz edenlere dua etmeleri tavsiye ediliyor. Duanın bu gibi problemlere çözüm olmadığını mı düşünüyorsunuz yoksa dilinde Allah lafzı olan kişileri forumda görüyor olmak mı sizi asıl üzen. Saygılar...

0nursah' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
Bu durumun nesi moralinizi bozuyor hocam. Açılmayan bilgisayarlara, gasp edilen haklara karşı dua edin, Allah'a sığının denmiyor; bunalımdakilere, sıkıntısını arz edenlere dua etmeleri tavsiye ediliyor. Duanın bu gibi problemlere çözüm olmadığını mı düşünüyorsunuz yoksa dilinde Allah lafzı olan kişileri forumda görüyor olmak mı sizi asıl üzen. Saygılar...
Maneviyat önemli şüphesiz %99 müslüman olan ülkede Ağzından Allah lafını düşürmeyenler insanı rahatsız etmez tabiki.Ama birçok başlıkta bu tarz yorumlar var.Raporu bile helal haram dinen caiz değil vs ye dökmek bencede yanlış.

devlet daha sağlıklı adam gibi devlet olsun da 6 ay ücretli doğum izni versin. ya da en azından maaşının yarısını versin..

öncelikle hayırlı olsun hocam.. inşallah sağlıkla alırsınız çocuğunuzu kucağınıza.. bende 31 ağustosta doğum yaptım malesef bende doğum öncesi iznimi doğum sonrasına aktaramadım. doğum dr 20+20 raporunuzu yazar önceden konuşun kendisiyle.. ben ayrıcada heyet raporu aldım hocam iki kere eğer dr ayarlabilirseniz heyet raporu daha iyi olur..
kimsenin yorumunada kafanızı takmayın onlar anne bab olunca anlayacaktır.. devlet bizi bu yola itmese bizde rapor almazdık zaten..

eemree' Alıntı:
0nursah' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
Maneviyat önemli şüphesiz %99 müslüman olan ülkede Ağzından Allah lafını düşürmeyenler insanı rahatsız etmez tabiki.Ama birçok başlıkta bu tarz yorumlar var.Raporu bile helal haram dinen caiz değil vs ye dökmek bencede yanlış.

devlet daha sağlıklı adam gibi devlet olsun da 6 ay ücretli doğum izni versin. ya da en azından maaşının yarısını versin..

hocam ben evli değilim ama arkadaşların mağduriyetini anlamaya çalışıyorum. belli sebeplerle maaşın devam etmesi için çözümü raporda bulmak zorunda kaldıkları bir gerçek. keşke böyle olmasa devletimiz şartları çok daha iyileştirse de kimse bu yola başvurmak zorunda kalmasa. buraya kadar haklılar fakat evlatlarımızı düşünürken geride öğretmensiz bıraktığımız ana kuzularının olduğunu da unutmamalıyız. ülkemizdeki çarpık eğitim sistemi yüzünden çocukların ne büyük bir yarış içerinde olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz, peki böyle mühim zamanlarda onları aylarca öğretmenden yoksun bırakmaya, konularda yüzbinlerce rakibinden geride bırakmaya hakkımız varmı. bir de bunu düşünmemiz gerekir. başka bir yol olmasa rapor almak kaçınılmaz olacak anlıyorum ama ücretsiz izne ayrılma seçeneğimiz de var sonuçta. Ben işin helal haram boyutundan yaklaşmayayım tamam, ama şöyle düşünün: biz devletin bize sunmadığı olanaklar yüzünden raporu çakar geçerim derken, kendimiz de tıpkı devletin bize yaptığı gibi onlarca öğrencimizi mağdur etmiş olmayacak mıyız. Saygılar...

Tek dert çocuğu yalnız bırakmamak ise, elbette ücretsiz izin yeterli gelir.

Ben beceremem arkadaş, rapor almayı. 1 hafta olur da; 1 dönem, 1 yıl o ne yahu. Ben kendimi strese sokarım onu yapmak için.

Geri