Halk Eğitimin Sitesini yapmak

Kodla Büyü

ms2011

Üye
Merhaba arkadaşlar halk eğitimde bu yıl çalışmaya başladım. İlköğretime nazaran biraz daha rahat.
Halk eğitimin web sayfasını yapmak gibi bir zorunluluğumuz var mı?.

Hocam çalıştığın kurumun web sayfasını da hazırlayıver bi zahmet. Eline mi yapışacak.

çok komikti herhalde arkadaşlar...Belki idareyle bir sorunum var yapmak istemiyorum.. niye böyle düşünüyorsunuz ki.

hocam ikili ilişkilere bakar. görevimiz olduğunu nereden çıkardınız? bir konudan anlamak zorunda da değiliz.

elinemi yapışcakmı.
senin görevin değil. hiç kimse bir işten anlıyor diye o işi yapmak zorunda değildir. sen bilirsin istersen yap istersen yapma.

buğday' Alıntı:
ne saçma bir soru yaaa..
halk eğitimde bu yıl çalışmaya başladım
:p
muratbdg' Alıntı:
Hocam çalıştığın kurumun web sayfasını da hazırlayıver bi zahmet. Eline mi yapışacak.
wertyu6' Alıntı:
yok hoca benim görevim, unutmuşum arada, bi ara halledelim.

Siz kimsiniz ya, herkesin işine gücüne atlayan tiplerdensiniz herhalde!!! Ne kadar ön yargılı ve ne kadar manasız cevaplar!!! Hocam çok açık bir soru sormuş, cevabı da bir o kadar açık "Hayır hocam göreviniz değil" bitti! Eğer ki kurumunun bütçesi kısıtlı ve idare kıymet bilen kişilerden oluşuyor ayrıca bilginiz müsaitse vaktiniz varsa yapabilirsiniz. Ben şimdiye kadar 4 tane okul sitesi yaptım ve sadece biri için teşekkür aldım (sözel olarak). Diğerlerini yaptığım içinde çok pişmanım keşke kıvransalardı...

görevi değil anlamayabilir bilgisi yetmeyebilir. görevimiz öğretmenlik web sitesi yapmak kendi insiyatifimize kalmış bişi sağolsun arkadaşlar görevimiz gibi lanse ettiği için idarecilerde teşekkür etmekten uzak kalır bide aa şunu böle yapsak daha iyi olmazmı bide şöle yap böle yap der durur :verymad:

Arkadaşlar bi kurumda çalışıyorsam o kurumun bilgisayar işleri ile ilgilenmem gerekir görevim olsun olmasın, bilmiyorsam da öncelikle kendi mesleki gelişimim için öğrenme çabasına girerim. tabi bu benim görüşüm ben olsam yaparım yapamıyorsam öğrenmeye çabalarım....

Eğer kendin istiyorsan yap hocam, hatta idarenin istemesine
bile bırakma. Ama istemiyorsan zorla kesinlikle yapma hocam.
En azından karşılıksız yapma. Devlette "Gönüllü yaptığın iş görevin olur"
bunu unutma. Seneye başka bir iş/proje/okul için site yapılması gerekir,
seni bulurlar yine.

"Elinemi yapışacak" denilen bir çalışma iş değildir. Eğer bilgisayarla ilgili
herhangi bir tamirat/yazılım/web tasarım vs. işler asli görev olmadığı halde
bu kategoriye sokan zihniyet ya işkoliktir, işini meslek olarak değil
hobi olarak yapıyordur, karşıdaki kişi bu şekilde düşünüyorsa
bu işe değer vermiyor demektir.

Saygılarımla.

yaptınız işin karşılığını almazsanız eğer mesleğinize karşı haksızlık etmiş ve piyasada ayaklar altına alınmasına sebep olursunuz. mesela bir doktor. onunda yaptığı iş elinemi yapışıyor sanki, bakıversin bi de reçete yazsın. zaten 15 dakkada biter iş. o neden yapmıyor.
ya bizimkisi. haftalarca uğraş gözlerinin feri kesilsin ekrana bakmaktan. sonrada elinemi yapışcak. bırakın gözünüzü seveyim.

arkadaşlar size artık hak veriyorum..

hakkınızı korumazsanız hakkınızı çiğniyorlar.

BİLİŞİM VADİSİ 1.SEZON
yaklaşık 2 hafta site sablonu aramak için uğraştım. sonunda hazır bir şablon buldum ama çok eksiği vardı.. şablonu tamamlamam 2 haftamı aldı. halk eğitimin eski sitesindeki bilgileri her gün güncelledim..

yaklaşık 1 hafta gibi sürede siteyi yayınlanabilir hale getirdim ve yayınladım.

dedilerki şöyle hareketli resimler falan filan olsun dediler onu da yaptık.

halk eğitim k12 adresleri çok uyuz çalıştığından sorunlar başladı sitede..
ve 100mb alan dolmak üzereydi.

dedilerki flash resim albümü çok yavaş acılıyor.

neyse java tabanlı resim albümü buldum. yükledim resim almünü..

halen beğendiremedim.

neyse baktılar eksik bulamıyorlar.. bu sefer online kayıt sistemi istediler.

meb alanıda mail servisine ve otomatik bilgi gönderme içn portları kapatmışş..

neyse bin bir rica ile özel bir alan üzerinden köprü göreviyle online sistemide hazırladık.

hazırladık diyorum çünkü online sistem için ilçemizdeki eğitici formatörümüz sağ olsun PHP uzmanı..

site için online sistemi hazırladık .yayınladık.

neymiş efendim. şu kurslar eksikmiş. onlarıda ekledik.
her gittiğimde resmen açık aramak için uğraştılar..

bir gün bana bilgi verilmemiş hatta haberim bile olmayan turizm haftası niye eklenmedi diye fırça bile çekmeye çalıştılar.
NERDEYSE 40 KÜSÜR FARLI KURS İÇİN BİLGİ HAZIRLAMAM İSTENDİ.

bunları başınızdan gelebilecek olayları önceden görün diye anlatıyorum

devamı ikinci sezonda

Bana atölye şefliği vermediler halk eğitimde. Ben şu anda askıda tutuyorum bu işleri. Bilmiyorum, atölye şefliği olan var mı?

rustuarslan' Alıntı:
arkadaşlar size artık hak veriyorum..

hakkınızı korumazsanız hakkınızı çiğniyorlar.

BİLİŞİM VADİSİ 1.SEZON
yaklaşık 2 hafta site sablonu aramak için uğraştım. sonunda hazır bir şablon buldum ama çok eksiği vardı.. şablonu tamamlamam 2 haftamı aldı. halk eğitimin eski sitesindeki bilgileri her gün güncelledim..

yaklaşık 1 hafta gibi sürede siteyi yayınlanabilir hale getirdim ve yayınladım.

dedilerki şöyle hareketli resimler falan filan olsun dediler onu da yaptık.

halk eğitim k12 adresleri çok uyuz çalıştığından sorunlar başladı sitede..
ve 100mb alan dolmak üzereydi.

dedilerki flash resim albümü çok yavaş acılıyor.

neyse java tabanlı resim albümü buldum. yükledim resim almünü..

halen beğendiremedim.

neyse baktılar eksik bulamıyorlar.. bu sefer online kayıt sistemi istediler.

meb alanıda mail servisine ve otomatik bilgi gönderme içn portları kapatmışş..

neyse bin bir rica ile özel bir alan üzerinden köprü göreviyle online sistemide hazırladık.

hazırladık diyorum çünkü online sistem için ilçemizdeki eğitici formatörümüz sağ olsun PHP uzmanı..

site için online sistemi hazırladık .yayınladık.

neymiş efendim. şu kurslar eksikmiş. onlarıda ekledik.
her gittiğimde resmen açık aramak için uğraştılar..

bir gün bana bilgi verilmemiş hatta haberim bile olmayan turizm haftası niye eklenmedi diye fırça bile çekmeye çalıştılar.
NERDEYSE 40 KÜSÜR FARLI KURS İÇİN BİLGİ HAZIRLAMAM İSTENDİ.

bunları başınızdan gelebilecek olayları önceden görün diye anlatıyorum

devamı ikinci sezonda

ben olsam o siteyi silerim..yada bilinçli trojan bulaştırırım sayfalara birazda onlar uğraşsın.. bu kadar basit.. noooldu bilgisayarım göçtü tüm bilgiler gitti..

Hocam öğretmenlik mesai saatlerinin içinde yapılıp biten bir meslek değil derlerdi daha ben mesleğe başlamadan büyüklerim. Şimdiki benzer durumları yaşadıkça ve diğer branşlardaki hocaları, tebeşiri tahtaya bırakıp sınıfı ve okulu terk ederken izlemek artık sinir bozmaya başladı. O değil de, bizde bir söz vardır "Mağrifet iltifata tabidir" diye. Bize bu kadar iş verenlerden, bu işleri görevimizmiş gibi görenlerden beklediğim/beklediğimiz sade bir teşekkür gelmeyince insanın tüm şevki kırılıyor.

BİLİŞİM VADİSİ İKİNCİ SEZONU merakla ve endişeyle bekliyorum hocam. Saygılarımla... :wink:

2. Sezonunun çekimleri bitmedim. 1. Sezonu şimdi izlememe rağmen çok heyecanlandım bekliyorum @rustuarslan hocam:)

Arkadaşlar reklam yapmak istemiyorum ama şöyle ki gerçekten halk eğitimin sitesinde sürekli güncelleme falan yapmanız gerekiyor. Ben bir yerden uygun fiyatlı olarak satın aldırdım hazır bir siteyi ve güncellemesi çok basit. İsteyen olursa bizim siteyi inceleyebilir.
http://www.izmithem.gov.tr/
Ayrıntılar için özelden yazarsanız cevap verebilirim. Böylece siz yapmamış olursunuz ve güncellemesi basit olduğu için diğer idarecileriniz de yapabilir sizinle beraber. Ayrıca fiyat olarak da çok uygundu.
Not: Benim siteye yapan şirketle bir alakam yoktur. Siteyi tavsiye amaçlı öneriyorum. Biz de kurum olarak satın aldık.

Aksi aksi cevap verenleri anlamıyorum. Yahu hangi şartlar altında sormuş biliyor musunuz? Sanal ortamda ruh halimizi, içinde bulunduğumuz durumu aktarabiliyor muyuz?

Ona kalırsa, bilişim öğretmeni filan değilim. Benim üzerime hiç vazife değil ama sadece kendi okulumun değil bir başka arkadaşımın okul sitesini de yapmaya çalışıyorum.

Ya cevap verin, veya susun. Çok mu zor?

Neyse, hocam Xoops tabanlı hazır okul sitesi kurun mecbur kalırsanız. Muhtemelen işinizi görecektir. Kolayca güncellersiniz.. Bir iki ufak değişiklikle alın size Halk Eğitim Sitesi..

Yapmak zorunda kalırsanız diye isterseniz şu linki bir yere kaydedin..http://www.bilgisayarbilisim.net/xoops-f242/xoops-bedava-okul-sitesi-v2-indirin-t51450.html

İyi çalışmalar..

saviola26' Alıntı:
Arkadaşlar reklam yapmak istemiyorum ama şöyle ki gerçekten halk eğitimin sitesinde sürekli güncelleme falan yapmanız gerekiyor. Ben bir yerden uygun fiyatlı olarak satın aldırdım hazır bir siteyi ve güncellemesi çok basit. İsteyen olursa bizim siteyi inceleyebilir.
Ayrıntılar için özelden yazarsanız cevap verebilirim. Böylece siz yapmamış olursunuz ve güncellemesi basit olduğu için diğer idarecileriniz de yapabilir sizinle beraber. Ayrıca fiyat olarak da çok uygundu.
Not: Benim siteye yapan şirketle bir alakam yoktur. Siteyi tavsiye amaçlı öneriyorum. Biz de kurum olarak satın aldık.

Hocam script şirketin kendi sunucusunda mı duruyor yoksa siz kodları aldınız ve kendi kiraladığınız bir suncuya mı koydunuz? Bu çok önemli zira.

İlla ilgili firmaya bağlı kalmak ve bir anlaşmazlık durumunda tüm siteyi kaybetmek hiç hoş olmaz..

iyi çalışmalar..

ne kadar gereksiz bir konu? Açanlarda bizden tartışanlarda bizden bende dahil. ceviz.net, csharpnedir.com, r10.net te böyle bir konu aça adamı siteden uzaklaştırırlar lakin bizim forumumuzda normal şeyler bunlar. Adminlerim hiç darılmasın bu böyle ne yazık ki.

SilverMan' Alıntı:
saviola26' Alıntı:

Hocam script şirketin kendi sunucusunda mı duruyor yoksa siz kodları aldınız ve kendi kiraladığınız bir suncuya mı koydunuz? Bu çok önemli zira.

İlla ilgili firmaya bağlı kalmak ve bir anlaşmazlık durumunda tüm siteyi kaybetmek hiç hoş olmaz..

iyi çalışmalar..

hocam script onların sunucuda ama birebir tanıdığım insanlar. anlaşma şartları belli. Ayrıca bizim dışımızda kullanan okullar da var.

saviola26' Alıntı:

süper ya bence bu web site olayları özelleştirilmeli :++:

togius' Alıntı:
ne kadar gereksiz bir konu? Açanlarda bizden tartışanlarda bizden bende dahil. ceviz.net, csharpnedir.com, r10.net te böyle bir konu aça adamı siteden uzaklaştırırlar lakin bizim forumumuzda normal şeyler bunlar. Adminlerim hiç darılmasın bu böyle ne yazık ki.
hocam valla tvlerdeki juri gibisiniz size bu forumda konu beğendiremıyoruz

elimize yapışır arkadaşlar konuyu açan ve soran arkadaşımıza sonuna kadar katılıyorum . Arkadaş sadece sormuş bunda bişer yok ben yapıvereyim ve eline mi yapışır diyen arkadaşları esefle kınıyorum. Şöyle birşey anlatayım.
Eski okulumda köy okuluydu daha formatör değildim. Branşım bilgisayar öğretmenliği değil. Neyse köy okulumun sitesini yapayım dedim. Ama html php asp hiç birşe bilmiyorum. Forum sitelerinden epey öğrendim. yaptım ettim derken hazırladığım html ve index sayfalarını ftp ye yükleyemiyorum. . Neyse okul müdürü ilçe mem deki formatöre soralım dedi. Kendisi sordu müdür biyeş anlayamamış ben görüştüm adam bana bin dereden su getirdi en sonunda laf paranızla size hosting ve domain satayım ve yapayım dedi. Bende kızdım ve bıraktım. 5 sene geçti onun yüzünden o okulun hala web sitesi yok .Ben noldu webb tasarımı öğrendim formatör oldum . Müdür bu arife günü hocam git okulu aç dedi müdür yardımcısı yok gelmedi gelmeyecekmiş hademe yıllık izin de eeeeeeeee noldu o kadar çalıştık yürekten daha nicesi varya müd yardmcısı bayan diye öğlenden gider ben aksam 5 e kadar okulda yeri geliyor toz toprak içinde çalış babam çalış . Daha önce okuluma hizmet olsun gönülden yapalım sevaptır daha gayretli olalım dedik eeee işe erken gel geç git aman paramızı helal kazanalım dedik noldu noldu onlar yok ama ekders alacaklar ben ......... arkadaşlar sözün kısası halk eğitimde çalışan kardeş isteğine kalmış hocam ister yap ister yapma

Geri