google erişim izni yok

Kodla Büyü
Re: google meb den engelli mi?

sabahtan herkes bana soruyor hocam google niye kapattın diye gerçekten şaka gibiii ne gerek vardı buna

Google engellenince öğrencilerimizin durumu ortaya çıktı. Öğrencilerim hatta öğretmen arkadaşlarım, google a giremeyince apar topar yanıma gelip "hocam internete girmiyor" diye şikayet etmeye başladılar. Onlara internet değil sadece google a girilemiyor demem olayı anlamalarına yetmedi. Çünkü hiçbiri google olmadan internette dolaşmayı bilmiyorlar. Adres çubuğunun varlığından habersizler. Tabi google ı nasıl açtıklarını akıllarına bile getirmiyorlar:) Meb in sitesine girecekleri zaman bile google ı açıp, aramaya www.meb.gov.tr yazıyorlar. Benim açımdan çok düşündürücü ve üzücü bir olay...

deveyi hendekten atlatmaktan zor bunu anlatabilmek :p

*****gerçekten alkışlanacak bir durum.
Önce ders kitapları boşaltılıyor , boş öğrenciler yetiştirelim diye.
Şimdi de arama motorları engelleniyor , araştırmayan sorgulamayan bir toplum olalım diye.*****

Bu arada girmenin bir yolunu bulan var mı ?

herkes bize soruyor niye engelledin google' diye :)
ne güç varmış biz de arkadaş
google'u bile engelliyoruz :mrgreen:

Re: ve en sonunda bu da oldu

Bizde de engelli, cuma günü de aynıydı. Google gitti ya şimdi herkes internet gitti sanıyor :( Cuma günü sonuna tr ekleyince açılıyordu şimdi o da yok.

sevjtabe' Alıntı:
xsentius' Alıntı:
Çocuklar internet yok sanacak hatta bilgisayardan anlamayan öğretmenlerde :p
Aynen hocam. Az önce derse girdim ve çocuklar "Öğretmenim internet yoooookkkkk!!!" diye haykırıyorlardı :puhaha:

öğretmenler internet engellenmiş diye geldiler sabah baktım ve çok güldüm yine yeniden!

yaseminsila' Alıntı:
*****gerçekten alkışlanacak bir durum.
Önce ders kitapları boşaltılıyor , boş öğrenciler yetiştirelim diye.
Şimdi de arama motorları engelleniyor , araştırmayan sorgulamayan bir toplum olalım diye.*****

Bu arada girmenin bir yolunu bulan var mı ?

şimdilik igoogle açılıyor

çok şükür geldi 2 saattir erngelli diyordu şimdi girebiliyorum bakalım ne zmana kadar :?:

muhtemelen google plus yuzunden engellediler. google ile butunlesik oldugu icin adam gibi engelleyemediler tabi :)

Hani okula gelmeden daha öğrenciler bilgisayar kullanmayı biliyorlardı.Face ve msn kullanmakla bilgisayar kullanıldığını düşünenler google ı açamayınca internet yok sanıp bilgisayar öğretmenlerinin yanına koşuyorlar :alkis:

erkan670' Alıntı:
Hani okula gelmeden daha öğrenciler bilgisayar kullanmayı biliyorlardı.Face ve msn kullanmakla bilgisayar kullanıldığını düşünenler google ı açamayınca internet yok sanıp bilgisayar öğretmenlerinin yanına koşuyorlar :alkis:
:D bizim idare de nöbetçi öğrenciyi yollamış, internette bi sorun varmış ona bakacakmışım :D

şu an giriliyor, bi sorun yok :+1:
aslında birkaç hafta engelli olacak; bakalım idareciler, öğretmenler ve öğrenciler ne kadar biliyorlar bilgisayar ve internet kullanmayı görsünler. sonra da bilgisayar dersi gerekli mi gereksiz mi daha iyi anlaşılır :verymad:

Bizdeki hocalar google anasayda açılmadığı için internetin olmadığını sanıp ikide bir bana soruyor. Öğrencilerde aynen öyle. EEE bilişim çağındayız herkes teknoloji uzmanı sayılır. Bakan bey keşke görse bunları. Milletin bilişimin b sinden anladığı yok. Google-facebook başka ne biliyorlar ha birde açma kapama tuşuna basmayı biliyor. Beter olsunlar :verymad:

bende sabahtan beri giriliyor. Bir sıkıntı olmadı bölgesel bişey mi acaba?

Geri