Hamilelik

Kodla Büyü

seba

Site Gezgini
Eşim hamile arkadaşlar 2 haftalık ve ağustos ortasına doğru doğum olacak. Doğum öncesi 8 hafta ve doğum sonrası 8 hafta hep tatillerde gidecek gibi görünüyor. Bizde doğumdan sonraki ilk dönem okula gitmemesi için rapor almayı düşünüyoruz. Yeni torba tasarıya göre 10 yılını doldurmamış memur 40 gün mü rapor alabiliyor.

Aslını isterseniz ben şunu çok merak ediyorum. Şimdi son 3 haftaya kadar bildiğiniz gibi çalışabilir raporuyla idare ediliyor ancak bizim doğum tam yaza denk geliyor geri kalan 5 haftayı doğum sonrasına atıp 8+5 yapabiliyormuyuz yoksa yanıyor mu?

seba' Alıntı:
Aslını isterseniz ben şunu çok merak ediyorum. Şimdi son 3 haftaya kadar bildiğiniz gibi çalışabilir raporuyla idare ediliyor ancak bizim doğum tam yaza denk geliyor geri kalan 5 haftayı doğum sonrasına atıp 8+5 yapabiliyormuyuz yoksa yanıyor mu?

Bana sorarsan sayın hocam,
gelecek için şimdiden tasalanma. hele bir zamanı gelsin o zaman halledersin.
bu günlerin tadını çıkar.

Rabbim hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin...

40 günün hespine rapor alamazssınız 20+20 alabilirsiniz. 8+8 haftayı da istediğiniz gibi kullanabilirsiniz

cesur_yürek' Alıntı:
40 günün hespine rapor alamazssınız 20+20 alabilirsiniz. 8+8 haftayı da istediğiniz gibi kullanabilirsiniz
O da 10+10 şeklinde mi ne oldu en son. Bir doktor 10 günden fazla veremiyor memura sanırım. Ama kontrol diye işaretliyor altında. 10.günün sonunda gidiyorsun 10 gün daha veriyor.

sayın hocam,
doğumdan önceki 5 ve sonraki 8 haftayı kullanabilirsiniz,
raporu ise 10 günden fazla tek doktor yazamıyor fakat, doktorunuz heyete sevk ederse 40 + 40 .... rapor alırsınız ve maaş kesintisi olmaz.
bilgilerinize...

ÜCRETSİZ İZNE AYIRIRSINIZ 1 YILLIK... SONRA İSTEDİĞİNİZ ZAMAN BUNU İPTAL EDEREK GÖREVİNE DEVAM EDER... RAPOR OLMAZ...

GERÇEKTEN GEREKLİYSE NORMAL YOLLARI BAŞVURUN. SAHTEKARLIĞA KAÇMAYIN. ALDIĞINIZ PARA HELAL OLMAZ...

doğum öncesi 8 ve doğumdan sonra 8 olmak üzere 16 haftadır. 20 günlük raporu tek doktor vermez ama heyetten alabilirsiniz

Teşekkür ederim arkadaşlar. Sonuçta hepimiz onlarca çocuk okutuyoruz ancak kendi çocuğunuzun yerini tutmuyor. Annesiyle büyümesini çok istiyorum. Bu sebeple rapor işini araştırıyorum.

hamilelik güzeldir ama sağlıklı geçirmeliyiz mesela:
1-alkol ve sigaradan uzak durmak
2-eğilmemeliyiz
3-sebze meyve yemeliyiz
4-bebeğe öğüt vermeliyiz
BUNLARI YAPARSAK RAHATIZ :++: :idea: :!:

reyhan3458' Alıntı:
2-eğilmemeliyiz
3-sebze meyve yemeliyiz
4-bebeğe öğüt vermeliyiz
:shock:

Hocam o rapor hasta olduğunda kullanılmak için verilmiş bir hak. Rapor alıp evde çocuğa baksın varmı böyle bir zihniyet ya? Eşin öğretmense eğer girmediği dersler ne olucak. Eşin raporlu olduğu için yerine görevlendirmede yapılmaz. Bizim çocuğumuz önemli gerisini boşver öylemi. Rapor al evde çocuğa bak maaşınıda al böyle bir şey varmı? Senden eşinden çıkmasa çocuğundan çıkar acısı. Yapıcalacak şey belli raporu araştırmaya gerek yok ayrılırsın ücretsiz iznine istediğin zaman geri dönersin daha da araştırma bence.

Hocam bunlardan önce eşinizin ve bebeğinizin durumunu düşünün. özellikle hamileliğin ilk 3 ayını, en riskli dönemlerdir, Allah göstermesin düşük riskinin en fazla olduğu dönemdir.

baynadir' Alıntı:
ÜCRETSİZ İZNE AYIRIRSINIZ 1 YILLIK... SONRA İSTEDİĞİNİZ ZAMAN BUNU İPTAL EDEREK GÖREVİNE DEVAM EDER... RAPOR OLMAZ...

GERÇEKTEN GEREKLİYSE NORMAL YOLLARI BAŞVURUN. SAHTEKARLIĞA KAÇMAYIN. ALDIĞINIZ PARA HELAL OLMAZ...

:D tabi sonra cıkar sokağa cocuk bezi dilenirsin hocam:DDDD

hocam hamilelik çok güzel oluyor hele de her şey yolunda ise doğumdan önceki 8 haftayı son 3 hafta kalana kadar çalışarak geçirebilirsiniz sonraya ekleyebilrsiniz ama ilk dönemi raporlarla kapatamazsınız imkansız
siz en iyisi eşinizin bu güzel dönemine en iyi şekilde eşlik edin yeter gerisi kendiliginden gelir

bilisim_06' Alıntı:
Hocam o rapor hasta olduğunda kullanılmak için verilmiş bir hak. Rapor alıp evde çocuğa baksın varmı böyle bir zihniyet ya? Eşin öğretmense eğer girmediği dersler ne olucak. Eşin raporlu olduğu için yerine görevlendirmede yapılmaz. Bizim çocuğumuz önemli gerisini boşver öylemi. Rapor al evde çocuğa bak maaşınıda al böyle bir şey varmı? Senden eşinden çıkmasa çocuğundan çıkar acısı. Yapıcalacak şey belli raporu araştırmaya gerek yok ayrılırsın ücretsiz iznine istediğin zaman geri dönersin daha da araştırma bence.

Tamam sen öyle yaparsın çocuğun olacağında olur mu hocam?

baynadir' Alıntı:

Akıl verme hocam varsa para ver. Çocugu olacakmış arkadaşın. Belki inanmıyor adam.

seba' Alıntı:
Eşim hamile arkadaşlar 2 haftalık ve ağustos ortasına doğru doğum olacak. Doğum öncesi 8 hafta ve doğum sonrası 8 hafta hep tatillerde gidecek gibi görünüyor. Bizde doğumdan sonraki ilk dönem okula gitmemesi için rapor almayı düşünüyoruz. Yeni torba tasarıya göre 10 yılını doldurmamış memur 40 gün mü rapor alabiliyor.

Hocam öncelikle bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun.

8+5 i doğumdan hemen sonra kullanabilirsiniz ama yinede milli eğitime bir sor.

Rapor işine gelincede heyet raporu alman gerekiyor. 1 dönem değil 1 sene bile alabilirsin ama çokta abartmamak lazım.

Zaten 1 dönem çocugunuzun kendini biraz toparlaması için yeterli olacaktır. 3-5 aylık olmadan anne ile cocugun ayrı kalması oldukca sıkıntılı olacaktır.

Doğum izinleri doğumun tarihiyle hemen başlar. Yaz tatiline geldi iznim kaynadı ben bu izni sonra kullanayım diye birşey yok :) Hatta eşiniz çalışabilir kağıdıyla 37. haftaya kadar çalışmış ve hemen ardından doğum yapmış ise hemen doğumdan sonraki 8+5 haftalık doğum izniniz başlar. Bir not daha 32. haftadan ititbaren doktordan çalışabilir kağıdı aldıktan sonra alınan raporlarda doğumönü izninizden kesiliyormuş.. Bizde bebek bekliyoruz yeni öğrendik bunları 8)

hocam yeni torba yasaya göre tatile gelen izinlerini daha sonra kullanabiliyorsun. araştır bi.
sağlıkla kucağınıza alın inş.

reyhan3458' Alıntı:
2-eğilmemeliyiz
3-sebze meyve yemeliyiz
4-bebeğe öğüt vermeliyiz
:idea:

seba' Alıntı:
bilisim_06' Alıntı:

Emin ol öyle yaparım hocam. Ne eşime haram yediririm ne çocuğumu haramla yetiştiririm Allah nasip etmesin haram yemeyi.
Bir kişinin hakkına girsen neyse ama devletin hakkına girmek tüm milletin hakkına girmektir. Haram helal umrunda olmayabilir ama bu haktır. Allah kalbinize izan versin.

2 sene evvel bi arkadaşımız 10 kasımda doğum yapmış ve yılı tamamen kapatmış. bu sene de bir arkadaş 10 gün evvel doğum yaptı seminerlerden sonra gelmedi ve yıl boyunca raporla kapatacak. nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama yapıyorlar hocam.

Eşim temmuz ayının başında doğum yaptı 13 haftanın nerdeyse tamamı yaz tatiline geldi. Ekim 15e kadar doğum izni devam etti devamında da 15 hazirana kadar aylıksız izin alarak yılı kapattık. Doğumla ilgili izin işlemlerini dilim döndüğünce sıze anlatayım
1.doğum izni doğumdan önce 8 doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere 16 hafta
2.doğumdan önceki 8 haftanın 5 haftası doğum sonrasına aktarılabiliniyor ancak 32.hafta içerisinde doktordan 38. haftaya kadar çalışabilir yazısı şart
3.38 veya 39.haftada doğum olursa orada kullanamadığınız sürede doğum sonrasına ekleniyor yani 38.haftada doğum olursa doğum sonrası 13+2 hafta oluyor bu da doktorun vereceği raporda yazılı oluyor.
4.doğum sonrası iizin bitişinde üücretsiz izne ayrılanacaksa 15 gün önceden okula haber verilip yazışmalara baslamak gerekiyor valilik onayı için.
5.izninizi istediğiniz zaman kesip göreve baslayabilirsiniz.

rasim535' Alıntı:
Eşim temmuz ayının başında doğum yaptı 13 haftanın nerdeyse tamamı yaz tatiline geldi. Ekim 15e kadar doğum izni devam etti devamında da 15 hazirana kadar aylıksız izin alarak yılı kapattık. Doğumla ilgili izin işlemlerini dilim döndüğünce sıze anlatayım
1.doğum izni doğumdan önce 8 doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere 16 hafta
2.doğumdan önceki 8 haftanın 5 haftası doğum sonrasına aktarılabiliniyor ancak 32.hafta içerisinde doktordan 38. haftaya kadar çalışabilir yazısı şart
3.38 veya 39.haftada doğum olursa orada kullanamadığınız sürede doğum sonrasına ekleniyor yani 38.haftada doğum olursa doğum sonrası 13+2 hafta oluyor bu da doktorun vereceği raporda yazılı oluyor.
4.doğum sonrası iizin bitişinde üücretsiz izne ayrılanacaksa 15 gün önceden okula haber verilip yazışmalara baslamak gerekiyor valilik onayı için.
5.izninizi istediğiniz zaman kesip göreve baslayabilirsiniz.

Hocam anladığım kadarıyla bu durumda bizimde doğal olarak yazın verilen izinler yanacak onu daha sonra kullanamayacağız.

Yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

bilisim_06' Alıntı:
seba' Alıntı:
bilisim_06' Alıntı:

Emin ol öyle yaparım hocam. Ne eşime haram yediririm ne çocuğumu haramla yetiştiririm Allah nasip etmesin haram yemeyi.
Bir kişinin hakkına girsen neyse ama devletin hakkına girmek tüm milletin hakkına girmektir. Haram helal umrunda olmayabilir ama bu haktır. Allah kalbinize izan versin.

Kardeşim bi git işine ya valla en sonunda konuşturacaksın git fetvanı kime vereceksen ver. Çok biliyorsunuz helali haramı kendi eşiniz hamile kalınca bildiğiniz gibi yaparsınız ben burada devletin bize vereceği her hakkı sonuna kadar kullanacağım senin zoruna gitsede gitmesede işine bak.

seba' Alıntı:
bilisim_06' Alıntı:
seba' Alıntı:
bilisim_06' Alıntı:

Kardeşim bi git işine ya valla en sonunda konuşturacaksın git fetvanı kime vereceksen ver. Çok biliyorsunuz helali haramı kendi eşiniz hamile kalınca bildiğiniz gibi yaparsınız ben burada devletin bize vereceği her hakkı sonuna kadar kullanacağım senin zoruna gitsede gitmesede işine bak.

Çok ilginç ya hocam değişik bir düşünce sistemine sahipmişsin her şeyi helale harama vurup konuları saptırmayın lütfen. Ya bekarsınız yada çocuğunuz yok, varsa da şaşarım.
Seba hocam bende ağustos 18 de doğum yapmıştım. Doğuma son üç hafta kalana kadar çalıştım. doğum sonrası da önce kullanmadığım iznimi aktardım. Sonrada 3,5 aylık bebeğimi tanımadığım bilmediğim bir şehirde, bilmediğim insanların eline teslim etmek yerine devletimin bana verdiği "YASAL" hakkımı kullanarak rapor aldım ve bebeğime bir müddet daha baktım. Kim ne derse desin hakikaten anne-baba olmadan bazı şeyler gerçekten anlaşılmıyor.

Geri