Halkimizin yüzde bilmem kaci nedir?

Kodla Büyü
Ben de az önce izlerken sinirlenip yarısında kapattım. Amerika halkı ile dalga geçerken aynısı olmuşuz, farkında değiliz.

büyüklerimiz sağ olsun bizim için en iyisini düşünmüş yayın yasağı koymuşlar.

doğru diyorsun hocam yayın yasağı işe yaramış. bizde burada atıp tutalım. kendimi normal, sıradan bir vatandaş olarak görüyorum ama olan olayları gördükçe halkın tepkisini izledikçe, bazen diyorum çok elit bir kesimde miyim, her şeyden haberim oluyor, bazı şeyleri görebiliyorum diye. yoksa gerçekten çok küçük bir azınlık mıyız?

tamam arkadaşlar bu ve buna benzer birçok video var youtube de maalesef :(
peki bu videodan çıkardığınız veya çıkardığımız sonuçlar nedir?

mustafayilmaz28' Alıntı:
tamam arkadaşlar bu ve buna benzer birçok video var youtube de maalesef :(
peki bu videodan çıkardığınız veya çıkardığımız sonuçlar nedir?

duyarsiz bilgisiz ve umursamaz bir millet olmusuz cogumuz

oda tv nin yanlı karalama haber yapmadığına inanan kaç kişi vardır bu ülkede.. :)

tayinci42' Alıntı:
oda tv nin yanlı karalama haber yapmadığına inanan kaç kişi vardır bu ülkede.. :)

ideolojik yaklaşmasanız şaşarım zaten.

kaynak oda tv değil http://sokakroportajlari.com/ eşşek kadar da yazıyor zaten videoda. bu site zaten uzun süredir sokak röportajları yapıyor. işinize gelmeyince oda tv, milliyet bilmem ne. daha kapatın gözlerini bakalım nereye kadar.

Yüzde kaçı nedir bilmiyorum ama çoğunun dünyadan bihaber, düşünmekten, yorumlamaktan aciz olduğu kesin.
X tv kanalının haber yayınlamasına , sokak röportajı yapmasına gerek yok. Her gün gördüğüm karşılaştığım insanların olaylara bakışı da aşağı yukarı aynı.

eskisehir' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

ideolojik yaklaşmasanız şaşarım zaten.

kaynak oda tv değil http://sokakroportajlari.com/ eşşek kadar da yazıyor zaten videoda. bu site zaten uzun süredir sokak röportajları yapıyor. işinize gelmeyince oda tv, milliyet bilmem ne. daha kapatın gözlerini bakalım nereye kadar.

tayinci42 de videodakilerden galiba :)

okuldaki küçücük öğrencilere bile sorsak bilirler patlama olayını..bunca bişey bilmeyen insanı bi araya nasıl getirmişler ilginç..

Bu tür röportajların güvenirliliğini ben şüpheli buluyorum. 100 kişiyle görüşüp, bilemeyen 10 kişiyi derleyip, bakın vatandaşlarımız böyle cahil diyen bu tarz videolara itibar etmiyorum.
Hepsinde öte, herkesin, herşeyi bilmesi gerekmemektedir. Bilmeyenleri ayıplamanın, yaftalamanın da bir anlamı yok, ayıp olan işte tam da bu davranıştır.

Tabikide siz haklısınız sayın arkadaşlar bu adamları kesin toplamışlardır kesin bir araya getirmişlerdir zaten adı geçen tv tv değil ki yandaş bi grup diyeceksiniz e hadi ona da amenna stv kanal 7 ülke tv mehtap bilmem şu bu neyse onlarda o her iki tarafında kanalları basın yayın grubu var itirazımız yok

arkadaşlar güldürmeyin beni çevrenize bi bakın en basitinden justin biber peşinden koşan gerizekalıları hepimiz izlemiştik yapılan yorumlara ağzımız açık kalmıstı bu en basiti erkeklere bilmem hangi takımın soy kütüğüne kadar say desem ezbere bilirler kızlara ise hangi sanatçıyı saç modelini kıyafeti indirimleri sorsam cevaplarlar SANKİ GERÇEK HAYATTA BU TİP İNSANLARLA KARŞILAŞMIYORUZ DA burda anlatılanlara yalan düzmece diyoruz kabul ediyorum düzmece diyorsunuz itiraz etmicem kavga çıkmasın hadi düzmece olsun peki ya doğruysa günlük yaşantınızda karşılastığınız adamlarsa onlar ne yapacaksınız peki asıl doğru soru bu olmalıydı , O zaman diyebilecekmisiniz ülkemin bilmem kaçta kaçı ?

Biri demiştide ne ler demiştim arkasından" dağdaki çobanla benim oyum aynımı diye , şimdi diyorum ki dağa çıkmaga bile gerek yok

tayinci42' Alıntı:
Senin izlediğin yayınların objektif haber yapmadığını bilmeyen mi var. Başka yayın izlemezsen ve çıkarına ters düştüğü için doğal olarak böyle düşünürsün.

şunu da unutmamak lazım tabi.
çoğunluğu böyle insanlardan oluşan toplumu yönetmek ve yönlendirmek çok kolaydır.
bence bu duruma bizi kolayca yönetmek isteyenler hiç ama hiç üzülmezler.
işlerine gelir yani seçimden seçime oy isteyerek kısa yoldan yeniden meclise girivermek.

bi yerde yanlış giden bi şey varsa,
o yanlışın en büyük sorumlusu oranın yöneticileridir.

-balık baştan kokar.
-at sahibine göre kişner.
--yönetenler doğru olursa,
yönetilenler eğri olmaya cesaret edemez.

yakuphan' Alıntı:
Bu tür röportajların güvenirliliğini ben şüpheli buluyorum. 100 kişiyle görüşüp, bilemeyen 10 kişiyi derleyip, bakın vatandaşlarımız böyle cahil diyen bu tarz videolara itibar etmiyorum.
Hepsinde öte, herkesin, herşeyi bilmesi gerekmemektedir. Bilmeyenleri ayıplamanın, yaftalamanın da bir anlamı yok, ayıp olan işte tam da bu davranıştır.

:+1: :+1:

AKADEMİA' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:

komşunuz evinize gelip salonu ateşe versin; siz ne oldu, kim yaptı diye merak etmeyin.
arabanızı birisi çizsin, siz arabaya ne oldu, kim yaptı diye merak etmeyin.

siz sahiplenmiyor olabilirsiniz ama burası benim vatanım, kendini bu vatana ait hisseden herkes de bunun gibi olaylardan haberdar olmak zorunda. eğer kalkıp cahilliği, bilgisizliği savunuyorsanız o sizin şahsi görüşünüzdür. bu davranışı örnek sunup millete ahlak terbiye dersi vermeye kalkmayın.

eskisehir' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:

komşunuz evinize gelip salonu ateşe versin; siz ne oldu, kim yaptı diye merak etmeyin.
arabanızı birisi çizsin, siz arabaya ne oldu, kim yaptı diye merak etmeyin.

siz sahiplenmiyor olabilirsiniz ama burası benim vatanım, kendini bu vatana ait hisseden herkes de bunun gibi olaylardan haberdar olmak zorunda. eğer kalkıp cahilliği, bilgisizliği savunuyorsanız o sizin şahsi görüşünüzdür. bu davranışı örnek sunup millete ahlak terbiye dersi vermeye kalkmayın.
Clinton'u ton balığı zannedenlerden olmamak lazım. :)
evet.
ama bence halkın suçu değil bu durum.

ozlem22' Alıntı:
okuldaki küçücük öğrencilere bile sorsak bilirler patlama olayını..bunca bişey bilmeyen insanı bi araya nasıl getirmişler ilginç..
Katılıyorum hocam. Bilmeyenlerden derleme yapmışlar sanki. Halkı küçümseyen, cahil gören ve netice de onlar adına kararlar almaya kalkışan kişilerden ve yayınlardan nefret ediyorum. Halkın yüzde bilmem kaçı CAHİLDİR, SAFTIR, BİLGİSİZDİR, SİZLER GİBİ ve SİZLER KADAR düşünemezler. Mutlu oldunuz mu o gruba dahil olmadığınız için? Bir siz akıllısınız ve gerçekleri görürsünüz. Allah görme yeteneği vermiş size, diğerlerinin gözüne de perde çekmiş zaten.

Geri