Halkimizin yüzde bilmem kaci nedir?

Kodla Büyü
oyungezer' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
okuldaki küçücük öğrencilere bile sorsak bilirler patlama olayını..bunca bişey bilmeyen insanı bi araya nasıl getirmişler ilginç..
Katılıyorum hocam. Bilmeyenlerden derleme yapmışlar sanki. Halkı küçümseyen, cahil gören ve netice de onlar adına kararlar almaya kalkışan kişilerden ve yayınlardan nefret ediyorum. Halkın yüzde bilmem kaçı CAHİLDİR, SAFTIR, BİLGİSİZDİR, SİZLER GİBİ ve SİZLER KADAR düşünemezler. Mutlu oldunuz mu o gruba dahil olmadığınız için? Bir siz akıllısınız ve gerçekleri görürsünüz. Allah görme yeteneği vermiş size, diğerlerinin gözüne de perde çekmiş zaten.

aynen öyle bence bu forumdakilerin büyük bir çoğunluğu Türkiye'deki bir azınlığı temsil ediyoruz.

Ne demek halkımızın yüzde bilmem kaçı nedir?
Böyle bir başlık atmaya utan mıyor musunuz?
halkını aşağılık gören kesimden misiniz?
ya halkın içinde daha sabah namazının kaç rekat olduğunu bilmeyenler
mekkenin yerini bilmeyenler
vb. vb var...
bunlar hakkında bile kötü yazmamak gerekirken halkı böyle sınıflara bölmek kimin haddine????

bir de kendini elit görenler var elit ne demekse gülesim geldi
kimse kendini büyük görmesin
zamanında bir mankende çıkıp benim oyumla çobanın oyu bir mi demişti
kurtulun artık bu fikirlerinizden..

Kur'an-ı Kerim: Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?

Hz. İsa: Ben ölüleri dirilttim, fakat cahilleri diriltemedim.

Hz. Ali: Cahiller ilim sahiplerine düşman kesilirler.

Konfüçyüs: Tevazu ile konuşmayan kişi zamanla bununla ilgili bütün kelimeleri de tamamıyla unutur.

Dr. Serra Menekay Öncel: Aklın yolu birdir ve akıl ile cehalet genellikle aynı yerde bulunmaz.

Dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir.
Johann Wolfgang von Goethe

demem o ki;
kötü şey şu cehalet!...

Olmaz ya... Tabii...

'Hiç bilenle bilmeyen bir olurmu? '
(Kuran-ı Kerim)

Olmaz ya... Tabii... Biri insan, biri hayvan!
Öyleyse "cehalet" denilen yüz karasından

Kurtulmaya azmatmeli baştan başa millet.
Kafi değilmi, yoksa bu son ders-i felaket?

Son ders-i felaket neye mal oldu? Düşünsen:
Beynin eriyip yaş gibi damlardı gözünden!

'Son-ders-i felaket' ne demektir? Şu demektir:
Gelmezse eğer kendine millet, gidecektir!

Zira, yeni bir sadmeye(çarpma) artık dayanılmaz;
Zira, bu sefer uyku ölümdür, uyanılmaz!

.....
..
http://www.antoloji.com/olmaz-ya-tabii-siiri/

teksen hocam doğruları yazmışsın. Sözün özü bilenle bilmeyen bir olmaz. Ama bildiğini zanneden cahillere ise ne yapsan kar etmez.

eset yüzünden insanlar acı, işkence insanlık dışı uygulamalar görüyor çocuklar ölüyor.
orada başka dehşet videolarda var kanlı bıçaklı :scared: insanlarmı bunlar haycan mı ikisi de değil muhalefet mi eset taraftarı mı bunlar bile hiç umrumda değil insanlık onuru çiğneniyor. buna savaş denemez savaş dediğin onurlu insanlar arasında olur böyle savaş mı olur?

eskisehir' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
oda tv nin yanlı karalama haber yapmadığına inanan kaç kişi vardır bu ülkede.. :)

ideolojik yaklaşmasanız şaşarım zaten.

kaynak oda tv değil http://sokakroportajlari.com/ eşşek kadar da yazıyor zaten videoda. bu site zaten uzun süredir sokak röportajları yapıyor. işinize gelmeyince oda tv, milliyet bilmem ne. daha kapatın gözlerini bakalım nereye kadar.

oda tv nin yanlı karalama haber yapmadığına inan biri..

evet sayıyorum........ 1 eskişehir..

varmı arttıran.

tayinci42' Alıntı:
eskisehir' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
oda tv nin yanlı karalama haber yapmadığına inanan kaç kişi vardır bu ülkede.. :)

kaynak oda tv değil http://sokakroportajlari.com/ eşşek kadar da yazıyor zaten videoda. bu site zaten uzun süredir sokak röportajları yapıyor. işinize gelmeyince oda tv, milliyet bilmem ne. daha kapatın gözlerini bakalım nereye kadar.

varmı arttıran.

isin gücün ortaligi bulandirmak
sen git senin gibileri say

volkankey' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
eskisehir' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

varmı arttıran.

+1

bu tayinci42 harbiden çok güldürüyor beni, iyi ki varsın adamım :puhaha: :puhaha: benide ekle hacım listeye bende odatv takipçilerindenim :D

link olarak sokak röportajları.com verilse idi bu konudaki konuşmalar bu kadar kırıcı olmayacaktı.
Oda tv olduğu için böyle olduğunu düşünüyorum. Oda tv hep yalan yazıyor demiyorum ancak üslübunu beğenmiyorum.
Ben yandaş medyanın da candaş medyanında eleştirisini yapıyorum. Biri karalarken yapılanları göremiyor. Birisi ise taraf tutayım derken yanlışları göremiyor. İkisini de beğenmeme hakkımı kullanıyorum.

Video için; halkımızın tamamını yansıtmıyor olsa da, bu çok ciddi bir olay, bu konunun bilinmesi gerekirdi diyorum . Ama malesef........ :( Üzücü
Bunda yayın yasağının da etkisi olmuştur diye düşünüyorum.

beraber yürüdük biz bu yollarda beraber ıslandık (Obamayla) yazımız bir kışımız bir. ülkemizde derin bir acı varken bizim medyamız başbakanın torunu torbasıyla ne yemiş ne içmiş onu konuşuyor. milli bayramımız dururken silikon vadisinde keyif süren başbakan için reyhanlının bir önemi var mı? nasıl olsa buda unutulur. başbakan obamayla 3,5 saat hiç bir bürokratın alınmadığı ve hiç bir kayıtın yapılmadığı gizli görüşmeyi 10 yıl sonra öğreneceksiniz. o zamanda memleket ne halde olur onu bilemem

Herkes her şeyi, bilmek, öğrenmek, her şey ile ilgilenmek zorunda değildir elbet.Fakat gözlerimizi daha çok açıp neler düzenleniyor takip etmeliyiz.Medya,basın-yayın bizi nerelere götürüyor,bunların arkasında neler var araştırmalıyız...
Röportaj yanlı veya değil sonuçta uyuşturulmuş bir millet olma yolunda ilerliyoruz.Yaşıyoruz fakat hissetmiyoruz.Umarım bir gün bu uyuşukluk geçer.
(Ha birde inşallah bu uyuşukluk felç değildir.)

tayinci42' Alıntı:
eskisehir' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

varmı arttıran.

yazık la. okuma yazması bile yok. kaynağın odatv nin olmadığını söylediğimi bile anlamıyor. odatv yi kaynak gösterdiğimi desteklediğimi sanıyor. Neyse, Allah'ın yarattığıyla dalga geçmemek lazım.

eskisehir' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
eskisehir' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

varmı arttıran.

yazık la. okuma yazması bile yok. kaynağın odatv nin olmadığını söylediğimi bile anlamıyor. odatv yi kaynak gösterdiğimi desteklediğimi sanıyor. Neyse, Allah'ın yarattığıyla dalga geçmemek lazım.
:++:

tayinci42' Alıntı:
eskisehir' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

varmı arttıran.
+1
Ayrıca hala bütün sülalesi Hatay'da yaşayan bir Hatay'lı olarak Oda TV'nin oradaki insanlarımızın yaşadığı sıkıntıları, Hatay üzerinde oynanan kirli oyunları (çünkü biz bu kirli oyunların zararlarını birebir yaşıyoruz) en net ve doğru bir şekilde yansıtıp insanların gözlerinin üzerindeki perdeleri kaldırmaya çalışan ender medya kuruluşlarından bir tanesi olduğuna inanıyorum. Kafasını kuma gömen arkadaşlara tavsiyem azıcık kaldırın ve etrafınıza bakın, hatta Oda TV'yi takip edin. Çok değil bir kaç yıl sonra başımıza gelenlerden sonra ne kadar haklı olduğunu ve bizlerin de ne kadar haklı olduğunu göreceksiniz.

jazemin' Alıntı:
Ayrıca hala bütün sülalesi Hatay'da yaşayan bir Hatay'lı olarak Oda TV'nin oradaki insanlarımızın yaşadığı sıkıntıları, Hatay üzerinde oynanan kirli oyunları (çünkü biz bu kirli oyunların zararlarını birebir yaşıyoruz) en net ve doğru bir şekilde yansıtıp insanların gözlerinin üzerindeki perdeleri kaldırmaya çalışan ender medya kuruluşlarından bir tanesi olduğuna inanıyorum. Kafasını kuma gömen arkadaşlara tavsiyem azıcık kaldırın ve etrafınıza bakın, hatta Oda TV'yi takip edin. Çok değil bir kaç yıl sonra başımıza gelenlerden sonra ne kadar haklı olduğunu ve bizlerin de ne kadar haklı olduğunu göreceksiniz.

:alkis:

Geri