Hamilelik

Kodla Büyü
her güzellik bir arada olsun istiyorsunuz. hem çocuğum yalnız kalmasın hem çalışmayım, hem devlet maaş versin. bence hepsi bir arada olsun diye çareler aranacağına ne güzel Allah sağlıklı bi evlat vermiş bazı şeylerden kısalım bir müddet demeli. 3 kuruşa 5 köfte almaya çalışıyoruz.

Hocam Rapor işini doktora sorun doktorlar 20 gün rapor aldığınızda onlar içinde sıkıntı oluyor.,

Çocuğun annesiyle kalması güzel bir şey ama çevrenizde araştırın çocuk 4-5 aylıkken bakıcı bulunursa bakıcıya alışıyor 1 yaş geç diye düşünüyorum.

bakıcıya alışmak konusunda bizimki bakıcıya alıştı şmdi onun evden gelmek istemiyor. (Hatta Anne diyor)

Bu güzel baktığının göstergesidir diyoruz.

Her şeyden önce sağlık inşallah sağlıklı bir şekilde kucaklamak nasip eder Allah

biraz alakasız olacak ama doğum izni bittikten sonra öğretmen raporlu olunca yerine başka bir öğretmen görevlendirilemiyor mu?

0nursah' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
Bu forumda son zamanlarda sorulan her sorunun cevabı dualarla, haram-helallerle, hayırlı olsunlarla, Allah'ın takdiriyle, namaz kıl geçer demelerle .... açıklanıyor. Hayır inançsız biri değilim ama bu durum çok sinir bozucu olmaya başladı. Yakında bozulan bilgisayarlar için de dua okuyun düzelir önerisi gelmesinden korkuyorum. Her şeyi dinle açıklayanlar inandırıcılığını yitiriyor. Din Allah'la kul arasındadır. Kimseyi ilgilendirmez. Konuyu açan arkadaş belli ki bir çıkış yolu arıyor. Arkadaşın rapor almasının haram olduğunu düşünenlerin onu güzel ifadelerle uyarmasını anlayabiliyorum ama hocamızın hangi şartlarda bulunduğunu dinlemeden ona "sahtekarsın, bir de öğretmen olacaksın..." ifadelerini kullanmak acaba hoşgörü dini diye anılan dinimizin hangi ayetinde, hangi hadisinde var?
Bu durumun nesi moralinizi bozuyor hocam. Açılmayan bilgisayarlara, gasp edilen haklara karşı dua edin, Allah'a sığının denmiyor; bunalımdakilere, sıkıntısını arz edenlere dua etmeleri tavsiye ediliyor. Duanın bu gibi problemlere çözüm olmadığını mı düşünüyorsunuz yoksa dilinde Allah lafzı olan kişileri forumda görüyor olmak mı sizi asıl üzen. Saygılar...
Yazdıklarımı anlamamışsınız, ben duanın çözüm olmadığını düşünüyorum demedim. Beni rahatsız eden; yasal işleyişi soran arkadaşa (rapor konusu) haram olduğunun hakaretle söylenmesi. İslam dini hiç tanımadığınız ve niyetinin ne olduğunu bilmediğiniz bir insanı bir soru sordu diye sahtekarlıkla suçlayın demiyor. Yani beni rahatsız eden "Allah" adının anılması değil karşınızdaki insan sizinle aynı fikirde değil diye ona sahtekarlığı yakıştırıyor olmanız. Ayrıca ben insanların inancını kendi içinde yaşaması gerektiğine inanıyorum. Ve dua tam bir inançla, gönülden yapıldığında anlamlıdır. Başkalarının dua et demesiyle sadece dudak hareket eder, inanmadan dua edilmez. Ve "Allah" adının kin, nefret ve hakaretle birlikte anılıyor olması ve olur olmaz her yerde, her konunun dinle açıklanması beni rahatsız ediyor.
Eşimle iletişim kuramıyorum diyene dua et, müdürle anlaşamıyorum diyene namaz kıl ferahla, rapor mu alsam diyene olmaz haram....hatta yine bu başlıkta çocuğun doğumunun tatile denk gelmesi de Allah'ın takdiri diye açıklanmış. Evet dualar var, inançlarımız var ama bir de bilimsel gerçekler var.
Son olarak bizim branşta bu kadar dua eden insan var da neden her geçen gün branşımız daha kötüye gidiyor? Çünkü gerçek bir bakanımız var, çünkü biz elimizden geleni yapmadan sadece duayla çözülecek sanıyoruz her şey, öyle değil mi hocam? Saygılar...

ya arkadaşlar bende hamilelik diyince belki paylaşıcak birşey olur diye(bende hamileyim.) okuyum dedim şu formu. yani siz hamilelikle ilgili herşeyi bitirdinizde sadece rapor kavgası mı kaldı. Boş ver cevap vermeyim dedim kendime de. Peygamber efendimizin şu sözü geldi aklıma haksızlık karşısında susan sessiz kalan dilsiz şeytandır. demiş efendimiz. rapor almak caiz değil arkadaşlar. İsteyen alır karışmayız. Ama kimsenin bunu bi hakmış gibi göstermeye hakkı yoktur. Bu arada rapor almayı düşünen arkadaşımıza destek olmak onu teşvik etmekde onun günahına sizi ortakçı yapar. bunu unutmayın yerinizde olsam en azından yorum yapmazdım.
Konuyu açan arkadaşa tavsiyem siz kimsenin gazına gelmeyin. en iiyisi ücretsiz izindir. çocuk ilk 6 ay anneden ayrılmamalı. Ama diyelimki çok borçlandınız tek maaşla olmuyo. ozaman eşinize söyleyin işine dönsün. Yani doğrusunu yapsın. Çünkü biz bu dünyada başıboş değiliz bizi gören ve biz doğruyu yaptığımız sürece yardımcı olan biri var. Herşeye gücü yeter çocuğunuzada hiç birşey olmaz . merak etmeyin.
Çok Allah dan bahsettik kim kızarsa kızsın. Dua edelimde Allah rapora muhtaç etmesin.

Geri